Stała obecność w przestrzeni kryptowalut od 2014 roku, YoBit to jedna z niewielkich giełd, które tego nie robią wymagają podania danych osobowych do handlu.

YoBit ma bardzo Przyjazny dla użytkownika interfejs; praktycznie każdy może założyć konto i zacząć handlować w mniej niż pięć minut, zachowując jednocześnie swoją anonimowość.

Anonimowość, wydaje się, że jest to podstawowa zasada organizacji YoBit, ponieważ nie ma na liście formalnych właścicieli ani operatorów. Ta anonimowość wydaje się jednak bardziej ideologiczną preferencją założycieli giełdy niż bardziej wątpliwą alternatywą. Ze średnim wolumenem transakcji oscylującym wokół 60 mln USD, 800 monetami dostępnymi do handlu i 3353 parami handlowymi, YoBit jest uważany za umiarkowanie aktywną platformę.

YoBit oferuje bardzo szeroki wybór altcoinów, i pozwala twórcom altcoinów wymieniać swoje monety pozornie z bardzo niewielkimi przeszkodami lub weryfikacją.

Ale jak wypada reszta YoBit? Dowiedzmy Się. W tym przeglądzie giełdy YoBit zagłębiamy się we wszystko, co chcesz wiedzieć, w tym:

 • Klucz informacyjny
 • Jak to działa
 • Opłaty handlowe
 • Dostępne kryptowaluty
 • Limity transferowe
 • Zaufanie firmy
 • Bezpieczeństwo funduszu
 • Obsługa klienta
 • Końcowe przemyślenia

Jak działa YoBit

Wydaje się, że YoBit lepiej nadaje się do pośredniego i zaawansowanego tradera kryptowalut. Chociaż początkujący inwestorzy i traderzy mogą nadal korzystać z YoBit, mogą być onieśmieleni liczbą opcji na ekranie handlowym.

Jeśli jednak jesteś dobrze zorientowany w handlu kryptowalutami, prawdopodobnie spodoba Ci się interfejs YoBit. Platforma umieszcza wszystkie funkcje handlowe na jednym ekranie, więc nie musisz przełączać się między zakładkami ani otwierać wielu okien, aby badać i wykonywać transakcje.

Interfejs wymiany YoBit

Interfejs wymiany YoBit

YoBit zawiera wszystkie funkcje, których można oczekiwać od zaawansowanej platformy handlowej. Do celów analitycznych masz wykresy świecowe w wielu ramach czasowych, a także wykres głębokości księgi zamówień.

Dodatkowo możesz przeglądać aktualne zamówienia, dzienny wolumen, 24-godzinne szczyty i dołki oraz historię handlu dla każdego dostępnego rynku.

Składanie zleceń kupna i sprzedaży na YoBit jest proste.

Interfejs wymiany YoBit

Rozpoczęcie handlu na YoBit

Na pulpicie nawigacyjnym po prostu wprowadź kwotę kryptowaluty, którą chcesz kupić / sprzedać (lub całkowitą kwotę, którą chcesz za nią otrzymać) i cenę. Stamtąd YoBit automatycznie aktualizuje inne odpowiednie pola.

Interfejs wymiany YoBit

Handel na YoBit

InvestBox i YoPony

Cechą unikalną dla YoBit jest InvestBox. InvestBox jest reklamowany przez YoBit jako narzędzie dla programistów do promowania ich monet, a także jako środek pasywnego dochodu dla inwestorów. Według zespołu YoBit, dzięki InvestBox możesz zarobić od 0,1% do 7,0% dziennego zwrotu z inwestycji.

Nie jest do końca jasne, jak działa InvestBox. Radzimy naszym użytkownikom, aby uważali na każdą funkcję lub usługę oferującą gwarantowaną wypłatę procentową z reklamowanym zerowym ryzykiem.

Przedstawiciel YoBit twierdzi, że InvestBox jest zasadniczo narzędziem, które zapewnia widoczność monet o niskiej kapitalizacji w przypadku inwestycji krótkoterminowych.

YoPony, kolejna unikalna funkcja YoBit, to „kryptowaluta gra wyścigowa”, w której użytkownicy odgadują, który koń wygra wyścig. Każdy koń reprezentuje monetę, a wygrywająca moneta otrzymuje pompę 5BTC.

YoPony, podobnie jak gry w kości, są zasadniczo oparte na losowym prawdopodobieństwie. Legalność tej funkcji leży między YoBit a ich lokalną jurysdykcją, ale radzimy naszym użytkownikom, aby byli ostrożni podczas uczestnictwa.

Przedstawiciel YoBit twierdzi, że YoPony to sposób na utrzymanie motywacji i zaangażowania użytkowników do korzystania z platformy. Przykład:

YoPony & Tygodniowy YoPump za 119 godzin!

Regulator czasowy: https://t.co/RIbW7OhKzM

Jedna z tych monet zostanie wypompowana przez 5 btc w ciągu 1 minuty po zakończeniu wyścigu:

1 Pony: Yobix

2 Pony: i2

3 Kucyk: f1

4 Kucyk: Yoda

5 Pony: Limi

6 Pony: Żaba

7 Pony: Air

8 Pony: Seks

9 Pony: Nax

10 Pony: Yovi

– Yobit.Net (@YobitExchange) 8 maja 2020 r

Opłaty handlowe YoBit

Opłaty transakcyjne YoBit są proste – po prostu 0,2 procent na transakcję. Nie ma znaczenia, czy jesteś twórcą handlu, czy przyjmującym. Twój miesięczny wolumen obrotu również nie ma wpływu na opłatę.

Dostępne kryptowaluty na YoBit

YoBit ma do Twojej dyspozycji sporo rynków kryptowalut. Większość obsługiwanych kryptowalut jest dostępna jako pary handlowe z BTC, ETH, DOGE, USD, RUR lub USDT. Na tych rynkach możesz handlować:

 • Bitcoin
 • pieseł
 • Dziarskość
 • Ethereum
 • ZCash
 • Fale
 • Litecoin
 • Ethereum Classic
 • EOS
 • tron
 • I wiele więcej.

Wystawianie monety na YoBit jest stosunkowo prostym procesem, więc platforma zawiera również wiele kryptowalut o niskiej kapitalizacji, których nie można znaleźć na innych giełdach.

Limity transferu YoBit

Wydaje się, że na giełdzie YoBit nie ma żadnych limitów transferu. Należy jednak pamiętać, że niektóre metody wpłat i wypłat wiążą się z różnymi poziomami opłat.

Opłaty za wpłatę wahają się od 0,00% do 1,00%, podczas gdy opłaty za wypłatę mogą sięgać do 7,00%.

Zaufanie firmy: czy YoBit jest legalny?

Początki YoBit są nieco owiane tajemnicą. Wymiana została rozpoczęta w 2014 i jest obecnie zarejestrowany w Panamie jako YoBiCrypto Corp. Jednak niewiele więcej wiadomo o zespole założycielskim. Wydają się być zdecentralizowane i rozproszone po całym świecie.

Chociaż czas działania firmy od 2014 r. Nadaje pewną wiarygodność, wyszukiwanie w Google daje szeroką gamę pozytywnych i negatywnych recenzji – co jest naturalne w przypadku większości produktów lub usług.

Wydaje się jednak, że YoBit jest szczególnie mocno dotknięty negatywnymi recenzjami, z których wiele wydaje się być fałszywymi komentarzami botów. Na przykład jeden z negatywnych recenzentów na TrustPilot pozostawił dokładnie to samo negatywna recenzja dla 13 różnych giełd i usług kryptowalutowych.

Przedstawiciel komentuje: „Rosyjski rynek wymiany kryptowalut jest bardzo krwawy. Konkurenci tworzą fałszywe konta, aby zasypać konkurencję negatywnymi recenzjami, tworzą fałszywe konta, aby oszukać użytkowników innych giełd i tak dalej. ”

Przedstawiciel błaga użytkowników, aby nie śledzili nagłówków, takich jak „oszustwo yobit” i „Yobit kradnie pieniądze”, ponieważ najprawdopodobniej są one publikowane przez konkurencję za pomocą botów.

Krążyły plotki, że Paweł Krymow, wcześniej aresztowany oszustem finansowym, to człowiek stojący za YoBit. Okazało się jednak, że plotki są bezpodstawne. Zespół stwierdził, że „Pogłoski o związku między giełdą Yobit i Krymov są rozpowszechniane przez naszych konkurentów za pieniądze, więc nie dajcie się zwieść tym błędnym informacjom”.

W wywiadzie z Rosyjska witryna medialna, Prawnik pana Krymova stwierdził: „Krymov nie ma nic wspólnego z Yobitem, to są bezpodstawne stwierdzenia”.

Nadal można znaleźć pozostałości skandalu Krymov, na przykład konto o nazwisku Pavel Krymov jest wymienione jako założyciel i dyrektor generalny na stronie, która twierdzi, że jest oficjalnym Strona YoBit, co jest również oszukańcze.

To dobry punkt, aby przypomnieć naszym czytelnikom, aby nie wpadali w oszustwa online, niezależnie od tego, czy są to fałszywe konta w mediach społecznościowych czy strony z prośbą o podanie kryptowaluty.

Wydaje się, że członkowie społeczności kryptowalut mają mieszane opinie. Na TrustPilot, giełda ma 4 z 5 gwiazdek. Jednak oceny te są podzielone głównie na recenzje 5-gwiazdkowe (62%) i 1-gwiazdkowe (24%). Jednak, jak widzieliśmy w przypadku wielu fałszywych recenzji TrustPilot, trudno jest wskazać prawdziwy sentyment.

Bezpieczeństwo funduszy: czy Twoje fundusze są bezpieczne w YoBit?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twoich środków, YoBit oferuje niewiele informacji. Nie jest jasne, jaki procent środków firma przechowuje w magazynach ciepłych i chłodniczych. Zespół przechowuje informacje o mechanizmach bezpieczeństwa tylko dla oczu wewnętrznych.

Szacunkowa strata monet ETC 130417 spowodowana atakiem 51%.

Będzie pokryte z funduszu Yobit Insurance, wpłaty / wypłaty ETC będą włączone.

Adres ETC hakera: https://t.co/PQj2rDxkrU

IP: 2001: 67c: 2660: 425: 24: 0: 0: 88e, 2001: 67c: 2660: 425: b: 0: 0: cd7 (VPN)

– Yobit.Net (@YobitExchange) 9 stycznia 2019 r

YoBit nie doświadczył poważnego włamania, po którym nie mógł się odzyskać. Giełda doświadczyła ataku 51% w styczniu 2019 r., Ale giełda napisała na Twitterze, że fundusze zostaną pokryte przez jej fundusz ubezpieczeniowy.

Jednak wielu użytkowników donoszą trudności z dostępem do ich kryptowaluty i wypłatą środków z giełdy. Jednak praktycznie każda giełda, nawet platformy topowe, takie jak Binance i Coinbase, miały trudności z wypłatami.

YoBit oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), aby zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa na Twoim indywidualnym koncie.

Błagamy naszych czytelników: jeśli zdecydujesz się skorzystać z giełdy, zdeponuj tylko tyle, ile możesz stracić.

Obsługa klienta YoBit

Zespół obsługi klienta YoBit zazwyczaj odpowiada na pytania w ciągu godziny, ale odpowiedź na Twoje pytanie może zająć do 24 godzin.

Aby uzyskać dalszą pomoc, platforma YoBit zawiera również chatbox 24/7, z którego możesz rozmawiać z innymi użytkownikami YoBit i członkami zespołu YoBit.

YoBit prowadzi dwie społeczności Telegram (jedna w język angielski, jeden w Rosyjski), która liczy ponad 60 000 członków.

Przedstawiciel YoBit radzi użytkownikom, aby korzystali ze wsparcia Telegrama, twierdząc, że administratorzy są zwykle online 24/7 i są w stanie rozwiązać wszystkie problemy. Opcja biletu powinna służyć jako dodatkowa opcja dla tych, którzy nie używają Telegrama.

Fundusz ubezpieczeniowy: na stronie pomocy technicznej można zażądać odszkodowania od funduszu ubezpieczeniowego.

Fundusz ubezpieczeniowy YoBit

Interfejs funduszu ubezpieczeniowego YoBit

Niewiele wiadomo o funduszu ubezpieczeniowym. Jednak z naszych badań wynika, że ​​giełda poradziła sobie z konsekwencjami ataku 51% na sieć Ethereum Classic.

Szacunkowa strata monet ETC 130417 spowodowana atakiem 51%.

Będzie pokryte z funduszu Yobit Insurance, wpłaty / wypłaty ETC będą włączone.

Adres ETC hakera: https://t.co/PQj2rDxkrU

IP: 2001: 67c: 2660: 425: 24: 0: 0: 88e, 2001: 67c: 2660: 425: b: 0: 0: cd7 (VPN)

– Yobit.Net (@YobitExchange) 9 stycznia 2019 r

Niektórzy użytkownicy stracili środki, ale ubezpieczenie YoBit pokryło straty.

Hakerzy odesłali 122735 monet ETC, dziękujemy!

Dowód: https://t.co/I6HWmQXjCwhttps://t.co/Gzk8Y7kAru

Dodaliśmy 43000 ETC (szac. 50 btc) do FreeCoins: https://t.co/Lyv9VLV0j3

Nowy InvestBox dla ETC (0,1% / dziennie): https://t.co/eSk8QNGMdb

– Yobit.Net (@YobitExchange) 15 stycznia 2019 r

Przemyślenia końcowe: międzynarodowa anonimowość, rozwój obecności publicznej

Jeśli chcesz handlować kryptowalutą bez dostarczania jakichkolwiek informacji KYC, YoBit może być dla Ciebie giełdą. Transakcje około 60 milionów dolarów w wolumenie dziennym i obsługuje szeroką gamę par handlowych.

YoBit to stosunkowo prosta i intuicyjna platforma, ale przyzwyczajenie się do handlu wymaga trochę czasu, jeśli nie jesteś jeszcze zręczny w handlu podstawami.

Wydaje się, że giełda jest również bardzo popularna w kręgach międzynarodowych (opcje językowe obejmują angielski, rosyjski i chiński i jest dostępna na całym świecie. Posiada również czat na żywo w interfejsie handlowym, z językami dostępnymi w języku angielskim, niemieckim, arabskim , Chiński i rosyjski. Obecnie ma najwięcej par handlowych ze wszystkich giełd i akceptuje zarówno dolara, jak i rubel rosyjski.

Jednak anonimowość platformy wydaje się działać przeciwko niej na froncie public relations, co wydaje się być wyzwaniem dla każdej organizacji bez centralnej publicznie dostępnej partii. Jednak ponieważ istnieje od 2014 r. I może pochwalić się kilkoma autentycznymi pozytywnymi recenzjami, jesteśmy skłonni dać im powód do wątpliwości.

Zwolennicy YoBit mogą wskazać na jego obecność i reputację na forach takich jak BitcoinTalk i wszystko opinie użytkowników w Internecie należy traktować z przymrużeniem oka: czy są pozytywne, czy fałszywe. Pozytywna perspektywa pochwali poparcie YoBit dla anonimowości, która jest podstawowym założeniem etosu niezależności wielu handlowców kryptowalut.

Kilka innych zagrożeń, o których warto wspomnieć, to fakt, że firma nie przedstawiła żadnej ze swoich praktyk bezpieczeństwa, ale wydawała się odpowiedzialna i aktywna w ochronie swoich użytkowników przed włamaniami (o czym świadczy wcześniejszy atak ETC 51%).

YoBit wymienia również altcoiny za drobne płatności za aukcje. Chociaż sama platforma może być legalna, wiele niesprawdzonych altcoinów może być wyjątkowo ryzykownych.

YoBit działa od ponad pięciu lat, co daje mu legalną kadencję w stosunkowo nowo powstającej branży.

Niezależnie od tego, jak w przypadku wszystkich giełd, radzimy użytkownikom postępować bardzo ostrożnie: handluj tylko tym, na utratę których możesz sobie pozwolić i nie ryzykuj dużych sum kryptowaluty na platformie – słowa ostrzeżenia szczególnie istotne dla mniejszych giełd z dużą liczbą altcoinów, takich jak YoBit.

Zastrzeżenie: Treści w CoinCentral są poradami inwestycyjnymi ani nie zastępują porady certyfikowanego planisty finansowego. Stworzenie powyższego artykułu jest postem sponsorowanym, który spełnia nasze wytyczne redakcyjne dotyczące obiektywnej recenzji.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me