Ruch na rzecz przyjęcia walut cyfrowych stał się coraz bardziej popularny wśród osób fizycznych od czasu wprowadzenia Bitcoina dziesięć lat temu. Teraz coraz więcej firm zaczyna tworzyć franczyzy bitcoin (firmy, które integrują kryptowaluty na jeden lub więcej sposobów). Oto niektóre z najpopularniejszych kategorii franczyzowych bitcoinów i kilka przykładów firm w tej dziedzinie.

Przyjmowanie płatności kryptograficznych

Jednym z najłatwiejszych sposobów, w jaki każda firma może stać się franczyzą bitcoin, jest przyjęcie kryptowaluty jako formy płatności. W 2019 roku to daleki od pomysłu. Wiele czołowych światowych przedsiębiorstw (i wiele małych firm) już akceptuje kryptowaluty. Ruch ten obejmuje różne branże, od sklepów stacjonarnych po sklepy e-commerce.

Na przykład Shopify daje właścicielom sklepów opcję akceptowania Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i ponad 300 innych kryptowalut. Microsoft, CheapAir i kilka innych znanych firm akceptują kryptowaluty. Pomimo tego sukcesu widzieliśmy również przypadki, w których firmy przestały akceptować kryptowaluty. Głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy są bessy i wysokie opłaty transakcyjne w okresach szczytowego wykorzystania łańcucha bloków. Jednak dzięki ciągłym ulepszeniom technicznym ogólny trend jest jasny: więcej firm chce akceptować płatności kryptograficzne.

Logo Shopify

Shopify to jedna z wielu dużych firm, które akceptują płatności kryptograficzne.

Mining Crypto

Wydobywanie kryptowalut to także inna droga dla przedsiębiorców. Chociaż jako hobbysta można rozpocząć wydobycie z własnego domu, niektórzy ludzie stworzyli ogromne przedsiębiorstwa z wydobywania bitcoinów. Bitmain, wiodący na świecie producent platform do wydobywania bitcoinów, jest jednym z takich przykładów. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 roku ta firma zarobił 500 milionów dolarów z nieco ponad 3 miliardów dolarów przychodów.

Produkcja platform wydobywczych nie jest jedyną możliwością franczyzy bitcoin w kategorii górnictwa. Duże firmy zainwestowały w infrastrukturę (tj. Magazyny), aby prowadzić operacje wydobywcze na dużą skalę. Jednym z przykładów jest TMGcore. Tradycyjnie platformy górnicze są najbardziej opłacalne w bardzo określonych lokalizacjach. Przede wszystkim dotyczy to miejsc o chłodniejszym klimacie i dostępie do taniej energii elektrycznej.

TMGcore zmienia to jednak poprzez innowacyjny nowy obiekt wydobywczy. We wschodnim Teksasie firma podobno wykorzystuje technologię zanurzania w dwufazowym chłodzeniu cieczą. Zmniejsza to koszty chłodzenia nawet o 90 procent. Podobno w 2019 roku spółka uruchomi basen wydobywczy o nazwie LEGACYII. Basen wydobywczy będzie zasilany energią odnawialną. Tak, dokładna wielkość tych początkowych inwestycji kapitałowych nie jest znana. Jednak rozpoczęcie projektów o takiej wielkości jest normalne, a ich rozpoczęcie kosztuje miliony. Nawet przy wysokich kosztach początkowych podobne obiekty do wydobywania kryptowalut pojawiają się na całym świecie.

W styczniu 2018 roku rosyjski biznesmen Aleksiej Koleśnik kupił dwie elektrownie w Permie w Rosji za około 3 miliony dolarów. Uważa się, że nabycie tych obiektów ma na celu utworzenie centrum wyszukiwania kryptowalut i centrum danych. Istnieją jeszcze bardziej odpowiednie przykłady podobne do tego. Na przykład w kwietniu 2018 r. Dwie firmy w Australii (Hunter Energy i IOT Group) rozpoczęły prace nad planem przekształcenia zlikwidowanej elektrowni węglowej w kopalni kryptowalut..

Zakup / HODLing

Zakup kryptowalut i HODLing doprowadził w ciągu ostatnich kilku lat do powstania kilku milionerów bitcoin i miliarderów bitcoin. W większości przypadków inwestowanie odbywa się tradycyjnie na poziomie indywidualnym. Niemniej jednak zaczyna się to zmieniać wraz z pojawieniem się franczyz bitcoin, takich jak firmy zarządzające aktywami cyfrowymi.

Mówiąc dokładniej, wiele koncepcji z tradycyjnego finansowania jest obecnie stosowanych w kryptowalutach. Jak wspomniano wcześniej, firma Grayscale Investments ustanowiła szereg funduszy inwestycyjnych kryptowalut. Wszystkie te produkty finansowe są klasyfikowane jako fundusze powiernicze. Niektóre godne uwagi oferty obejmują produkty z jednym aktywem (np. ETC, XRP, ZEC) i zróżnicowane produkty (zbiór różnych funduszy inwestycyjnych).

W Stanach Zjednoczonych status ETF-ów Bitcoin jest nieokreślony (stan na luty 2019). Jednak ta koncepcja zyskuje na popularności. Przyszłe zezwolenia regulacyjne mogą oznaczać więcej firm w zarządzaniu aktywami i więcej instytucjonalnych opcji inwestycyjnych.

Jako alternatywę dla powyższych wyborów, niektóre firmy mogą nawet zdecydować się na konwersję części zysków fiducjarnych na krypto i wykorzystanie tego jako sposobu na przechowywanie rezerw kapitałowych.

Giełdy kryptowalut i bankomaty Bitcoin

Istnieje wiele giełd kryptowalut, które wywarły duży wpływ na branżę kryptowalut. Firmy te zapewniają rynkowi bardzo potrzebną płynność i upraszczają proces nabywania i używania kryptowalut do płatności P2P. Scentralizowane giełdy, zdecentralizowane giełdy, platformy handlu futures, a nawet bankomaty Bitcoin to tylko kilka przykładów tego typu franczyzy bitcoin.

Niektóre giełdy oferują opcję konwersji fiat-to-crypto, służąc jako ważne połączenie, które otwiera nowe możliwości adopcji kryptowalut. Inni zapewniają usługi lub protokoły do ​​wymiany krypto na krypto, wypełniając istotną potrzebę dostępu do różnych kryptowalut.

Zazwyczaj większość giełd pobiera standardowe opłaty za transakcje i / lub wypłaty środków. Wartość szacunkowa Coinbase, najpopularniejszej na świecie giełdy typu fiat-to-crypto, osiągnęła wartość szacunkową 1,3 mld USD przychodów w 2018 r i 1 miliard dolarów w 2017 roku. Stworzono Binance, najpopularniejszą na świecie giełdę kryptowalut 446 milionów dolarów zysku w 2018 roku.

zdjęcie bankomatu Bitcoin

Bankomaty Bitcoin stają się popularnym rodzajem franczyzy bitcoin.

Opracuj rozwiązania techniczne, które integrują Blockchain i Crypto

Kolejną istotną częścią ekosystemu franczyz bitcoin jest szereg technologii wykorzystujących blockchain i płatności kryptograficzne. Zdecentralizowane aplikacje (dapps), platformy blockchain as a service (BaaS) i szereg innych rozwiązań stają się coraz bardziej popularne.

Ponadto technologie te mają na celu zapewnienie większej wydajności niż tradycyjne rozwiązania. W sferze płac / HR Bitwage zapewnia opartą na blockchain usługę płacową i fakturowania zarówno dla osób fizycznych, jak i firm. Opcje finansowania płatności obejmują kryptowaluty (BTC i ETH), a także liczne waluty fiducjarne, które można przetwarzać za pomocą karty kredytowej, przelewu i ACH.

Oprócz usług B2B, takich jak Bitwage, zdecentralizowane aplikacje (dapps), takie jak CryptoKitties, są popularną opcją dla programistów, którzy chcą tworzyć firmy skupione na konsumentach wokół kryptowalut. Wraz z uruchomieniem aplikacji do gier, takich jak CryptoKitties, firmy mają możliwość pobierania opłat od użytkowników bezpośrednio w krypto. Dla użytkowników jakość tych gier stale się poprawia. Ostatecznie tworzą nowe doświadczenia, które wcześniej nie były możliwe w przypadku tradycyjnych aplikacji internetowych lub mobilnych.

Wraz z rozwojem tych technologii z biegiem czasu, powiązane rozwiązania BaaS i dapps mogą zdobywać więcej użytkowników i mieć większy wpływ na swoje nisze rynkowe.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me