Payfair to zdecentralizowana platforma depozytowa typu peer-to-peer. Oznacza to, że klienci Payfair mogą bezpiecznie i prywatnie handlować między sobą kryptowalutami i FIAT bez żadnego pośrednika. Pomyśl o Localbitcoin, ale o wiele więcej niż tylko BTC.

Ogólnie rzecz biorąc, Escrow jest używany do budowania zaufania między dwiema stronami próbującymi wymienić coś wartościowego. Oto przykład, powiedzmy, że Susan chce kupić nową wiertarkę przez Internet. Susan znalazła wiertło, które chce, ale aby je kupić, musi zwrócić się bezpośrednio do właściciela, Tima, a nie przez nikogo, kto sprzedaje je w imieniu Tima.

Problem polega na tym, że Susan i Tim mieszkają w całym kraju od siebie. Oboje są pewni, że chcą dokonać wymiany, ale nie mogą ufać, że dostaną to, co zamierzali, Susan nowe wiertło, a Tim pieniądze.

Aby rozwiązać problem zaufania, Tim i Susan będą korzystać z zaufanej usługi depozytowej, aby upewnić się, że ta transakcja przebiega pomyślnie dla wszystkich. Po pierwsze, Susan prześle swoją zapłatę za ćwiczenie do depozytu, gdzie zostanie ono przetrzymane. Kiedy Tim wie, że płatność jest gotowa w depozycie, może śmiało wysłać wiertarkę do Susan. Po tym, jak Susan dostaje nowe wiertło, usługa depozytowa przekazuje płatność Timowi.

Payfair robi to, co usługa depozytowa zrobiła dla Susan i Tima, ale na blockchainie.

Strona główna Payfair Escrow

Jak działa Payfair

Ekosystem Payfair składa się z czterech głównych interesariuszy: kupujących, sprzedających, węzłów zaufania i węzłów Escrow. Krótko mówiąc, kupujący i sprzedający negocjują między ludzkim węzłem Escrow, podczas gdy węzły zaufania działają pasywnie, aby zabezpieczyć i ustabilizować sieć.

Kupujący i sprzedający: Wykonawcy umowy. W trosce o bezpieczeństwo transakcji oraz sprzedaż / kupowanie towarów i usług (cyfrowych lub nie),

Węzeł zaufania: Posiadacze tokenów Payfair (PFR). Min. obstawianie 10.000 PFR

Węzeł Escrow: Gwarant transakcji. Min. obstawianie 3000 * PFR

*niedawno zmniejszona od 250 USD do 3000 PFR ze względu na zmienność rynku.

Węzły sieciowe

Węzły zaufania i węzły Escrow są zarówno opt-in, jak i wymagają postawienia twoich tokenów PFR w portfelu internetowym Playfair. Oba węzły pełnią rolę pośredników w transakcjach między kupującymi a sprzedającymi. Jednak węzły Trust są całkowicie pasywne i wykonują ważne zadanie związane z utrzymaniem, aktualizacją i zabezpieczaniem ekosystemu. Węzły zaufania odgrywają rolę w transakcjach, takich jak kryptowaluty, które mogą być rozliczane automatycznie za pomocą inteligentnych kontraktów ERC-20.

Z drugiej strony, węzły depozytowe odgrywają aktywną rolę w ekosystemie Payfair. Operator węzła Escrow będzie aktywnie rozwiązywać spory między kontrahentami, przeglądając dzienniki transakcji. Węzły Escrow są obsługiwane spory na podstawie ich reputacji w systemie ratingowym Payfair. Lepiej ocenione węzły mają więcej sporów.

System rankingowy

Wszyscy interesariusze w Payfair, oprócz węzłów Trust, będą mogli oceniać siebie nawzajem, gdy są zaangażowani w transakcję. Chodzi o to, aby złośliwe lub źle działające węzły i wykonawcy zostali wyeliminowani i pozostawili zdrowszy ekosystem. Oceny zarówno kontrahentów, jak i węzłów depozytowych będą miały wpływ na opłaty, które płacą lub otrzymują.

Opłaty i prowizje

Zarówno węzły zaufania, jak i węzły Escrow otrzymują prowizję za swój udział. Nie korygując się o rankingi, prowizje są naliczane od opłat, które kupujący lub sprzedający zapłaci za transakcję.

Opłaty za transakcje inne niż escrow wynoszą jeden procent. Z tego jednego zebranego procent osiemdziesiąt procent trafia do węzłów Trust, a pozostałe dwadzieścia procent trafia do marketingu i wsparcia sieci Payfair. Transakcje inne niż escrow to wszelkie umowy między kupującymi a sprzedającymi w sieci, w przypadku których nie było sporu.

Opłaty za transakcję escrow (giełdy, które miały spór) są zwiększone do półtora procent. W tym przypadku, z półtora procent zebranej opłaty, tylko jeden procent opłaty jest przekazywany do węzłów zaufania, a pozostałe dziewięćdziesiąt dziewięć procent jest przyznawane decydującemu węzłowi Escrow.

Token Payfair (PFR)

Centralną rolą tokena Payfair (PFR) jest tyczenie węzłów oraz ułatwianie opłat i prowizji. Całkowita liczba tokenów to wstępnie wydobyte 100 000 000, przy czym jedenaście procent jest przechowywanych dla zespołu (zamrożone na pierwsze 12 miesięcy). 86 000 000 zostało sprzedanych w dwóch etapach ich ICO, a 3 000 000 zostało zarezerwowanych na ich program nagród.

Ponad 96% obecnego wolumenu obrotu PFR znajduje się na FatBTC, jednak inne giełdy to IDEX, ChaoEx i CryptalDash. Najlepszą metodą przechowywania PFR jest portfel zgodny z ERC-20, taki jak MyEtherWallet lub Metamask. Chociaż przechowywanie PFR bezpośrednio na giełdzie jest opcją, korzystanie z własnego portfela jest zawsze najbezpieczniejsze.

Platforma Playfair

Cała giełda działa jako platforma peer-to-peer, na której uczestnicy mogą bezpośrednio komunikować się i handlować z innymi użytkownikami. Użytkownicy są domyślnie pseudo-anonimowi, ponieważ nazwy użytkowników to wszystko, co jest przekazywane między sprzedającymi a kupującymi. Dodanie lub udostępnienie dodatkowych informacji identyfikacyjnych należy do użytkowników podczas każdej transakcji.

Platforma Playfair ma około 40 kryptowalut, które można obecnie parować i handlować. Istnieje już kilka interesujących par, w tym jeden użytkownik sprzedający ETH za złoto w grze World of Warcraft.

Platforma handlowa Payfair

Platforma handlowa Playfair dla kupujących i sprzedających

Payfair Ogólnie

Payfair na nowo odkrywa zaufanie do depozytu, zastępując je inteligentnymi kontaktami. Uproszczona sieć użytkowników i gwarantów zachęcana do wspólnego działania; w najlepszym interesie sieci i ich samych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me