SounDAC to autonomiczna platforma płatności tantiem, zaprojektowana w celu zapewnienia artystom większej kontroli, a jednocześnie zapewniająca dystrybutorom bardziej efektywny model biznesowy do realizacji. SounDAC (XSD) odnotował rekordowy wzrost w zeszłym tygodniu, kiedy XSD podskoczył o 5834 procent w zaledwie pięć dni. XSD spadł z 0,07 USD 29 sierpnia do poziomu 0,36 USD 4 września. Moneta jest teraz sprzedawana po 0,14 USD po korektach rynkowych w ciągu ostatnich dwóch dni.

SounDAC, początkowo nazywany MUSE, wszedł na rynek 6 maja 2015 roku. Po raz pierwszy powstał MUSE nagłówki kiedy nawiązali współpracę z platformą fintech OpenLedger i duńska giełda Bitcoin CCEDK. Firma zdecydowała się zmienić markę swojego produktu po tym, jak zdała sobie sprawę, że MUSE jest również popularną nowojorską internetową platformą kariery.

W zeszłym miesiącu deweloperzy ogłosili rebranding za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych rachunki. Podczas zmiany firma była nieugięta, że ​​rebranding nie obejmował żadnych zmian technicznych. W poście Steemit firma wyjaśniła, że ​​branding był niezbędny, aby zapobiec nieporozumieniom. Udany rebranding napędzał większość zysków z tego tygodnia.

SounDAC zapowiada zmianę marki za pośrednictwem nowego Twittera

SounDAC zapowiada zmianę marki za pośrednictwem nowego Twittera

Inspiracja SounDAC

Platforma SounDAC zapewnia wszystkim aspektom wielomiliardowego przemysłu muzycznego opartą na łańcuchu blokowym alternatywę dla status quo. Najnowsze raporty opublikowany Według Statista, przychody amerykańskiego przemysłu muzycznego przekroczyły w zeszłym roku 17,2 miliarda USD. Analitycy przewidują, że branża przekroczy 22,6 mld USD do 2021 r. Ten spodziewany wzrost sprawia, że ​​wiele osób szuka lepszych opcji.

Obecnie muzycy płacą ogromne opłaty dystrybutorom, menedżerom i innym niezbędnym elementom produkcji, aby wypuścić gotowy produkt. SounDAC eliminuje te koszty. Według jednego Billboardu nauka, przeciętny muzyk płaci dziesięć procent swoich zarobków brutto agentowi, a kolejne dwadzieścia procent kierownikowi. Wydatki te występują przed potrąceniem jakichkolwiek podatków, opłat lub dodatkowych kosztów.

Średnia wypłata dla muzyków za pośrednictwem billboardu

Średnia wypłata dla muzyków za pośrednictwem billboardu

Ponadto artyści mają teraz do czynienia z all-inclusive 360 oferty. Umowy te różnią się od wcześniejszych umów, ponieważ dają wytwórniom prawa do wszystkich niezwiązanych z muzyką działań artysty. Ten styl transakcji płytowych jest obecnie standardem w branży. Większość aranżacji 360 zapewnia wytwórniom płytowym odcięcie się od występów na żywo, towarów, reklam, programów telewizyjnych, filmów, a lista jest długa. To ciągłe opróżnianie funduszy pozostawia wiele do życzenia wszystkim uczestnikom równania, zwłaszcza muzykowi.

Rozwiązania SounDAC

Twórcy platformy SounDAC obiecują złagodzić te i wiele innych obaw poprzez integrację autonomicznego systemu opartego na blockchain. Ich platforma umożliwia każdemu uczestnikowi utworu automatyczne płatności tantiem, w tym mastering, kompozycję, platformy streamingowe i firmy wydawnicze. SounDAC realizuje te zadania za pomocą inteligentnych kontraktów.

System SounDAC tworzy globalną księgę dla muzyków. Ta otwarta baza danych działa na Cryptonomex’s Graphene toolkit. Technologia umożliwia firmom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji, prowadzenie giełd lub integrację dodatkowych usług blockchain. Popularna giełda kryptowalut, Bitshares, była pierwszą firmą, która pomyślnie przeprowadziła protokół.

SounDAC obiecuje przejrzystość

SounDAC tworzy bogatą, przejrzystą bazę danych o tym, komu jest winna za pośrednictwem protokołu blockchain. Za każdym razem, gdy muzyka artysty jest przesyłana strumieniowo, gra jest oznaczana czasem i umieszczana w łańcuchu bloków. Ta przejrzystość zapewnia wszystkim zaangażowanym stronom łatwiejszy sposób zarządzania swoimi przychodami. Zmniejsza również koszty dla artysty, ponieważ eliminuje konieczność zawierania drogich umów wydawniczych.

Korzystanie z inteligentnych kontraktów automatyzuje całą procedurę, w tym monitorowanie rozgrywek, obliczanie należnych tantiem i dystrybucję środków. Protokół upraszcza przemysł muzyczny, usuwając z równania wielu pośredników. Brak zaufania w systemie jest jedną z jego głównych zalet.

Kodowanie platformy

Platforma SounDAC wykorzystuje kod open source. Użytkownicy mogą przeglądać kodowanie platformy za pośrednictwem swoich GitHub strona. Ich GitHub pokazuje 258 zatwierdzeń, 12 wydań i 12 współtwórców. Strona przedstawia 16 dotychczas rozwiązanych problemów. Konta firmy w mediach społecznościowych są nowe ze względu na rebranding.

Biały papier

Platforma SounDAC do tej pory nie opublikowała oficjalnego dokumentu. W rozmowie z prezesem SounDAC, Cedricem Cobbanem, na temat tej dziwnej decyzji, wyjaśnił, że konkurencja w sektorze muzycznym blockchain wzrosła, a firma „chce mieć trochę przyczepności, zanim ujawni sekretny sos”. Chociaż takie podejście jest niewątpliwie wyjątkowe, z perspektywy inwestora pozostawia bez odpowiedzi pytania.

Biała księga SounDAC za pośrednictwem strony internetowej

Biała księga SounDAC za pośrednictwem strony internetowej

W większości przypadków nie zaleca się inwestowania w firmy, które nie mają białej księgi, ponieważ nie wiesz, gdzie, kiedy i jakie wydatki pokrywają Twoje fundusze. Wydaje się, że inwestorom nie przeszkadzało inwestowanie w tę platformę, mimo że jest ona bez białej księgi. Chociaż może się to wydawać dziwne, może to być spowodowane tym, że już działa i ma otwarte oprogramowanie.

Zespół SounDAC

Zespół SounDAC, kierowany przez Założyciela Eddie Corral i prezydent Cedric Cobban, ma nadzieję zmienić przemysł muzyczny. Obaj mężczyźni są na stanowiskach kierowniczych PeerTracks. PeerTracks to popularna witryna do przesyłania strumieniowego oparta na technologii blockchain bez reklam. Serwis integruje się z platformą SounDAC. Ta integracja zapewnia blockchain alternatywę dla tradycyjnych platform strumieniowego przesyłania muzyki, takich jak Spotify lub Pandora. Umożliwia także SounDAC oferowanie wszechstronnej platformy.

Zespół SounDAC za pośrednictwem strony internetowej

Zespół SounDAC za pośrednictwem strony internetowej

Token XSD

Token XSD ma całkowitą podaż 18 081 806. Obecnie w obiegu znajduje się 14 581 806 tokenów XSD. Obecnie tokeny XSD mają kapitalizację rynkową w wysokości 2104288 USD. Witryna firmy nie zawiera żadnych dodatkowych informacji dotyczących tokena XSD.

Konkurs muzyczny Blockchain

W sektorze muzycznym blockchain następuje znaczny wzrost, a wiele platform ma zostać wydanych w tym roku. Ta rosnąca konkurencja napędza wzrost innowacyjności w kosmosie. Poniżej znajduje się tylko kilku konkurentów SoundDAC:

Tajemnicza muzyka Blockchain

SounDAC wybrał interesującą strategię, nie tworząc białej księgi, ale zamiast tego udostępnił swój kod jako open-source. Koncepcja stojąca za projektem jest mocna, ale brak łatwo dostępnych informacji może prowadzić do potencjalnego zamieszania ze strony inwestorów. Pomimo wszystkich tych rażących pomyłek, SounDAC zdołał zapewnić sobie miejsce jako najlepszy zwycięzca zeszłego tygodnia dzięki udanej rebrandingu i dokładnemu zrozumieniu niedociągnięć przemysłu muzycznego.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me