W ciągu ostatnich dziewięciu lat Bitcoin przeszedł znaczne wahania cen. W mniej niż rok Bitcoin zdołał osiągnąć najwyższy w historii poziom 19 500 USD, po czym skorygował go z powrotem do obecnego przedziału cenowego między 6000 a 7000 USD. Ten znaczący spadek może sprawić, że zaczniesz się zastanawiać, czy jest za późno na zakup Bitcoina? Odpowiedź brzmi nie. Rozważmy niektóre z głównych powodów, dla których zakup Bitcoina w 2018 roku jest mądrą decyzją.

Zmienność a zyski

Nie potrzeba wielu badań, aby stwierdzić, że Bitcoin jest aktywem zmiennym. Każdy składnik aktywów, który może wykazać 1000-procentowy wzrost w czasie krótszym niż rok, a następnie utracić te zyski, należy uznać za zmienny. Zmienność jest poważnym problemem dla tradycyjnych firm inwestycyjnych, ale należy wspomnieć, że od maja 2017 r. Bitcoin wciąż rośnie o ponad 400%.

Zyski te znacznie przewyższają te, które zapewniają tradycyjne rachunki oszczędnościowe, obligacje czy giełda. W ten sposób Bitcoin może być lepszym narzędziem inwestycyjnym dla tych, którzy rozumieją, jak działa rynek poprzez jego zmienność.

Wykres pokazujący zmienność bitcoinów za pośrednictwem CoinMarketCap

Wykres pokazujący zmienność bitcoinów za pośrednictwem CoinMarketCap

Zmienność może być szkodliwa dla Twojej strategii inwestycyjnej, gdy kupujesz Bitcoin o najwyższej wartości. Na przykład, jeśli kupiłeś pojedynczy bitcoin (19,500 USD) w grudniu 2017 r. I zdecydowałeś się go trzymać do dziś, wykazałbyś znaczne straty w wysokości ponad 12 000 USD. Gdybyś sprzedał swój Bitcoin po tym, jak rynek zaczął spadać i ponownie zainwestował po niskiej stronie, siedziałbyś teraz na prawie trzech kompletnych Bitcoinach.

Zamiana zmienności na zysk

Doświadczeni inwestorzy osiągają zyski w okresach skrajnych wahań. W większości przypadków doświadczony inwestor w kryptowaluty wzmocni swoją pozycję w czasach spadków, sprzedając swoje aktywa po maksimum. Następnie, po zakończeniu korekt rynkowych, odkupują Bitcoiny po niższym kursie. Chociaż ta strategia jest bardzo skuteczna, nowym inwestorom może być trudno ją opanować.

Tradycyjne fundusze inwestycyjne

Liczny tradycyjne firmy finansowe weszły na rynek kryptowalut w ciągu ostatniego roku. Ostatni raport opublikowany Forbes podkreśla, jak elektroniczne kontrakty terminowe typu futures (ETF) na Bitcoin mogą pomóc Bitcoinowi osiągnąć nowe szczyty w nadchodzącym roku. Raport wyjaśnia, w jaki sposób dalsze regulacje wprowadzone przez SEC w stosunku do kontraktów terminowych na Bitcoin mogą pozwolić tradycyjnemu kapitałowi inwestycyjnemu zalać rynek.

Niedobór: czy jest za późno, aby kupić bitcoiny?

Chociaż nikt nie może definitywnie określić kierunku rynku, ważne jest, aby wziąć pod uwagę rzadkość przy podejmowaniu decyzji, czy wartość aktywów wzrośnie. Zostanie wyprodukowanych tylko 21 milionów bitcoinów. Z zaplanowanych 21 milionów Bitcoinów, które mają zostać wydane, 17 233 362 jest już w obiegu. Pozostało mniej niż cztery miliony Bitcoinów, których jeszcze nie ma w obiegu.

Szczegóły Bitcoin za pośrednictwem CoinCentral

Szczegóły Bitcoin za pośrednictwem CoinCentral

Dodatkowo ostatnie badanie ujawnił że aż 36 procent krążącej podaży Bitcoinów może być niedostępnych. Odsetek ten odpowiada około 6,226 milionom bitcoinów, które „zostały utracone, prawdopodobnie utracone lub niezakończone”. Ten sam raport wykazał, że aż 22 procent obecnej podaży Bitcoin znajduje się pod kontrolą spekulantów. Informacje te pozwalają wywnioskować, że Bitcoin jest w rzeczywistości rzadkim zasobem, a wraz ze wzrostem popytu na Bitcoin w nadchodzących latach wartość powinna rosnąć w skorelowany sposób.

Ulepszenia w zakresie skalowalności

Blockchain Bitcoina jest w stanie obsłużyć do siedmiu transakcji na sekundę. Ta ograniczona szybkość przetwarzania transakcji przyczyniła się do ostatnich problemów z przeciążeniem, które możesz mieć napotkany. Dla porównania Visa obsługuje około 1667 transakcji na sekundę, ale jest w stanie to zrobić obsługa według naukowców do 56 000 transakcji na sekundę.

Aby Bitcoin pewnego dnia mógł osiągnąć pierwotny cel Satoshi Nakamoto, jakim było stworzenie „elektronicznego systemu gotówkowego peer-to-peer”, będzie musiał obsługiwać znacznie więcej transakcji na sekundę. Bitcoiniści uznali potrzebę dodatkowej skalowalności w sieci kryptowalut, a programiści stworzyli kilka unikalnych rozwiązań, aby rozwiązać te problemy.

Sieć Lightning

Lightning Network to zewnętrzne rozwiązanie problemu skalowalności Bitcoina, które wykorzystuje prywatne kanały płatności w celu zmniejszenia zatorów blockchain. Użytkownicy mogą wysyłać i otrzymywać nieskończone płatności w ramach tych kanałów płatności. Po zakończeniu transakcji dane są rejestrowane w łańcuchu bloków.

Lightning Network jest nadal w fazie testów beta. Niezależnie od tego, protokół stworzył wyjątkową okazję dla użytkowników Bitcoin. Już pojawił się Lightning Network Bitcoin automat obiecuje całkowicie nowe doświadczenie dla użytkowników kryptowalut. Jeśli protokół odniesie sukces w rozwiązaniu problemów związanych ze skalowalnością Bitcoina, może to oznaczać powszechne przyjęcie kryptowalut pojawić się znacznie wcześniej niż oczekiwano.

Czy jest za późno na zakup Bitcoina z powodu przepisów rządowych??

Wiele krajów, takich jak Japonia, zdecydowało, że tak będzie najlepiej zalegalizować Bitcoin jako środek prawny. Chociaż kraje te przestają nazywać Bitcoin walutą, ze względu na fakt, że nie jest on emitowany przez rząd, przyznają, że kryptowaluty są realnym sposobem płacenia za towary i usługi.

W Stanach Zjednoczonych SEC nadal zastanawia się nad najlepszą procedurą regulacyjną, którą należy zastosować, mając do czynienia z kryptowalutami i ich produktami ubocznymi. Sekunda odmówiono wiele licencji Bitcoin ETF w ciągu ostatniego roku, powołując się na brak przepisów jako główny powód takiego postępowania.

Pomimo tej decyzji niektórzy członkowie organu regulacyjnego, tacy jak komisarz SEC Hester Peirce, publicznie potępili tę decyzję. W Forbes wywiad, Peirce wyraził rozczarowanie decyzją. Peirce reprezentuje rosnącą liczbę urzędników, którzy wykazują poparcie dla kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Tradycyjna niestabilność rynku

Inwestorzy patrzą w kierunku alternatywy jak rynek złota w czasach globalnej niestabilności finansowej. Tradycyjnie preferowaną inwestycją było złoto, ale ostatnie badania pokazują, że wiele osób uważa obecnie rynki kryptograficzne za inną opcję podczas gospodarczy Downswings. To przekonanie doprowadziło do tego, że Bitcoin jest przez wielu nazywany cyfrowym złotem. Jeśli Bitcoin może zachować ten tytuł, może pomóc wepchnąć krypto na nowy poziom.

Jak kupić Bitcoin

Innym istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas debaty, czy jest za późno na zakup Bitcoinów w 2018 r., Jest rosnąca liczba giełd typu fiat-to-bitcoin, które wchodzą na rynek. Giełdy, takie jak Coinbase, pomagają wypełnić lukę między nowymi inwestorami a rynkiem kryptowalut. Możesz kupić Bitcoin bezpośrednio z urządzenia mobilnego za pomocą tych platform.

Czy jest za późno, aby kupić Bitcoin w 2018 roku: ostateczne Nie

Po wysłuchaniu powodów, dla których Bitcoin jest nadal inteligentną inwestycją w 2018 roku, nic dziwnego, że rynek kryptowalut nadal odnotowuje stabilizujący efekt. Bitcoin dostarcza światu pewną formę waluty i mimo to jest specyficzna luki w zabezpieczeniach istnieje, powinieneś spodziewać się wzrostu cen Bitcoin w nadchodzących latach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zostać lepszym inwestorem kryptograficznym, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak zwiększyć swoje portfolio kryptograficzne jak profesjonalista.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me