Podczas gdy Ethereum nadal walczy ze skalowalnością, a EOS wciąż znajduje się pod ostrzałem z powodu rzekomego braku decentralizacji, IOST pojawił się w 2018 roku, twierdząc, że ma klucz do rozwiązania obu, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. IOST uruchomił teraz swoją główną sieć. Nasz wywiad IOST z CEO i założycielem Jimmy’m Zhongiem zawiera wszystkie najnowsze wiadomości po premierze.

Podsumowanie – Co to jest IOST?

IOST oznacza token Internet of Services. Nazwa odzwierciedla wizję projektu. Ma na celu przezwyciężenie problemu, który nęka inne łańcuchy bloków, a mianowicie skalowalność, bezpieczeństwo i decentralizacja.

Jednak to nie jedyne wyzwania. Blockchain nadal cierpi na bariery związane z przyjęciem, ponieważ wiele z nich jest trudnych w użyciu dla nietechnicznych ludzi. IOST zdaje sobie sprawę, że łatwość użycia ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia powszechnego przyjęcia. Projekt jest technicznie skomplikowany pod maską, jak wyjaśnia nasz przewodnik po IOST. Jednak front-end został zaprojektowany tak, aby był jak najbardziej przyjazny dla użytkownika.

IOST wykorzystuje własną metodę konsensusu zwaną „dowodem wiarygodności” oraz mechanizmy shardingu, aby umożliwić szybką przepustowość tysięcy transakcji na sekundę. Jednocześnie nie nakłada żadnych ograniczeń na liczbę węzłów uczestniczących w produkcji bloków.

Plik Witryna IOST szczegółowo opisuje zobowiązanie do przestrzegania zasad decentralizacji i rozwijania pozbawionej zaufania sieci, która jest otwarta dla wszystkich, co czyni ją atrakcyjnym projektem dla purystów blockchain. Co więcej, dyrektor generalny i współzałożyciel projektu, Jimmy Zhong, to coś w rodzaju cudownego dziecka.

Pochodzący z Pekinu, założył startupy technologiczne w Dolinie Krzemowej, Manhatten, Pekinie, a obecnie IOST z siedzibą w Singapurze. Sprzedał swoją pierwszą firmę za fajne 40 milionów dolarów, zanim jeszcze skończył college. W zeszłym roku The Economist przedstawił go w kawałku o chińskich studentach, którzy po studiach za granicą wracają do domu, aby tworzyć startupy.

Jimmy Zhong, IOST

Prezes IOST i współzałożyciel, Jimmy Zhong

IOST Wywiad z Jimmy Zhongiem

IOST uruchomił mainnet 25 lutego i rozumiemy, że od tego czasu dokonaliście imponujących osiągnięć pod względem transakcji i liczby użytkowników. Czy możesz nam podać więcej szczegółów?

Odkąd IOST uruchomił swoją gotową do aplikacji sieć główną 25 lutego, uruchomiliśmy łącznie 12 DApps, rysując ponad 200 000 zarejestrowanych kont i ponad 26 milionów przetworzonych transakcji. Udało nam się również przekroczyć łączną liczbę dziennych transakcji Ethereum o 20 000 6 kwietnia, demonstrując naszą zdolność do kwestionowania, a nawet przekraczania niektórych z najbardziej znanych obecnie protokołów. Stanowi to mocną wskazówkę co do potencjału IOST i przyszłego wzrostu i jesteśmy przekonani, że liczby te będą nadal rosły w nadchodzących miesiącach.

Jaki jest sekret przyciągania tak wielu nowych użytkowników do platformy w tym pierwszym miesiącu? Czy wiesz coś o swoich użytkownikach, np. czy pochodzą z określonego regionu geograficznego, czy też są ukierunkowani na użycie określonego dapp?

Zaprojektowany, aby być obecnie najbardziej przyjazną dla aplikacji siecią główną, IOST jest skierowany do zwykłych użytkowników dzięki pakietowi DApps w grach, rozrywce i finansach, z którymi użytkownicy mogą łatwo wchodzić w interakcje. Podstawą tego bezproblemowego doświadczenia jest nasz unikalny mechanizm zgodności (PoB) potwierdzający wiarygodność, który pozwala sieci obsługiwać wysoką przepustowość i obsługę DApps, zapewniając skalowalność do 8000 transakcji na sekundę przy zachowaniu znacznej decentralizacji i bezpieczeństwa. Uważamy, że jest to klucz do zbudowania ekosystemu blockchain, który nadaje się do powszechnego przyjęcia, a nasz udany start jest tego świadectwem.

Oczywiście użytkownicy są ważni, ale kwitnący ekosystem blockchain musi również przyciągać programistów. Jak IOST pracuje nad przyciąganiem i pielęgnowaniem talentów programistów?

IOST nieustannie pracuje nad zaangażowaniem najlepszych programistów w rozwój ekosystemu, zapewniając wsparcie społeczności i motywując ich do współtworzenia sieci. W szczególności program partnerski IOST i program Bounty Developer nagradzają i zachęcają programistów i zespoły do ​​odgrywania aktywnej roli w tworzeniu wysokiej jakości DApps w sieci IOST. Wspieramy również rozwój DApps na platformie poprzez projekty inkubacyjne, takie jak Theseus, poświęcone poszerzaniu granic technologii blockchain i torowaniu drogi dla wykwalifikowanych programistów do budowania w sieci. Poprzez takie programy staramy się wspierać i inspirować więcej programistów, z kolei promując rozwój społeczności deweloperów blockchain IOST.

IOST niedawno nawiązał również współpracę z Ehang, firmą zajmującą się dronami. Czy możesz nam powiedzieć więcej o partnerstwie i tym, co każda ze stron wnosi do drugiej?

Partnerstwo z Ehang jest częścią nowego ekscytującego projektu lotniczego dla Administracji Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC) w celu przetestowania wartości, jaką podpisy cyfrowe i blockchain wniosą do danych systemu operacyjnego. Ehang może liczyć na bezpieczne i niezawodne zarządzanie danymi dostarczane przez platformę IOST i otrzymywać dokładne dane o lotach i analizy każdego lotu.

Stanowi to ważny kamień milowy dla IOST i potwierdza naszą technologię w obsłudze uznanych projektów biznesowych B2B poprzez praktyczne przypadki użycia w świecie rzeczywistym. Takie partnerstwa są katalizatorem dalszej współpracy z rządami i przedsiębiorstwami w celu budowania wspólnej przyszłości, w której blockchain jest bardziej dostępny i namacalny dla społeczeństwa.

Blog IOST opublikował niedawno oficjalne ogłoszenie o wprowadzeniu OASIS, „tajnej broni”. Co to jest OASIS i dlaczego jest tajną bronią dla IOST.

OASIS połączy blockchain z szerszymi użytkownikami, zmniejszając obecne bariery w dostępie do DApp, zapewniając, że użytkownicy, którzy nie rozumieją portfeli i technologii blockchain, mogą aktywnie uczestniczyć w ekosystemie IOST. Odbywa się to poprzez umożliwienie zwolnienia z rejestracji konta i przechowywania kluczy prywatnych, eliminację zużycia zasobów, zapewnienie uczciwych, przejrzystych i nie podlegających hartowaniu transakcji, umożliwiając weryfikowalną uczciwość gry oraz ułatwiając łatwy i płynny transfer DApp. Więcej zostanie ogłoszonych w nadchodzących miesiącach, więc miej czujność!

Tradycyjny trylemat blockchain to skalowalność, bezpieczeństwo i decentralizacja. Niektóre łańcuchy bloków, takie jak EOS, wydają się nadawać niższy priorytet elementowi decentralizacji, podczas gdy wydaje się, że IOST rozwiązał ten problem. Ile węzłów obsługuje obecnie sieć IOST? Twoim zdaniem, jak ważna jest decentralizacja w całej debacie o trylemacie blockchain?

Wiele protokołów blockchain drugiej generacji faworyzuje samą skalowalność, co pozostawia niewielką liczbę supernodów pod kontrolą i pozwala im dyktować przyszłość ekosystemu. Jednak decentralizacja i bezpieczeństwo są równie ważne jak skalowalność. Mechanizm konsensusu PoB IOST ma na celu zachowanie wszystkich trzech.

W naszej sieci mamy ponad 200 węzłów, z których każdy każdego dnia bierze udział w produkcji blokowej. 17 z tych węzłów tworzy komitet ds. Produkcji bloków, aby przetwarzać transakcje w każdej rundzie, a następnie co 10 minut obracać się między innymi węzłami, aby produkować bloki i odbierać nagrody. W ramach tego mechanizmu każdego dnia do komitetu mogą być wybierane setki różnych węzłów. Zapewnia to stopień decentralizacji i bezpieczeństwa, który jest znacznie wyższy niż w przypadku innych publicznych blockchainów drugiej generacji.

Masz imponujące CV jako założyciel firmy, będąc zaangażowanym w pięć innych firm przed IOST. Z twojego doświadczenia, gdybyś musiał wybrać jeden czynnik, który odróżnia udany startup od nieudanego, co by to było?

Silny, utalentowany zespół to czynnik różnicujący, który oddziela firmy odnoszące sukcesy od tych mniej skutecznych. W stosunkowo rodzącej się branży, takiej jak blockchain, doskonałość techniczna i doświadczone zespoły kierownicze mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia trwałego wzrostu projektów i przedsiębiorstw.

Niedawno opublikowałeś na Twitterze swoje przekonanie, że „technologia bez adopcji jest bez znaczenia”. Jaka jest, Twoim zdaniem, obecnie największa bariera utrudniająca wdrożenie technologii blockchain? Co musi się stać, aby to przezwyciężyć?

Największą przeszkodą dla powszechnej akceptacji w tej chwili jest użyteczność technologii i DApps, które się z nią wiążą. Dzięki ogromnej wiedzy technicznej wymaganej do interakcji z technologią i zrozumienia wykorzystania łańcucha bloków poprzez portfele, giełdy i inteligentne kontrakty, użytkownicy często mogą być przytłoczeni i zniechęceni do przyjęcia platform blockchain.

Blockchainy, programiści i społeczności muszą przełamać i wyeliminować te bariery, budując więcej DApps, które są znaczące i mogą wprowadzić blockchain i kryptowaluty dla użytkowników w prosty i przystępny sposób. Jednym z przykładów jest Bermi, sieć społecznościowa, która nagradza użytkowników za oglądanie i interakcję z wirusowymi filmami wideo online. Dzięki temu użytkownicy mogą zarabiać na kryptowalutach w znany im sposób, a jednocześnie mają szansę zapoznać się z inteligentnymi kontraktami.

Nasza nadchodząca funkcja, OASIS, połączy również blockchain z szerszymi użytkownikami, zmniejszając obecne bariery w dostępie do DApp, zapewniając, że użytkownicy, którzy nie rozumieją portfeli i technologii blockchain, mogą aktywnie uczestniczyć w ekosystemie IOST.

Co dalej z IOST? Czego możemy się spodziewać po reszcie 2019 roku i później?

Naszym priorytetem na razie jest wykładniczy rozwój ekosystemu IOST poprzez włączenie najlepszych programistów, giełd i firm. Dzięki tym partnerstwom staramy się wykorzystać nasz wczesny sukces i współpracować z naszymi partnerami, aby przedstawić szerszej publiczności więcej rzeczywistych przypadków użycia łańcucha blokowego, ostatecznie budując przyszłość, w której technologia jest dostępna i namacalna dla każdego. Bądź na bieżąco, gdy będziemy dążyć do tego celu!

Dzięki za poświęcony czas, Jimmy!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me