South by Southwest to siedlisko zapylania krzyżowego pomysłów, czego właśnie potrzebuje branża kryptowalut.

W tym samym duchu SXSW 2019 był balem zorganizowanego chaosu, podczas którego uczestnicy podskakiwali wokół szerokiej gamy rozmów, sponsorowanych przez firmę zakładek barów i tematycznych barów oraz spotkań przy „szybkiej filiżance kawy lub drinka” o dowolnej porze dzień. Wydarzenie było w jakiś sposób pięknie zorganizowane, więc czapki z głów przed zespołem logistycznym SXSW, ponieważ bez nich Austin w Teksasie prawdopodobnie popadłby w pijacką anarchię przez część marca.

Alex i Steven w SXSW

Alex i Steven przejmują SXSW (lub przynajmniej tę pokrytą krzakami ścianę przez około trzydzieści sekund)

Ścieżka kryptowalut na SXSW była, podobnie jak na większości dużych konferencji multidyscyplinarnych, stosunkowo rzadka pod względem frekwencji, ale nie pod względem interesujących tematów.

Kilka ulubieńców tłumu to tematy, takie jak:

„Pieniądze, apatia i kryptografia: losy społeczeństw internetowych” Clovyra współzałożyciela & Prezes Amber Baldet, która skupiła się na tym, jak kryptografia i systemy rozproszone przeciwstawiają się agregacji danych przez oligarchię technologiczną i rządy.

Cameron i Tyler Winklevoss, założyciele Gemini, poruszyli temat przyszłości branży kryptowalut i tego, że „zima kryptowalut” to dobry czas na trwałe innowacje.

Keynote wygłosił Joe Lubin, współzałożyciel Ethereum i dyrektor generalny ConsenSys, wygłosił przemówienie o stanie branży kryptowalut, jego podejściu do ekosystemu oraz ogólnym wzroście dla Ethereum i ConsenSys.

„Dlaczego VC dołączyły do ​​Block Party”: panel z Jimmy Songem, dostawcą Bitcoin Core i partnerem Venture w Blockchain Capital; Gil Beyda, dyrektor zarządzający w Comcast Ventures; i Alyse Killeen, wspólniczka w StillMark; prowadzona przez Rachel Wolfson, dziennikarkę kryptowalutową i prowadzącą podcast „The Crypto Chick”.

Pomimo angażujących rozmów, pierwsza ścieżka blockchain i kryptowaluty SXSW rzuciła światło na realia branży kryptograficznej w 2019 roku.

W 2017 roku na konferencjach kryptowalutowych sprzedawano zbyt dużo biletów za szalone ceny, a tłumy składały się z głębokiej mieszanki przedsiębiorców, inwestorów, programistów, dziennikarzy i nie tylko. Wiele rozmów z uczestnikami krążyło wokół „innowacyjnych” nowych tokenów, cienko zawoalowanych przechwalania się wczesnym przyjęciem jakiegoś projektu księżycowego i sporadycznych intelektualnych walk o to, na czym filozoficznie stoi przemysł kryptowalut.

Jednak w 2019 roku wydarzenia związane z kryptowalutami są nieco rzadsze, na szczęście mniej rekinów chce podważyć swoje ICO. Rozmowy były mieszanką między uczestnikami zatrudnionymi w przedsiębiorstwach, którzy chcieli zrozumieć i potencjalnie wdrożyć pewne technologie, noobs spóźnieni na imprezę kryptowalutową i apatyczni weterynarze zajmujący się kryptowalutami, popijający Tito i napoje gazowane, którzy mają psychologiczne rany po przedłużającej się kryptowalutowej zimie.

Jedną z moich ulubionych interakcji na SXSW 2019 było spotkanie z doświadczonym programistą Bitcoin i kowbojem kryptowalut Jimmy Song, i usiedliśmy do dłuższej rozmowy na temat wszystkiego, od kryptowalut 2019 po filozofie życiowe. Kilka szybkich parafraz:

  • „Wiele startupów zajmujących się kryptowalutami nie radzi sobie z dopasowaniem produktu do rynku. To jest różnica między znajdowanie tego, co jest zabawne, z czego ludzie będą się śmiać i po prostu pisząc żart i mając nadzieję, że to się skończy ”.
  • „ICO niestety zablokowały swoje modele biznesowe w wyimaginowanym dopasowaniu do rynku produktów, zanim jeszcze je znalazły”.
  • „W wielu nowych projektach nie ma wystarczającej liczby prób i błędów”.
  • „Rzeczy, które zarabiają na Bitcoin: sprzęt wydobywczy, giełdy i konferencje”.

Nasza rozmowa zakończyła się pozytywnym akcentem, kiedy Jimmy powiedział: „Twoje najlepsze lata są przed tobą, nie sprzedawaj się”. Słowa mądrości Jimmy’ego również odzwierciedlają jego ogólne odczucia do branży kryptowalut.

CC z Jimmy'm

Dzięki za poświęcony czas, Jimmy!

Kolejnym ważnym spotkaniem było spędzenie nocy w mieście z Vinay Gupta, za genialny technolog, futurysta i teoretyk systemów kto twierdzi, że blockchain może uratować świat. Vinay wcześniej pomógł uruchomić Ethereum za 20 miliardów dolarów i jest jednym z największych myślicieli w dziedzinie kryptowalut (poważnie, idź daj mu naśladowanie.) Rozmawialiśmy o wszystkim, od historii premiery Ethereum, roli satyry w mediach i ogólnych rozwiązań, których potrzebuje świat na jego różne problemy.

Rozmawiałem też krótko Neil Strauss, niesamowity dziennikarz i pisarz, który opowiadał o sile opowiadania historii w różnych formatach.

Kilka z moich ulubionych wystąpień obejmowało Jonah Peretti z Buzzfeed poruszający przyszłość mediów cyfrowych oraz rozmowę z założycielami Instagrama Mike’iem Kriegerem i Kevinem Systromem, prowadzoną przez redaktora TechCrunch at-Large Josh Constine, na temat ewolucji platform społecznościowych.

Końcowe przemyślenia

Ogólnie rzecz biorąc, SXSW 2019 miał coś dla każdego i żył wiernie swojej reputacji. Miasto Austin w Teksasie przekształciło się w rozszerzoną serię rozmów liderów branży, otwarte zakładki barów, interaktywne domy popularnych marek i niezliczone przypadkowe spotkania z niesamowitymi ludźmi.

Jego pierwsza inauguracyjna ścieżka kryptowalut była zgodna ze stanem blockchain i przestrzeni kryptograficznej w 2019 roku, a my w CoinCentral nie możemy się doczekać, aż będziemy obserwować, jak rośnie wraz z ekosystemem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me