W tym kwartale z Chin wychodzą duże postępy w dziedzinie technologii blockchain, ponieważ firma Seven Stars Cloud Group podpisała kontrakt na pozyskiwanie funduszy z National Transportation Capacity Co.Ltd. (NTS). NTS jest największym dostawcą pojazdów elektrycznych w kraju.

Chińscy urzędnicy planują zmodernizować wszystkie swoje autobusy publiczne na pojazdy elektryczne w ciągu najbliższych trzech lat. Grupa Seven Stars Cloud pozyskuje łącznie 24 miliardy dolarów kapitału inwestycyjnego na realizację tego zadania.

Wiadomości o partnerstwie strategicznym pojawiły się po raz pierwszy w sierpniu informacja prasowa. Komunikat prasowy ujawnił wiele istotnych aspektów umowy na wyłączność. Zgodnie z komunikatem Seven Stars Cloud Group będzie emitować produkty finansowania leasingu bezpośrednio za pośrednictwem sieci blockchain firmy. Firma wykorzystuje zgodny z przepisami protokół blockchain, dzięki czemu idealnie nadaje się do takiego zadania.

Początkowo Seven Stars Cloud Group będzie oferować te produkty na rynek chiński. Deweloperzy zapowiedzieli, że w nadchodzących miesiącach rozszerzą swoje produkty, aby objąć globalną publiczność. Twórcy platformy mają nadzieję, że w przyszłości obejmą zarówno produkty o stałym dochodzie, jak i digitalizację aktywów.

Chińscy urzędnicy będą musieli zgromadzić około 145 miliardów dolarów kapitału inwestycyjnego, aby osiągnąć swój cel, jakim jest w pełni elektryczny system autobusów publicznych. Posunięcie to pomogłoby Chinom zmniejszyć zależność od zagranicznej ropy i zmniejszyć szkodliwe emisje w kraju. Oba ruchy reprezentują krytyczny postęp w rozwoju Chin.

Grupa chmur siedmiu gwiazdek

Grupa Seven Stars Cloud pozyska około 8,75 mld USD kapitału inwestycyjnego poprzez sprzedaż produktów o stałym dochodzie na rynek chiński. Prezes i dyrektor generalny firmy Bruno Wu w publicznym oświadczeniu nazwał transakcję „przełomową”.

Chinese Electric Bus Station via Caixinglobal

Chinese Electric Bus Station via Caixinglobal

W innym wywiadzie Pan WU wyjaśnił, że kontrakt jest jednym z największych tego typu. Rzadko kiedy rozmawiasz o firmach blockchainowych, rzadko zdarza się spotkać kontrakt na tak dużą skalę, zabezpieczony aktywami. Umowa ukazuje zalety wprowadzenia produktów finansowych opartych na aktywach w erę cyfrową. Połączenie regulowanej infrastruktury finansowej, produktów zabezpieczonych aktywami i zaawansowanego zarządzania ryzykiem AI może okazać się idealnym przykładem przyszłej integracji blockchain na dużą skalę.

Mająca siedzibę w Chinach Seven Stars Cloud Group handluje na NASDAQ pod symbolem SSC i należy do rosnącej liczby platform blockchain zgodnych z SEC. Seven Stars zapewnia firmom dostęp do protokołów AI, cyfrowych systemów finansowych i platform opartych na blockchain.

NTS

NTS posiada i obsługuje największą na świecie flotę autobusów elektrycznych. Firmie udało się zabezpieczyć tę pozycję dzięki kombinacji czynników.

Bodźce polityczne odegrały znaczącą rolę w umożliwieniu bezprecedensowego rozwoju firmy. Autobusy elektryczne mogą kosztować nawet cztery razy więcej niż tradycyjne pojazdy z silnikiem Diesla. Ale NTS Odebrane liczne dotacje rządowe, aby zrównoważyć koszty modernizacji.

Ponadto NTS był pionierem programu leasingu, który umożliwił chińskim miastom zakup autobusów po wpłaceniu stosunkowo niewielkiej zaliczki. W większości przypadków miasta kupowały autobusy za około 90 000 – 120 000 $ za pojazd. Te obniżone koszty umożliwiły gminom, którym brakuje gotówki, unowocześnienie transportu publicznego po znacznie niższych kosztach niż poprzednie szacunki.

NTS oferuje również dożywotnią gwarancję na wszystkie akumulatory swoich autobusów – jeden z najdroższych elementów pojazdów elektrycznych. Autobusy NTS wykorzystują specjalnie wykonane akumulatory, które pozwalają autobusom pracować przez cały dzień bez ładowania.

Prezes National Transportation Capacity Co Ltd, Jihong Huang, stwierdził, że jego firma jest „zachwycona” zawarciem tej umowy. Wyjaśnił, że umowa ma charakter historyczny ze względu na rozmiar wymaganej cyfryzacji stałego dochodu. Zastosowanie technologii blockchain pozwoli firmie na unowocześnienie tradycyjnego systemu finansowania leasingu przy jednoczesnym obniżeniu całkowitych kosztów platformy.

Zanieczyszczenie powietrza w Chinach

Chiny zmagają się z rosnącymi obawami o zanieczyszczenie powietrza od ostatniej dekady. Według chińskiego Ministerstwa Zdrowia rak jest główną przyczyną zgonów w tym kraju. Ten sam raport wykazał, że setki tysięcy ludzi umiera rocznie z powodu chorób związanych z zanieczyszczeniem powietrza. W raporcie podkreślono również, że 500 milionów Chińczyków nie ma dostępu do czystego powietrza.

Podczas gdy większość zgłoszonego zanieczyszczenia powietrza pochodzi z wykorzystywania węgla w Chinach, które jest większe niż we wszystkich innych krajach razem wziętych, duży procent zanieczyszczeń pochodzi z chińskich dróg. Te statystyki zmusiły chińskich urzędników do szybkiego rozważenia przejścia na pojazdy elektryczne.

Według ostatniego raportu opublikowanego przez firmę Shenzhen ma już w eksploatacji więcej autobusów elektrycznych niż jakiekolwiek większe miasto w USA CleanTechnica. Według miejskiej komisji transportowej tylko w zeszłym roku Shenzhen przestawiło 16 359 autobusów na pojazdy elektryczne. Ponadto 63 procent taksówek w kraju jeździ na prąd.

Przyjęcie autobusu elektrycznego Shenzen przez WRI CHINY

Shenzhen Electric Bus Adoption przez WRI CHINY

Według Huanga, skala tej umowy z pewnością umieści cyfrowe oferty zabezpieczone aktywami na mapie. Firma będzie polegać na produkcji zasobów cyfrowych i ekosystemie opartym na usługach Seven Stars Cloud Group, aby wykonać wymagane zadania.

Świat staje się elektryczny

Chiny nie są osamotnione w aspiracjach do pojazdów elektrycznych. Obecnie wiele krajów decyduje się na pojazdy elektryczne, aby zmniejszyć szkodliwe zanieczyszczenie powietrza w swoich regionach. Niedawny raport opublikowany przez Reuters pokazuje, że Stany Zjednoczone, Niemcy, Tajwan, Izrael, Australia, Belfast i Wielka Brytania wprowadziły inicjatywy dotyczące samochodów elektrycznych.

Chiny przygotowują się na przyszłość

Chińscy urzędnicy spoglądają w stronę niezależności energetycznej dzięki temu najnowszemu manewrowi. Kraj nadal odnotowuje wzrost we wszystkich sektorach gospodarki, a przechodząc na pojazdy elektryczne, Chiny przejmują wiodącą rolę na tym stale rozwijającym się rynku. Biorąc pod uwagę, że Chiny są największym rynkiem motoryzacyjnym na świecie, wprowadzone tutaj zmiany nieuchronnie spowodują efekt falowania w całym przemyśle motoryzacyjnym..

Połączenie technologii blockchain, sztucznej inteligencji i pojazdów elektrycznych wydaje się być meczem stworzonym w niebie. Ciekawie będzie zobaczyć, jak te zmiany kształtują światowe rynki ropy i jak producenci samochodów dostosowują swoją strategię, aby dostosować się do tej nowej strategii.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me