Ponad 80-procentowy spadek odnotowany na rynku Bitcoin i innych kryptowalut może nadal sprawiać, że kręcisz głową. Minął prawie rok od epickiej premiery Bitcoina. Późniejsza bessa na Crypto mogła nawet siać spustoszenie w wartości Twojego portfela kryptowalut. Możesz również mieć trudności ze zrozumieniem w jaki sposób i dlaczego krachu na rynku kryptowalut. Chociaż jest już za późno na cofnięcie któregokolwiek z błędów związanych z inwestowaniem w kryptowaluty, nigdy nie jest za późno na przeprowadzenie sekcji zwłok.

Przyjrzyjmy się bliżej racjonalnym powodom oszałamiającego odwrócenia się rynku kryptowalut z niepowstrzymanego byka w rannego niedźwiedzia. Dowiesz się również, jak zidentyfikować uciekający, zwyżkowy rynek, który jest gotowy do rozpadu. W przyszłych biegach byków będziesz mógł czerpać zyski ze sprzedaży w siła rynkowa. Po wywołanej panice panice nie dasz się już zbić na próbę sprzedaży panika do wyjść hity.

Kluczowa dynamika manii rynku kryptowalut 2015-2017

Podstawy

Pod koniec 2015 roku Bitcoinem i innymi kryptowalutami zainteresowały się główne sieci wiadomości finansowych. Bitcoin ostatecznie zakończył 2015 rok mocnym akcentem, o prawie 40 procent. Inwestorzy porównali te mocne zwroty ze zmienną, bliską zeru zmianą zysku obserwowaną na indeksie S&Indeks P 500 w okresie sierpień-grudzień 2015 r. Słynny Bliźniaki Winklevoss pojawiły się również w wiadomościach finansowych. Być może ich status bogatych, znających się na technologii innowatorów i inwestorów również zaczął zwracać głowy wymagających inwestorów w stronę rynków kryptowalut.

Mniej więcej w tym samym czasie w Internecie zaczęło pojawiać się coraz więcej edukacji i komentarzy związanych z krypto-centrami. Media społecznościowe zaczęły brzęczeć o rzekomym pewność Bitcoina zastąpi kiedyś przestarzałe, zarządzane przez rząd systemy pieniądza fiducjarnego. Nawet dzieci zaczęły uczyć się o technologii blockchain, zdecentralizowanej walucie cyfrowej, inteligentnych kontraktach i platformach do wydobywania kryptowalut. Otwarcie nowych giełd kryptowalut. Gemini, giełda założona przez Winklevoss, w pełni otwarta w październiku 2015.

Najwyraźniej nawet wspomnienie niesławnego Mt. Skok na kryptowaluty Gox (i późniejsze bankructwo) na początku 2014 r. Wystarczył, aby stłumić entuzjazm nowych inwestorów kryptowalutowych. Ta nowa, powszechna świadomość Bitcoin, kryptowalut i blockchain pomogła przygotować grunt pod spektakularny wzrost rynku kryptowalut. Ale nadal potrzebne było potężne, przyspieszające wydarzenie, aby wprowadzić Bitcoin w tryb trwałego rajdu.

Technicals

W październiku 2015 roku miało miejsce długo oczekiwane zdarzenie techniczne. Pierwsze 21-tygodniowe zwyżki Bitcoina przełamanie kanału (podstawa zamknięcia) od października 2013 roku. Sprawdź ten wykres:

Crypto Market Crash uparty

BTCUSD, tygodniowo: Począwszy od października 2015 r. Bitcoin (i większość innych kryptowalut) rozpoczął epicki, 38-miesięczny rajd. Siedem kolejnych 21-tygodniowych przerw w kanałach świadczyło o sile hossy. Zdjęcie: MotiveWave Ultimate

Rajd Bitcoina okazał się tak silny, że nigdy więcej nie zamknął się poniżej niższego (dziewięciotygodniowego) kanału cenowego, aż do długo po parabolicznym wzroście w grudniu 2017 r. I późniejszym uderzeniu w górę. Podsumowując, było siedem byczych tygodniowych wyborów z kanałów (październik 2015 – październik 2017). W miarę jak wzrost zyskiwał na sile, korekty cen były bardzo małe, bardziej przypominały przerwy niż cofnięcia.

Pozytywne opinie

Kiedy rynek kryptowalut wszedł w tę potężną fazę hossy, a pętla pozytywnego sprzężenia zwrotnego stało się oczywiste. Wyglądało to mniej więcej tak: Bitcoin dokonał silnego przełomu. Media donosiły o tym szeroko i szeroko, powołując się na bycze fundamenty lub aktualizacje analityków itp. W celu zwiększenia wzrostu. Inwestorzy usłyszeli wiadomość i kupili. Bitcoin ponownie wzrósł. Nastąpiło pewne zrealizowanie zysków i cena spadła w bok na kilka tygodni.

Następnie Bitcoin dokonał kolejnego przełomu na kanale.

Media ponownie uderzyły w stół, koncentrując się na długoterminowym potencjale wzrostu Bitcoin. Napłynęło jeszcze więcej inwestorów. Rajd zaczął przyspieszać szybciej. Ci na uboczu bali się, że przegapią. Zaczęli kupować agresywnie, ślepi na stan techniczny list przebojów. Media informacyjne miały dobry dzień, z coraz wyższymi docelowymi cenami bitcoinów, o które walczyli analitycy, fundusze hedgingowe i guru kryptowalut. Nastąpiło kolejne drobne przeciągnięcie. Inwestorzy kupili stoisko, obawiając się, że przegapią kolejną nogę wyżej. Ciągle to trwało.

Przewidywalne cykle nastrojów inwestorów

Wreszcie po szóstej wybicie, bycze wiadomości i obserwacje inwestorów cykli, nastąpiło ostateczne przełom. Stało się to 15 października 2017 r., Kiedy Bitcoin zamknął się kwotą 5862,69 USD. Moneta ponownie podskoczyła wyżej, przyciągając nowe pieniądze. Do 26 listopada 2017 r. Tygodniowy wykres Bitcoina potwierdził paraboliczny (zaczynający przyspieszać w pionie) trend wzrostowy, który zamknął się kwotą 9474,62 USD.

Wtedy zaczęła się faza manii. Gdy chciwość masowa zastąpiła zdrowy rozsądek, niektórzy (większość?) Nowi inwestorzy najwyraźniej stracili umiejętność obliczania racjonalnych wyników ryzyka do zysku. Strach przed przegapieniem (FOMO) przekształcił się w dostać się na pokład za wszelką cenę (GOBAAC?). Po raz kolejny zadziałała pętla pozytywnego sprzężenia zwrotnego. Bycze wybuchy spowodowały, że bycze wiadomości i opinie zyskały coraz większą akceptację. Inwestorzy na późniejszym etapie nadal kupowali za nieustające, paraboliczne wzniesienie Bitcoina, nie zważając na niebezpieczeństwo wybuchu szczytu.

Uncool za każdą cenę

Podczas ostatniej wspinaczki na szczyt, przeciwne, niedźwiedzie argumenty mogły zostać odrzucone jako niefajne, staromodne, a nawet wręcz głupie. Docelowe ceny, które są trzy, pięć, a nawet dziesięciokrotnie wyższe niż obecne wyceny, również mogły być postrzegane jako realistyczne przez mniej wykształconych inwestorów. Masowa chciwość w połączeniu z nierealistycznymi oczekiwaniami (późnych uczestników rajdu) były z pewnością kluczowymi czynnikami napędzającymi Bitcoin z 9474,62 USD do 19870,62 USD w okresie od października do grudnia 2017 r..

Masowa chciwość doprowadziła do niezrównoważonego rajdu

Crypto Market Crash sprzedaje się w siłę

BTCUSD, tygodniowo: Kiedy czerpać zyski podczas panującej hossy? Ilekroć kluczowe pasmo Keltnera (9 ATR z dala od 45-okresowej EMA) zostanie osiągnięte lub przekroczone. Zdjęcie: TradingView.com

Jeśli z powyższej tabeli można wyciągnąć proste wnioski, to jest to:

 • Za każdym razem, gdy rynek kryptograficzny dotknie lub przekroczy ustawienie pasma Keltnera na dziewięć średnich prawdziwych zakresów (ATR) poza 45-okresową wykładniczą średnią ruchomą (EMA), powinieneś wziąć część, jeśli nie wszystkie otwarte zyski.
 • Jeśli powyższy scenariusz ma miejsce podczas parabolicznej, niekontrolowanej hossy, weź wszystko swoich zysków lub ryzykować odebranie ich tobie. Profesjonalni traderzy wychodzą tam (lub nawet wcześniej). Wiedzą doskonale, że potencjał zwiększenia zysków jest bardzo mały.

Dlaczego doszło do awarii rynku kryptowalut?

Podsumowując, krach na rynku kryptowalut nastąpił z powodu kilku czynników. Oto jak to się rozegrało w Bitcoinie:

 1. Bitcoin stał się bardzo popularnym tematem w finansowych mediach informacyjnych pod koniec 2015 roku.
 2. Inwestorzy, w obliczu zauważalnego braku możliwości gdzie indziej, napędzili przełom Bitcoina pod koniec 2015 roku.
 3. Media zaatakowały przełom, powołując się na długoterminowy potencjał inwestycyjny Bitcoina.
 4. Bycze wiadomości skłoniły innych inwestorów do zainwestowania pieniędzy w Bitcoin.
 5. Ceny wzrosły. Media nadal podbijały gorący rynek. Zainteresowało się więcej inwestorów. Wyraźnie widać pozytywną pętlę sprzężenia zwrotnego.
 6. Nastąpiła realizacja zysków, ale ceny zmieniały się jedynie w bok. Strach przed przegapieniem szybko wywołał nowe przełamanie, ponieważ nowi inwestorzy nadal gromadzili się.
 7. Bitcoin rósł coraz wyżej, rozpoczynając paraboliczne, prawie pionowe wzniesienie w połowie listopada 2017 r.
 8. Inwestorzy na późnym etapie kierowali się głównie FOMO, chciwością i nieznajomością technik rynkowych.
 9. Analitycy i handlowcy wzywający nowicjuszy do ostrożności zostali uznani za dziwaków, nieuczciwych lub ślepych na okazję.
 10. Profesjonalni inwestorzy nieustannie sprzedawali części swoich Bitcoinów w siłę, gdy ceny rosły w górę w wyniku parabolicznego wzrostu.
 11. Nowi handlowcy i inwestorzy kupowali Bitcoiny, a profesjonaliści sprzedali je wszystko, z czym mogli sobie poradzić.
 12. Wreszcie podaż nowych inwestorów po prostu się wyczerpała. Nie było już chętnych na Bitcoin po cenie powyżej 19870,62 USD.
 13. Profesjonalni traderzy zaczęli skracać kontrakty terminowe na Bitcoin i Bitcoin. Cena zaczęła spadać. Wielu spóźnionych inwestorów zostało zaskoczonych i sprzedanych ze stratą.
 14. Gdy cena spadła, niewykształceni inwestorzy próbowali sprawdzić dno. Większość nie osiągnęła zysku, ponieważ wiece były krótkotrwałe. Profesjonalni traderzy sprzedawali każdy rajd, zarabiając pieniądze.

Zacznij Greedy, End up Needy

Najsmutniejsze historie to inwestorzy, którzy kupili podczas rajdu parabolicznego. Wielu z nich nigdy nie osiągało zysków, a zamiast tego zobaczyło, że ich otwarte zyski zamieniają się w ogromne straty. Jakie to tragiczne, pozwalając zmarnować wielką szansę na hossę! Jak najbardziej, zrób wszystko, aby uniknąć podobnego losu.

Wiesz już, jak rozpoznać hossę napędzaną chciwością. Z pewnością możesz zarobić dużo pieniędzy, gdy rynek przechodzi w taki jednokierunkowy tryb. Jednak wszystkie takie fazy byków kończą się spektakularnym, parabolicznym rajdem i nieestetyczną eksplozją na szczycie. Dlatego upewnij się, że zawsze chronisz się, korzystając ze zdroworozsądkowych wskazówek dotyczących osiągania zysków przedstawionych powyżej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me