Huobi, co w języku chińskim mandaryńskim oznacza „walutę”, konsekwentnie plasuje się na jednej z dziesięciu największych giełd świata pod względem wielkości obrotów. W tym artykule przyjrzymy się wszystkim, co musisz wiedzieć jako potencjalny użytkownik Huobi. Przyjrzyjmy się opłatom, bezpieczeństwu finansowania, obsłudze klienta i nie tylko.

Kluczowe informacje Huobi Exchange

Interfejs użytkownika i aplikacja mobilna

Dostępna na iOS i Androida aplikacja mobilna Huobi zawiera większość funkcji dostępnych na platformie internetowej. Możesz nawet wykonywać zadania, takie jak rejestracja i weryfikacja konta, bezpośrednio z poziomu aplikacji. W Google Play, aplikacja Huobi Global ma średnią ocenę 4,1 gwiazdek na 3730 recenzji. Jednak w grudniu 2018 r. I styczniu 2019 r. Niektórzy użytkownicy stwierdzili, że aplikacja na Androida nie pozwala im się zalogować z powodu błędu Captcha. Na Apple App Store, Huobi może pochwalić się średnią oceną 4,9 gwiazdek z ponad 4800 recenzji.

Opcje handlowe

Wiele scentralizowanych giełd służy jako jedyny scentralizowany animator rynku. W przeciwieństwie do tego Huobi umożliwia również handel bez recepty (OTC). Oznacza to, że możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty peer-to-peer na Huobi. Chociaż ta opcja istnieje na giełdzie, nie została jeszcze przyjęta przez handlowców. Różni komentatorzy stwierdzili, że brakuje ofert OTC. Mimo to jest to wciąż innowacyjna funkcja techniczna.

Jeśli jesteś inwestorem na marginesie, Houbi ma specjalnie do tego oddzielną platformę. Możesz uzyskać do tego dostęp, przechodząc do zakładki marginesów w nagłówku. Wysokość dźwigni finansowej, którą możesz mieć, różni się w zależności od monety. Na przykład BTC wynosi około 3x. W porównaniu z innymi platformami do handlu z depozytem zabezpieczającym jest to niski poziom. Niemniej jest to atrakcyjna opcja dla potencjalnych użytkowników.

W grudniu 2018r, Rynek instrumentów pochodnych Huobi wydane kontrakty BTC i kontrakty ETH (w tym odpowiednio tygodniowe, dwutygodniowe i kwartalne) oraz elastyczne dźwignie, w tym 1x, 5x, 10x i 20x. W przyszłości zostanie wyemitowanych więcej walut cyfrowych, aby sprostać różnym wymaganiom inwestycyjnym.

Zrzut ekranu przedstawiający handel marżą na Huobi

Huobi oferuje opcję handlu z depozytem zabezpieczającym.

Bezpieczeństwo: czy Huobi jest bezpieczny?

W porównaniu z innymi giełdami Huobi nadal przoduje pod względem bezpieczeństwa. Wiele czołowych giełd cierpi z powodu hacków na dużą skalę, z różnymi wynikami pod względem późniejszego wolumenu obrotu. W 2015 roku haker Bitstamp wycofał 12 000 BTC z Huobi. Jednak ta kwestia nie dotyczyła bezpieczeństwa Huobi. Huobi zgłosił atak DDoS w 2015 roku, ale nie spowodowało to naruszenia bezpieczeństwa. Według jednej recenzji indywidualny użytkownik stracił USDT i EOS na Huobi. Ten recenzent stwierdza, że ​​problem był spowodowane błędem technicznym z 2FA firmy Huobi. Jeden komentarz sugeruje, że był to wynik phishingu.

Huobi twierdzi, że jego mechanizmy kontroli ryzyka zostały opracowane przez takie osoby, jak Goldman Sachs. Giełda przechowuje około 98 procent środków w zimnych portfelach. Co więcej, Huobi wykorzystuje teraz zdecentralizowaną strukturę wymiany, aby zapobiegać atakom DDOS. Giełda ma nawet inicjatywę dotyczącą funduszu ochrony użytkowników. Dwadzieścia procent przychodów netto, które giełdy uzyskują z transakcji, trafi do tego funduszu, który wykorzysta do odkupienia Huobi Token (HT). Ma również usługę o nazwie Rezerwat Huobi Security. W ramach tego giełda planuje przechowywać 20 000 BTC na ubezpieczenie. Jest to środek zapobiegawczy, który pomoże Huobi zwrócić użytkownikom koszty w przypadku jakichkolwiek przyszłych włamań.

Opłaty Huobi

Huobi ma 0,2% opłaty, która dotyczy zarówno animatorów, jak i takerów dla kwot od 0 USD do 5 000 000 USD w okresie 30 dni. Dla porównania, inne czołowe giełdy, takie jak Binance, mają 0,1 procent opłat. Tymczasem GDAX ma 0,3 procent opłat.

W styczniu 2019 roku Huobi Global uruchomił platformę wielopoziomowa struktura opłat co znacznie zmniejsza opłaty dla handlowców o większych obrotach. Jest to stosunkowo konkurencyjne w porównaniu z innymi giełdami. Użytkownicy mają również możliwość obniżenia opłat handlowych na Huobi, zostając członkiem VIP. Wiąże się to z płaceniem miesięcznej płatności HT, która różni się w zależności od poziomu członkostwa (1-5).

Podobnie jak większość giełd, Huobi nie ma żadnych opłat za depozyty. Jednak Huobi ma opłaty za wypłatę i minimalne stawki różnią się od monety do monety. Na przykład wypłata Bitcoina (BTC) kosztuje 0,001 BTC, przy minimalnej kwocie wypłaty 0,01 BTC. W przypadku Tether (USDT) opłata ryczałtowa wynosi 5 USDT, a minimalna kwota wypłaty to 20 USDT. Ogólnie oznacza to, że opłaty Huobi są generalnie wyższe niż większość giełd za niższe kwoty wypłat. Istnieje kilka wyjątków. Na przykład TUSD ma minimalną wypłatę 20 USD, ale opłatę za wypłatę tylko 2 USD.

Opcje walutowe

Na koniec stycznia 2019 r.Huobi ma 182 monety i 416 par handlowych. Istnieją trzy główne rynki kryptograficzne dla par handlowych (USDT, BTC i ETH) oraz jeden główny rynek walutowy (USD) dla rynku amerykańskiego. Niektóre z najlepszych opcji handlu krypto-kryptowalutami (według wolumenu transakcji) obejmują BTC-USDT, ETH-USDT, TRX-USDT, EOS-USDT i EOS-ETH.

Od 28 stycznia 2019 r. Jedynymi opcjami handlu w USD są BTC, USDT i ETH. Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, że usługi wypłaty i wpłaty waluty w USD stały się dostępne dopiero 4 stycznia 2019 r. Dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Obecnie jedyną opcją dla mieszkańców USA są przelewy bankowe. Huobi wymaga również weryfikacji poziomu 2, aby uzyskać dostęp do tej funkcji.

W przypadku różnych lokalizacji na całym świecie powinieneś sprawdzić, czy Huobi obsługuje handel w Twojej rodzimej walucie. Jeśli na przykład jesteś w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie nie zobaczysz opcji handlu dolarami australijskimi (AUD) na platformie Huobi, ale prawdopodobnie zobaczysz opcję dla USD i odwrotnie. Innymi słowy, prawdopodobnie zobaczysz tylko walutę fiducjarną używaną w Twojej bieżącej lokalizacji.

Na początku 2019 roku HBUS Marketplace zmienił nazwę na Huobi.

Ograniczenia wypłat

Podobnie jak wiele giełd na rynku, Huobi ma ograniczenia wypłat oparte na różnych poziomach weryfikacji użytkownika. Jedną z rzeczy, które zauważysz, jest to, że kwoty wypłat różnią się znacznie w zależności od twojego obywatelstwa. Na przykład, jeśli jesteś obywatelem Chin, nie możesz wypłacić żadnych środków jako niezweryfikowany użytkownik lub z weryfikacją na poziomie 1. Ta opcja jest dostępna tylko na poziomie 2 lub wyższym. W Stanach Zjednoczonych wymiana wymaga jedynie weryfikacji poziomu 1. Jednak kwoty są stosunkowo niskie: dzienny limit 2000 USD i miesięczny limit 10 000 USD.

Doświadczenie obsługi klienta

W porównaniu z większością giełd Huobi ma ponadprzeciętną obsługę klienta. Obsługa klienta jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a czas odpowiedzi zajmuje średnio od dwóch do trzech godzin. Wielu uważa to za rzadkość w kosmosie.

Istnieją dwie główne metody skontaktowania się z obsługą klienta. Po pierwsze, możesz skorzystać z aplikacji do czatu, która jest dostępna bezpośrednio na platformie handlowej Huobi. Po drugie, możesz skontaktować się z zespołem pod adresem [email chroniony]. Jeśli wybierzesz tę opcję, Huobi prosi o użycie zarejestrowanego adresu e-mail powiązanego z kontem Huobi i podanie identyfikatora użytkownika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me