Wielu entuzjastów od razu myśli o Szwajcarii, szukając miejsc przyjaznych kryptowalutom. Jednak maleńki wyspiarski kraj, jakim jest Singapur, pnie się w górę. Taki oficjalny system rankingowy oczywiście nie istnieje, ale to nie powstrzymało kilku list opinii przed pojawieniem się w Internecie w ostatnich miesiącach. Spodziewaj się, że „blockchain Singapur” to dwa słowa, które słyszysz częściej, ponieważ kraj chce odnieść sukces jako lider w dziedzinie kryptowalut.

Kultura start-upów kryptowalut

Pomimo swojej wielkości Singapur jest szanowany w wielu obszarach ze względu na swoje postępowe wartości. Zajmuje szczególnie wysokie miejsce w bankowości i technologii. Ale co ważniejsze, pozostaje otwarte na nowe sposoby działania.

W obszarze, w którym inne duże gospodarki, takie jak USA i Chiny, pozostały w tyle, głównie z powodu nadmiernej regulacji, nie jest więc zaskoczeniem, że duża liczba startupów blockchain zadomowiła się tutaj na południu Azji.

Wyjdź ze sceny w prawo

Chociaż Stany Zjednoczone nie posunęły się tak daleko, aby całkowicie usunąć inwestycje w kryptowaluty, Chiny podjęły ten krok pod koniec ubiegłego roku, wprowadzając zakaz japoczątkowe oferty monet (ICO). Według liderów w Pekinie ICO są obecnie definiowane jako nielegalne narzędzia do pozyskiwania funduszy z powodu wzrostu oszustw związanych z kryptowalutami. Aby to zilustrować, niedawne badanie przeprowadzone przez firmę doradczą ICO Satis Group wykazało, że aż 80 procent wszystkich ICO w 2017 roku można zidentyfikować jako oszustwa.

Nikt nie zgaduje, czy ta liczba jest dokładna, czy nie. Branża jest tak młoda, że ​​rozsądnie jest podchodzić do badań z przymrużeniem oka. Ale jedno jest pewne, pojawia się wyraźny trend. Rośnie liczba start-upów blockchain przenoszących się do lokalizacji przyjaznych kryptowalutom. Zarówno Hongkong, jak i Singapur pochłonęły już wiele relokacji startupów, a kolejne są prawdopodobnie w drodze.

Ze względu na bliskość kontynentu, podobieństwa kulturowe i, co ważniejsze, otwartość na zmiany, Singapur pozostanie gorącym miejscem dla talentów związanych z cyfrową walutą. Niektóre z najbardziej znanych nazwisk w blockchain nazywają teraz Singapur swoim domem i obejmują między innymi TenX, Qtum, Kyber Network, Wanchain i Zilliqa..

Obwód

Popularne branżowe programy telewizyjne, takie jak Crypto Trader CNBC, zyskują reputację podróżowania po świecie i spotykania lokalnych talentów blockchain. Ponieważ liczba konferencji stale rośnie, relacje w mediach jeszcze bardziej umacniają reputację Singapuru jako światowego gracza.

Blockchain Summit Singapur jest okrzyknięty największym wydarzeniem blockchain w Azji. Konferencja zakończyła się nie tak dawno temu (sierpień 2018) i będzie corocznym wydarzeniem. Zrzesza ponad 700 przedsiębiorców, inwestorów, liderów branży, programistów i innowatorów technologicznych na intensywnym jednodniowym szczycie.

Ponadto niezwykle udane coroczne wydarzenie Consensus organizowane przez Coindesk ma teraz oddział w Azji. I, zgadliście, Singapur będzie jego gospodarzem. Obieg kryptowalut pozostaje skuteczną kartą losującą, ponieważ nowe i uznane projekty starają się współpracować i przedstawiać pomysły inwestorom na całym świecie.

Projekt Ubin

ICO wyraźnie wprowadzają nową klasę inwestorów do gry w finansowanie startupów. I chociaż Singapur staje się korporacyjną pułapką dla tej technologii, nie należy stawiać na to, że władze zajmą tylną pozycję.

Władze monetarne Singapuru zamierzają się zaangażować. W 2016 roku Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało raport, w którym przewidziano, że nawet 80 procent banków opracuje jakąś technologię rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) w kolejnych latach.

Blockchain Singapur. Globalna trakcja w technologii rozproszonych rejestrów

Globalna trakcja w technologii rozproszonych rejestrów

DLT jest kontrowersyjnym tematem, ponieważ sektor bankowy szybko odrzucił Bitcoin, ale zastosował tak zwaną technologię księgi bazowej. Project Ubin to inicjatywa rządu mająca na celu wprowadzenie DLT do waluty krajowej Singapuru. Bank centralny współpracuje z trzema różnymi dostawcami technologii w celu opracowania platformy „dostawa kontra płatność” (DvP). Jego głównym celem jest stworzenie formy symbolicznej dolara singapurskiego (SGD).

Jednak singapurska waluta cyfrowa nie będzie zaskoczeniem dla wielu czytelników. Jest już push na całym świecie dla towarzystw bezgotówkowych. Kraje takie jak Szwecja są już mocno zainwestowane w ten pomysł do tego stopnia, że ​​wiele firm po prostu odmawia przyjmowania płatności gotówkowych. Ubin może być po prostu projektem, który przenosi tę rzeczywistość do miasta-państwa.

Władze i korporacje na całym świecie promują ideę DLT w praktykach biznesowych. Ale gdzie jest w tym wszystkim konsument? Sceptycy będą mieli swoje debaty, chociaż tak wielu członków społeczności kryptowalutowej zastanawia się, jak naprawdę są dystrybuowane te projekty.

Blockchain Singapur

Wyścig trwa. Czeka nas zupełnie nowy sposób finansowania, a miasta starają się być liderami w tej rozwijającej się dziedzinie. Która lokalizacja będzie stolicą technologii blockchain? Szwajcaria? Singapur? Malta? Jeśli boom firm technologicznych na początku 2000 roku to coś, przez co pierwsi gracze prawie na pewno będą mieli dużą przewagę.

Może być interesujące zagranie adwokata diabła i pytanie, czy miasta rzeczywiście odegrają tak ważną rolę w przyszłości. Mamy już wiele utalentowanych firm z zespołami rozsianymi po wszystkich czterech zakątkach świata. Zarówno Internet, jak i Bitcoin są pionierami tej idei decentralizacji i ta koncepcja wkracza w inne obszary naszego życia. Nie jest zbyt daleko idące, aby wyobrazić sobie programistę wymyślającego przełomowe rozwiązanie z odległego miejsca, takiego jak Grenlandia.

Chociaż tego rodzaju scenariusz jest ekscytujący, obecnie nie widzimy go. Przynajmniej na razie centra takie jak Singapur będą nadal przyciągać inwestorów, przedsiębiorców i marzycieli pragnących wyrobić sobie markę w najbardziej ekscytującej dziedzinie w okolicy..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me