Justin Sun stoi na czele Tron, zdecentralizowanej platformy udostępniania treści rozrywkowych zarządzanej przez użytkowników, którzy wypełniają rynki zamiast scentralizowanych zewnętrznych pośredników. Obecnie Tron oscyluje wokół kapitalizacji rynkowej 1,5 mld USD. Chociaż znacznie mniej niż najwyższa w historii kapitalizacja rynkowa wynosząca 16,7 mld USD, Tron był niezwykle aktywny na bessie w 2018 roku.

Sun może pochwalić się imponującym życiorysem w wieku 28 lat: Założyciel Peiwo (popularny klon Snapchata w Chinach), Forbes China / Asia 30 Under 30, pierwszy tysiącletni uczestnik (i niedawny absolwent) Jack Ma’s Hupan University, a teraz założyciel & Dyrektor generalny projektu Blockchain o największej kapitalizacji rynkowej 15.

Justin Sun i Jack Ma

Justin Sun i Jack Ma

Jedna z najbardziej znaczących ostatnich aktualizacji z wiadomości tron to przejęcie BitTorrent, jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych protokołów wymiany plików peer-to-peer. W lutym 2013 roku BitTorrent był odpowiedzialny za 3,35% całej globalnej przepustowości i zdominował rynek przepustowości do udostępniania plików.

CoinCentral miał szansę skontaktować się z Sun w sprawie ostatnich wydarzeń w Tron, takich jak przejęcie BitTorrent, Atlas projektu i nie tylko.

Czy możesz dać nam dwuminutowy zwiastun swojego życia? Jak trafiłeś do świata blockchain?

Po raz pierwszy zetknąłem się z blockchainem, kiedy studiowałem w USA. Czytałem New York Times, kiedy natknąłem się na artykuł o Bitcoinie. Natychmiast przyciągnęło mnie to, jak zdecentralizowane jest to, że jest przejrzyste i niezmienne. Dlatego zacząłem pracować dla Ripple i rozszerzać protokół Ripple na region Wielkich Chin. Chciałem realizować wartości, o które uważam, że warto walczyć.

Ale było to trudniejsze, niż sobie wyobrażałem, aby to zrobić za pośrednictwem organizacji bankowej. Autonomiczna, zdecentralizowana społeczność była lepszą alternatywą. Następnie w 2017 roku założyłem TRON, aby urzeczywistnić moją wizję. Patrząc wstecz, cieszę się, że podjąłem właściwą decyzję.

Firma Tron odnotowała ogromny wzrost i ekspozycję w ciągu ostatniego roku. Jak ostatni rok zmienił Twoje życie??

Szczerze mówiąc, niewiele się to zmieniło. Wiem bardzo dobrze, jak ewoluują sprawy poza TRON-em. Dla mnie doskonalenie obecnej technologii i naszej społeczności jest podstawą projektu. Bez względu na to, jak zmieni się cena, nie zamierzamy przestać ulepszać doświadczenia użytkownika i ekosystemu TRON. To się naprawdę liczy.

Chcielibyśmy, aby nasi czytelnicy mogli trochę lepiej poznać Justina Sun, człowieka. Jakie są nasze pasje i hobby poza światem blockchain i kryptowalut?

Go (Weiqi) i pisanie to prawdopodobnie moje główne hobby. Prawdę mówiąc, opublikowałem swoją pierwszą książkę w 2017 roku. Nosi tytuł Brave New World. W tej chwili cała moja energia skupiona jest na ulepszaniu naszej technologii i całego ekosystemu, co wymagało ode mnie pracy 70-80 godzin tygodniowo. Przyzwyczaiłem się do tego i podoba mi się to.

Czy mógłbyś opisać, jak to było być na Uniwersytecie Jacka Ma Hupana?

Uniwersytet Hupan to z pewnością ważny kamień milowy w moim życiu. Zostałem tam pierwszym tysiącletnim studentem, zanim założyłem TRON. W ciągu tych trzech lat wiele się nauczyłem od Jacka Ma i innych niesamowitych przedsiębiorców, zwłaszcza w zakresie analizowania aktualnych trendów i opracowywania właściwych strategii itp. To, czego nauczyłem się na Uniwersytecie Hupan, przynosi korzyści zarówno firmie TRON, jak i mnie. Tego rodzaju doświadczenie jest dla mnie najcenniejszym darem.

Tron otrzymał również sporo kontrowersji i krytyki od osób, które mogą, ale nie muszą, rozumieć branżę kryptowalut. Jak zareagowałbyś na roszczenia, które próbują uczynić Tron chwytem marketingowym bez technologii?

FUD i Shill są powszechnie używane do zmiany postrzegania przez inwestorów kryptowalut w celu wpływania na cenę. W przeciwieństwie do niektórych projektów TRON osiągnął wszystkie swoje kamienie milowe (sieć testowa, sieć główna, wybór węzłów-świadków, uruchomienie maszyny wirtualnej) bez żadnych znaczących przeszkód. Uważam, że to świetny przykład, że TRON to nie tylko szum, jak mówią niektórzy. Firma mocno inwestuje w R.&RE; Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę więcej wspaniałych produktów w naszym łańcuchu blokowym i pokażę, że firma świetnie radzi sobie z marketingiem, ale jeszcze lepiej buduje światowej klasy technologie.

Wydaje się, że przyjąłeś bardziej marketingowe i partnerskie podejście niż inne platformy smart contract i Dapp. Jakie masz uzasadnienie?

Aby sieć była wartościowa, potrzebuje doskonałej technologii, zastosowań i użytkowników. Współpracując z uznanymi firmami, takimi jak LINE, Binance itp., Nasza firma uzyskuje więcej przypadków użycia dla swoich posiadaczy, współtworzy nowe technologie i dociera do większej liczby osób.

Blockchain rozszerzy się na szerszą publiczność, która nawet nie zdaje sobie sprawy, że go używają, i wierzę, że właśnie tam zobaczymy najwięcej zmian w naszym społeczeństwie. Nie musisz wiedzieć, jak działa internet, aby się nim cieszyć, tak samo jest z blockchain; Chcemy, aby było to jak najprostsze, a dzięki naszym partnerstwom odniesiemy sukces. Nie mogę się doczekać, gdy te partnerstwa napędzają innowacje i nową generację Dapps.

Niedawno zacząłeś współpracować z fundacją Blockchain Charity Foundation na Binance, aby zbadać, jak blockchain może pomóc sektorowi non-profit. Jakie są kombinacje blockchain i organizacji non-profit, które najbardziej Cię ekscytują?

Jestem podekscytowany współpracą @BinanceBCF zbadać rozwiązania #blockchain może wnieść do sektora non-profit. Mam nadzieję, że moje zaangażowanie zainspiruje innych do przyłączenia się do tego ruchu. Zapraszamy do ścisłej współpracy z BCF i @UNDP! https://t.co/Uyuesday9ZkKm

– Justin Sun (@justinsuntron) 18 października 2018 r

Jako lider technologiczny i pionier w zdecentralizowanych technologiach, cieszę się, że coraz więcej branż i organizacji przyjmuje blockchain i jego innowacje. Wraz z fundacją Blockchain Charity Foundation Binance tworzymy więcej przypadków użycia tej potężnej technologii. Wykonujemy ważne obowiązki, a dzięki współpracy możemy teraz wykorzystać je w dobrym celu, na rzecz inicjatyw, które przyniosą korzyści większości ludzi.

Społeczności odgrywają główną rolę we wspieraniu tych działań, a TRON zdecydował się zintegrować społeczność z rdzeniem firmy od momentu jej powstania we wrześniu 2017 roku. Nasz blockchain jest współzarządzany przez 27 superprzedstawicieli, wybranych przez posiadaczy tokenów TRON. Mam to szczęście, że zdobyłem zaufanie społeczności i jako jeden z wybranych superprzedstawicieli uważam, że moim obowiązkiem jest kierowanie ruchem i wykorzystywanie technologii blockchain dla dobra społecznego.

Aby wyjść poza tę pierwszą darowiznę i moje zaangażowanie jako superprzedstawiciela, od dziś TRON będzie w stanie wspierać każdą organizację poszukującą większej przejrzystości i wydajności dzięki technologii blockchain. Cieszę się, że twórcy społeczności i TRON wspólnie pracują nad nowymi produktami służącymi tym celom.

Jakie są Twoje inne ulubione projekty w kosmosie, inne niż TRON?

TRON – jestem przekonany, że sieć TRON zapewni naszym użytkownikom zdecentralizowany dostęp do Internetu najwyższej jakości.

Bitcoin – dla wielu był bramą do świata technologii blockchain i wyjątkowo dobrze ukazuje jej potencjał.

Ethereum – jest to pierwsze rozszerzenie łańcucha bloków o aplikacje.

Czy mógłbyś nam powiedzieć o znaczeniu niedawnego przejęcia BitTorrent??

Od momentu powstania protokół BitTorrent miał system zachęt wbudowany w jego podstawowe procesy. Użytkownicy BitTorrent mogą przesyłać dane do użytkowników, którzy przesyłają im szybciej. Przed przejęciem w lipcu 2018 r. Firma BitTorrent’s R&Zespół D badał już sposoby dodawania zachęt opartych na łańcuchu bloków do protokołu BitTorrent.

Czy mógłbyś nam trochę opowiedzieć o projekcie Atlas?

Atlas projektu to podstawa nowego sposobu dystrybucji treści. Na początek produkt będzie oferował szybsze pobieranie, więcej nasion, brak wydobywania i kompatybilność wsteczną. Jest dostosowana do dzisiejszego świata: mobilnego, połączonego i przejrzystego. Naszym celem jest ostateczne wzmocnienie pozycji wszystkich twórców treści i ich społeczności poprzez wyeliminowanie pośredników i umożliwienie twórcom treści bezpośredniej dystrybucji do użytkowników.

Mamy ponad 10-osobowy zespół całkowicie oddany Project Atlas. Mamy nadzieję, że wkrótce ujawnimy pierwsze funkcje i nie możemy się doczekać dalszej współpracy z kluczowymi graczami z branży rozrywkowej.

Co uważasz za najbardziej ekscytujące zastosowania technologii Tron?

TRON zmienia sposób, w jaki działa internet do samego końca. Wierzę, że każda aplikacja zbudowana w naszej sieci odblokuje jej moc i najwięcej korzyści. Jestem podekscytowany widokiem branży rozrywkowej, ale także tradycyjnych sektorów, takich jak telekomunikacja, bankowość, energetyka, nieruchomości, edukacja.

Jak wygląda sukces w przypadku Tron?

Wygląda świetnie, ludzie mówią, że blockchain zajmie więcej niż dziesięć lat, zanim będziesz mógł go doświadczyć. Nasz zespół pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby osiągnąć to znacznie szybciej. Firmę założyłem we wrześniu 2017 roku; dziś jest nas około 300 osób. To dopiero początek fantastycznej historii.

Co myślisz o wkraczaniu do kryptowalut od animatorów rynku i zarządzania aktywami??

Wierzę, że odegrają znaczącą rolę w 2019 roku i posuwają się naprzód; możemy jedynie powitać tę zmianę i zainteresowanie blockchainem i kryptowalutą. Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma dużymi firmami zarządzającymi aktywami; jesteśmy tutaj, aby ich wspierać, ułatwiać przejście i pomagać im edukować ich klientów w zakresie technologii jako całości.

Dziękuję Ci!

Powyższy artykuł jest postem sponsorowanym. Treść nie została zmieniona, aby była mniej obiektywna niż nasze standardy redakcyjne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me