Myśląc o Internecie, niewiele osób nurkuje na tyle głęboko, aby zrozumieć w jaki sposób to działa. „Autostrada informacyjna” wygenerowała biliony dolarów wartości, ułatwiła szerzenie się globalizacji, otworzyła drzwi do edukacji dla miliardów i zmieniła całe pokolenia. Jednak zdaniem zespołu NOIA Internet jest nadal wyjątkowo nieefektywny – i chcą to zmienić.

Z lotu ptaka, NOIA zaprojektował rozproszoną sieć dostarczania treści peer-to-peer (CDN) administrowaną przez blockchain. Zespół uważa, że ​​jest to znacznie skuteczniejsze rozwiązanie niż obecny protokół obsługujący Internet.

Problem, jak wyjaśniła NOIA, polega na tym, że Internet w obecnej postaci nie został zaprojektowany tak, aby taki był – po prostu się wydarzył. Naturalny brak struktury doprowadził do fragmentacji, która według badania IHS odpowiada za ponad 700 miliardów dolarów rocznie w kosztach przestojów dla przedsiębiorstw.

Połączyliśmy się z Domas Povilauskas, współzałożyciel w NOIA Network, aby wyjaśnić, jak widzi, że NOIA zmienia infrastrukturę Internetu, jaką znamy.

Porozmawiajmy dziś o internecie. Większość ludzi jest online przez prawie 16 godzin dziennie, ale nie mają pojęcia, jak to działa. Czy mógłbyś przeprowadzić nas przez obecną architekturę Internetu i jego protokoły routingu??

Ważne jest, aby zrozumieć, że internet to sieć sieci. To tylko kable biegnące po całym świecie, dostarczane przez twojego dostawcę usług internetowych, który następnie łączy się z innymi dostawcami usług internetowych i tak dalej. To wielka plątanina sieci wykorzystujących fizyczne kable biegnące po całym świecie. Jest obsługiwany przez tysiące różnych instytucji, aby był funkcjonalny.

Instytucje te powinny mieć wspólny protokół. Komercjalizacja Internetu rozpoczęła się od uniwersytetów, a następnie do prywatnych dostawców usług internetowych, jako sieci sieci.

Protokół Boarder Gateway został wprowadzony w 1994 roku. Pozwala on na przejście od jednego komputera do drugiego, w tym stron internetowych, telewizji, mediów społecznościowych i praktycznie wszystkiego, co jest dostępne w Internecie. Protokół routingu i dane funkcjonują obecnie w szeregu „koncentratorów”. Obecnie użytkownicy nie mają wyboru, który hub jest używany i ostatecznie trafia na główny serwer, na którym przechowywane są dane.

Problemy?

Protokół BGP działa tylko w bardzo „lokalnym widoku” sieci, wysyłając ruch do tych koncentratorów. Wykorzystując wzajemne informacje, zarządzane autonomicznie, dane są przechowywane w Internecie. Nie obejmuje to przepisów dotyczących pakietów, najnowszych pomiarów, funkcji bezpieczeństwa i jest prostym protokołem wskazującym kierunek w kierunku celu. Nikt nie jest odpowiedzialny za dostarczanie ruchu, wydajność i w szczególności nieinteligentne trasowanie.

90% całego ruchu internetowego jest kierowane przy użyciu protokołu BGP. Powoduje to również ogromne straty finansowe dla dużych firm i jest nieefektywne.

Kosztuje firmy technologiczne, przedsiębiorstwa i dostawców usług internetowych w górę o 700 miliardów dolarów. Gdzie idą te pieniądze?

Badanie IHS jest bardzo obszerne i zawiera bardzo szeroki obraz tego, dlaczego internet stwarza złożoność dla wielu firm. Obejmuje na przykład bezpośrednie przerwy w dostępie do sieci i Internetu. Wpływa na produktywność, SMS-y, oprogramowanie, powolne działanie, usługi itp. Jest to roczna liczba, która staje się wykładnicza.

Firmy i przedsiębiorstwa będą instalować i korzystać z usług prywatnych dostawców, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, ponieważ publiczny Internet może być zbyt ryzykowny. Te rozwiązania to wciąż za mało. Niezależnie od tego, w pewnym momencie wszystkie przedsiębiorstwa są uzależnione od publicznego internetu, gdzie ich prywatne nie mogą być objęte. Dlatego używane są punkty dostępowe MPLS Protocol, który kosztuje setki razy więcej, ale jest również przestarzały.

Porozmawiajmy o przyszłości internetu. To, jak będzie online za 10 lat, będzie inne niż obecnie?

Programowalny Internet opiera się na idei otwartości, współdzielenia zasobów i równoważenia. Zwykli użytkownicy Internetu mogą współdzielić programowalny Internet i korzystać z niego, udostępniając swoje połączenie internetowe. Po zainstalowaniu aplikacji NOIA połączenie użytkownika stanie się częścią nowego Internetu, a użytkownik uzyska dostęp do najlepszego możliwego połączenia internetowego, biorąc pod uwagę jego plan internetowy, lokalizację i inne szczegóły.

Umożliwiłoby to użytkownikom szybkie korzystanie z Internetu, zagwarantowanie najlepszych wrażeń z gier i telewizji oraz nagrodzenie za wkład i korzystanie z programowalnego Internetu.

Regularne składki użytkowników mogą przynieść decentralizację ruchu i sprawić, że Internet będzie zrównoważony i skuteczny. Zapewnia to większy ruch w szybszych, lepszych sieciach i sprzyja konkurencji między dostawcami usług internetowych, co prowadzi do innowacji i ewolucji infrastruktury internetowej..

IPV6 zwiększył rozmiar pakietów danych. Pozwala to na niestandardowe nagłówki danych. Dodaje to miejsce do edycji danych, w tym informacji o trasach. Routing segmentowy rośnie, tak jak robi to obecnie Cisco (między innymi). Większość sprzętu będzie obsługiwać routing segmentowy przez następne 5 do 10 lat. Nie ma technicznego powodu, dla którego nie byłoby to możliwe w celu obsługi routingu segmentowego. Światowy routing segmentów to środowisko przyszłości i protokół IPV6. Obecnie nie istnieje internet bazodanowy korzystający z protokołu BGP.

Uwaga redaktora: w ogłoszeniu na blogu Bill Norton rozbił to na proste określenia: „Podobnie jak Waze kierował samochody na alternatywne trasy, aby ominąć zatłoczone autostrady, uczenie maszynowe dynamicznie dostosuje topologię segmentów sieci, aby zoptymalizować routing dla uczestników. Cała społeczność korzysta z lepszej łączności z Internetem, a blockchain obsługuje rozliczenia między uczestnikami ”.

Korzystamy z technologii księgi dystrybutorów, która umożliwia obsługę wszystkich baz danych routingu segmentów i obsługę naszych węzłów. Wrażenia użytkownika są wykładniczo poprawiane dzięki wyświetlaniu wszystkich dostępnych połączeń do wykorzystania w tranzycie. To solidna podstawa dla programowalnego internetu.

Po osiągnięciu tego należy stworzyć i uruchomić gospodarkę. Łącząc wszystkie wyżej wymienione, naszym modelem jest zdecentralizowana internetowa giełda tranzytowa, czyli DITEX. Daje to zachętę finansową, która oferuje „otwarcie” internetu, dzięki czemu segmenty są otwarte i udostępniane w celu wykonania „inteligentnego routingu” z uczeniem maszynowym i algorytmami.

Czy możesz nam trochę opowiedzieć o zespole założycielskim NOIA? Dlaczego to najlepszy zespół do rozwiązania tego wyzwania?

Zaczęliśmy półtora roku temu. Nasza sieć testowa działa od około roku, aby teraz udostępnić tę technologię. Nasz zespół niedawno dodał Billa Nortona jako późnego założyciela. Mamy zespół ekspertów na najwyższym poziomie w USA i na świecie.

Jak NOIA wpłynie na internet?

Łączymy różne niezależne sieci, programując język routingu segmentów. Łączymy internet z inteligentnym routingiem i alternatywnym systemem routingu.

Zapewnia to maksymalne wykorzystanie Internetu, w tym bezpieczeństwo, ochronę, wydajność i rozwiązuje krytyczne problemy związane z obecną architekturą internetową związaną z protokołem BGP.

W jaki sposób Bill Norton wpłynie na postęp projektu?

Bill zepchnął nasz projekt do głównej ligi projektów Doliny Krzemowej. Posiadanie go na pokładzie oznacza, że ​​robimy coś znaczącego w branży.

Co to jest pamięć podręczna NOIA?

Sieć dostarczania treści typu peer-to-peer (CDN). To zostało wydane ponad 6 miesięcy temu. CDN to pierwsza aplikacja działająca w sieci testowej, open source itp.

W jaki sposób NOIA będzie konkurować z Amazon, Microsoft i CloudFlare?

Firmy te prywatyzują swój internet. Ich internet jest prywatny i nadal brakuje im rozwiązań w niektórych regionach i krajach.

NOIA korzysta z istniejącej infrastruktury. Demokratyzujemy publiczny internet, który obejmuje cały świat. W rzeczywistości oferujemy nasze usługi tym firmom.

Jaką rolę odegra blockchain w decentralizacji internetu?

Dokładniejszy opis to Księga rozproszona. Tylko w ten sposób można zdecentralizować Internet jako publiczną bazę danych dla tego nowego systemu routingu. To nie jest własnością naszej firmy, jest publiczne.

Jak NOIA zarobi pieniądze?

Aby wykorzystać routing segmentów, opracowujemy oprogramowanie do programowania pakietów danych. Jest to w zasadzie jedno z pierwszych na świecie (lub pierwszych) takich programów dostępnych jako usługa dla osób fizycznych i przedsiębiorstw. To oprogramowanie działa w połączeniu z oprogramowaniem routera, które obsługuje protokół Segment Routing i stanowi podstawę routingu ruchu w programowalnym Internecie.

Aby zwiększyć liczbę użytkowników i współpracowników, NOIA skupi się na zapewnieniu dobrego UX / UI w zakresie programowalnego korzystania z Internetu i integracji z istniejącą infrastrukturą IT.

W tym celu udostępnimy aplikację dla użytkowników indywidualnych i firm. Obie aplikacje umożliwią dostęp do programowalnego Internetu i będą służyć jako „bramy”.

Mamy dwie kategorie klientów:

  • Osoby: Opracowujemy aplikację dla każdego użytkownika internetu, aby przyspieszyć jego internet i udostępniać połączenia, aby otrzymać nagrodę.
  • Biznes: Zasadniczo będzie to platforma SaaS, która zapewni wszystkie narzędzia potrzebne do połączenia wszystkich pożądanych punktów końcowych w infrastrukturze firm oraz konfiguracji, zarządzania i analizowania łączności sieciowej.. Ta część, na której planujemy zarabiać.

To dobry sposób na odróżnienie prywatnej firmy od rozproszonego projektu księgi. Rdzeniem projektu jest księga główna i giełda. Będą one zdecentralizowane, a firma NOIA uzyska wartość tylko będąc posiadaczem tokenów. Ale jeśli chodzi o produkt, samo oprogramowanie, część UX / UI, będzie zarabiać dla Przedsiębiorstw jako usługa.

Cokolwiek jeszcze chcesz, aby nasi czytelnicy wiedzieli?

Każdy powinien zrozumieć, że NOIA tworzy zrównoważoną gospodarkę opartą na symbolach opartą na współużytkowaniu i używaniu połączenia internetowego, internetu nowej generacji. Ten model jest powiązany z tokenem NOIA.

Dziękuję Ci!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me