Na rynku kryptowalut wiele się zmieniło, odkąd Satoshi Nakamoto po raz pierwszy wypuścił swój rewolucyjny Bitcoin biały papier dziewięć lat temu. Dziś Bitcoin nie jest sam w przestrzeni kryptowalut. Obecnie do dyspozycji inwestorów jest ponad cztery tysiące altcoinów. Ta rosnąca różnorodność może utrudnić odróżnienie najlepszej alternatywy dla Bitcoina.

Altcoins – najlepsza alternatywa dla bitcoinów do wypełnienia pustki

Bitcoin służy wielu celom i zanim będziesz mógł określić najlepszą alternatywę dla Bitcoin, będziesz musiał zdecydować, jakich funkcji najbardziej potrzebujesz w swojej kryptowalucie. Bitcoin został pierwotnie zaprojektowany jako forma elektronicznej gotówki. Niestety, przeciążenie łańcucha bloków zwiększyło czas i opłaty transakcji Bitcoin.

Dodatkowe koszty ograniczyły zdolność Bitcoin do funkcjonowania jako gotówka elektroniczna w obecnym stanie. Te problemy ze skalowalnością zmusiły na razie Bitcoin do scenariusza przechowywania wartości. Programiści Lightning Network mają nadzieję, że złagodzą zator Bitcoin blockchain poprzez użycie protokołu off-chain, ale projekt jest nadal na etapie testów beta.

W miarę rozwoju sieci Lightning Network wielu szuka alternatyw dla Bitcoin, aby wypełnić tę pustkę. Poświęćmy chwilę, aby przyjrzeć się niektórym z innych głównych graczy na rynku kryptowalut i zobaczyć, jakie unikalne funkcje zapewniają użytkownikom.

Ethereum

Coraz więcej analityków przewiduje, że Ethereum będzie przewyższać Bitcoin jeden dzień w odniesieniu do kapitalizacji rynkowej. Roger Ver aka Bitcoin Jesus należy do tej rosnącej liczby specjalistów od kryptowalut, którzy przewidują zmianę. Ethereum weszło na rynek w 2015 roku jako pierwsza kryptowaluta oferująca inteligentne kontrakty.

Inteligentne kontrakty to protokoły inicjowane samodzielnie, które działają w łańcuchu bloków. Inteligentne kontrakty są obecnie standardem wśród kryptowalut, ale nie zawsze tak było. Ethereum było pierwszą kryptowalutą drugiej generacji ze względu na wprowadzenie funkcji inteligentnych kontraktów.

Ethereum można w dużej mierze przypisać również obecnemu wzrostowi w zakresie początkowych ofert monet (ICO). Protokół tokena ERC-20 firmy altcoin jest zdecydowanie najczęściej używaną platformą do tworzenia tokenów w przestrzeni kryptowalut. Jak na ironię, projektanci ERC-20 zamierzali protokół do użytku międzyfirmowego, ale po rozpoznaniu dużego zapotrzebowania publicznego na taki protokół, kierownictwo Ethereum zdecydowało się go upublicznić..

Wszystkie te czynniki doprowadziły do ​​wzrostu Ethereum na rynku kryptowalut i jego obecnej pozycji jako jednej z najlepszych alternatyw bitcoinów.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash (BCH) wszedł na rynek 1 sierpnia 2017 r. Bitcoin Cash był pierwszym twardym forkiem Bitcoin. Kryptowaluta jest pod wieloma względami podobna do Bitcoina, z tą główną różnicą, że BCH miał rozmiar bloku 8 MB w porównaniu do bloków Bitcoin 1 MB. Rozmiar bloku monet został ponownie zwiększony w maju tego roku do 32 MB.

Bitcoin Cash jest jedną z najczęściej akceptowanych przez dostawców kryptowalut. Altcoin zdołał utrzymać się w pierwszej piątce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, odkąd po raz pierwszy wszedł na rynek. Niektórzy z najbardziej wpływowych profesjonalistów kryptowalut opowiadają się za tym altcoinem, a wielu uważa, że ​​BCH naprawdę spełnia wizję Satoshi Nakamoto o „elektronicznym systemie kasowym peer-to-peer”.

Nie wszyscy w społeczności kryptowalut zgadzają się z tą perspektywą. Zwolennicy BCH i Bitcoin często walczyli na forach dyskusyjnych i platformach mediów społecznościowych. Pomimo kontrowersyjnych początków tej kryptowaluty, Bitcoin Cash zdołał utrzymać się na szczycie krypto rynku. Obecnie wielu inwestorów kryptowalutowych postrzega BCH jako jedną z najlepszych dostępnych alternatyw Bitcoin.

EOS

EOS wszedł na rynek po zorganizowaniu rocznego ICO, które z powodzeniem zebrało ponad cztery miliardy dolarów. W przeciwieństwie do Bitcoin, tokeny EOS nie pełnią żadnej funkcji. Zamiast tego platforma EOS funkcjonuje jako system operacyjny, który umożliwia tworzenie, wykonywanie i hosting zdecentralizowanych aplikacji na skalę komercyjną (dApps).

Blockone to zespół programistów odpowiedzialny za EOS. Założyciel projektu, Dan Larimer, jest także współzałożycielem Steemit i Bitshares. Deweloperzy utrzymują swoje tokeny EOS, aby kwalifikować się do wykorzystania zasobów platformy EOS, w tym zwiększonej skalowalności, użyteczności i elastyczności w porównaniu do wcześniej zaprojektowanych kryptowalut, takich jak Ethereum.

EOS wykorzystuje system wyszukiwania Proof-of-Stake, który jest bardziej przyjazny dla środowiska niż protokół Proof-of-Work używany przez Bitcoin. Monety typu „dowód stawki” nie wymagają dużej mocy obliczeniowej. Wielu uważa, że ​​monety Proof of Stake to przyszłość kryptomarketu. Zamiast aktywnie poszukiwać monet, posiadacze monet są nagradzani za postawienie (przechowywanie) krypto w portfelu. To właśnie te nowatorskie rozwiązania uczyniły EOS jedną z najlepszych alternatyw Bitcoin na rynku.

Stellar Lumens

Stellar Lumens (XLM) wszedł na rynek 31 lipca 2014 r. Stellar to zdecentralizowana kryptowaluta typu open source, która koncentruje się na tworzeniu otwartej globalnej sieci finansowej. Stellar jest szczególnie dobrze przystosowany do obsługi miliardów dolarów branży przekazów pieniężnych. Ponadto Stellar wykorzystuje kotwice kredytowe, aby bezproblemowo ułatwiać wymianę funduszy bez konieczności czekania na zgodę strony trzeciej. Podobny system jest używany przez PayPal do przyspieszenia transferów środków.

Światowe statystyki przekazów za pośrednictwem Statista

Światowe statystyki przekazów za pośrednictwem Statista

Zespół programistów Stellar, na czele którego stoi Jed McCaleb i Joyce Kim, nadal wkracza na rynek kryptowalut. Obie te osoby są dobrze znane w społeczności kryptowalut i wykorzystały swoje doświadczenie, aby stworzyć unikalną alternatywę dla Bitcoin. Przed oficjalną premierą Stellar zespół stworzył stronę internetową o nazwie „Secret Bitcoin Project”, aby znaleźć zainteresowane strony chcące przetestować możliwości Stellar.

Stellar nadal cieszy się rosnącą popularnością. Już teraz niektóre organizacje non-profit, takie jak Fundacja Praekelt zapisali się do projektu. Obecnie Stellar ma strategiczne partnerstwa z firmami z Filipin, Indii i Afryki Zachodniej. W zeszłym roku Stellar rozszerzył swoje partnerstwa strategiczne o IBM i KlickEX. Wszystkie te czynniki sprawiły, że Stellar Lumens jest atrakcyjną alternatywą dla Bitcoinów do rozważenia.

Najlepsze alternatywy dla Bitcoin są tutaj

Rynek kryptowalut nadal tworzy nowe i coraz bardziej innowacyjne koncepcje. Te altcoiny przesuwają granice społeczności kryptowalut i rozpoczynają nową erę decentralizacji. Wkrótce możesz nadejść dzień, w którym jedna z tych alternatyw Bitcoin wypycha Bitcoin z czołowego miejsca. Na razie powinieneś mieć oko na te projekty, ponieważ z pewnością doczekają się dalszego rozwoju w nadchodzących miesiącach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me