Mighty Bitmain

Bitmain, formalnie znany jako Bitmain Technologies Ltd., jest górnikiem bitcoinów, projektantem układów ASIC i operatorem jednego z największych basenów do wydobywania bitcoinów z siedzibą w Pekinie w Chinach..

Jeśli śledzisz wiadomości dotyczące kryptowalut, prawdopodobnie już słyszałeś nazwę Bitmain. Niektórzy ludzie wydają się kochać Bitmain, niektórzy twierdzą, że jest zły, ale czym właściwie jest Bitmain?

Trochę Tło

Bitmain została założona w 2013 roku przez Jihana Wu i Micree Zhana, gdy pierwszy wzrost ceny Bitcoina zbliżał się do szczytu. Wiele firm zaczęło angażować się w grę wydobywczą, ale projekty ASIC Zhan (o ASIC opowiem później) szybko umieściły Bitmain na mapie. Niedługo potem cena Bitcoina spadła i wiele firm wypadło z rynku. Bitmain trzymał się.

Kiedy zainteresowanie cyfrowym złotem zaczęło ponownie rosnąć, Antminer S5 firmy Bitmain był najlepszym dostępnym sprzętem i stał się ulubieńcem większości. A jeśli chodzi o produkcję sprzętu komputerowego, często powstają korzyści skali.

Oznacza to, że im większa firma i mocniejszy sprzęt, tym szybciej firma może się rozwijać i ulepszać. Można to zaobserwować w przypadku największego producenta półprzewodników Intel, którego procesory działają w prawie 70% wszystkich komputerów na całym świecie. Po zdobyciu tropu bardzo trudno jest go stracić.

Ta przewaga pod względem jakości i popularności dała Bitmainowi impuls, aby skończyć na szczycie gry ASIC, już osiągając sukces w skali gigantów takich jak NVidia.

Krótko mówiąc, Bitmain jest jedną z największych firm technologicznych związanych z kryptowalutami na świecie, z ogromnym wpływem i zasięgiem oraz niedawną inwestycją w wysokości 50 milionów dolarów. Tutaj opiszemy, co robią, jak pomagają sterować całą przestrzenią kryptowalut, jaką rolę mogą odgrywać w przyszłości.

Różne role Bitmain

Bitmain to firma parasolowa, która działa jako kilka firm o różnych celach, które się uzupełniają, tworząc razem imperium kryptowalut. Rozmiar i znaczenie tych ról doprowadziło do kilku skandali w całym rozwoju Bitmain.

Antminer: sprzęt górniczy

Podstawową rolą Bitmain jest bycie producentem sprzętu do wydobywania kryptowalut w postaci układów ASIC (bardzo skrótowych od układów scalonych specyficznych dla aplikacji). ASIC to typ komputera przeznaczony do wykonywania tylko jednej pracy. W przypadku Bitmain’s Antminer linii produktów, ich ASIC są w stanie wydobywać tylko kryptowaluty, z różnymi produktami do wydobywania różnych monet, takich jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum i Dash.

Antiminer S9, najnowszy górnik Bitcoin firmy Bitmain

Antiminer S9, najnowszy kopacz Bitcoinów firmy Bitmain

Bitmain jest zdecydowanie największy i najbardziej odnoszący sukcesy do tej pory producent układów ASIC, a niedawno wydali nowe modele Antminera do wydobywania Ethereum i Monero (chociaż społeczność Monero pracuje nad tym, aby pozostać „odpornymi na ASIC”). Szacuje się, że Antminers stanowią prawie 70% całego sprzętu do wydobywania bitcoinów.

Ogromny udział w rynku, jakim cieszy się Bitmain, jest naturalnym wynikiem tego, że wyprodukowali najbardziej wydajny i efektywny sprzęt, a różnica, której nie da się łatwo utracić teraz, gdy jest już zakorzeniona. Naraża również znaczną część sieci Bitcoin na wszelkie błędy lub problemy z bezpieczeństwem sprzętu Bitmain.

Wykrwawianie się

Antbleed to luka w oprogramowaniu Antminer, która umożliwiła tajnemu dostępowi Bitmain do zdalnego wyłączania urządzeń. Ten backdoor został ujawniony w kwietniu 2017 roku, a ogromna część górników korzystających z technologii Bitmain sprawiła, że ​​problem był szczególnie niepokojący. W przypadku ćwiczenia Bitmain mógłby teoretycznie zamknąć ogromną liczbę górników w sieci i utrzymać ich pracę. Pozwoliłoby im to na efektywne przejęcie całej sieci Bitcoin, kontrolując produkcję każdego bloku.

Antpool i Hashnest

BTC Mining Hashrate Distribution na dzień 14 kwietnia 2017 r

BTC Mining Hashrate Distribution na dzień 14 kwietnia 2017 r

Oprócz sprzedaży ASIC, aby pomóc innym w kopaniu, Bitmain wykorzystuje również swoją technologię do wykorzystywania wydobycia dla siebie i prowadzenia basenów wydobywczych.

Pule wydobywcze to sieci komputerów współpracujących ze sobą w celu wydobycia kryptowalut, dzieląc nagrody proporcjonalnie do wkładu każdego górnika.

Antpool i BTC.com, dwie największe pule wydobywcze na świecie stanowią prawie 50% mocy wydobywczej bitcoinów. Oba są własnością Bitmain, chociaż nie wiadomo, jaka część mocy obliczeniowej stanowi ich sprzęt, w przeciwieństwie do innych, którzy wnoszą swoje urządzenia.

Hashnest to usługa „kopania w chmurze”, która umożliwia każdemu wypożyczenie sprzętu do wydobywania od Bitmain, podobnie jak wynajmowanie pamięci masowej od Dropbox lub miejsca na serwerze od AWS. Te wynajęte koparki są utrzymywane i obsługiwane przez Bitmain w imieniu najemców i moje jako część Antpool.

Chociaż Bitmain może nie być bezpośrednim właścicielem prawie połowy sieci, kontroluje nadmierną ilość wpływów na aktywność głosowania we własnych pulach i innych pulach. Zmiany w protokole Bitcoin następują poprzez wydobywanie węzłów w sieci „sygnalizujące” akceptację lub pokazujące, że będą obsługiwać bloki z nowym formatem protokołu. Ten wpływ upoważnia Bitmain do podjęcia próby kontrolowania kierunku rozwoju protokołu Bitcoin.

Bitmain <3 AsicBoost

W kwietniu 2017 roku, mniej więcej w czasie wspomnianego powyżej skandalu Antbleed, w wiadomościach pojawili się zarówno Segregated Witness, jak i AsicBoost. Segregated Witness (SegWit) to kontrowersyjna zmiana protokołu Bitcoin mająca na celu skalowanie sieci. AsicBoost to nowa innowacja w sprzęcie do wydobywania bitcoinów, która pozwoliła zwiększyć efektywność energetyczną nawet o 30%. Jednak SegWit i AsicBoost nie są kompatybilne.

Bitmain od jakiegoś czasu pracował nad technologią AsicBoost i byli tacy, którzy wierzyli, że dodatkowa wydajność sprawi, że ich już zdrowy udział w sieci będzie jeszcze zdrowszy, dając im większą kontrolę. Bitmain był również głośnym przeciwnikiem SegWit i odpowiednio ich węzły wydobywcze i pule zostały ustawione tak, aby odrzucić aktualizację protokołu.

Wielu członków społeczności wystąpiło przeciwko Bitmain, oskarżając ich o zapobieganie SegWit, aby zarobić więcej pieniędzy za pomocą AsicBoost. Bitmain bronił się przed tymi zarzutami w post na blogu. Prawdziwy powód ich odrzucenia SegWit (jako założyciel Jhan Wu powiedział Magazyn Bitcoin) miał wymusić propozycję, której BYLI fanami, a mianowicie zwiększyć rozmiar bloków za pomocą widelca o nazwie Bitcoin Unlimited.

Sophon: sprzęt sztucznej inteligencji

Mając pełną kontrolę nad wydobyciem, Bitmain patrzy w przyszłość i kolejną innowację. Ta innowacja ma postać Sophon, firma oferująca specjalistyczny sprzęt do zastosowań sztucznej inteligencji.

Jak dotąd Sophon oferuje procesory ASIC, które uczą sieci neuronowe zamiast moich kryptowalut, specjalnie zaprojektowane systemy baz danych dla danych AI, a nawet osobistego robota domowego zasilanego sztuczną inteligencją, który może bawić się z dziećmi..

Bitmain i Sophon są jednymi z pierwszych, którzy weszli do gry w budowanie sprzętu zaprojektowanego specjalnie dla sztucznej inteligencji i spodziewają się, że będą prowadzić znaczną część badań AI trwających obecnie w następnej dekadzie.

Więc Bitmain jest właścicielem Bitcoin?

Wpływ Bitmain tylko się zwiększył. W miarę upływu czasu możemy zauważyć, że Bitmain wykorzystuje swoją wagę do kierowania Bitcoinem coraz bardziej. Połączenie najwyższej jakości produkcji sprzętu do wydobywania bitcoinów, masowych operacji wydobywczych i operacji wydobywczych sprawia, że ​​Bitmain jest najcięższym uderzeniem, jeśli chodzi o moc mieszania w sieci Bitcoin. Chociaż twierdzą, że leży im na sercu dobro sieci Bitcoin, tylko czas pokaże, jak sobie poradzą z tą wielką mocą i związaną z nią odpowiedzialnością.

#DeleteBitmain or Not?

Bitmain jest bez wątpienia kluczowym graczem w dziedzinie kryptowalut i ogólnie w przestrzeni obliczeniowej. Muszą jeszcze (moim zdaniem) pokazać, że mają naprawdę złe intencje, ale zawsze istnieje możliwość nadużycia władzy. Czy Bitmain zachowa swoją przewagę w ASIC i królestwie górnictwa, dopiero się okaże.

Możemy mieć nadzieję, że wraz ze wzrostem liczby adopcji pojawią się konkurenci, którzy rzucą wyzwanie ich posiadaniu. Może zaczniesz następnego Bitmaina, kto wie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me