Jeśli myślałeś o Bitcoin Cash, Bitcoin Gold i Diament Bitcoin były przesadne, mamy dla Ciebie niespodziankę: Bitcoin ma 7 forków w kolejce na nowy rok.

Zgadza się – sześć nowych, błyszczących mennic z nazwą Bitcoin. Super Bitcoin, Lightning Bitcoin, Bitcoin God (bez żartów) Bitcoin Uranium, Bitcoin Cash Plus, Bitcoin Silver i Bitcoin Atom mają zostać uruchomione podczas wakacji i Nowego Roku. Spowoduje to podwojenie liczby rozwidlonych walut w ciągu kilku miesięcy, pozostawiając na rynku 8 całkowitych instrumentów pochodnych Bitcoin do wyboru.

Dla tych, którzy nie wiedzą, hard fork to metoda dla programistów na aktualizację i modyfikację oprogramowania Bitcoin. Gdy Bitcoin osiągnie określoną wysokość bloku, górnicy przełączają się z podstawowego oprogramowania Bitcoin na wersję forka. Po tym podziale górnicy zaczynają wydobywać bloki nowej waluty, tworząc całkowicie nowy łańcuch i odpowiednią walutę.

Bitcoin Cash był pierwszym hard fork, który pojawił się w łańcuchu bloków Bitcoin, a następnie Bitcoin Gold i Bitcoin Diamond. Jak możesz sobie wyobrazić, hard forki stały się gorącym tematem w społeczności kryptowalut. Wielu uważa, że ​​są one niezbędne do ulepszenia sieci i rozwiązania problemu skalowalności Bitcoin, tak jak w przypadku Bitcoin Cash. Inni krytykowali je jako schematy zarabiania pieniędzy, ponieważ każdy posiadający Bitcoin w momencie forka otrzymuje równy udział w nowej walucie.

Niezależnie od tego, czy je kochasz, czy nienawidzisz, ważne jest, aby zrozumieć, czym jest każdy widelec i co chce osiągnąć, a biorąc pod uwagę nadchodzącą liczbę, jest wiele informacji do przetrawienia.

Dlatego zebraliśmy informacje na temat każdego widelca w te łatwe w zarządzaniu fragmenty, aby ułatwić te badania. Czas się pogłębić.

Super Bitcoin (SBTC)SBTC

Pierwszy z naszych nowych widelców, Super Bitcoin, jest szacowany na 12 grudnia w bloku 498888 z podażą w obiegu 21 210 000 SBTC. Z tej podaży 210 000 zostanie wydobytych wstępnie.

Jak sama nazwa wskazuje, Super Bitcoin jest jak Bitcoin na sterydach. Jego zespół wybrał to, co najbardziej im się podoba w obecnym protokole Bitcoin i wprowadził kilka dodatkowych funkcji, które ich zdaniem wzmocnią sieć. Podobnie jak Bitcoin Cash, zwiększy rozmiary bloków z 1 MB do 8 MB, aby poprawić skalowalność. Będzie obsługiwał błyskawiczną sieć Bitcoin i planuje obsługiwać anonimowe płatności z dowodem zerowej wiedzy do maja przyszłego roku.

Co zabawne, wyróżniająca cecha Super Bitcoin nie jest nawet związana z Bitcoinem – pochodzi z Ethereum. Zespół chce wdrożyć inteligentne kontrakty inspirowane Ethereum w programie Super Bitcoin, co pozwoli stronom trzecim na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji na nowym protokole.

To wszystkie informacje przedstawione na stronie internetowej Super Bitcoin. Nie ma białej księgi, ale jest odniesienie do programisty „W celu dostarczenia szczegółów technicznych i informacji o API, które pomogą Ci rozpocząć tworzenie aplikacji opartych na Bitcoin”.

W skład zespołu wchodzi założyciel INBlockchain Inc. Li Xiao Lai, Założyciel Link Capital JaiPeng Lin, i Ranger Shi. Dzięki aktualizacjom oprogramowania mają nadzieję „ożywić dominację [bitcoinów]”, która ich zdaniem „utraciła ogromną część rynku kryptowalut”. O tak, i chcą „sprawić, by Bitcoin znów był świetny”.

Bitcoin Platinum (BTP)BTP

We wcześniejszej wersji tego artykułu umieściliśmy Bitcoin Platinum i jego „specyfikacje”, ale od tamtej pory został on ujawniony jako oszustwo.

Widocznie, Projekt został zainicjowany przez południowokoreańskiego nastolatka w celu zarobienia pieniędzy na zwarciu Bitcoina. Nastolatek miał nadzieję skorzystać na krótkoterminowym trendzie cenowym Bitcoina, myśląc, że wprowadzenie nowego widelca może mu w tym pomóc.

Przyznając się do winy, nastolatek udał się na Twittera, aby przeprosić za oszustwo.

Chociaż nie popieramy takich oszukańczych praktyk, musisz przekazać je dziecku – to bardziej kreatywny sposób na zarabianie pieniędzy niż sprzedaż wypieków.

Błyskawiczny Bitcoin (LBTC)

Wracając do rzekomo prawdziwych wideł. Nasz rzeczywisty drugi rozwidlenie powinien nastąpić 23 grudnia lub około tego dnia w bloku 499 999, a start w głównej sieci w następnym tygodniu.

Celem LBTC jest zapewnienie błyskawicznych płatności. Aby to zrobić, waluta zwiększy rozmiar bloku do 2 MB i będzie miała trzysekundowy czas blokowania. Zespół ma nadzieję, że te dodatki pomogą Lightning Bitcoin przetwarzać od 1000 do 10000 transakcji na sekundę.

Błyskawiczny Bitcoin również zaznacza swoje piętno na scenie forka, porzucając mechanizm potwierdzania zgodności pracy Bitcoina. Zamiast tego zdecyduje się na delegowany system potwierdzania palika podobny do Ark’s. Ponadto LBTC dołączy do SBTC, budując inteligentne kontrakty na swoim łańcuchu blokowym. Te innowacje nie będą aktywne po uruchomieniu głównej sieci, ale zespół planuje ich opracowanie do trzeciego kwartału 2018 roku.

W chwili pisania, witryna internetowa monety jest nieaktywny. Niewiele jest też informacji o zespole, a Jack Zhang, lider społeczności projektu w Chinach, jest jedynym zweryfikowanym członkiem. Podobno jednak Lightning Bitcoin obsługuje wymianę z portfela CEX.io, BTCC, gate.io i Coldlar.

Bitcoin God (BÓG)

Tak, nazywa się Bitcoin GOD i tak, jego skrót handlowy to w rzeczywistości BÓG. Ten trzeci i bezbożny rozwidlenie pojawi się na bloku 501225, co daje wstępną datę 25 grudnia. Twórca BOGA, Chandler Guo, wybrał tę datę, aby „symbolizowała to, że daję cukierki wszystkim posiadaczom bitcoinów”. Nie możemy tego wymyślić – to jego własne słowa.

Bitcoin God (GOD) zostanie oddzielony od głównego łańcucha bitcoinów na wysokości bloku 501225, co nastąpi 25 grudnia, aby symbolizować to, że daję cukierki wszystkim posiadaczom bitcoinów. Całkowita kwota wyniesie 21 milionów. Nie przed moją. pic.twitter.com/4T2lwojYTr

– Chandler Guo (@ChandlerGuo) 4 grudnia 2017 r

Jak dotąd, Bitcoin God jest czarnym koniem naszej grupy. Niewiele o tym wiadomo poza tym, co udostępniono w tweecie Chandlera Guo i zrzucie ekranu WeChat. Poza przewidywaną datą wiemy tylko, że w obiegu będzie podaż 21 milionów BOGÓW i że moneta nie będzie miała premii.

Bitcoin Uran (BUM)

Czy możemy na chwilę przestać doceniać wskaźnik giełdowy tego widelca? To jak fizyczne przypomnienie, jak absurdalne stają się te wszystkie widelce.

TYŁEK

W każdym razie, wracając do interesów. Podobnie jak Bitcoin God, Bitcoin Uranium nie ma strony internetowej, a wszystkie informacje o monecie pochodzą z post z 25 października na Bitcoin Talk. Dokładna wysokość widelca nie została jeszcze ustalona, ​​ale przybliżona data ustala aktualizację na 31 grudnia. 21 000 000 obiegowych zasobów nie będzie miało premii.

Sądząc po tym, co wiemy o Bitcoin Uranium, jego cele są zgodne z celami Bitcoin Platinum. Podobnie jak BTP, będzie odporny na ASIC, ale jego dowód działania będzie wykorzystywał zarówno procesory, jak i GPU. Jednak w przeciwieństwie do swojego odpowiednika skróci czas blokowania jeszcze bardziej do 1 minuty i pozostanie z Segwitem w przeciwieństwie do Segwit 2x.

Planuje również szereg funkcji, które wyróżnią go na tle reszty pakietu. Na początek nagrody blokowe Bitcoin Uranium będą zmniejszane o połowę co 450 dni. W dającej się przewidzieć przyszłości firma ma również nadzieję na wdrożenie anonimowych adresów.

Obecnie nie ma żadnych możliwych do zweryfikowania informacji o zespole Bitcoin Uranium, ponieważ forum Bitcoin Talk zawiera tylko link do Twittera projektu i GitHub dla jego zobowiązań wydobywczych.

Bitcoin Cash Plus (BCP)BCP

Biorąc notatkę z podręcznika Bitcoin Platinum, Bitcoin Cash Plus chce również spełnić pierwotną obietnicę Bitcoina jako „Elektroniczna gotówka peer-to-peer”. Na szczęście Bitcoin Cash Plus ma stronę internetową, ale nie ma informacji o dostawach monet. Mówi się jednak, że aktualizacja zaplanowana jest na blok 501407, co uczyni go naszym pierwszym widelcem Nowego Roku 2 stycznia..

Podobnie jak niektóre inne rozwidlenia, wykorzystuje algorytm Equihash, aby zapobiec centralizacji wydobycia za pomocą sprzętu ASIC, dając w zamian pierwszeństwo wydobywaniu na GPU. Oferuje również skalowalność w łańcuchu dzięki blokom 8 MB, tak samo jak Super Bitcoin.

W przeciwieństwie do innych wideł, wykorzystuje awaryjną korektę trudności Bitcoin Cash. Pozwala to górnikom na łatwe przełączanie się między sieciami BTC i BCP, chroniąc Bitcoin Cash Plus przed wahaniami mieszania, pozwalając mu zmniejszyć trudność wydobycia w sytuacjach awaryjnych.

Jak dotąd nie ma żadnych informacji dotyczących zespołu, ale na stronie jest napisane, że „wkrótce zostanie zaktualizowany”. Na razie praktycznie nieaktywny projekt GitHub, Twitter i Facebook to wszystko, co mamy.

Bitcoin Silver (BTCS)

Jeśli wybierzesz Google Bitcoin Silver, drugi wynik da Ci witrynę, do której nie masz dostępu. Widząc, jak witryna nie działa, kolejne forum Bitcoin Talk będzie musiał zrobić dla naszej recenzji.

Według forum z 24 października, widelec jest wstępnie zaplanowany na jakiś czas w grudniu, ale rzeczywista wysokość bloku do aktualizacji ma zostać ustalona. Wiemy, że w obiegu będzie podaż, jak zgadliście, 21 milionów wraz z miną wstępną.

Bitcoin Silver dołącza do rewolucji GPU ze swoim algorytmem Equihash, więc tak jak w przypadku BUM, BTP i BCP, nie pozwoli na wydobywanie ASIC. Przy rozmiarze bloku 1MB i aktywowanym Segwit, będzie miał wiele własnych elementów Bitcoin, ale wraz z odpornością ASIC, jego imponujący 30-sekundowy czas blokowania odróżni go od waluty macierzystej.

Po raz kolejny nie mamy jasnych informacji o zespole ani o tym, jak planuje wprowadzić te zmiany.

Bitcoin Atom (BCA)

BCA

Po fakcie dodaliśmy Bitcoin Atom do tej listy. Właśnie wyszły na jaw wieści o widelcu, dlatego chcieliśmy aktualizować informacje na ten temat.

Według jego strony internetowej, Bitcoin Atom to „wyewoluowany Bitcoin z atomowymi swapami i siecią błyskawicy”. Jak sugeruje to raison d’être, atomowe swapy i błyskawiczna sieć są nieodłączną częścią projektu Bitcoin Atomic. Jak opisano szczegółowo w forum Bitcoin Talk projektu, „Atomowe Swapy (AS), obecnie wdrażane za pośrednictwem HTLC w łańcuchu i potencjalnie za pośrednictwem sieci Lightning Network (LN) poza łańcuchem, zapewniają możliwość wymiany zasobów bezpośrednio między łańcuchami bloków bez udziału pośredników. Ta zdolność nazywa się atomowym handlem międzyłańcuchowym i proponujemy wsparcie dla niej przez Bitcoin Atom, wprowadzając AS API i zestaw narzędzi do handlu międzyłańcuchowego do oryginalnego podstawowego oprogramowania Bitcoin i przekształcając go w BCA. ” Zespół jest przekonany, że te zamiany zapoczątkują nową erę decentralizacji w zakresie kryptowalut, umożliwiając całkowicie pozbawioną zaufania wymianę peer-to-peer bez potrzeby korzystania z jakiejkolwiek strony trzeciej..

Ponadto Bitcoin Atom będzie działał przy użyciu hybrydowego mechanizmu proof of work i proof of stack rozproszonego konsensusu. Zespół utrzymuje, że system ten zabezpieczy walutę przed atakami wydobywczymi i koncentracją mocy sieci.

Nie ma przybliżonej daty narodzin Bitcoin Atom w świecie kryptowalut, ponieważ widelec nie został jeszcze zaplanowany na określoną wysokość bloku, ale powinien nastąpić jakiś czas w styczniu. Zgodnie z tradycją będzie 21 milionów dostaw. Zespół nie ujawnił, czy wystąpi premine, czy nie.

Co powinniśmy o tym wszystkim myśleć?

Jednym z kluczowych wniosków płynących z tych wideł jest ich podobieństwo. W swojej istocie BUM, BCP i BTCS próbują rozwiązać problem centralizacji wydobycia Bitcoina, wykorzystując algorytm Equihash. Wszystkie z nich będą miały zintegrowaną ochronę przed powtórkami i, o ile sugerują te badania, wszystkie będą wdrażać Segwit. Te porównania wykluczają Bitcoin God, ponieważ nie wiemy wystarczająco dużo o jego rozwoju, aby szczegółowo opisać jego specyfikacje.

Te zwolnienia technologiczne to nie jedyne interesujące podobieństwa. Jeśli spojrzymy na fora Bitcoin Talk na przykład dla BTCS i BUM, wszystkie one zawierały kopiowanie i wklejanie informacji o celach i przeznaczeniu monety. Możesz to zobaczyć na górze każdego forum wraz z jego podtytułami, a możesz to zobaczyć na dole pod najczęściej zadawanymi pytaniami dla każdej monety. Co więcej, każde forum zostało opublikowane w ciągu jednego dnia od dwóch pozostałych: BTCS 24 października, BUM i BTP 25 października o tej samej godzinie. I każdy z nich nosi jakąś formę hasła Trumpa „Make America Great Again”, jakby w mundurze było to echo wykrzykiwania tej samej kulturowej studni.

BUMFAQ BTCSFAQ

Moim zdaniem kopiowanie kociego charakteru tych forów i przerw między ich publikacjami jest dla mnie leary. Połącz to z brakiem jasnych informacji, które te projekty dają, a ja jestem po prostu konspiracyjny w sprawie tych wszystkich rozwidleń. Bitcoin Platinum został już zdemaskowany jako oszustwo i nie zdziwiłbym się, gdyby kilka kolejnych forków również zostało zerwanych. Super Bitcoin to jedyny fork, który zapewnia zespół (bez Bitcoin God, z jego jednoosobowym zespołem Chandler Guo), a na tej uwadze tylko trzy z proponowanych walut mają rzeczywiste strony internetowe (LBTC, SBTC, BCP).

Wszystkie te widelce obiecują zrzut ich waluty do portfeli posiadaczy Bitcoinów, ale nadal nie jestem pewien, gdzie musisz trzymać swój Bitcoin, aby otrzymać którąkolwiek z tych rozwidlonych walut.

Poniżej znajdziesz tabelę porównawczą ze specyfikacjami każdej monety. Potraktuj moją opinię z przymrużeniem oka, ale będę ostrożnie obchodzić te rozwidlenia, dopóki nie otrzymamy bardziej szczegółowych informacji. Te widelce mogą oznaczać okres świąteczny pełen smakołyków, ale dopóki nie dowiem się, że moje pończochy nie będą wypełnione węglem, podchodzę ostrożnie do tych widelców.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me