Największa na świecie firma zajmująca się dostarczaniem paczek, UPS, złożyła w sierpniu tego roku patent na system śledzenia przesyłek za pomocą łańcucha bloków. Zgodnie z publicznie ujawnionymi szczegółami, UPS stara się wykorzystać system do globalnego trasowania i śledzenia paczek z większą wydajnością. System pozwala mega dostawcom monitorować swoje paczki u wielu przewoźników. Jest to ważne, ponieważ klienci naciskają na szybsze i tańsze alternatywy wysyłki.

Międzynarodowy sektor żeglugi nadal rozwija się w zadziwiającym tempie. Według ostatnich statystyk gospodarka morska ma prawie 1,5 biliona dolarów w przychodach rocznych. Chociaż liczby te są imponujące, bledną w porównaniu z przewidywanym przyszłym wzrostem sektora. Analitycy nadal zwracają uwagę na rosnącą zależność narodów od międzynarodowego łańcucha dostaw.

Problem polega na tym, że obecne systemy wysyłania paczek za granicę są rażąco przestarzałe. Rozwój wielkich sprzedawców internetowych, takich jak Amazon, nadal napędza niezwykły wzrost w międzynarodowym sektorze żeglugowym. Niestety, używana dziś infrastruktura jest podatna na systematyczne awarie i bezprecedensowe ilości oszukańczych działań.

Ten wzrost aktywności żeglugowej odpowiada ogólnemu wzrostowi oszustw żeglugowych. Jeden raport opublikowany przez Experian ujawnił, że w latach 2016-2017 liczba oszustw w żegludze wzrosła o 37%. Inne badanie przeprowadzone przez Sift Science odkrył, że oszustwa związane z międzynarodowymi wysyłkami mają miejsce na wszystkich kontynentach. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych FBI szacunki że około 30 miliardów dolarów towarów jest kradzionych każdego roku. Poniżej znajduje się lista dziesięciu krajów, które mają najwyższe wskaźniki oszustw związanych z wysyłką online.

  1. Łotwa
  2. Egipt
  3. Stany Zjednoczone
  4. Meksyk
  5. Ukraina
  6. Węgry
  7. Malezja
  8. Columbia
  9. Rumunia
  10. Filipiny

Zatrzymaj oszustwo

UPS stara się ograniczyć te oszukańcze działania dzięki integracji technologii blockchain. Aby zrealizować to zadanie, firma poszukuje bardziej uniwersalnego podejścia do problemu. Technologia Blockchain stwarza sytuację, w której nikczemne osoby nie są w stanie zmienić utworzonych danych. W systemie blockchain nie ma jednego punktu awarii. Monitorowanie transakcji w całym cyklu jest możliwe z zachowaniem pełnej przejrzystości.

W publicznym oświadczeniu dyrektor UPS ds. Architektury korporacyjnej i innowacji, Linda Weakland, wyjaśniła, dlaczego jej firma całym sercem wierzy w powstającą technologię. Stwierdziła, że ​​technologia blockchain zapewnia większą przejrzystość na całym rynku, w tym na spedytorach, przewoźnikach, brokerach, konsumentach i sprzedawcach. Integracja technologii blockchain zapewnia lepszą widoczność w całym łańcuchu dostaw. Automatyzując ważne procesy, takie jak wysyłanie punktów geograficznych, informacje o zgodności i szczegółowe informacje o obciążeniu, UPS stara się uwolnić personel w przyszłości..

UPS Blockchain: Blockchain in Trucking Alliance

Decyzja o wejściu na arenę blockchain jest mądrym wyborem dla UPS. Wielu w branży przewidziało ten manewr kilka miesięcy temu po oficjalnym wystąpieniu firmy Dołączył Blockchain in Trucking Alliance (BiTA) w listopadzie 2017 r. W momencie przystąpienia kierownictwo UPS oświadczyło, że nowa technologia zostanie wykorzystana do dalszego rozwoju działalności firmy w zakresie pośrednictwa celnego.

UPS jest jednym z największych agentów celnych na świecie. Firma stara się zdigitalizować transakcje, aby usprawnić swoje usługi. Integracja technologii blockchain pomogłaby międzynarodowej firmie spedycyjnej zwiększyć dokładność transakcji poprzez zastąpienie obecnych systemów papierowych firmy.

Plik decyzja przystąpienie do BiTA oznacza punkt zwrotny w integracji technologii blockchain w sektorze żeglugi. BiTA dąży do stworzenia uniwersalnych, obejmujących całą branżę standardów blockchain. Tworząc standardy międzyfirmowe, firmy spedycyjne, agencje celne i klienci zyskują większą przejrzystość. BiTA obejmuje obecnie ponad 300 organizacji na całym świecie, w tym wiele spółek zależnych UPS, takich jak Coyote Logistics. UPS przejął Coyote Logistics w 2015 r., Gdy firma rozwijała swoją obecność na rynku.

UPS Blockchain: automatyczne określanie

Jednym z najciekawszych punktów ostatniego zgłoszenia patentowego firmy jest zastosowanie automatycznego określania. Zautomatyzowane systemy określania mogą śledzić przesyłki ponad granicami międzynarodowymi w czasie rzeczywistym. Dane te są następnie łączone z odpowiednimi informacjami lokalnymi w celu określenia optymalnej trasy dla każdej paczki. System będzie działał całkowicie samodzielnie, bez potrzeby jakiejkolwiek interwencji człowieka. Technologia pozwoliłaby personelowi UPS skupić się na innych ważnych kwestiach i obniżyć ogólne koszty wysyłki na jednostkę.

Placówka UPS za pośrednictwem The Business Journal

Placówka UPS za pośrednictwem The Business Journal

Płatności automatyczne

Dodatkowo projekt systemu działa w parze ze zautomatyzowaną strukturą płatności. Technologia ta umożliwia automatyczne inicjowanie płatności w momencie dostawy. Opiera się na wykorzystaniu inteligentnych kontraktów do dokładnego obliczania kosztów wysyłki i szczegółów płatności.

Dokonywanie płatności

Kolejną ekscytującą rewelacją dotyczącą projektu jest sposób, w jaki przyszli klienci będą mogli rozliczać się z firmą. Nowy system UPS będzie akceptować wirtualne waluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, oprócz tradycyjnych walut fiducjarnych. Możliwość akceptowania kryptowalut jest ogromnym krokiem naprzód dla UPS, a wielu z sektora kryptowalut postrzega to jako sposób na obniżenie kosztów wysyłki dla klientów międzynarodowych, z których wielu boryka się z poważnymi problemami inflacyjnymi w swoim kraju pochodzenia.

UPS Blockchain: niwelowanie luk w łańcuchu dostaw

W obecnym stanie międzynarodowy łańcuch dostaw składa się z wielu mniejszych, nieinteroperacyjnych systemów logistycznych. Rozproszona struktura tego systemu uniemożliwia jednej firmie dostęp do wszystkich aspektów łańcucha. Z powodu tej nieefektywnej struktury firmy muszą polegać na brokerach frachtowych, którzy realizują duże międzynarodowe dostawy.

Jak można sobie wyobrazić, te organizacje zewnętrzne spowalniają proces wysyłki, dodając własne narzuty do każdego zamówienia. Obecny system biznesowy zwiększa koszty prowadzenia działalności w całej branży, a zwiększone rachunki pokrywają zarówno firmy przewozowe, jak i klienci.

Nowa alternatywa

Technologia Blockchain zapewnia firmom żeglugowym inteligentniejszą alternatywę dla status quo. Ta rewolucyjna technologia doskonale radzi sobie z logistyką biznesu. W przyszłości koszty prowadzenia działalności na arenie międzynarodowej mogą znacznie spaść, ponieważ organizacje takie jak BiTA będą nadal dążyć do bardziej uniwersalnego i wydajnego sposobu prowadzenia działalności.

W nadchodzących miesiącach więcej firm żeglugowych zwróci się w kierunku technologii blockchain, aby uciszyć długotrwałe problemy wielu branż. Powinieneś spodziewać się podobnych ogłoszeń od innych dużych firm żeglugowych, ponieważ korzyści płynące z technologii blockchain stają się zbyt duże, aby je zignorować.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me