Technologia Blockchain w znaczący sposób zmienia to, co oznacza bankowość. Ludzie z całego świata dowiadują się o zaletach tej technologii, a każdego dnia na rynek wkraczają nowe, korzystniejsze startupy typu blockchain. Otwarty charakter zdecentralizowanej gospodarki jest naprawdę inspirujący i po raz pierwszy w historii istnieje realna szansa rozwiązania wielu problemów związanych z naszym systemem finansowym.

Niedawne badanie przeprowadzone przez Organizacja Banku Światowego ujawnił, że ponad dwa miliardy ludzi na całym świecie nie ma odpowiedniego dostępu do usług finansowych. Osoby te są zmuszone do przeprowadzania wszystkich transakcji gotówkowych, co może być niebezpieczne, ponieważ większość tych obszarów znajduje się w krajach rozwijających się. Badanie wykazało również, że ponad 50% dorosłych w najbiedniejszych gospodarstwach domowych nie korzysta z usług bankowych.

Ten brak integracji finansowej poważnie utrudnia światowy rozwój gospodarczy, aw wielu krajach podjęto znaczne wysiłki, aby rozwiązać ten problem. Niestety, wielu z tych programów nie ma technologicznych możliwości rozwiązania tych problemów. Biorąc pod uwagę, że problem tkwi w obecnym systemie finansowym, nie ma nadziei, że rozwiązanie przyniesie wykorzystanie obecnego scentralizowanego stanowiska gospodarczego.

Dlaczego Blockchain jest odpowiedzią

Potrzebne jest nowe zdecentralizowane podejście, aby zapewnić tym osobom sprawiedliwy i równy dostęp do usług finansowych. Scentralizowany charakter naszego obecnego systemu bankowego wymaga ogromnej infrastruktury do wdrożenia, a kapitał inwestycyjny na wprowadzenie tych kosztownych dodatków nie jest praktyczny w wielu biedniejszych krajach; z których wiele nadal nie ma dostępu do podstawowej infrastruktury, takiej jak drogi i szpitale.

blockchain opłacalny

Zalety Blockchain

Technologia Blockchain może zostać wprowadzona w sposób opłacalny i wysoce wydajny. Dzięki technologii blockchain wszyscy mają teraz równy dostęp do usług finansowych w skali globalnej. Przejrzysty i niezmienny charakter technologii blockchain sprawia, że ​​doskonale nadaje się do rozwiązywania tych rzeczywistych problemów.

Populacje niezabankowane

Stworzenie punktu dostępu opartego na łańcuchu bloków dla tych niezabankowionych populacji byłoby znacznie łatwiejsze niż próba rozszerzenia obecnego uciążliwego systemu bankowego na te regiony. Wiele z tych krajów jest niestabilnych politycznie, a powszechna korupcja ograniczyła chęć wejścia na rynek dużych instytucji. Skorumpowane rządy kontrolują fundusze wpływające do ich regionów i ograniczają możliwości rozwoju gospodarczego ludzi.

Otwarta bankowość

Wdrożenie systemu bankowego opartego na blockchain w tych regionach pomogłoby w ograniczeniu korupcji szerzącej się obecnie w systemie bankowym. Przejrzysty charakter technologii blockchain jest idealny, jeśli chodzi o zapobieganie wypaczaniu ksiąg przez urzędników państwowych i bankowych. Korupcja nie jest regulowana tylko dla krajów rozwijających się, jak widzieliśmy już podczas wielokrotnych ratunkowych banków w ciągu ostatnich kilku lat.

Wielu obywateli krajów rozwijających się, takich jak Zimbabwe, znajduje się dokładnie w takiej sytuacji. Ludzie stracili wiarę w swój rząd po latach represji i co w zasadzie sprowadza się do terroryzmu finansowego. Rosnąca w niebo inflacja i korupcja sprawiły, że alternatywy blockchain rozkwitły w tym kraju i pojawia się nowe pokolenie inwestorów świadomych blockchain.

Żołnierze Zimbabwe czekają na mieszkanie

Żołnierze Zimbabwe czekają na mieszkanie

Zmiana w całej Afryce jest realna iw marcu tego roku RPA gościła swoją czwartą edycję Blockchain Africa konferencja w Johannesburgu. W tym czasie udział wzięli przedstawiciele sektora finansowego, prawnego i technologicznego w kraju.

Ten wzrost ma sens, ponieważ technologia blockchain jest najmądrzejszą alternatywą dla mieszkańców RPA; wiele z nich opiera się głównie na przekazach pieniężnych wysyłanych od rodaków pracujących za granicą. Płatności te można teraz wysyłać za ułamek ceny i bezpośrednio za pomocą technologii blockchain.

Płatności biznesowe

Peer-to-Peer technologia blockchain sprawia, że ​​jest to idealny wybór dla firm poszukujących bardziej wydajnego rozwiązania niż obecne, nijakie systemy. Obecnie firma ma do dyspozycji wiele procesorów handlujących kryptowalutami, a dzięki wdrożeniu tych technologii firma może łatwo wejść do globalnej gospodarki z dowolnego miejsca na świecie.

Płatności globalne

W obecnym stanie globalna gospodarka może karać osoby, które próbują oferować swoje usługi lub produkty na całym świecie. Centralny system bankowy zorientowany na dolara bardzo utrudnia krajom o mniej wpływowej walucie fiducjarnej uzyskanie pozycji ważnych graczy w gospodarce światowej. Międzynarodowa wymiana walut może być kosztownym zadaniem, a to utrudnia rozwój wielu przedsiębiorców.

Podczas konwersji firma może stracić znaczną siłę nabywczą, jeśli jej waluta nie jest równa wartości dla innych zaangażowanych stron. Jest to wypaczony system finansowy, który mocno opiera się na mocarstwach kolonialnych, które jako pierwsze wprowadziły te systemy w tych krajach 500 lat wcześniej.

blockchain globalnie

Technologia Blockchain umożliwia otwarty dostęp do globalnej gospodarki

Użytkownicy Blockchain mogą uniknąć tej pułapki. Zdecentralizowana gospodarka nie jest własnością żadnego kraju, a największy gracz w sektorze, Bitcoin, nie jest powiązany z żadną organizacją ani regionem w szczególności. Można tylko założyć, że Satoshi, anonimowy twórca BTC, musiał przewidzieć, że te skorumpowane organizacje wkroczą i spróbują uregulować lub zmienić jego dzieło w inne narzędzie dla swoich żądnych władzy strategii. Aby uniknąć tej konfrontacji, twórca BTC postanowił pozostać anonimowy przez ponad 9 lat.

Ze względu na to, że nie ma możliwości kontaktu Satoshi, rządy są zmuszone chodzić na palcach wokół kwestii regulacji, podczas gdy w zwykłym scenariuszu po prostu skonfrontowałyby się z właścicielem firmy i zażądałyby spełnienia ich żądań lub inaczej. Jedyne, co te kraje mogą zrobić Satoshi, to wysłać mu BTC na jego znany adres BTC; ponieważ taki jest zakres wiedzy o tożsamości tej osoby.

Przyszłość Blockchain

Niezaprzeczalna wydajność technologii blockchain sprawia, że ​​jest to oczywisty wybór, aby rozwiązać problemy obecnego światowego systemu finansowego. Zdecentralizowany system finansowy umożliwiłby równy dostęp w skali globalnej i dodatkowo pomógłby tym, którzy pogrążają się w korupcji, w poszukiwaniu legalnej alternatywy dla obecnego systemu. Miejmy nadzieję, że technologia blockchain może nadal zapewniać nieograniczony dostęp tym osobom, które chcą zostać aktywnymi członkami globalnej gospodarki.

Co o tym myślicie? Czy świat jest gotowy na w pełni przejrzysty system bankowy? Daj nam znać Świergot i pamiętaj, aby zapisać się do naszego biuletynu, aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi osiągnięciami kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me