Monety, monety wszędzie

Rozpoczynając handel kryptowalutami, ogromna liczba monet do wyboru może być przytłaczająca. Spośród tysięcy dostępnych informacji, jak możesz zdecydować, które nieliczne chcesz zachować w swoim portfolio?

Chociaż istnieje nieskończona liczba strategii przy wyborze monet, istnieje kilka różnych taktyk, których należy przestrzegać, aby zminimalizować ryzyko. W tym przewodniku nauczymy Cię wskazówek i sztuczek dotyczących budowania portfela, abyś miał bardziej udane doświadczenie w handlu kryptowalutami.

Dywersyfikacja w zależności od ograniczeń rynkowych

różnorodność

Świetnym sposobem na zminimalizowanie ryzyka spadku podczas handlu kryptowalutami jest dywersyfikacja posiadanych aktywów w ramach różnych limitów rynkowych.

Jeśli nie wiesz, kapitalizacja rynkowa kryptowaluty to jej cena pomnożona przez jej podaż w obiegu. Zwykle im wyższa kapitalizacja rynkowa monety, tym mniej zmienna. Odpowiednio zdywersyfikowany portfel zawiera mieszankę dużych (>5 miliardów dolarów), średnie (od 250 milionów do 5 miliardów dolarów) i niskie (<250 milionów dolarów) monety o kapitalizacji rynkowej.

Monety o dużej kapitalizacji rynkowej, takie jak Bitcoin i Ethereum, mogą nie mieć takich samych 40-50% runów, jak mniejsze altcoiny, ale ich cena zazwyczaj utrzymuje się lepiej na bessach.

Sposób dywersyfikacji między tymi klasami zależy od tolerancji ryzyka. Jeśli uważasz, że inwestowanie w kryptowalutę jest już hazardem, portfel składający się w 95% z monet o dużej kapitalizacji może być dla Ciebie odpowiedni.

Może jednak masz dochód do dyspozycji, którego by nie było zbyt zdenerwowana przegrana. W takim przypadku warto zainwestować ponad połowę swojego portfela w kryptowaluty o małej kapitalizacji. Monety tej klasy z dużym prawdopodobieństwem nie będą nic warte, ale te, które w końcu wzrosną 100–200 razy, mogą sprawić, że ryzyko będzie tego warte.

Na koniec powinieneś poważnie oszacować swoją tolerancję na ryzyko, a także kwotę pieniędzy, którą chcesz stracić, i na tej podstawie wybrać podział kapitalizacji rynkowej.

Weź pod uwagę branżę

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę podczas budowania portfela kryptowalut, jest branża, na którą kieruje się każda moneta. Możesz podejść do tego na kilka różnych sposobów.

Dywersyfikacja w różnych branżach

Po raz kolejny kluczem jest różnorodność. Ponieważ blockchain jest wciąż młody, trudno jest przewidzieć, które sektory będą najbardziej akceptować nową technologię. Aby zabezpieczyć się przed tym ryzykiem, zalecamy inwestowanie w monety z różnych branż.

Możesz pogrupować najpopularniejsze kryptowaluty w kilka różnych kategorii:

  • Waluty: Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin
  • Platformy Dapp: Ethereum, NEO, EOS, Cardano, Lisk
  • Budżetowy: Ripple, Stellar, OmiseGO, Wanchain
  • Prywatność: Monero, Dash, Zcash
  • Głoska bezdźwięczna: Steem, BAT

To tylko kilka kategorii, w których możesz umieszczać monety, a szybko przekonasz się, że niektóre z nich w dużym stopniu się pokrywają. Ideą tej strategii jest unikanie zbyt dużych inwestycji w jedną kategorię. Jeśli z jakiegoś powodu ta kategoria zakończy się bombardowaniem, nie chcesz, aby ktoś trzymał torby.

Podwajaj swoje ulubione branże

Nawet jeśli przechowujesz monety z różnych branż, powinieneś rozważyć zainwestowanie dodatkowego kapitału w branżach, do których masz największe zaufanie.

W branży kryptowalut istnieje powszechne przekonanie, że tylko jedna moneta z każdej kategorii wygra. Ale tak nie jest. Spójrz na inny sektor biznesowy. Delta, American, Southwest (linie lotnicze), AT&T, Verizon, T-mobile (operatorzy komórkowi), Chase, Wells Fargo, Bank of America (instytucje finansowe) – a lista jest długa. Ludzie mają swoje preferencje, a kategorie są wystarczająco duże, aby przetrwać wiele kryptowalut.

Na przykład, jeśli uważasz, że blockchain i przechowywanie plików są nieuniknione, możesz zainwestować w Sia, Filecoin i Storj. Lub, jeśli jesteś wielkim zwolennikiem projektów łańcucha dostaw, VeChain i Waltonchain mogą zająć znaczną część Twojego portfela.

Szukaj ukrytych klejnotów (jeśli masz czas)

Najlepsze monety, jakie możesz mieć w swoim portfolio, to często te, które ma niewiele innych osób. Jest mądrość w przeciwstawianiu się tłumowi.

Jednak znajdowanie monet, które nie stały się jeszcze popularne, jest procesem czasochłonnym. Zwykle obejmuje dni (lub nawet tygodnie) badań i grzebania w białych księgach. Nawet przejrzenie pięćdziesięciu projektów może doprowadzić tylko do jednego lub dwóch, które uznasz za warte zainwestowania.

Jednak ta jedna lub dwie monety mogą być kluczem do niezwykle udanego portfolio. Spójrzmy na kilka przykładów:

  • Widzieli to wcześni inwestorzy w AntShares (obecnie NEO) ~160 000% zwrot z inwestycji.
  • Inwestycja w Bitquence (obecnie Ethos) przyniosłaby ci 4300% powrót.
  • A Twoje portfolio wzrosłoby prawie o 4000% znajdując OmiseGO wcześnie.

Jak widać, wczesne znajdowanie monet ma ogromne znaczenie. Jeśli masz czas na badania i wystarczająco dużo pieniędzy, aby podjąć ryzyko, może to naprawdę się opłacić.

Handel kryptowalutami jest oparty na próbach i błędach

Budując swój portfel handlowy kryptowalut, prawdopodobnie znajdziesz inne taktyki, które również będą dobrze pasować do Twojej strategii handlowej. Poza tym najprawdopodobniej wypróbujesz kiepskie rady. Może się nawet okazać, że nie zgadzasz się z wymienionymi tutaj wskazówkami.

I to jest w porządku. Zostanie traderem kryptowalut to proces uczenia się, a każdy inwestor nieuchronnie kształtuje swój własny, niepowtarzalny styl, gdy staje się bardziej doświadczony. Ważną rzeczą do zapamiętania jest otwarty, ale sceptyczny umysł i radość z jazdy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me