Platformy marketingu afiliacyjnego Blockchain to jedne z najnowszych, które wykorzystują nową technologię do rozwiązywania starych problemów. Ponad 80% marek i wydawców internetowych korzysta obecnie z marketingu afiliacyjnego, a jednak jest on tylko wykorzystywany 5% wydatków globalnego marketingu cyfrowego. Dlaczego tak się stało?

Cóż, podobnie jak wiele innych branż, marketing afiliacyjny jest zależny od pośredników. W tym przypadku, pośrednikami są sieci afiliacyjne. Jednak obecnie kilka firm wypuszcza platformy marketingu afiliacyjnego blockchain, które robią to, co robi tak dobrze blockchain. Wyeliminuje pośredników – i opłaty, które pobierają za swoje usługi.

Co to jest marketing afiliacyjny?

Dla niewtajemniczonych marketing afiliacyjny jest dla marek sposobem na promowanie swoich produktów w Internecie. Zasada działania polega na tym, że witryna internetowa (wydawca) umieszcza w swojej witrynie łącze promujące określony produkt lub usługę marki (sprzedawcy). Kiedy klient kliknie ten link i dokona zakupu, wydawca otrzyma prowizję od sprzedaży.

Jest popularny, ponieważ stwarza scenariusz korzystny dla sprzedawców i wydawców. Sprzedawca płaci prowizję wyłącznie na podstawie wyników sprzedaży, w przeciwieństwie do wielu innych rodzajów reklam. Po skonfigurowaniu linków wydawca może zarabiać pasywnie na swojej stronie internetowej.

W ten sposób zaczęły istnieć bardzo znane serwisy – na przykład Skyscanner. Popularny sukces wielu marketerów afiliacyjnych to kolejny sposób, w jaki millenialsi zajmujący się gospodarką koncertową mogą próbować generować dodatkowe dochody.

Co to jest sieć afiliacyjna?

Aby marka mogła uruchomić program afiliacyjny w dowolnej skali, musi stworzyć dla wydawców środki do instalowania śledzących plików cookie i mieć bezpieczny obszar logowania, niezależnie od sklepu internetowego, aby wydawcy mogli śledzić sprzedaż. Wszystko to tworzy bariery wejścia dla kupców. Wejdź do pośrednika – sieci afiliacyjnej. CJ Affiliate i Clickbank to dwa największe.

Ci wielcy gracze łączą zarówno wydawców, jak i sprzedawców, aby połączyć ich ze sobą w taki sam sposób, w jaki Uber łączy kierowcę z kierowcą. Za świadczenie tej usługi sieci afiliacyjne pobierają zazwyczaj od 10% do 25% zapłaconej prowizji. To niezła zapłata za usługę w większości pasywną. Biorąc pod uwagę, że wydawcy stowarzyszeni są również zależni od usług takich jak PayPal, aby otrzymywać swoje zarobki, ich zarobki na końcu mogą podlegać jeszcze bardziej kosztownym potrąceniom.

Jednym z najbardziej znanych przypadków użycia blockchain jest wyeliminowanie pośrednika – w przypadku Bitcoina eliminuje to potrzebę posiadania banku lub izby rozliczeniowej. W przypadku marketingu afiliacyjnego niektóre sprytne startupy widzą teraz, że może on wyeliminować potrzebę sieci afiliacyjnej.

Jak działają partnerskie sieci marketingowe Blockchain?

Na rynku jest kilku nowych graczy, a każdy z nich ma na swoim miejscu nieco inny model. Jednak inteligentne kontrakty są standardową funkcją. W przypadku platform opartych na Ethereum Hoqu i RefToken, blockchain automatycznie tworzy inteligentne kontrakty po wygenerowaniu namiaru lub sprzedaży. Jeden nowy gracz, Attrace, opracowuje niestandardowy łańcuch bloków, który będzie generował inteligentny kontrakt za każdym razem, gdy użytkownik kliknie link partnerski.

Inteligentne kontrakty będą również mogły regulować warunki partnerskiej umowy sprzedaży między wydawcą a sprzedawcą. Na przykład procent lub kwota prowizji partnerskiej do zapłacenia i być może czas płatności są kontrolowane przez inteligentny kontrakt.

Inteligentna umowa będzie mogła automatycznie przypisywać sprzedaż i realizować wypłatę zarobków partnera, odejmując środki cyfrowe od sprzedawcy i przekazując je wydawcy. Prowizję można zapłacić w kryptowalucie. Lub w przypadku Attrace; planuje zaoferować opcję otrzymywania zarobków w walucie fiducjarnej. Wypłaty w walutach fiducjarnych potencjalnie obniżyłyby bariery w korzystaniu z takiej sieci marketingu afiliacyjnego blockchain dla wydawców, którzy jeszcze nie przyjęli kryptowalut.

Dlaczego warto przejść na rozwiązania marketingowe dla partnerów Blockchain?

Wszystkie sieci marketingu afiliacyjnego blockchain mogą promować się dzięki znacznemu obniżeniu opłat w porównaniu z tradycyjnymi sieciami afiliacyjnymi – w niektórych przypadkach nawet 95%.

Istnieją jednak inne problemy, które rozwiązania oparte na blockchain mogą rozwiązać, oprócz obniżenia opłat.

Zmniejsz liczbę oszustw i sporów: Jeden z najczęściej zgłaszanych problemów zarówno przez sprzedawców, jak i wydawców. Wydawcy narzekają, że ich sprzedaż może być zaniżona, a ich zarobki wstrzymane. Blockchain zapewnia trwały zapis transakcji. Taki rekord oznacza mniejsze prawdopodobieństwo sporów o to, czy sprzedaż zakończyła się sukcesem. Szczególnie jeśli śledzenie kliknięć stanie się normą, znacznie zwiększy to przejrzystość. Sprzedawcy i wydawcy mogą zobaczyć, które kliknięcia zakończyły się sprzedażą i brakiem sprzedaży.

Prędkość: Obecnie wypłata płatności może zająć wydawcom tygodnie, a czasem nawet miesiące. W niektórych przypadkach nawet rejestracja sprzedaży na platformie sieci afiliacyjnej zajmuje tyle samo czasu. Sieci afiliacyjne często nakładają również minimalne progi płatności. Dlatego wydawcy mogą długo czekać na wypłatę. Blockchain umożliwia dokonywanie płatności w czasie rzeczywistym lub harmonogram płatności można zautomatyzować za pomocą inteligentnych kontraktów.

Zwiększone tworzenie wartości między sprzedawcą a wydawcą: Tradycyjne sieci afiliacyjne stoją między wydawcą a sprzedawcą. Oznacza to, że obie strony nigdy nie mają okazji do bezpośredniej dyskusji na temat tworzenia większej wartości w związku. Na przykład przejrzystość tego, który rodzaj linków lub reklam jest najskuteczniejszy lub jak najlepiej promować nowe produkty.

Nawet jeśli wydawca jest najlepszym źródłem sprzedaży numer jeden dla konkretnego sprzedawcy, nie mają oni możliwości rozróżnienia, ponieważ sieć afiliacyjna znajduje się pomiędzy różnymi wydawcami i może maskować wartość oferowaną przez różnych wydawców. Na przykład jeden wydawca może wygenerować niewielką liczbę klientów dożywotnich, którzy mogą być dla niego warci więcej niż większa liczba klientów jednorazowych.

Zmniejsz bariery wejścia dla mniejszych kupców: Tradycyjne sieci afiliacyjne dbają o generowanie prowizji. Dlatego zwykle żądają od sprzedawców zapłacenia minimalnego progu, aby kwalifikować się do ich platform. Usługi oparte na Blockchain mogą sobie pozwolić na działanie bez nakładania takich ograniczeń.

Ci nowi gracze, którzy wchodzą do gry w sieci afiliacyjnej blockchain, wyraźnie wierzą, że jest to branża z dużym potencjałem. Oprócz innowacyjnych rozwiązań content marketingowych, takich jak Steem, wciąż istnieją nowe sposoby, dzięki którym blockchain może ulepszyć istniejące rynki treści.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me