KJ Erickson, współzałożyciel i dyrektor generalny Public Market

kj erikson headshot

Rynek publiczny jest protokołem otwartych danych dla rynków eCommerce. Dzięki finansowaniu między innymi przez Coinbase Ventures, Greylock Ventures i Y Combinator, zespół pracuje nad tym, aby pośrednicy platformy eCommerce stali się przestarzali.

Ze względu na obecny krajobraz zakupów online, pośrednikom takim jak Amazon i eBay może uciec od pobierania wygórowanych opłat i prowizji od sprzedawców, co z kolei wpływa na ceny, które postrzegasz jako konsument. Public Market zapewnia otwartą architekturę wykorzystującą technologię blockchain, aby zastąpić rolę tych pośredników za ułamek kosztów.

Spotkaliśmy się z prezesem firmy, KJ Ericksonem, aby dowiedzieć się więcej o protokole i jej przemyśleniach na temat przyjęcia blockchaina jako całości.

Jej CV mówi samo za siebie. Jest przedsiębiorcą z czternastoletnim doświadczeniem, która została uznana przez Rolling Stone za jedną z „25 osób kształtujących przyszłość” oraz przez Radę Nowych Liderów jako jedna z „40 najlepszych liderów poniżej 40 roku życia”. Przed rozpoczęciem pracy w Public Market założyła Simbi, „największy na świecie rynek usług oparty na cyfrowej walucie”. Obecnie absolwentka Oxford Business School wykorzystuje swoje dotychczasowe doświadczenia, aby przekształcić eCommerce.

Wywiad

Daj nam dwuminutowy zwiastun swojego życia. Jak trafiłeś tam, gdzie jesteś dzisiaj?

Jestem założycielem, odkąd skończyłem 20 lat, kiedy porzuciłem Stanford po założeniu organizacji pozarządowej działającej w obozach dla uchodźców i strefach pokonfliktowych w Afryce. Zetnąłem zęby przedsiębiorczości pracując w najtrudniejszych psychologicznych i operacyjnych środowiskach na naszej planecie i wzmocniłem swoją skórę, zwiększając swoją organizację do 200 osób w ciągu kilku lat. W trakcie tego procesu żyłem blisko i osobiście ze skutkami złej polityki gospodarczej, hiperinflacji i bliskich powiązań między biedą a wojną.

W miarę jak się starzeję, stałem się mądrzejszy, jeśli chodzi o moją pracę, aby wzmocnić ekonomicznie ludzi i stworzyć bardziej sprawiedliwe systemy ekonomiczne. Prowadzenie organizacji pozarządowej było satysfakcjonujące osobiście, ale nie było wystarczająco skalowalne. Chciałem wykonać pracę, która mogłaby rozwiązać prawdziwe problemy systemowe leżące u podstaw ubóstwa.

Dlatego moim kolejnym przedsięwzięciem było zbudowanie Simbi, alternatywnego systemu gospodarczego, który będzie działał całkowicie w oparciu o własną walutę. Simbi pomaga tym, którzy walczą w gospodarce opartej na dolarach, przekształcić ich nadwyżkę w realną wartość ekonomiczną. Ta praca jest bardzo ważna, ale ostatecznie jest żmudną walką z niesamowitym osłabieniem gospodarczym, jakie obserwujemy w naszym kraju z powodu ucieczki korporacjonizmu i monopolistycznej presji płacowej.

cytat z kj o blockchainie

Kiedy wszedłem w blockchain, zdałem sobie sprawę, że możemy wreszcie mieć narzędzia do zmiany gry. Jeśli uda nam się odbudować naszą infrastrukturę gospodarczą w sposób sprawiedliwy, nieekstrakcyjny i zoptymalizowany pod kątem cen, istnieje szansa, że ​​będziemy w stanie odwrócić przerażające postępy nierówności majątkowych i plutokracji, których jesteśmy obecnie świadkami na całym świecie. Ostatecznie moje doświadczenie w tworzeniu konsumenckich produktów internetowych w połączeniu z moim wykształceniem z ekonomii i teorii gier doprowadziło mnie do stworzenia rynku publicznego.

Opisz rynek publiczny własnymi słowami. Jakie atrybuty wyróżniają platformę na tle konkurencji?

Rynek publiczny to wolny od prowizji rynek eCommerce, na którym kupujący mogą kupować te same produkty od tych samych sprzedawców, które w innym przypadku kupiliby na Amazon, eBay lub innych prywatnych rynkach. Ale ponieważ nie pobieramy prowizji, zwracamy te oszczędności kupującym w postaci tokenów nagrody.

Robimy to za pomocą otwartego protokołu danych, który gromadzi i upublicznia zasoby firm zewnętrznych, które rynki takie jak Amazon zachowują zastrzeżone..

Naszą misją na rynku publicznym jest przywrócić komercyjne dobra. Eliminując pośredników, którzy siedzą przy cyfrowym rejestrze we wszystkich dzisiejszych zakupach na rynku, przywracamy konkurencję, tak aby towary mogły być przedmiotem swobodnego i uczciwego handlu z korzyścią dla wszystkich. Rynek publiczny to Amazon ery Web3.

Twoja flagowa aplikacja jest już dostępna z milionami produktów. Jaka była Twoja strategia, aby to umożliwić?

Public Market ma być najlepszym i najbardziej użytecznym produktem konsumenckim, jakiego jeszcze nie widzieliśmy w przestrzeni blockchain. Wiedzieliśmy, że aby naprawdę zapewnić kupującym wartość, musimy udostępnić im tony produktów do zakupu tak wcześnie, jak to możliwe. Dlatego nasz zespół spędził ostatnie 18 miesięcy na budowaniu naszego produktu i naszej profesjonalnej strategii partnerstwa handlowego, aby zapewnić naszym użytkownikom możliwość znalezienia produktów, które już kupili na głównych rynkach..

Interfejs produktu flagowego rynku publicznego

Interfejs produktu flagowego rynku publicznego

Współpracując z profesjonalnymi sprzedawcami – w niektórych przypadkach największymi zewnętrznymi sprzedawcami, którzy dokonują transakcji w serwisie eBay i Amazon – Public Market był w stanie uruchom wersję beta z milionami unikalnych pozycji w ekwipunku. Naszym celem w przyszłym roku jest umożliwienie Ci odwiedzania rynku publicznego zamiast Amazon dla większości codziennych zakupów.

W Twoim Średni artykuł, Przyszłość efektów sieciowych: tokenizacja i koniec ekstrakcji, wyjaśniasz, w jaki sposób tokenizacja niektórych systemów może pomóc zmniejszyć negatywne aspekty efektów sieciowych. W jaki sposób rynek publiczny to osiąga?

W przeciwieństwie do wszystkiego, co widzieliśmy wcześniej, blockchain umożliwia firmom, które zwykle cierpią z powodu monopolizacji, budowanie wokół tokenizowanych ekosystemów, w których interesy uczestników sieci są zgodne z interesami twórców sieci. Kiedy platforma korzystająca z efektów sieciowych jest zbudowana wokół zdecentralizowanej sieci tokenizowanej, żadna prywatna firma nie musi czerpać zysków z użytkowników poprzez pobieranie opłat i danych.

Efekt sieci tokena

Efekt sieci tokena (Źródło)

To jest filozofia, na podstawie której Public Market buduje tokenizowany ekosystem bez prowizji dla rynków eCommerce. Model biznesowy rynku publicznego jest zbudowany wokół tokena rynku publicznego, PTRN. Token tworzy strategiczne efekty sieciowe, które umożliwiają sprzedaż bez prowizji, konkurencję w warstwie aplikacji i zakup motywowany ekonomicznie. Jestem głęboko przekonany, że tokenizacja stanowi rewolucyjną zmianę w sposobie budowania sieci i firm.

Co uważasz za największą przeszkodę w sukcesie Public Market, a także w sukcesie blockchaina jako całości?

Wszystko sprowadzi się do masowej adopcji.

W przypadku rynku publicznego musimy zapewnić, aby a) nasz przekaz dotarł do kupujących oraz b) nasz produkt i propozycja wartości były wystarczająco atrakcyjne dla kupujących. Stamtąd wszystko inne układa się na swoim miejscu.

W przypadku blockchaina jako całości nie ma wystarczającego skupienia się na tym, czego potrzebują masowi odbiorcy. Głównymi problemami do rozwiązania będą użyteczność i wygoda użytkownika. Przeciętny człowiek nie będzie skłonny do korzystania z niezgrabnych, mylących aplikacji. Dopóki te aplikacje nie osiągną parytetu ze scentralizowanymi aplikacjami i dopóki nie uzyskają propozycji wartości, które sprawiają, że zdecentralizowane aplikacje są znacznie lepsze niż scentralizowane, będą miały całkiem niszową publiczność.

Poza usługami finansowymi i rynkami, gdzie według ciebie technologia blockchain ma największy wpływ?

Uważam, że największy wpływ technologii blockchain będzie polegał na tym, że pomoże nam uciec przed niektórymi z najgorszych pułapek kapitalizmu na późnym etapie – w którym wszystkie korzyści ekonomiczne płyną na szczyt. Technologia Blockchain może nie tylko pomóc nam w redystrybucji własności, ale może również umożliwić społecznościom pisanie własnych zasad. Dopóki naprawdę nie zrozumiałem tych potencjalnych konsekwencji, nie miałem nadziei na sprawiedliwość naszej gospodarczej przyszłości.

1 / Jestem zmęczony rozmowami o decentralizacji i uciekaniu się do nudnych plików binarnych („Wszystko zostanie zdecentralizowane!” / „Nic nie będzie!”). Istnieje wiele niuansów, na które gracze platformowi są narażeni. Stworzyłem Indeks niepełnosprawności, aby pogłębić nasze zrozumienie. Wątek&# 128071; https://t.co/Gyxp4IR2tT

– KJ Erickson (@Kjer) 23 sierpnia 2018 r

Miałeś kilka udanych przedsięwzięć od organizacji non-profit po startupy nastawione na zysk. Jakich rad możesz udzielić początkującym przedsiębiorcom w technologii blockchain lub w inny sposób?

Mam trzy rady dla przyszłych założycieli:

  1. Po prostu to zrób! Rozpocząłem karierę przedsiębiorcy w wieku 20 lat. Moje poprzednie prace polegały na udzielaniu korepetycji, segregowaniu dokumentów i czyszczeniu solarium. Byłem absurdalnie nieprzygotowany do kierowania złożoną 200-osobową organizacją pracującą w wysoce niepewnych środowiskach. Musiałem się uczyć wszystkiego na własnej skórze, co często było brutalne. Ale jest to także najszybszy sposób i dał mi wiele umiejętności i hartu ducha, na których dziś polegam.
  2. Wybierz niekonwencjonalną ścieżkę. Moja ścieżka kariery była bardzo nieliniowa. Wynikało to z dwóch rzeczy: słuchania przeczucia, co mam dalej podążać, zamiast podążania wyznaczoną ścieżką i obsesji uczenia się nowych rzeczy. Moje supermoce nie pochodzą z hiper-skoncentrowanej głębi w jednej dziedzinie, ale z interdyscyplinarnej nauki w wielu różnych środowiskach i branżach. Oba podejścia są uzasadnione, ale uważam, że różnorodne doświadczenia są najbardziej wartościowe dla przedsiębiorczości i zarządzania.
  3. Nie martw się przez cykle. Zamiast tego uważam, że pomocne jest przypomnienie sobie, że KAŻDY napotyka przeszkody lub przeszkody, które muszą pokonać, aby odnieść sukces w wysoce konkurencyjnej przestrzeni. Dla jednych jego rasa lub płeć, dla innych dorastanie w złym środowisku lub obawa przed wystąpieniami publicznymi. A dla niektórych to wszystko razem. Wszyscy nosimy własne krzyże. Skupianie się na naszych utrudnieniach ostatecznie nie jest pomocne – to, co robimy z naszych wad, pokazuje, kim naprawdę jesteśmy.

Jak wygląda dla Ciebie sukces Public Market?

Public Market pozbędzie się monopolu handlu elektronicznego. Będziemy powszechnie znaną marką, która stała się synonimem transformacyjnej mocy ery web3.

Cokolwiek jeszcze chcesz, aby nasi czytelnicy wiedzieli?

Dla wszystkich, którzy chcą widzieć bardziej uczciwy i otwarty eCommerce – eCommerce, który działa dla kupujących i sprzedających – możesz poprosić o wczesny dostęp tutaj a my zaprosimy Cię tak szybko, jak to możliwe.

Dziękuję Ci

Dziękuję KJ za poświęcenie czasu na rozmowę z nami. Z niecierpliwością czekamy na publiczne wprowadzenie na rynek publiczny i życzymy powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me