Słyszysz to, gdziekolwiek jesteś:

„Bitcoin nie żyje”

„Kryptowaluta to moda”

Nie słuchaj hejterów i przeciwników. Kryptowaluta żyje i ma się dobrze. Nigdzie się nie wybiera. Każdy rynek ma okresy hossy i niedźwiedzia. To naturalne i niezwykle zdrowe, że rynek koryguje się po ogromnej hossie. Witamy w aktualnym stanie kryptowalut około sierpnia 2018 roku.

Obraz topiącego się bitcoina. Ale nie martw się, Bitcoin żyje i ma się dobrze.

Czy Bitcoin spada – czy rośnie?

Spójrzmy na to z perspektywy

Bitcoin spadł 65% od szczytów wszechczasów! Branża kryptowalut znajduje się w spirali śmierci.

Nie tak szybko.

Musimy tylko wziąć pod uwagę behawioralny aspekt inwestorów, a także mieć cierpliwość i przewidywanie, aby wykorzystać podstawowy wpływ, jaki ostatecznie będzie miał na całym świecie. Branża kryptowalut jest nadal gotowa do ogromnego wzrostu.

Podstawowa potrzeba

Co najważniejsze, podstawowe zapotrzebowanie na kryptowalutę pozostało niezmienione. Oszczędzę ci smutku słuchania lekcji historii o złej polityce monetarnej, która spowodowała upadek imperium rzymskiego lub jak cenzura mediów nęka narody od wieków.

Pod względem finansowym potrzeba zdecentralizowanego magazynu wartości poza kontrolą rządu i banków centralnych okazała się kryzysem finansowym po kryzysie finansowym. Miliardy ludzi na całym świecie nie mają dostępu do banków z powodu braku dostępu do tradycyjnych banków.

Kryptowaluta ma moc rozwiązywania problemów i naprawiania błędów obecnego światowego systemu finansowego.

Pod względem społecznym kryptowaluta i technologia blockchain oferują nowatorskie rozwiązania wielu światowych problemów. Od niezmiennych rekordów, które można wykorzystać do wyborów, po zdecentralizowane aplikacje, których nie może zablokować żadna osoba trzecia, kryptowaluty mają możliwość ulepszania i łączenia świata w podobny sposób, w jaki początkowo działał Internet.

Ceny

Dla tych, którzy nie mają kryptowaluty dla tej technologii, nie jest to pierwszy raz, gdy rynek kryptowalut przeszedł przez makabryczną bessę. Bitcoin przeszedł przez podobny spadek przez cały 2014 rok.

Spójrzmy na ceny z perspektywy. Gdybyś rok temu zainwestował w Bitcoin za 2500 USD, dziś nadal podwoiłbyś swoją inwestycję. To niewiarygodny zwrot, któremu nie dorówna żadna inna klasa aktywów.

Chociaż niemożliwe jest określenie dokładnego momentu, w którym zakończy się bessa na Bitcoinie, obecne poziomy cen są niezwykle atrakcyjne dla nowych długoterminowych inwestycji w kryptowalutę.

Bitcoin Bear Market - ten wykres pokazuje progresję BItcoin, nakładającą się na ramy czasowe 2013-2015 i 2017-2018 dla porównania.

Patrząc tylko na Bitcoina, obserwatorzy mogą uznać rynek za nieco niedźwiedzi.

Przyszłość branży kryptowalut

Przyszłość kryptowaluty zależy głównie od dwóch elementów: wpływu instytucjonalnego i masowej adopcji.

Instytucjonalni gracze

Nowe pieniądze od inwestorów instytucjonalnych będą prawdopodobnie trampoliną, która rozpali nową hossę w przestrzeni kryptowalut.

Eksperci tacy jak Michael Strutton przewidują, że dodatkowe 100 do 400 miliardów dolarów trafiłoby na rynek, gdyby SEC ostatecznie zatwierdziła Bitcoin ETF. Ten zwiększony przepływ pieniędzy z łatwością postawiłby cenę Bitcoina ponad rekordowymi poziomami.

Niezależnie od tego, jeśli SEC zatwierdzi Bitcoin lub kryptowalutę ETF, istnieje wielu głównych graczy instytucjonalnych krążących po rynku kryptowalut niczym rekiny, czekając na odpowiedni moment, aby mądrze zaangażować się w tak szybko rozwijającą się dochodową klasę aktywów.

Nie chodzi o to, czy inwestorzy instytucjonalni ostatecznie zaangażują się na rynku kryptowalut, ale kiedy?

Powszechne przyjęcie

Prawdopodobnie najważniejszym dla długoterminowego sukcesu branży kryptowalut jest jej powszechne przyjęcie przez masy. W takim razie jednym z największych problemów związanych z kryptowalutami jest ich użycie w prawdziwym świecie, więc wydawanie ich w sklepach itp., Ale teraz jest karta debetowa o nazwie CryptoPay który pozwala wydawać kryptowaluty w dowolnym miejscu, więc jest to ogromny krok naprzód w tym zakresie.

Vitalik Buterin niedawno podkreślił na swoim Twitterze potrzebę, aby kryptowaluty były bardziej użyteczne dla przeciętnego konsumenta:

Kryptowaluta żyje i ma się dobrze, chociaż w tym tweecie od Vitalika o tym, jak ułatwienie ludziom dostępu do kryptowaluty byłoby bardziej korzystne niż skupianie się na funduszach ETF.

Myślenie długoterminowe – gdzie będzie kryptowaluta, jeśli nie jest szeroko dostępna?

Bieżący stan przyjęcia

Poniżej znajduje się model przyjęcia technologii cyklu życia, który jest często używany w marketingu do wyrażenia aktualnego stanu akceptacji dla nowych technologii lub produktów. Branża kryptowalut jest wciąż w powijakach. Jak pokazuje wykres, nie udało się przekroczyć „przepaści” do powszechnej adopcji.

Obecnie kryptowaluta jest nadal we wczesnej fazie wdrażania, ponieważ jej zmienność cen i złożoność techniczna nadal zniechęca wiele dużych korporacji i sprzedawców detalicznych do akceptowania kryptowalut jako płatności.

Pomimo ryzyka biznesowego związanego z akceptacją kryptowaluty, duże korporacje, takie jak Overstock, Expedia i Subway, wystąpiły naprzód, aby ją zaakceptować w nadziei na przyciągnięcie nowej, rosnącej bazy klientów.

Z biegiem czasu powinniśmy spodziewać się, że większe korporacje, a także mniejsze sklepy zaczną akceptować kryptowalutę jako sposób na uzyskanie przewagi nad konkurencją.

Kryptowaluta prawdopodobnie będzie podążać za systemem adopcji technologii. Obraz przedstawia wykres cyklu wdrażania technologii, który ma kształt dzwonka.

Następnym krokiem Crypto powinno być przekroczenie przepaści.

Wniosek

Chociaż niemożliwe jest określenie dokładnego momentu zakończenia obecnej bessy na kryptowalutach, rynek jest obecnie nastawiony na długoterminowy wzrost, ponieważ inwestorzy instytucjonalni wchodzą do branży, a duzi detaliści zaczynają akceptować go jako formę płatności.

Nie panikuj. Hossa kryptowalut w końcu powróci.

Uwaga redaktora: może. To nie jest rada finansowa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me