Rozwój oprogramowania Bitcoin – nowa era tokenizacji

Oryginalna światowa kryptowaluta, Bitcoin, oferuje użytkownikom mnóstwo korzyści w porównaniu z tradycyjnymi walutami fiducjarnymi. Zdecentralizowany charakter tej kryptowaluty sprawia, że ​​jest ona idealna do przechowywania wartości i przesyłania środków. Bitcoin przeszedł znaczące ulepszenia, odkąd został po raz pierwszy wprowadzony na świat za pośrednictwem białej księgi Satoshi dziewięć lat wcześniej, a dziś rozwój oprogramowania Bitcoin zapoczątkowuje nową erę tokenizacji w globalnej gospodarce.

Tokenizacja

Tokenizacja to proces przypisywania zasobów świata rzeczywistego do tokena cyfrowego, który żyje w łańcuchu bloków. Istnieje kilka poważnych korzyści, które można uzyskać dzięki temu procesowi i właśnie dlatego wiele zespołów programistycznych wydało miliony dolarów na wymyślenie unikalnych sposobów usprawnienia procesu tokenizacji. Przechowywanie praw własności do określonego elementu w łańcuchu bloków jest ogromnym ulepszeniem w stosunku do obecnie działających złożonych systemów papierowych.

Tokenizacja zapewnia globalnej strukturze gospodarczej bardziej wydajne środki rejestracji, przenoszenia i udowadniania własności niektórych aktywów. Tokenizacja konkretnego przedmiotu pozwala właścicielowi na przeniesienie własności równie łatwo, jak przeniesienie BTC.

Tokenized-home

Tokenizowane nieruchomości zapewniłyby bardziej wydajny rynek

Istnieje wiele powodów, dla których właściciel nieruchomości chciałby zastosować technologię blockchain do ochrony swoich inwestycji. Niezmienny i niezmienny charakter technologii blockchain sprawia, że ​​doskonale nadaje się do obsługi zadań związanych z własnością, a poprzez aktualizację do systemu tokenizowanego można osiągnąć wyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności na rynku.

Rozwój oprogramowania Bitcoin – kolorowe monety

Język skryptowy Bitcoin zawsze pozwalał użytkownikom na przechowywanie małych fragmentów metadanych w łańcuchu blokowym, a doświadczeni programiści spędzili lata na tworzeniu różnych środków, w których te dane mogą być wykorzystywane do reprezentowania własności określonego zasobu. Termin „kolorowe monety” jest używany przez wielu do opisania BTC, do których przypisane są prawa własności. Kolorowe monety są postrzegane przez wiele osób w społeczności kryptowalut jako kolejny krok w ewolucji sagi BTC, w której ta kryptowaluta przeszła z cyfrowej waluty do magazynu wartości, a teraz prawdziwych praw własności do aktywów.

Wartości niematerialne

Termin „aktywa świata rzeczywistego” może być luźno używany do opisania dowolnego przedmiotu, który ma wartość poza sferą cyfrową. Wśród tych pozycji są wartości niematerialne i prawne, lub przedmioty, które nie mają fizycznej formy w świecie rzeczywistym. Może to obejmować elementy takie jak patenty, znaki towarowe i prawa autorskie. Przedmioty niematerialne są znacznie łatwiejsze do tokenizacji niż te, które mają fizyczną reprezentację, ale nadal istnieją pewne czynniki ograniczające, które należy uwzględnić, zanim nastąpi tokenizacja na pełną skalę w tym sektorze biznesowym.

Elementy takie jak prawa autorskie mogą mieć bardzo różne prawne struktury transferu, których należy przestrzegać. Mogą się one różnić w zależności od stanu i kraju. Oznaczałoby to, że jakakolwiek tokenizacja tych aktywów musiałaby być zgodna z krajem pochodzenia, z którego przedmiot jest przenoszony, aby zapewnić, że przeniesienie tokena własności jest prawnie wiążące na poziomie międzynarodowym.

Aktywa materialne

Rzeczowe aktywa trwałe to pozycje, które są wzajemnie zamienne. Elementy takie jak złoto można wymieniać, o ile ilość i jakość posiadanego mienia pozostaje taka sama. Pozycje wymierne są znacznie łatwiejsze do tokenizacji, ponieważ nie ma potrzeby tworzenia kolejnej warstwy indywidualnej reprezentacji zasobu. Token reprezentujący 1 uncję złota jest doskonałym przykładem zamiennego składnika aktywów.

Każdy, kto jest w posiadaniu tokena własności, ma prawo do 1 uncji złota o określonym stopniu czystości. Nie ma potrzeby, aby token był powiązany z konkretną sztuką złota, jak miałoby to miejsce w przypadku tokena, który reprezentuje, powiedzmy, własność konkretnego dzieła sztuki.

Zdolności motoryczne

Tokenizacja przedmiotów, takich jak nieruchomości, jest uważana przez wielu w branży za kolejny logiczny krok w ewolucji łańcucha bloków BTC. Rynek nieruchomości czerpie ogromne korzyści z wprowadzenia tokenizacji do sektora. Obowiązujące obecnie systemy własności nieruchomości są rażąco nieefektywne iw wielu przypadkach może to prowadzić do sporów dotyczących prawdziwej własności określonej nieruchomości lub działki gruntu.

Stary czyn

Technologia Blockchain zapewnia większe bezpieczeństwo na rynku

Dzięki tokenizacji właściciel nieruchomości mógł mieć pewność, że jego prawa własności nie zostaną naruszone. Obecny system oparty na papierze jest pełen wad, w których właściciele nieruchomości w wielu krajach nie są w stanie udowodnić, czy do określonej nieruchomości przyznano wiele praw do papieru. Duplikaty tytułów gruntów są prawdziwym problemem w krajach rozwijających się, w których systemy ewidencji wciąż pozostają w tyle.

Systemy oparte na blockchain wyeliminowałyby te obawy z rynku w skali globalnej oraz ze względu na opłacalny sposób ich wdrażania; każdy kraj może skorzystać z dodatkowej ochrony zapewnianej przez protokoły blockchain.

Zasoby wspólne

Możliwość współwłasności aktywów w gospodarce cyfrowej jest prawdopodobnie jednym z najbardziej ekscytujących aspektów tej rewolucji finansowej. Technologia Blockchain umożliwia wielu stronom posiadanie określonego zasobu na ułamkowym poziomie. Na przykład platforma Nametoken umożliwia użytkownikom finansowanie inwestycji w domeny premium. Aktywa te są tokenizowane, a protokoły inwestycyjne programowane bezpośrednio w umowie blockchain.

Dzięki zastosowaniu zintegrowanego mechanizmu głosowania użytkownicy Nametoken mogą głosować, kiedy sprzedać domenę. Po sprzedaży wszystkie zyski są automatycznie dzielone i wysyłane do zaangażowanych inwestorów za pośrednictwem wstępnie zaprogramowanych protokołów blockchain. Podobne systemy są obecnie stosowane do wszystkiego, od nieruchomości po prawa własności utworów.

Rozwój oprogramowania Bitcoin – kwestie prawne

Być może największym zmartwieniem twórców platform tokenizacyjnych wcale nie jest protokół, ale raczej stale zmieniające się ekosystemy prawne w różnych jurysdykcjach. Dopóki nie zostanie osiągnięte bardziej globalne podejście do tych problemów, może minąć wiele lat, zanim prawdziwa tokenizacja stanie się praktyką głównego nurtu. Nie ma wątpliwości, że na rynku istnieje poważne zapotrzebowanie na tę technologię i podobnie jak w przypadku większości rewolucyjnych osiągnięć technologicznych, zawsze występuje opóźnienie, zanim system prawny będzie w stanie dogonić technologię.

Przed nami stokenizowana przyszłość

Możesz spodziewać się, że w nadchodzących miesiącach na rynek wejdzie więcej platform opartych na tokenizacji. Zalety tej rewolucyjnej technologii są niezaprzeczalne, aw tym roku już instytucje rządowe badają, jak wdrożyć takie protokoły w swoich obecnych systemach. Miejmy nadzieję, że może dojść do pewnego wspólnego konsensusu, który pozwoli na prawnie wiążące aktywa tokenizowane w przyszłości, ponieważ istnieją pewne wyraźne korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron.

Co o tym myślicie? Czy mógłbyś tokenizować swój dom? Daj nam znać Świergot i pamiętaj, aby zapisać się do naszego biuletynu, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me