Coinbase i Coinmama to dwa najszybsze i najpopularniejsze sposoby zakupu kryptowaluty. W tym przeglądzie Coinbase vs. Coinmama omówimy wszystko, od kluczowych funkcji każdej platformy, przez porównanie tych funkcji i ostatecznie, która z nich odpowiada Twoim potrzebom.

Porównanie funkcji Coinbase i Coinmama

Jeśli próbujesz zdecydować, czy użyć Coinbase lub Coinmama, najprawdopodobniej zagłębiasz się w świat kryptowalut, aby zobaczyć, o co tyle zamieszania. Jeśli zrobiłeś trochę badań, to Coinbase prawdopodobnie pojawi się jako zwykła opcja zakupu Bitcoin. Dzieje się tak, ponieważ Coinbase jest bardzo przyjazny dla początkujących, a Coinbase stał się liderem w przestrzeni wymiany kryptowalut. Jednak Coinmama może również wyróżniać się jako szybka i prosta opcja z kilkoma komplikacjami.

Jaka jest więc prawdziwa różnica między nimi? Czy to tylko cena, czy coś więcej?

Obie firmy naprawdę zapewniają łatwe opcje zakupu kryptowaluty, które są prawie natychmiastowe. Dzięki szybkiej konfiguracji konta i bez weryfikacji możesz kupić Bitcoin i Ethereum w niskich kwotach na karcie kredytowej.

W przypadku większych zakupów będziesz musiał przejść standardowe kontrole weryfikacyjne na obu platformach. Są to dość powszechne w branży i są wykonywane elektronicznie za pomocą formularza dowodu tożsamości ze zdjęciem.

Duże różnice, które zauważysz, pojawią się, porównując pozostałe oferowane funkcje

Coinmama bardzo dobrze prezentuje się jako opcja szybkiego zakupu, ale pozwalają one na zakup cyfrowej waluty tylko za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Oznacza to, że po zakupie Bitcoin lub Ethereum niewiele więcej możesz zrobić na stronie Coinmama. Nie możesz sprzedawać ani handlować za pośrednictwem Coinmama, nie ma też możliwości korzystania z portfela. Oznacza to, że przed zakupem kryptowaluty będziesz musiał wybrać bezpieczną metodę przechowywania w innym miejscu.

Ekran Coinmama

Z Coinmama po prostu płacisz wybraną metodą płatności, a oni wysyłają środki do Twojego portfela. Możesz pomyśleć „ok, świetnie, czego więcej potrzebujesz?” Cóż, może nie dużo, ale jeśli szukasz bardziej zaokrąglonej platformy, to Coinbase może być lepszym rozwiązaniem.

Na początek Coinbase zapewnia większy wybór opcji kupna. Wraz z kartą kredytową możesz wykonać przelew bankowy na swoje konto Coinbase. To równoważy dostępne opcje między wygodną prędkością a niższymi opłatami. Usługi bezpiecznego portfela uzupełniają te opcje zakupu, dzięki czemu możesz kupować i przechowywać swoje środki na jednym koncie Coinbase.

Kolejnym ciągiem do łuku Coinbase jest możliwość sprzedaży kryptowaluty z powrotem za pośrednictwem witryny, co jest przyjaznym dla początkujących sposobem na handel lub „wypłatę” swoich funduszy. Oczywiście musisz mieć świadomość, że w tym momencie są one faktycznie walutą, więc kursy nie będą tak korzystne jak cena na otwartym rynku.

Ekran Coinbase

Na pierwszy rzut oka Coinbase może wyglądać nieco bardziej zniechęcająco i skomplikowanie, ale oferuje pełne rozwiązanie kryptowalutowe w porównaniu do Coinmama. Coinmama zapewnia szybkie rozwiązanie zakupowe, które może się sprawdzić, jeśli masz już portfel gotowy do przeniesienia się gdzie indziej.

Podczas korzystania z platform Coinbase wydaje się być potęgą branży, podczas gdy Coinmama jest trochę jak „lite” wersja tych dwóch.

Obsługa klienta

Obsługa klienta jest nadal kością niezgody w branży, a wiele firm pozostawia ten obszar jako nieadresowany obszar.

Żadna firma nie jest szczególnie łatwa do skontaktowania się przez telefon, więc ogólnie lepiej trzymać się poczty elektronicznej. Coinbase oferuje obsługę klienta za pośrednictwem poczty e-mail i zwykle szybko reaguje w ciągu 24 – 72 godzin, w zależności od charakteru zapytania. Ich strona internetowa jest bardzo pomocna i zawiera kilka przewodników wprowadzających oraz centrum pomocy, które odpowiada na większość głównych pytań.

Coinmama stara się odpowiadać na wszelkie e-maile w ciągu 24 godzin, ale ich obsługa strony internetowej jest trochę ograniczona. Podobnie jak wiele witryn kryptowalutowych, przeprowadzają Cię przez proces zakupu ich produktu, ale nie ma też nic więcej, aby zaspokoić Twoje pytania i obawy.

Obie firmy są zaufane przez społeczność

Coinbase pozostaje od dawna nazwą w świecie kryptowalut i ugruntowało swoją reputację jako pierwszych użytkowników, a teraz zaczyna przenikać do szerszej publiczności. Brian Armstrong i Fred Ehrsam założyli firmę latem 2012 roku, pierwotnie zapewniając wymianę dla bardziej profesjonalnych handlowców Bitcoin.

Coinmama jest własnością NBV International s.r.o. – spółka córka New Bit Ventures Ltd i wykorzystuje Bratysławę na Słowacji jako bazę. Znalezienie obszernych szczegółów na temat Coinmama jest trochę trudne. Przy szybkim wyszukiwaniu w Google możesz zobaczyć kilka nagłówków typu „Coinmama Scam”. Są zdenerwowani, ale zadowoleni klienci i recenzje (w tym recenzja Coinmama) szybko rozwiewają pytania.

Pewne i bezpieczne

Bezpieczeństwo jest podstawowym elementem każdej świetnej platformy wymiany. Wiodące w branży zabezpieczenia Coinbase, podczas gdy Coinmama nie idzie w takim stopniu.

Coinbase łączy łatwą w użyciu usługę z najwyższej klasy zabezpieczeniami. Korzystają z metod przechowywania w trybie offline i uwierzytelniania dwuskładnikowego, co oznacza, że ​​nie można uzyskać dostępu do konta za pomocą zwykłego hasła.

Coinmama nie potrzebuje tak rygorystycznych zabezpieczeń, ponieważ nie będziesz przechowywać środków w portfelu na swoim koncie. Korzystają z zaufanych zabezpieczeń i cieszą się przyzwoitą reputacją. Mają specjalistów ds. Zabezpieczeń Trust Guard i Comodo, którzy potwierdzają, że 256-bitowe szyfrowanie SSL jest aktywnie używane na stronach zawierających prywatne informacje.

Coinmama nie oferuje obecnie uwierzytelniania dwuskładnikowego. To trochę niepokojące, że ktoś może uzyskać dostęp do Twojego konta, więc pamiętaj, aby wybrać silne hasło. Jest prawie pewne, że finanse powinny obecnie używać uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Opłaty

Zarówno Coinbase, jak i Coinmama oferują korzystanie z kart kredytowych, ale ma to swoją cenę. Opłata za zakupy kartą kredytową wynosi 4%, co może stać się dość duże w przypadku większych zakupów Bitcoin. Zalecamy wpłacenie pieniędzy z banku na konto Coinbase, co wiąże się z opłatą w wysokości 1,49%.

Coinmama, jak sami przyznają, jest trochę cięższa, jeśli chodzi o opłaty, ale jest to cena, którą płacisz dla wygody. Chętnie zapłacimy więcej za szybką dostawę jedzenia. Dlaczego nie Bitcoiny? Cena, którą widzisz na naszym kursie Bitcoin, zawiera opłatę w wysokości 6,15%. To jest marża na kursie rynkowym. Transakcje kartą kredytową / debetową to opłata w wysokości 5%, która jest dodawana po wybraniu metody płatności.

Prawdziwe porównanie to 3,99% opłaty za kartę Coinbase w porównaniu z 5% opłatą za kartę Coinmama.

Dostępne kryptowaluty

Coinbase ma tę zaletę, że zapewnia Bitcoin, Litecoin i Ethereum na swojej platformie. Jeśli chcesz stworzyć portfel silnych walut cyfrowych, jest to całkiem solidna podstawa do rozpoczęcia.

Z drugiej strony Coinmama zapewnia tylko zakupy Bitcoin i Ethereum. Jeśli chcesz tylko zacząć, nie stanowi to większego problemu. Nie jesteś przywiązany do konkretnego dostawcy portfela w Coinmama, więc w razie potrzeby możesz go zmienić w przyszłości.

Coinbase vs Coinmama: Final Thoughts

Obie platformy mają ważność i zaufanie, jeśli chodzi o kupowanie kryptowaluty. Będzie też wyższa opłata, jeśli chcesz dokonać zakupu kartą kredytową, ale jak powiedziałem, jest to cena, którą płacisz dla wygody.

Coinbase jest bardziej zaokrągloną opcją po dokonaniu zakupu i możesz z łatwością z nich korzystać we wszystkich głównych transakcjach kryptowalutowych, niezależnie od tego, czy kupujesz je do przechowywania, czy do użycia.

Coinmama robi to, co mówi na puszce. Możesz szybko i łatwo zdobyć Bitcoin lub Ethereum i wysłać swoje środki do wybranego rozwiązania portfela. Może to być lepsza opcja, jeśli korzystasz z twardego portfela, zamiast przenosić się do iz Coinbase.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me