W tym artykule przyjrzymy się oszustwu związanemu z kryptowalutami firmy USI Tech. Chociaż jedno jest aby wiedzieć, że projekt popełnił oszustwo, jeszcze ważniejsze jest, aby naprawdę zrozumieć cechy, które zapobiegają takim incydentom. Oto, w jaki sposób firmie udało się to osiągnąć.

Czym dokładnie jest technologia USI?

USI Tech (United Software Intelligence Technology) to firma, która twierdziła, że ​​opracowała pierwszą na świecie automatyczną platformę handlową dla Bitcoin (BTC). Począwszy od maja 2017 roku, USI Tech zaczął koncentrować się na sprzedaży pakietów BTC handlarzom i górnikom, którzy chcieli zautomatyzować te działania.

Na początku wiele osób kupiło ten plan. Jednak po pewnym czasie zaczęli coraz bardziej podejrzewać, że USI Tech to tak naprawdę schemat Ponziego. Ale jak firma tego dokonała w pierwszej kolejności?

Właściciele technologii USI

Wiele stron internetowych projektów kryptowalut dostarcza mnóstwo istotnych informacji o założycielach i członkach zespołu. Jednak wielu też tego nie robi. W przypadku USI Tech było to prawdą. Na stronie projektu nie było zbyt wielu informacji o tym, kim byli właściciele USI Tech. Ponadto witryna nie zawierała zbyt wielu informacji o produktach sprzedawanych przez firmę USI Tech.

Wiemy, że projekt założyli Joao Severino i Ralf Gold. Przed założeniem USI Tech, Severino został wyrzucony z wszelkiej działalności finansowej w Portugalii z powodu jego zaangażowania w inną firmę oszustwa o nazwie AMC Invest. Co gorsza, Ralph Gold był zaangażowany we wszelkiego rodzaju firmy związane z systemem Ponzi. Obejmowały one AdsProfitReward, MX Fast Money, World Consumer Alliance, HourlyRevShare, AdsProfitWiz, APR Clicks i Upper Game.

Firma twierdziła również, że ma siedzibę w Dubaju. Jednak rejestracja firmy pochodzi z Ras al Khaimah, innego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które jest dobrze znane z usług rejestracji działalności na morzu.

zrzut ekranu strony głównej USI Tech (od listopada 2018)

Od listopada 2018 r. Strona główna USI Tech to zwykła strona logowania.

W jaki sposób firma USI Tech twierdziła, że ​​użytkownicy mogą zarabiać pieniądze?

Pakiety BTC zaczynały się od około 50 euro za sztukę. Im więcej kupiłeś paczek, tym rzekomo wyższy byłby Twój zwrot. Zautomatyzowane oprogramowanie firmy USI Tech miało zapewnić użytkownikom możliwość zarabiania pasywnego. Zwroty (średnio jeden procent dziennej wypłaty przez pięć dni w tygodniu) brzmiały obiecująco dla niektórych osób. Firma twierdziła również, że oferuje oszałamiający 140-procentowy zwrot w ciągu 140-dniowego pakietu. Stwierdzono również (bez dowodu), że niektórzy ludzie otrzymali już 150 procent zwrotów.

Patrząc na te obietnice, widać wyraźnie, że było to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Jednak w kontekście hossy pod koniec 2017 roku i pojawienia się nowych / chętnych inwestorów, łatwo jest zobaczyć, jak niektórzy mogą się na to nabrać. Jednak istniały inne czynniki, które wskazywały na złośliwy charakter firmy. Na przykład USI Tech otwarcie działało jako wielopoziomowa firma marketingu sieciowego, co spowodowało, że wiele osób od samego początku postrzegało ją jako piramidę.

Logo USI Tech

USI Tech zakończyło działalność w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie na początku 2018 roku.

Aktualizacja techniczna USI: Kalendarium wydarzeń

  • Październik 2017: USI Tech uruchamia Tech Coin ICO. Użytkownicy USI Tech zwracają ponad 11500 BTC z tych samych płatności, które otrzymywali z pakietów mnożnikowych i zakupów członków.
  • Grudzień 2017: USI Tech otrzymuje od Texas State Securities Board nakaz zaprzestania działalności.
  • Styczeń 2018: Użytkownicy z USA i Kanady przestają otrzymywać wypłaty BTC.
  • Marzec 2018: Pakiety USI Tech nie są już dostępne do zakupu ani nagród.
  • Marzec 2018: SEC żąda dokumentów od członków.
  • Kwiecień 2018: Hiszpańska agencja zajmująca się regulacjami finansowymi (Comisión Nacional del Mercado de Valores) dodaje USI Tech do swojej listy ostrzeżeń.
  • Sierpień 2018: Urząd ds. Rynków Finansowych Nowej Zelandii ostrzega, że ​​USI Tech ma wszystkie cechy oszustwa.

Czego możemy się z tego nauczyć?

Niezależnie od tego, czy jesteś kimś, kto stracił fundusze na to oszustwo lub zdecydowałeś się trzymać z daleka od tego konkretnego, jest wiele rzeczy do wyjęcia z historii USI Tech.

Po pierwsze, wysyłanie środków do strony trzeciej, która gwarantuje wysokie zyski, jest generalnie złym pomysłem. Jak opisaliśmy w poprzednim artykule, na Twitterze jest inne rażące oszustwo podobne do tego. Rynek kryptowalut jest niestabilny i na pewno nie ma gwarancji osiągnięcia zysku.

Po drugie, konieczne jest zbadanie tła projektu. W przypadku właścicieli USI Tech dowody nie mogły być jaśniejsze. Wielu członków było już doświadczonymi oszustami jeszcze przed podjęciem pracy dla USI Tech. To powinna być jedyna czerwona flaga potrzebna większości ludzi.

Po trzecie, nie należy ślepo ufać historiom sukcesu o tym, jak ludzie zarabiali na inwestowaniu w określoną kryptowalutę, produkt itp. W każdym schemacie piramidy ta historia może być po prostu kłamstwem.

zrzut ekranu ze strony USI Tech Freshdesk

Firma USI Tech miała wszystkie klasyczne oznaki schematu Ponzi.

USI Tech wciąż może oszukiwać

Mimo że w Internecie dostępnych jest wiele informacji o oszustwie z różnych źródeł, właściciele i członkowie zespołu USI Tech wciąż próbują oszukać potencjalnych inwestorów. Według jednego Grupa na Facebooku poświęcone wyłącznie określeniu projektu jako oszustwa, osoby związane z projektem używają teraz nowego języka, aby nie dać się złapać.

Na przykład członkom powiedziano, aby unikali używania terminów takich jak „zwrot kapitału” i „inwestycja”. W przyszłości jest nawet możliwe, że firma zmieni nazwę, aby utrzymać piramidę. Jednak nie daj się zwieść temu oszustwu lub podobnemu.

Ponadto od listopada 2018 r Witryna internetowa firmy USI Tech jest nadal dostępna. Jednak strona główna to nic innego jak ekran logowania dla istniejących członków. Nie ma też możliwości zarejestrowania się jako nowy członek.

Wniosek

Mamy nadzieję, że masz teraz wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o USI Tech i oszustwie związanym z kryptowalutami na dużą skalę. Jako inwestor kryptowalutowy zawsze pamiętaj, aby dokładnie zbadać sprawę i podejmować świadome decyzje. Co ważniejsze, ważne jest, aby wyciągać wnioski z takich przypadków. Mając tę ​​wiedzę, powinieneś być w stanie uchronić się przed podobnymi oszustwami w przyszłości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me