Wiedza to potęga, ale bez mądrości, jak ją zastosować, możesz skończyć jako naprawdę sprytny głupiec. Oto osiem rzeczy, które musisz wiedzieć o podatkach od kryptowalut. Równie ważna jest praktyczna mądrość potrzebna do skutecznego zastosowania każdej wiedzy podatkowej.

Osiem kluczowych faktów dotyczących podatku od kryptowalut

1. Duży brat i jego mali pomocnicy patrzą na ciebie

Tak, musisz uwzględnić wszystkie zyski i straty kryptowaluty. Technologia Blockchain nie sprawia, że ​​twoje kryptowaluty kupują i sprzedają niewidoczne dla organów podatkowych. W rzeczywistości może im to znacznie ułatwić monitorowanie wszystkiego, co dotyczy Ciebie. Szczególnie twoje transakcje finansowe. Wielki Brat patrzy i używa twojego przyjaznego bankiera, usługi przelewów pieniężnych i giełdy kryptowalut jako nieopłacanych agentów nadzoru. Boją się Big Bro tak samo jak ty i chłopcze, czy mają wiele do stracenia, jeśli nie spełnią jego żądań dotyczących informacji o tobie i twoich transakcjach.

osiem rzeczy, które musisz wiedzieć o oszustach podatkowych i policjantach kryptowalut

IRS ma ogromną siłę skręcania ramion; upewnij się, że dokumentujesz wszystkie swoje transakcje kryptograficzne i składasz legalne federalne zeznanie podatkowe. Obraz Alexas_Fotos z Pixabay.

2. Bitcoin jest własnością podlegającą opodatkowaniu

Bitcoin jest klasyfikowany jako własność przez IRS. Wszystko, czym IRS jest na tyle zainteresowany, aby sklasyfikować je jako nieruchomości, jest czymś, czym są równie zainteresowani opodatkowaniem. Musisz podjąć działania już teraz, aby wejść i pozostać w zgodzie ze wszystkimi zasadami IRS dotyczącymi zysków i strat kapitałowych kryptowaluty. Listy miłosne od Wuja Sama na ogół nie zawierają kwiatów ani czekoladek, ale są pakowane w prezenty z domniemaną groźbą zajęcia konta bankowego, grzywien, kar, a w niektórych sprawach związanych z mafią, akt oskarżenia RICO i inne zarzuty karne.

3. Nie musisz jeszcze zgłaszać sprzedaży Bitcoin Wash

Bitcoin nie podlega niesławnym sprzedaż prania zasady obowiązujące handlowców giełdowych, przynajmniej jeszcze nie teraz. Ponieważ jednak IRS zarabia setki milionów dolarów rocznie, wprowadzając tę ​​regułę podatkową, może ona jeszcze zostać zastosowana do Bitcoina i wszystkich innych kryptowalut, prawdopodobnie w ciągu kilku lat. Jeśli nie znasz zasad sprzedaży prania, zapoznaj się z nimi. Aby zaoszczędzić miejsce, najłatwiejszym sposobem uniknięcia zgaszenia niklu (podatkowego) przez to jest handel tylko jeden kryptowaluta. Handluj rzadko i nigdy nie wchodź w nową transakcję w ciągu 31 dni od zamknięcia poprzedniej transakcji. Długoterminowi obserwatorzy trendów i inwestorzy o średnich kosztach na ogół nie muszą martwić się o sprzedaż produktów do prania. Swing traderzy i daytraderzy są głównymi celami reguł sprzedaży pralni.

4. Planuj z wyprzedzeniem, unikaj niespodzianek, wypełnij formularz 1040-ES

Jeśli spodziewasz się dużych zysków lub strat kapitałowych w handlu kryptowalutami, wypełnij formularz IRS 1040-ES. Zachowaj ten formularz w swojej dokumentacji. Nie musisz przesyłać go pocztą do IRS. Zamiast tego użyj obliczeń w formularzu, aby określić, czy musisz dokonywać kwartalnych szacunkowych płatności podatku. Jeśli jesteś samozatrudniony, już to robisz, więc po prostu dodaj swoje przewidywane zyski i straty kryptowalut. Płać swoje kwartalne szacunkowe podatki na czas i wszystko w porządku.

5. 1099-B, 1099-K i odpowiedzialność za siebie

Niektóre giełdy kryptowalut (Gemini, Kraken, Coinbase itp.) Wystawią formularz 1099-K w czasie podatkowym. Coinbase rozważa również wysłanie formularzy 1099-B zamiast 1099-K. Formularze te zawierają ważne kwoty transakcji handlowych, które są potrzebne do przygotowania federalnego (stanowego) podatku dochodowego. Ale co, jeśli Twoja giełda kryptowalut nie zapewni Ci żadnej z form? Nadal jesteś odpowiedzialny za zgłaszanie każdej pojedynczej transakcji Bitcoin, Ethereum, Litecoin itp. Przez cały rok podatkowy.

Ty, a nie Twój broker lub giełda kryptowalut, jesteś stroną odpowiedzialną za prawdziwość informacji w formularzach 1099-B i 1099-K. Dlatego musisz upewnić się, że podane przez nich informacje są dokładne.

6. Cyfrowa dostawa za pośrednictwem wyspecjalizowanych usług w zakresie przygotowywania podatków

Możesz być przytłoczony, gdy otrzymasz swój pierwszy formularz 1099-B lub 1099-K. Zwłaszcza jeśli w roku podatkowym dokonałeś setek transakcji kryptowalutowych. Wynika to z faktu, że liczby podane zarówno dla podstawy kosztów, jak i wpływów netto są całkowitymi kwotami w dolarach wszystko Twoich transakcji.

Ale nie panikuj, IRS polega na Twojej giełdzie kryptowalut lub brokerze, który dostarcza te sumy transakcji brutto. Wszystko, co musisz zrobić, to zaimportować je do formularza 8949 i załącznika D w momencie opodatkowania. Jeśli nie czujesz się komfortowo, przygotowując własne zeznanie podatkowe, wiele firm księgowych oferuje specjalistyczne przygotowanie podatku od kryptowalut. To nie jest tanie, ale nie będziesz musiał się tym przejmować, martwiąc się, że popełnisz błąd w zeznaniu podatkowym.

Jeśli jesteś bardziej odważny, możesz kupić lub wydzierżawić oprogramowanie do przygotowywania podatków do celów kryptograficznych i pozwolić mu zająć się przetwarzaniem numerów i wypełnianiem formularzy. Uzyskanie bezbłędnego zwrotu i zyskanie dodatkowego zaufania podczas rozliczania podatków może być warte poniesienia kosztów. Możesz również skorzystać z tej samej wygody podczas przygotowywania rocznych deklaracji podatkowych z tytułu zysków kapitałowych kryptowalut.

7. Otrzymałeś zawiadomienie od IRS? Nie panikuj

Zdarza się. Możesz zapomnieć o załączeniu formularza podatkowego do zeznania federalnego. Być może zapomniałeś dołączyć ten mały napiwek gotówkowy w wysokości 1000 USD, który otrzymałeś za ukończenie projektu pracy przed terminem. Być może przypadkowo obniżyłeś kwotę należną z szacunkowej kwartalnej płatności podatku. Następnie IRS przesłał Ci pismo z propozycjami grzywien i kar.

Nie panikuj. To są wstępne grzywny i kary. Jeśli odpowiesz im natychmiast i szybko poprawisz swoje błędy, zazwyczaj się wycofają. Uczciwe błędy nie są wielką sprawą w IRS, ale tylko wtedy, gdy będziesz działać szybko, aby poprawić swoje błędy. Prawdopodobnie będziesz musiał złożyć poprawione zeznanie podatkowe (formularz 1040-X) i bezwzględnie przesłać wszelkie dodatkowe należne podatki. Jeśli zapomniałeś wysłać jakiegoś formularza podatkowego, prześlij go niezwłocznie. I tym razem bez błędów.

Możesz skontaktować się z zarejestrowany agent (EA) do reprezentowania siebie przed IRS. Mogą przygotować 1040-X (poprawione federalne zeznanie podatkowe) wraz z brakującymi formularzami. W razie potrzeby mogliby również zwrócić się do IRS o wstrzymanie nałożenia kary i propozycji podatku.

Dwie lekcje dla Ciebie: Po pierwsze, zawsze trzykrotnie sprawdź swoje zeznanie podatkowe pod kątem dokładności i kompletności przed wysłaniem go do IRS. Po drugie, jeśli dostaniesz przerażający list od IRS z powodu pomyłki, nie trać ciasteczek. Istnieje wiele firm podatkowych, które specjalizują się w obsłudze IRS. Za opłatą mogą pomóc w rozwiązaniu sprawy szybciej niż Ty sam. Nie idź sam, gdy otrzymasz zawiadomienie IRS dotyczące wysokich grzywien lub dodatkowych podatków!

8. Kup kawę, uzyskaj zdarzenie podlegające opodatkowaniu bez dodatkowych opłat

Powiedzmy, że zasiliłeś swoje konto kryptograficzne kwotą 10000 USD w bitcoinach po 5000 USD za jednostkę, co daje w sumie dwie jednostki. Poranną kawę kupujesz za 4,99 USD. W momencie zakupu Bitcoin kosztuje 7500 USD. Użyłeś .00066533333 jednostek Bitcoin do zapłaty za kawę (.00066533333 jednostek * 7500 USD = 4,99 USD).

Twoje jednostki Bitcoin wzrosły o 50 procent od czasu ich zakupu (BTCUSD wzrósł z 5000 do 7500 USD). Dlatego pierwotna wartość jednostek wzrosła z 3,33 USD do 4,99 USD. Gratulacje. Dzięki zapłaceniu za kawę wygenerowałeś zysk kapitałowy w wysokości 1,66 USD. Musisz uwzględnić ten zysk kapitałowy (i odpowiednio sklasyfikować go jako krótkoterminowy lub długoterminowy zysk kapitałowy) w momencie opodatkowania.

Możesz mieć setki podobnych transakcji kryptograficznych o wartości niewielkich kwot w ciągu całego roku. Więc upewnij się, że bierzesz pod uwagę każdy z nich, ponieważ IRS z pewnością tak. Jeśli schrzanisz sprawę i nie zgłosisz wszystkich transakcji podlegających opodatkowaniu, z pewnością skontaktują się z Tobą. Zwykle wtedy, gdy najmniej potrzebujesz niemiłej niespodzianki.

Wolałbyś jeden ryczałt podatkowy – czy dwa?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me