Coinbase i CEX.IO to dwie dobrze rozwinięte od dawna platformy wymiany kryptowalut. Starają się zapewnić kompleksowe rozwiązania dla nowych użytkowników, aby mogli wejść i handlować w branży.

W tym porównaniu Coinbase i CEX.IO znajdziesz dogłębny przegląd oferowanych funkcji, ich porównania oraz usług, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Coinbase vs CEX.IO, jak się porównują?

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć skorzystanie z dowolnej usługi.

Jeśli chcesz tylko zacząć, obie mają łatwe opcje zakupu. Łatwość użycia jest gdzie Coinbase świeci. Jeśli jednak chcesz bardziej eleganckiego rozwiązania, które zwiększy Twoje potrzeby handlowe, CEX.IO jest lepszym wyborem. Coinbase naprawdę ułatwia to pierwszym użytkownikom, podczas gdy CEX.IO dodaje kilka bardziej zaawansowanych funkcji, aby skorzystać z.

CEX.IO to firma głęboko zakorzeniona w branży, która skupiła się na stworzeniu giełdy wyposażonej w funkcje dla inwestora pośredniego. Łatwe opcje kupna i sprzedaży spodoba się nowicjuszom w kryptowalutach i pozwalają na zakup waluty bezpośrednio od firmy i odsprzedanie jej z powrotem. To porządna opcja, jeśli nie chcesz spędzać czasu na nauce handlu na rynku. Kosztuje premię w postaci opłat w porównaniu do standardowych stawek rynkowych, ale jest to dość standardowe w całej branży, zwłaszcza w przypadku korzystania z karty kredytowej lub debetowej.

Bardziej doświadczeni użytkownicy dobrze radzą sobie z platformą CEX.IO. Możesz handlować wieloma kryptowalutami na otwartych rynkach. Jest to przydatne dla tych, którzy chcą wykonywać transakcje o dużym wolumenie przy niższych opłatach. Istnieją nawet funkcje handlu na marginesie, które pomagają zmaksymalizować (lub zminimalizować …) zyski.

CEX.IO Market Trading

Coinbase jest platformą podobną do CEX.IO, ale oferuje mniej zaawansowane funkcje. Zespół Coinbase stworzył jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży blockchain dzięki przyjaznej dla użytkownika konstrukcji.

Usługa sprawia, że ​​kupowanie i sprzedawanie Bitcoin i Ethereum to pestka. Możesz niemal natychmiast założyć konto i zamówić kryptowalutę. Podobnie jak w przypadku CEX.IO, możesz kupować za pomocą karty kredytowej za wyższą opłatą. Zalecamy wykonanie przelewu bankowego po niższych stawkach.

Nie ma otwartego handlu dostępnego bezpośrednio przez Coinbase. Aby uzyskać bardziej zaawansowane funkcje, musisz współpracować z siostrzaną firmą GDAX. Początkującym może się to spodobać, ponieważ stwarza mniej onieśmielające opcje z poziomu platformy.

Strona główna Coinnbase

Obsługa klienta

Obsługa klienta może być nieco chybiona w całej branży kryptowalut jako całości. W przypadku większości giełd można znaleźć zarówno świetne raporty, jak i potępiające recenzje. Często może to być spowodowane tym, że baza użytkowników nie rozumie kryptowalut, a ilość wymaganego wsparcia jest przytłaczająca lub po prostu jest oznaką rozwijającej się branży.

CEX.IO generalnie zapewnia wsparcie przez e-mail. Ich zespół zwykle szybko odpowiada na wszelkie pytania, a usługa działa płynnie. FAQ i centrum pomocy są szczególnie przyjemne, ponieważ wiele firm po prostu płaci frazesami w okolicy. Istnieje wiele pomocnych informacji, w tym pomocne przewodniki na takie tematy, jak handel z depozytem zabezpieczającym.

Handel marżą CEX.IO

Coinbase ma również dość wygodną obsługę klienta. Musisz skontaktować się z firmą przez e-mail. Czas odpowiedzi wynosi od 24 do 72 godzin, w zależności od charakteru zapytania. Witryna jest stosunkowo pomocna z przyzwoitym centrum wsparcia i kilkoma przewodnikami wprowadzającymi. Strona główna wydaje się być skierowana do nowych nabywców kryptowalut. Jest to proste i nieskomplikowane rozwiązanie, znacznie ograniczające margines błędu w porównaniu z bardziej niezawodnymi giełdami.

Obie firmy cieszą się zaufaniem w branży

Coinbase została uruchomiona w 2012 roku i widziała wiele wzlotów i upadków w branży w swoim domu w San Francisco. To naprawdę dobrze znana nazwa i prawdopodobnie jedno z pierwszych miejsc, które nowi użytkownicy znajdują, szukając kupna Bitcoin. Firma reaguje i działa w ramach przepisów, które wkradają się do kryptowaluty. Znani zwolennicy firmy to współzałożyciel Reddit, Alexis Ohanian i Bank Of Tokyo.

CEX.IO działa od 2013 roku. Wyrosło z pierwszej w historii usługi wyszukiwania w chmurze, która stworzyła zaufaną giełdę. Początkowo obsługiwał obie funkcje, ale w ostatnich latach porzucił wydobywanie w chmurze, aby skupić się na wymianie. Korzystając z Londynu jako bazy, jest to w pełni zarejestrowana legalna firma, która zapewnia handel kryptowalutami dla użytkowników na całym świecie. Oczywiście jest to szczególnie wygodne dla użytkowników europejskich.

Bezpieczeństwo

Nie jest tajemnicą, że istnieje historia problemów z bezpieczeństwem kryptowalut, zwłaszcza jeśli chodzi o ogromne stosy bitcoinów. Obie te firmy istnieją już od kilku lat, co zawsze jest miłym czynnikiem. Oboje mieli duże doświadczenie w budowaniu bezpiecznej platformy.

CEX.IO nie jest tak otwarty w swoich metodach bezpieczeństwa jak inne firmy. Wiele giełd, w tym Coinbase, z dumą informuje Cię, jak bezpieczne będą Twoje fundusze. CEX.IO używa chłodni, co oznacza, że ​​Twoje fundusze będą przechowywane offline iz dala od hakerów. Działa również uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które uniemożliwia dostęp do konta za pomocą jednego hasła. Jest to szczególna funkcja, której zawsze szukam i powinna być standardową funkcją na każdym koncie finansowym. Byłoby miło uzyskać dostęp do większej ilości informacji na temat bezpieczeństwa CEX.IO, choćby dla spokoju ducha.

Coinbase wykorzystuje godne uwagi metody bezpieczeństwa i jest bardzo otwarty na temat bezpieczeństwa twoich funduszy. Korzystają również z uwierzytelniania dwuskładnikowego na każdym koncie. Większość funduszy znajduje się w chłodniach rozrzuconych między skarbcami i skrytkami depozytowymi na całym świecie. Wszelkie fundusze online są ubezpieczone przez konsorcjum Lloyds of London, co uspokaja.

Opłaty

Opłaty mogą się znacznie różnić w zależności od firmy. Ważne jest, aby zwracać uwagę na to, w jaki sposób kupujesz kryptowalutę, ponieważ niektóre metody mogą być boleśnie drogie.

CEX.IO oferuje różne sposoby prowadzenia działalności. Możesz skorzystać z łatwej funkcji kupna i sprzedaży, ale daje to 7% marżę w stosunku do cen rynkowych. Jeśli zdecydujesz się zapłacić kartą kredytową, zostaniesz obciążony kolejną opłatą w wysokości 3,5%. Drogie tak, ale nie jest niczym niezwykłym, gdy kupujesz kartą kredytową, płacisz w górę o 10%.

Możesz zdeponować środki przelewem bankowym, który jest znacznie bardziej opłacalny, zwłaszcza jeśli handlujesz na giełdzie za opłatą w wysokości 0,2%. Konfiguracja może zająć trochę więcej czasu, ale pozwoli Ci zaoszczędzić sporo funtów przy dużych zamówieniach.

Coinbase podaje jasne informacje o opłatach dla użytkownika. Zakupy kartą kredytową kosztują 3,99%, a transakcje kupna – 1,49%. Darmowe wpłaty przelewem bankowym pomogą pozbyć się uciążliwych opłat za karty kredytowe.

Obsługiwane kryptowaluty

Obie firmy oferują odpowiednią gamę kryptowalut do kupna i sprzedaży. Coinbase obsługuje kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie Bitcoin, Ethereum i Litecoin.

CEO.IX ma nieco bardziej rozszerzony zakres handlu. Możesz wybierać spośród Bitcoin, Bitcoin Cash Ethereum, Dash i Zcash. Pominięcie Litecoina może być trochę frustrujące.

Podsumowanie porównania Coinbase i CEO.IX

Podsumowując, istnieje kilka bardzo podobnych ofert z obu platform. Oba są apelem do nowych użytkowników, aby niemal natychmiast zdobyli różne waluty.

CEX.IO jest wyraźnie bardziej bogaty w funkcje i jest odpowiedni dla osób, które chcą zrobić coś więcej niż tylko kupić, aby zatrzymać. Opcje handlowe są przyzwoite i możesz pracować z niskimi opłatami, jeśli chcesz skorzystać z giełdy handlowej.

Coinbase jest bardzo łatwy do zrozumienia dla nowych kupujących i jest prostą opcją, jeśli chcesz zacząć budować portfel kryptowalut. Przyjazny dla użytkownika interfejs Coinbase po prostu nie został jeszcze pobity przez żadną platformę.

Europejczycy mogą preferować CEX.IO, ponieważ sprawia, że ​​jest to bezbolesne dla posiadaczy rachunków bankowych w euro, podczas gdy mieszkańcy Ameryki Północnej mogą być bardziej zadowoleni z Coinbase z siedzibą w USA.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me