Handel kontraktami terminowymi na Bitcoin: co musisz wiedzieć

Perspektywa handlu kontraktami terminowymi na bitcoin na głównych giełdach finansowych była wyraźnie optymistyczna dla ceny bitcoinów. Cena na początku tego tygodnia, oscylująca wokół 15 000 USD, jest o 145% wyższa niż wtedy, gdy Grupa CME ogłosiła 31 października, że ​​rozpocznie handel kontraktami futures na bitcoiny do końca roku, i 53% wyższa niż wtedy, gdy pojawiły się wiadomości o Zgoda regulacyjna CFTC tych rynków w dniu 1 grudnia.

Ale jak handel kontraktami futures wpłynie na cenę bitcoina po jego uruchomieniu, zwłaszcza jeśli kapitał instytucjonalny wejdzie w przestrzeń? Aby dowiedzieć się, zbadamy, jak działa kontrakt futures, a także motywacje i zachowania różnych graczy, którzy mogą spekulować ceną bitcoinów za pomocą kontraktów futures.

Podstawy handlu kontraktami terminowymi

Najpierw krótkie wprowadzenie na temat kontraktów futures i sposobu ich handlu. Kontrakt futures to finansowy instrument pochodny, w ramach którego dwie strony zgadzają się na handel pewnym towarem lub instrumentem finansowym w przyszłości i po ustalonej cenie.

Na przykład kupno 12-miesięcznego kontraktu futures na ropę za 60 USD oznacza, że ​​Ty (posiadacz kontraktu) zgadzasz się kupować ropę po cenie 60 USD za baryłkę za 12 miesięcy, niezależnie od tego, jaka jest cena ropy w tym czasie. Zgadzając się na zakup oleju, jest się „długim” kontraktem, podczas gdy osoba, która zgodzi się na jego dostawę, „skraca” kontrakt. Należy pamiętać, że kontrakty futures mogą być sprzedawane w dowolnym momencie na giełdzie, na której handluje się tym konkretnym kontraktem, a nabywca kontraktu przejąłby wówczas obowiązek wynikający z kontraktu futures.

Niektóre kontrakty można rozliczyć poprzez fizyczną dostawę ropy, inne pozwalają na rozliczenie gotówką różnicy między ceną kontraktów futures a ceną spot w tamtym czasie, a niektóre zezwalają na obie opcje. Kontrakty terminowe na Bitcoin, którymi można handlować na CME to skonstruowane do rozliczenia gotówkowego.

Oto przykład handlu kontraktami futures na bitcoiny na giełdzie CME. Kupuję 12-miesięczny kontrakt futures na BTC z ceną rozliczenia 15 000 USD. Załóżmy, że tego dnia za 12 miesięcy rzeczywista cena BTC wynosi 18 000 USD.

Zamiast tego, że sprzedawca kontraktu sprzedaje mi bitcoin za 15 000 $, a ja zabieram go na wymianę za 18 000 $, sprzedawca kontraktu po prostu poda mi różnicę 3 000 $. Nazywa się to rozliczeniem gotówkowym i zazwyczaj wynik finansowy jest w rzeczywistości taki sam, jak fizyczna dostawa.

Ryzyko: czy duzi inwestorzy mogliby zawrzeć kontrakty terminowe typu futures i obniżyć cenę BTC?

Nawet jeśli przeciętny inwestor kryptowalutowy rozumie handel futures, nie wejdzie na tę arenę w najbliższym czasie; każdy kontrakt dotyczy 5 bitcoinów, a minimalny blok kontraktów w handlu to 5 kontraktów. Przy cenie 15 000 USD BTC oznacza to, że nie będziesz dokonywać transakcji za mniej niż 375 000 USD.

Kluczową cechą rynku kontraktów terminowych jest jego dwukierunkowy charakter, co oznacza, że ​​można go skrócić bez kłopotów związanych z angażowaniem się w tradycyjną krótką pozycję (tj. Znajdowanie kogoś, od kogo można pożyczyć aktywa).

Ponieważ kontrakty terminowe na bitcoin będą rozliczane gotówką, obstawianie przeciwko bitcoin jest teraz znacznie prostsze (chociaż istnieje kilka istniejących sposobów na skrócenie bitcoinów).

Kapitał instytucjonalny wydaje się co najwyżej sceptyczny wobec bitcoina, sądząc po stwierdzeniach Jamie Dimon, Warren Buffett, lub Mohamed El-Erian. Nie powinno to być zaskakujące, ponieważ waluty cyfrowe pod wieloma względami konkurują z długoterminowymi planami biznesowymi tych bankierów i inwestorów. Ci ludzie są wysoce zmotywowani, jeśli bitcoin spadnie lub całkowicie upadnie.

Dodaj to wszystko, a byki bitcoin mogą zacząć się trochę denerwować. Jedynymi grupami, które mają wystarczającą ilość gotówki, aby handlować tymi nowymi rynkami futures, są kapitał instytucjonalny, który ogólnie ma bardzo negatywną opinię na temat bitcoinów i wkrótce zaczną handlować na pierwszej niezawodnej giełdzie, która pozwoli im skrócić bitcoiny na dużą skalę!

Można by argumentować, że istnieje tu luka entuzjazmu; Jeśli jesteś wierzącym w kryptowaluty z kapitałem, już rozpocząłeś pracę, aby założyć jeden z dziesiątek działających obecnie kryptowalut funduszy hedgingowych. Dla sceptyka bitcoina, twoje możliwości wyrażenia tego poglądu po prostu znacznie się rozszerzyły.

Kontrapunkty: przypadek byka dla kontraktów terminowych na bitcoiny

Więc jeśli kontrakty terminowe na bitcoiny są takim zagrożeniem dla bitcoinów, dlaczego cena bitcoina wciąż rośnie tak szybko? Spójrzmy na kilka kontrapunktów dla niedźwiedziej tezy na temat kontraktów terminowych na bitcoiny.

Po pierwsze, kapitał instytucjonalny może pomyśleć, że bitcoin jest największym oszustwem od czasu Dot Com Bubble, ale większość z nich nie może dotknąć tych rynków na początku. Plik Reguła Volckera ustawy Dodda-Franka zabrania bankom, takim jak JP Morgan Jamiego Dimona, angażowania się w handel spekulacyjny niemal każdego rodzaju, do czego zdecydowanie liczy się krótka wymiana walut cyfrowych! Posunięciem tych bitcoinowych niedźwiedzi nie jest skracanie bitcoinów, obniżanie ceny, ale jedynie unikanie go i innych walut cyfrowych w ogóle.

Po drugie, dla każdego tradycyjnego funduszu hedgingowego, który nie może się doczekać krótkiej pozycji bitcoina, są inni, którzy chcieliby mieć możliwość uzyskania długiej ekspozycji na bitcoiny, ale po prostu nie ufają opiece nad giełdami kryptograficznymi lub nie radzą sobie z brakiem technicznych wsparcie lub ciągłe przestoje. (Jeśli kiedykolwiek próbowałeś użyć giełdy kryptowalut podczas hard forka lub ważnego wydarzenia związanego z kryptowalutami, trudno ich winić).

Do tej pory ich opcje były ograniczone do funduszu inwestycyjnego Bitcoin Investment Trust w skali szarości (GBTC), który często handluje z 30% do 80% premią w stosunku do rzeczywistego bitcoina, pokazując, że istnieje znaczny popyt ze strony inwestorów, którzy z jakiegokolwiek powodu nie mogą kupować samych bitcoinów.

Wreszcie niewielu inwestorów przyjrzy się wzrostowi ceny bitcoina w ciągu ostatniego roku i nie obawia się skrócenia aktywów. Kiedy aktywa mogą się podwoić w ciągu tygodnia, twoja ekspozycja na ryzyko z krótką pozycją jest ogromna – teoretycznie nieograniczona.

Być może możesz uwierzyć, że bitcoin jest w bańce, ponieważ nie można go wycenić za pomocą analizy fundamentalnej, ale tak było również rok temu, a gdybyś postawił krótką pozycję bitcoin w grudniu 2016 r., stracił około 17 razy więcej niż początkowa inwestycja (lub jeśli chodzi o transakcje futures, zostałbyś wezwany do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i / lub Twoja pozycja została przymusowo zamknięta dawno temu przez giełdę).

Przy minimalnej ekspozycji na transakcję wynoszącej 375 000 USD straty te szybko się sumują.

Wniosek: zmienność naprzód, ale ostatecznie dobra dla BTC

To nie pozostawia ci jasnej decyzji, czy wybrać długi, czy krótki bitcoin w oczekiwaniu na handel futures. CME Group uruchomi swój produkt futures na bitcoiny 18 grudnia, ale ich mniejszy rywal, CBOE, niedawno ogłosił, że pokonają CME i rozpocznie handel kontraktami terminowymi na bitcoiny 10 grudnia, w najbliższe niedzielne popołudnie. Różne czynniki mogą spowodować, że napływ kapitału zajmie pozycję długą lub krótką, ale tak czy inaczej, prawdopodobnie będzie to oznaczać znaczne wahania cen w krótkim okresie.

Jednak w dłuższej perspektywie jest to znaczący krok w kierunku legitymizacji bitcoinów i innych kryptowalut i powinien ostatecznie obniżyć dzienną zmienność bitcoina, gdy jest on przedmiotem handlu wraz z bardziej tradycyjnymi klasami aktywów..

Źródła

  1. https://coincentral.com/this-week-in-cryptocurrency-110317/
  2. https://www.cftc.gov/PressRoom/PressReleases/pr7654-17
  3. https://www.cmegroup.com/education/cme-bitcoin-futures-frequently-asked-questions.html
  4. https://coincentral.com/short-bitcoin/
  5. https://www.cnbc.com/2017/10/13/jamie-dimon-says-people-who-buy-bitcoin-are-stupid.html
  6. https://www.forbes.com/sites/johnwasik/2017/11/06/why-buffett-sees-bitcoin-bubble/
  7. https://www.investors.com/news/heres-the-latest-financial-leader-to-cast-doubt-on-bitcoin/
  8. https://www.investopedia.com/terms/v/volcker-rule.asp
  9. https://www.pionline.com/article/20171204/INTERACTIVE/171209944/shorts-on-bitcoin-investment-trust-should-perk-up-in-december
  10. https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me