Kraken vs GDAX

Dla inwestorów z pewnym doświadczeniem, Kraken i GDAX są dobrymi platformami do inwestowania w kryptowaluty. Dzięki szerokim opcjom handlowym i wykresom do analizy, te dwie giełdy są również świetnymi opcjami, jeśli chcesz przejść z Coinbase na coś bardziej zaawansowanego.

W tej recenzji „Kraken vs GDAX” omawiam zalety i wady obu giełd, abyś mógł zdecydować, która z nich jest najlepsza dla Twojej strategii inwestycyjnej.

Omówimy:

Kraken vs GDAX: kluczowe informacje

Metody finansowania

Możesz zasilić swoje konto GDAX na trzy główne sposoby – przelewy bankowe (ACH), przelewy bankowe, i depozyty kryptowalutowe. Dodatkowo możesz przelać środki ze swojego konta Coinbase, jeśli z niego korzystasz, natychmiast i bez opłat.

Kraken ogranicza sposób, w jaki możesz zasilać swoje konto przez poziom weryfikacji.

Na poziomie 1 możesz wpłacać i wypłacać tylko walutę cyfrową, ale jest to możliwe handel zarówno waluty cyfrowe, jak i fiducjarne. Aby uzyskać status Poziomu 1, musisz podać swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, kraj i numer telefonu.

Wpłaty i wypłaty bankowe (przelewem) są dostępne na poziomie 2 lub 3 w zależności od kraju zamieszkania. Poziom 2 dodatkowo wymaga twojego adresu, podczas gdy musisz przesłać ważny dowód tożsamości i aktualny dowód zamieszkania, aby osiągnąć poziom 3. Aby dokonać wpłaty i wypłaty jako mieszkaniec USA, musisz być na poziomie 3.

Dzięki płynnym transferom Coinbase i mniej rygorystycznemu procesowi weryfikacji polecam GDAX osobom, które chcą jak najszybciej rozpocząć inwestowanie.

Berło

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​interfejs GDAX jest znacznie łatwiejszy w obsłudze dla przeciętnego inwestora niż Kraken.

GDAX umieszcza wykres cen, książkę zamówień, historię transakcji i formularz zamówienia na tym samym ekranie, bez poczucia bałaganu. Chociaż może minąć trochę czasu, zanim się do tego przyzwyczaisz, warto zapoznać się z wszystkimi tymi informacjami podczas składania zamówień. Na GDAX możesz składać zlecenia rynkowe (wypełniane natychmiast po cenie rynkowej), ograniczać (kupowane / sprzedawane po określonej lub lepszej cenie) i zlecać stop-loss.

Pulpit nawigacyjny GDAX Bitcoin

Kraken oferuje bardziej zaawansowane funkcje handlowe niż GDAX z możliwością składania zamówień za pomocą opcji Prostych, Średnich lub Zaawansowanych. Zlecenia rynkowe i limitowe można składać na karcie Proste. Możesz ustawić stop-loss, wygaśnięcia, opcje dźwigni i warunkowe zamknięcia na zakładkach pośrednich i zaawansowanych.

Pulpit nawigacyjny Kraken Bitcoin z wybraną prostą zakładką

Pulpit nawigacyjny Kraken Bitcoin z wybraną zakładką Advanced

Kraken to lepsza platforma dla inwestorów, którzy tego chcą wykonywać zaawansowane transakcje.

Jeśli Twoja strategia inwestycyjna to kup i przytrzymaj przez chwilę, powinieneś wybrać GDAX.

Opłaty handlowe

GDAX i Kraken mają zmienne opłaty transakcyjne, które są określane na podstawie Twojego 30-dniowego wolumenu obrotu i tego, czy jesteś producentem (składasz zamówienie na księgi), czy przyjmujesz (wypełniasz zamówienie z książek).

Plik opłata taker dla wszystkich monet na GDAX wynosi od 0,1% do 0,25%, i GDAX nie ma żadnych opłat producenta.

Na Kraken opłata producenta za transakcje Bitcoin, Ethereum i Litecoin zwykle waha się od 0,00% do 0,16% z opłata taker od 0,10% do 0,26%. W zależności od Twojej strategii handlowej, Kraken może być lepszym wyborem dla handlu Ethereum i Litecoinem ze względu na niższą maksymalną opłatę transakcyjną (0,26% w porównaniu do 0,30% na GDAX).

Ponieważ te opłaty będą się zmieniać od osoby do osoby, sugeruję użycie Tabela opłat GDAX i Tabela opłat Kraken oszacować opłaty za kilka transakcji, które możesz wykonać. Dzięki tym szacunkom możesz zdecydować, czy różnica w opłatach jest na tyle ważna, że ​​możesz zmienić platformę.

Dostępne kryptowaluty

Kraken obsługuje kilka monet i par handlowych, takich jak:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dziarskość
 • EOS
 • Ethereum Classic
 • Ethereum
 • Gnoza
 • Iconomi
 • Litecoin
 • Melon
 • Augur
 • Pęta
 • Dogecoin
 • Stellar Lumens
 • Monero
 • Marszczyć
 • Zcash

GDAX obsługuje tylko Bitcoin, Ethereum i Litecoin handlowy. Pojawiło się kilka plotek na temat dodania przez GDAX kolejnych walut do tej listy; jednak firma nie złożyła oficjalnego oświadczenia potwierdzającego to.

Jeśli chcesz handlować mniej znanymi alternatywnymi monetami (każdą monetą, która nie jest Bitcoinem), Kraken powinien być Twoim wyborem. Ze względu na mniejsze kapitały rynkowe alternatywne monety są z natury bardziej ryzykowną inwestycją, ale mogą przynosić większe zyski z tego samego powodu.

Limity transferowe

GDAX nie ma ustalonej maksymalnej kwoty, którą możesz wpłacić w ciągu jednego dnia. Zamiast tego określają limit wpłat ACH na podstawie wieku konta, historii zakupów i weryfikacji konta. Depozyty ACH są zwykle zatwierdzane w ciągu 3-5 dni roboczych. Wpłaty przelewem na GDAX są ograniczone do 250 000 USD i tak jest brak ograniczeń dla depozytów kryptowalut.

Limit wypłat GDAX wynosi 10 000 dolarów dziennie.

Limit depozytów Krakena jest taki sam dla wszystkich i wynosi 25 000 USD dziennie, jeśli podasz dowód pochodzenia środków. Limit wypłat jest również ograniczony do 25 000 USD dziennie. Zatwierdzenie wpłat Kraken zajmuje 1-5 dni roboczych.

Zaufanie firmy

Kraken i GDAX to zaufane giełdy działające zgodnie z przepisami amerykańskimi i przeprowadzające transakcje o wartości prawie 1 mld USD dziennie..

Kraken jest obsługiwany przez Payward, Inc. i znajduje się w San Francisco. Wymiana otrzymała ponad 6 milionów dolarów finansowania od kilku znanych inwestorów, w tym Blockchain Capital. Od jej uruchomienia w 2013 r. Wolumen obrotu na platformie podwajał się co około 5 miesięcy – niezwykłe tempo wzrostu. Ten wzrost pokazuje zaufanie, jakim handlowcy i członkowie społeczności darzą giełdę.

GDAX, z siedzibą w Dolinie Krzemowej, powstał w 2012 roku jako oddział firmy Coinbase. Platforma z powodzeniem wymieniła ponad 20 miliardów dolarów aktywów cyfrowych na 8 milionów ludzi. GDAX otrzymał również inwestycje od Andreessena Horowitza, Union Square Ventures i nowojorskiej giełdy, by wymienić tylko kilka.

Trzy miesiące temu cena Ethereum spadła z ponad 300 dolarów do 10 centów niemal natychmiast na GDAX. Było to spowodowane wielomilionowym zamówieniem sprzedaży, które wywołało kilka automatycznych sprzedaży w efekcie domina w portfelu zamówień. Rynek szybko się ożywił, ale kilku użytkowników straciło znaczną ilość pieniędzy w dziwacznym flash-crashu. GDAX zwrócił pieniądze utracone osobom dotkniętym incydentem, starając się odbudować zaufanie rynku.

Bezpieczeństwo funduszu

Zarówno GDAX, jak i Kraken stosują najlepsze praktyki branżowe w celu zabezpieczenia Twoich funduszy cyfrowych. Ponadto GDAX przechowuje wszystkie depozyty w dolarach amerykańskich (USD) w bankach z ubezpieczeniem FDIC do 250 000 USD na deponenta.

Kraken przechowuje wszystkie nowe depozyty monet w zaszyfrowanych portfelach przechowywanych w trybie offline, gdzie hakerzy nie mogą do nich dotrzeć. Przechowują tylko cyfrowe monety online jako sposób na utrzymanie płynności operacyjnej na giełdzie. Kraken utrzymuje również pełne rezerwy, aby zapobiec jakiejkolwiek możliwości bank run.

GDAX przechowuje większość swoich zasobów cyfrowych w zimnej pamięci masowej (offline) na zaszyfrowanych dyskach USB z papierowymi kopiami zapasowymi. Mniej niż 2% ich zasobów cyfrowych jest przechowywanych online, a te, które są, są w pełni ubezpieczone przez GDAX.

Obsługa klienta

Kraken i GDAX zwykle zapewniają dobre wsparcie swoim klientom – coś, czego często brakuje na mniej znanych giełdach.

Na obu platformach można znaleźć obszerną sekcję często zadawanych pytań, która obejmuje typowe problemy ze wsparciem, a także pytania początkujących inwestorów. Kraken zawiera również dokładne przewodnik handlowy aby pomóc Ci zacząć.

Obie firmy obsługują zgłoszenia do pomocy technicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej i GDAX ma typowy czas odpowiedzi 2-3 dni robocze.

Niedawno Kraken spotkał się z krytyką na wielu forach za długi czas reakcji i ignorowanie zgłoszeń do działu obsługi klienta (chociaż nigdy tego nie doświadczyłem).

Jeśli jesteś nowym inwestorem i możesz potrzebować pomocy w rozpoczęciu, zaufaj Gemini i jego solidnemu systemowi wsparcia.

Wniosek

GDAX i Kraken są skierowane do dwóch różnych typów inwestorów.

GDAX ma prosty interfejs, który jest najlepszy dla inwestorów, którzy chcą się trzymać podstawowe inwestowanie w monety z łatwa weryfikacja konta.

Kraken, dzięki dużemu wyborowi par monet jest odpowiedni dla bardziej doświadczeni inwestorzy zainteresowani alternatywnym obrotem monetami.

(Zobacz pełną listę recenzji kryptowalut w CoinCentral)

Więcej porównań GDAX

 • GDAX vs Coinbase
 • GDAX vs Gemini

Więcej porównań Krakena

 • Kraken vs Coinbase
 • Kraken kontra Bliźnięta

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me