Dlaczego technologia Blockchain jest odpowiedzią na problemy światowego systemu bankowego

System bankowy jest nieskuteczny w obecnym stanie, ponieważ wymaga skorzystania z wielu weryfikacji stron trzecich i przeniesienia usług w celu zakończenia transakcji. Blockchain może zmniejszyć zapotrzebowanie na te organizacje i zapewnić światu realne rozwiązanie nieodłącznych problemów, przed którymi stoi społeczność bankowa. Blockchain zmienia sposób, w jaki prowadzimy działalność na całym świecie, oferując nam możliwość bezpiecznego przeprowadzania transakcji w trybie peer-to-peer bez potrzeby pośredników.

Obecny stan światowego systemu bankowego jest w najlepszym razie kiepski. Do tej pory byliśmy już świadkami wielu rządowych programów ratunkowych i to właśnie ten rodzaj pompatycznych zachowań zapoczątkował narodziny kryptowalut dziewięć lat wcześniej. Satoshi, nieznany twórca Bitcoina, był nawet na tyle uprzejmy, że dał nam znać, że to była jego motywacja, pozostawiając odniesienie do nagłówków dotyczących ratowania z London Times osadzonych w bloku genezy BTC – The Times 03 / Jan / 2009 Kanclerz na krawędzi drugie dofinansowanie dla banków.

Krótka historia powstania banków

Aby zrozumieć zalety blockchain nad obecnym systemem bankowym, musisz zrozumieć historię bankowości. Banki wyewoluowały z potrzeby bezpiecznego przechowywania złota. Pierwszy „bankier” był niczym innym jak depozytem złota dla bogatych ludzi.

Ludzie oddawali swoje złoto, a bankier wystawiał im wtedy pokwitowanie, które można było wykorzystać do zakupu przedmiotów w mieście. W końcu bankier zdał sobie sprawę, że ludzie nigdy nie przychodzili po swoje złoto w tym samym czasie, więc postanowił zacząć pożyczać złoto innych ludzi po niewielkiej marży lub stopie procentowej.

Blockchain zalety banku

Scrooge Mcduck Disney Ducktales

Ludzie w końcu stali się podejrzliwi wobec szybko rosnącego bogactwa bankiera i pewnej nocy bankier został osaczony przez wściekły tłum, który oskarżył go o wydawanie ich złota. Zmusili bankiera, aby zabrał ich do swojego skarbca i pokazał, że ma złoto wszystkich. Z przyjemnością się zgodził, ponieważ nie tylko miał całe ich złoto, ale teraz miał również interes, który osiągnął z zysku.

Po uświadomieniu sobie tego, co zrobił bankier, zamożni ludzie zażądali akcji. Dlatego banki muszą teraz płacić niewielkie odsetki również od Twoich aktywów. Od tego czasu niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o przeznaczenie banków; Wciąż jest to organizacja zewnętrzna, która chce czerpać zyski z posiadania Twoich środków.

Nowy dzień

Dziś żaden z tych kroków nie jest konieczny dzięki technologii blockchain. Technologia się rozwinęła i nadszedł czas, aby nasze systemy bankowe zrobiły to samo. Świat nie może dalej ratować oszukańczych bankierów ani działać w oparciu o system finansowy oparty na fiducjach. Poświęćmy chwilę, aby zobaczyć, jak technologia blockchain może wyeliminować większość problemów bankowych w nadchodzących latach.

Peer-to-Peer

Słowa peer-to-peer nie ma zastosowania w obecnym centralnym systemie bankowym, który polega na połączeniu weryfikacji i platform monitorujących w celu zapewnienia, że ​​Twoje środki zostaną wysłane. Za każdym razem, gdy przeciągasz swoją kartę debetową, około trzydziestu oddzielnych organizacji zewnętrznych musi skoordynować swoją transakcję.

blockchain peer-to-peer

Transakcja peer-to-peer w Blockchain

Twój bank musi najpierw sprawdzić saldo, zweryfikować, czy faktycznie wydajesz środki, powiadomić konto, na którym mają być fundusze, aby upewnić się, że jest poprawne, współpracować z zaangażowanymi firmami obsługującymi handlowców, współpracować z VISA lub MC, a lista idzie na. Dlatego możesz szybko wydać środki z karty debetowej, ale przetworzenie wszelkich zwrotów może zająć tydzień lub dłużej.

Przezroczystość

Kryptowaluty eliminują potrzebę weryfikacji przez stronę trzecią. Przejrzysty charakter technologii blockchain sprawia, że ​​doskonale nadaje się do usług finansowych. Osoba fizyczna może sprawdzić dowolny portfel w łańcuchu bloków, aby upewnić się, że środki są obecne, a po ich wysłaniu trafiają bezpośrednio do drugiej osoby zaangażowanej w transakcję.

Wyślij dowolną kwotę natychmiast

Czy kiedykolwiek próbowałeś wysłać dużą ilość pieniędzy za granicę? To koszmar, który może zająć kilka dni w zależności od kwoty, którą zdecydujesz się wysłać. Podczas tej przerwy Twoje środki są niedostępne zarówno dla Ciebie, jak i dla drugiej strony zaangażowanej w transakcję. Na zakończenie dużej transakcji zwykle czeka się ponad tydzień.

Technologia Blockchain eliminuje konieczność czekania i niezależnie od ilości wysyłanych kryptowalut czas transferu jest taki sam. To ogromna przewaga kryptowalut nad obecnym systemem bankowym.

Blockchain nad bankami

Siedziba Google

Wyobraź sobie, że jesteś dużą międzynarodową firmą, która musi przesłać milion dolarów kapitału za granicę. Technologia Blockchain pozwoliłaby Ci wykonać to zadanie z niezrównaną prostotą. Nie byłoby dodatkowych opóźnień, a fundusze byłyby bezpieczniejsze niż jakakolwiek inna dostępna obecnie forma transferu pieniędzy. Unikniesz również strat wynikających z przewalutowania środków między krajami.

Ewidencjonowanie

Rekordy przechowywane w łańcuchu bloków są niezmienne i łatwe do śledzenia. Nikt nie może włamać się do tych danych i łatwo jest wyszukać pojedynczą transakcję. Integracja systemu opartego na blockchain umożliwiłaby bankom szybkie rozwiązywanie typowych problemów, takich jak kradzież tożsamości lub sporne transakcje. Niektóre banki zaczynają badać tę opcję i można się spodziewać, że w nadchodzących miesiącach w ich ślady pójdzie wiele innych, ponieważ technologia będzie nadal wdrażana.

Biura kredytowe do widzenia

Przejrzysty charakter łańcucha bloków eliminuje potrzebę korzystania z biur kredytowych. System oparty na blockchain pozwoliłby każdemu szybko zobaczyć swoją historię finansową, a tym samym udowodnić swoją zdolność do spłaty długu.

Blockchain nad bankami

Raport kredytowy

Obecnie firmy kredytowe są zobowiązane do dostarczania corocznie tylko jednego raportu kredytowego za darmo. Są to organizacje warte miliardy dolarów, które rozwijają się dzięki technologii, która nie jest już potrzebna. Dzięki wyeliminowaniu tych marnotrawnych instytucji z systemu bankowego można by zaoszczędzić sporo czasu i kapitału.

Zwiększone bezpieczeństwo

Technologia Blockchain wyprzedza obecny system bankowy o lata świetlne pod względem bezpieczeństwa. Nadmiarowość protokołu zapewnia bezpieczeństwo Twoich środków i pozwala na ich osobiste przechowywanie.

Przyszłość Blockchain

Zalety technologii blockchain są niewątpliwe i po raz pierwszy w historii globalna zdecentralizowana gospodarka stała się rzeczywistością. Właśnie dlatego centralny system bankowy tak głośno sprzeciwia się kryptowalutom, takim jak Bitcoin. Możesz spodziewać się kontynuacji tej agresywnej retoryki, gdy system bankowy przechodzi przez kryzys tożsamości, ale ostatecznie zwycięży tylko matematyka i skuteczność.

Co o tym myślicie? Czy nadszedł czas, aby banki poważnie potraktowały blockchain? Daj nam znać w komentarzach poniżej i zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami dotyczącymi kryptowalut w miarę ich rozwoju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me