Lin Dai jest samozwańczym frajerem. Karierę zawodową rozpoczął w czasie pierwszego boomu internetowego, będąc studentem Carnegie Mellon. Dai stworzył jedną z pierwszych sieci społecznościowych dla nastolatków o nazwie Kiwibox Media Inc. z około dwoma milionami osób na stronie internetowej. Po wprowadzeniu firmy na giełdę, Dai przeniósł się do Nowego Jorku i przeżył katastrofę i pożar dot comów.

Dai zaczął pomagać dużym firmom medialnym, takim jak Viacom i Alloy, wejść na rynek reklamy cyfrowej. Po kilku latach pracy w firmie Dai chciał wrócić do świata startupów i dołączył do mobilnej sieci społecznościowej wideo o nazwie Keek, której pomógł urosnąć do 75 milionów użytkowników w ciągu około trzech lat.

Dziś głównym celem Dai jest bieganie Sieć TAP, sieć oparta na blockchain, która zasila ekosystem, który odcina sprzedawcę danych od strony trzeciej.

Co jest nie tak z obecnym ekosystemem reklam cyfrowych?

Bez względu na to, jak poradzisz sobie z obecnym ekosystemem reklamy cyfrowej, Facebook i Google zdobędą 99% biznesu.

Każda inna marka medialna ma problemy. Firmy medialne potrzebują przychodów z reklam, które są atakowane przez Facebooka.

Częścią rozwiązania dla firm medialnych jest dywersyfikacja źródeł przychodów. Przyszła mieszanka przychodów mogłaby obejmować ⅓ produkty oparte na subskrypcji, ⅓ reklamy w mediach i ⅓ handel.

Jak wygląda dziś rynek reklamy cyfrowej?

Większość danych użytkowników jest agregowana przez dwie firmy: Google i Facebook. Firmy te wykorzystują te dane, udostępniając je stronom trzecim. Ci zewnętrzni sprzedawcy wykorzystują te dane do reklamowania.

Kierowanie reklam obejmuje dwa zestawy tożsamości: identyfikator urządzenia (wszystko, co dzieje się na Twoim telefonie, na które mogą kierować reklamy) i identyfikator przeglądarki (plik cookie lub coś, co Cię śledzi, i nie ma znaczenia, gdzie szukasz). Identyfikator Twojej przeglądarki jest oznaczony czymś, do czego reklamodawcy mogą dostarczać reklamy. Setki firm mogą gromadzić Twoje dane na podstawie lokalizacji GPS, różnych ustawionych preferencji, działań podejmowanych przez przeglądarki.

Reklama jest dziś zupełnie inna niż jej początki. Wcześniej było coś takiego: „Jesteśmy firmą zajmującą się goleniem i chcieliśmy się reklamować w magazynie Men’s Health!”

Teraz reklamodawcy kupują po prostu programowo. Nie muszą nawet widzieć, gdzie są ich reklamy, i nie muszą. Mogą kierować reklamy do Ciebie, kogo uważają za potencjalnego klienta, gdziekolwiek jesteś. W naszych oczach jest to w porządku, o ile dajesz im pozwolenie i otrzymujesz wynagrodzenie. Ale dzisiaj tak nie działa. Firmy o wartości wielu miliardów dolarów są pośrednikami, którzy pozwalają marketerom na wykorzystanie tych danych i nie jest to korzystne dla osoby fizycznej ani dla marketera.

Chociaż ten model działa, tak naprawdę nie uważamy go za zrównoważony. Większość tych danych jest gromadzona bez zgody użytkownika lub przynajmniej wykorzystanie ich przez osoby trzecie nie jest wyraźnie zatwierdzone przez użytkowników.

Konsument jest atakowany bez jego zgody, a pośrednik pobiera jego prowizję niezależnie od sprzedaży, czy nie.

Wyobrażamy sobie sposób, w jaki konsument może delegować pozwolenie na markę, a marki mogą lepiej zrozumieć swoich „włączonych” odbiorców.

Zaczęliśmy się zastanawiać, jak stworzyć większą wartość dla użytkowników, jednocześnie dając im prawo własności do ich danych. Część tego rozwiązania polegała na znalezieniu sposobów gromadzenia danych, które są lepsze niż gromadzone przez Facebooka i Google. Musieliśmy też znaleźć sposób, aby uświadomić konsumentom, kiedy ich dane są wykorzystywane do celów monetyzacji.

Ostatnią granicą dla danych jest znalezienie przydatnych danych, które znacznie lepiej sprawdzają, jak osoba lub publiczność zareagują w przyszłości. Na przykład jeśli jestem domino, mogę skierować reklamy do osób, którym podobało się zdjęcie pizzy. Ale jeśli mogę skierować reklamy do osób, którym podobało się zdjęcie pizzy, a RÓWNIEŻ kupili coś od Papa John’s w ciągu ostatnich 10 dni, mam znacznie lepszych odbiorców.

Problem w tym, że ludzie chętnie udostępniają tego typu dane.

W jaki sposób dane zbierane przez TAP są lepsze od tego, które gromadzi Facebook i Google?

Członkowie TAP bezpośrednio wyrażają zgodę na dane dotyczące zakupów, które są znacznie dokładniejsze niż inne dane behawioralne, takie jak „polubienia” lub zainteresowania na Facebooku.

Na przykład, jeśli konsument chce podzielić się tym, ile razy i ile wydaje w Domino’s każdego miesiąca, jest to o wiele dokładniejsze niż gdyby po prostu „polubił” zdjęcie pizzy na Facebooku.

Ponadto głównym wyróżnikiem jest TAP uzyskuje własne pozwolenie od konsumenta bezpośrednio przy zbieraniu danych dotyczących zakupu, a także bezpośrednio wynagradza konsumenta w postaci punktów premiowych lub nagród dolarowych od marek. Różni się to zasadniczo od głównych sieci społecznościowych i platform internetowych, które zbierają Twoje dane i zarabiają na nich bez bezpośredniego wynagrodzenia.

W jaki sposób firma uzyskuje wartość pieniężną z zebranych danych?

Dokładne dane dotyczące zakupów pozwalają naszej sieci marek i sprzedawców na dostosowanie się do konkretnych ofert i nagród dla poszczególnych konsumentów oraz generowanie wyższego zwrotu z inwestycji.

Na przykład zakupy klienta mają duży wpływ na wartość jego danych. Na przykład. jeśli moje dane i historia zakupów wskazują, że jestem ciężkim podróżnikiem, który podróżuje 14 razy w roku i wydaje co najmniej 20000 USD rocznie na hotele i bilety lotnicze, główne grupy hoteli w sieci TAP oferują specjalnie dla mnie do 70% zniżki na publicznie dostępne stawki następnym razem będę rezerwować podróż przez system rezerwacji TAP.

Sieć TAP otrzymuje prowizję od wygenerowanej sprzedaży i rozdziela większość wpływów w formie nagrody na konsumenta.

Czy mógłbyś opisać rynek, na którym znajduje się kupujących dla tych danych?

TAP nigdy nie sprzedaje danych użytkowników. Dane użytkownika są zabezpieczone i anonimizowane w systemie TAP, a TAP współpracuje bezpośrednio z markami i sprzedawcami, którzy chcą składać oferty członkom TAP rewards, którzy spełniają określone kryteria lub wzorce zakupów.

Być może duża sieć pizzerii chciałaby zaoferować dodatkową nagrodę każdemu, kto kupi pizzę o wartości 100 USD lub więcej miesięcznie, albo usługa przesyłania strumieniowego chciałaby zaoferować każdemu, kto jeszcze nie korzystał z ich usługi, ofertę próbną. Dane będą wykorzystywane anonimowo do tworzenia każdej kampanii, ale nigdy nie będą sprzedawane poza ekosystemem TAP.

Co zachęca partnera handlowego do współpracy z TAP?

Oferując Universal Rewards, TAP Network zachęca członków Rewards do aktywnego robienia zakupów u partnerów handlowych w sieci, aby zdobywać punkty Rewards.

Partnerzy handlowi generują dodatkową sprzedaż od nowych i istniejących użytkowników, i może dokładnie mierzyć przychody ze sprzedaży lub wzrost częstotliwości za pomocą analiz TAP.

Jak TAP planuje naprawić krajobraz reklamy cyfrowej?

Jeśli Twoje dane zostaną dotknięte, powinieneś otrzymać rekompensatę. Powinieneś mieć pełną kontrolę nad tym, kto ma dostęp do Twoich danych. Możesz powiedzieć, że to moje dane i nie chcę udostępniać ich konkretnej marce ani osobie.

Rozpoczęliśmy eksperyment z Hooch, aplikacją z nagrodami, która nagradzała ludzi darmowymi napojami. Dostawali jeden darmowy drink tygodniowo, o ile udostępnili swoje dane o zakupach.

Użyliśmy API OpenFinance, które pozwala im połączyć z nami wszystkie swoje karty kredytowe i debetowe. Następnie jesteśmy w stanie zeskanować ich transakcje i zrozumieć ich zakupy. Na przykład, jeśli jesteś aktywnym bargoerem i te dane są poparte przez historię transakcji, jesteś bardzo wartościową osobą, na którą warto kierować reklamy dla firm alkoholowych. Nagrodzą Cię i będą konkurować o Twój biznes.

Napoje były niezdarną nazwą nagród. Postanowiliśmy przekształcić się w pełny program nagród, w którym użytkownicy mogliby gromadzić punkty za wszystko, od kawy za 5 USD lub pokoju hotelowego za 500 USD.

Punkty premiowe to koncepcja, którą wiele osób już rozumie. Mogą z łatwością zamienić 20 USD w TAP u dostawców w sieci.

Tradycyjne programy nagród są zaprojektowane tak, aby przynosić korzyści konsumentom. Na przykład, jeśli latasz wystarczająco dużo, możesz zgromadzić wystarczającą liczbę punktów na darmowe rzeczy. Problem w tym, że 80% użytkowników tak naprawdę nie gromadzi wystarczającej liczby punktów, aby cokolwiek zrobić. Chcemy, aby nagrody były sprawiedliwsze i bardziej dostępne dla konsumentów. Możesz zgromadzić jedną walutę i wydać ją na setki marek.

Zebraliście już kapitał?

Hooch opracował technologię TAP i swoją sieć, a od rundy Series Seed zebrał 7,8 miliona dolarów. Prowadzimy rozmowy z VC i inwestorami strategicznymi na temat rundy Serii A na początku 2020 roku.

Gdzie w grę wchodzi blockchain?

Przytłaczająca liczba konsumentów zaczęła udostępniać swoje dane. Nasza hipoteza była taka, że ​​tylko 20% naszych użytkowników udostępnia swoje dane, ale udostępnia je około 80% osób. Blockchain pojawił się, ponieważ chcieliśmy odpowiedzialnie zabezpieczyć te dane.

Chcieliśmy umożliwić użytkownikom przekazywanie swoich danych bez udostępniania jakichkolwiek danych osobowych. Odbywa się to za pomocą tokenowego połączenia z bankiem wydającym, podobnie jak Mint i Acorn używają podobnych interfejsów API. Nie rejestrujemy numerów kart ani nazwisk. Nie są powiązane ani przypisane do Ciebie.

Masz przypisany adres portfela w łańcuchu bloków, czyli Twój pseudoidentyfikator w naszym systemie.

Jak zarabiacie pieniądze?

Zawarliśmy umowy z około 250 000 partnerami handlowymi, biurami podróży, restauracjami, hotelami, sprzedawcami detalicznymi, firmami handlu elektronicznego itp..

Kiedy dokonujesz zakupu za ich pomocą, jest on śledzony za pomocą łącza cyfrowego lub wykrywany na karcie. Możemy osobiście wykryć portfel. Partnerzy ci płacą TAP Network za napędzanie tej sprzedaży. Około 50% tego, co otrzymujemy, jest zamieniane na TAP Coin (stablecoin powiązany z USD) i wpłacane do portfela użytkownika.

Chcieliśmy zbudować projekt dla masowego konsumenta, więc ich nagrody muszą być łatwo zamienione na coś namacalnego, z którego mogą korzystać, zamiast na jakiś niejasny i mylący token.

Jeśli jesteś konsumentem, pobierz Aplikacja Hooch i połącz dowolną liczbę kart debetowych i kredytowych. Aplikacja zacznie wykrywać zakupy. Jeśli pójdziesz do jednego z naszych partnerów handlowych, powiedzmy Starbucks, wykryjemy, że transakcja została dokonana z tym partnerem. Po zweryfikowaniu transakcji sieć TAP otrzymuje prowizję od tego partnera. Następnie część tej prowizji trafia do portfela użytkownika.

** Uwaga redaktora: dołączony link to link partnerski, za który otrzymasz 5 USD w TAP. **

Po stronie sprzedawcy najważniejsza jest relacja z klientem. Na początku Facebooka Facebook mówił komuś takiemu jak Pepsi, aby przyciągnął swoich odbiorców na platformę Facebooka, ponieważ mogą robić wiele fajnych rzeczy, na przykład kierować reklamy na różne sposoby i dowiedzieć się o nich znacznie więcej. Wiele lat później zmienili scenariusz. Zmienili algorytm, aby firmy mogły dotrzeć tylko do niewielkiego% ich własnej publiczności i musiałyby płacić Facebookowi za dotarcie do reszty. To jedna z największych korporacyjnych przynęt i zwrotów w historii.

Partnerzy handlowi są zachęcani do tworzenia własnych kanałów bezpośrednich z danymi klientów.

Jaka przyszłość czeka TAP?

Planujemy dotrzeć do 30 milionów użytkowników w ciągu najbliższych dwóch lat.

Robimy to, współpracując z istniejącymi przedsiębiorstwami, takimi jak duże firmy z branży medialnej i rozrywkowej, nad licencjonowaniem i oznaczaniem naszej technologii we własnym imieniu.

Każdy nowy dolar reklamy cyfrowej, który pojawia się na rynku, Facebook i Google pochłania około 94 centów. Duże firmy walczą o 6 centów z każdego dolara, ponieważ dane dostarczane przez Facebooka i Google są bardzo przydatne.

Chcemy udać się do tych firm i powiedzieć im, że mamy sposób, aby ich konsumenci przesyłali dane bezpośrednio do nich. Mogą oznaczyć program nagród na biało we własnym imieniu w ciągu 60-90 dni, co zajęłoby im może 2 lata na wewnętrzną rozbudowę.

W połowie listopada mamy naszą pierwszą premierę z białymi etykietami, więc to naprawdę ekscytujące. To firma z branży rozrywkowej z ponad 10 milionami użytkowników. Chcemy bardzo szybko skalować się do dziesiątek milionów użytkowników.

Chcemy pomóc zapoczątkować drugą falę konsumentów i wnieść swój wkład w wprowadzenie blockchain do mas.

Dzięki, Lin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me