Statystyki ICO

Rok 2017 był przełomowy dla kryptowalut. Pomijając wzrost cen popularnych monet, sektor przyciągnął nowych inwestorów. Według danych z ICOwatchlist.com, w ciągu roku zebrano łącznie 2,3 miliarda dolarów z różnych kampanii finansowania społecznościowego ICO.

Ze środków sfinansowanych w ramach projektu na szczycie listy znajduje się FileCoin, z powodzeniem gromadząc oszałamiającą kwotę 522 mln USD. To znaczna kwota kapitału, która odzwierciedla zaufanie inwestorów do rynku.

Przewiń do przodu 2018 a 6,7 ​​miliarda dolarów zebrano z finansowania społecznościowego w 2018 roku. Telegram pozyskał najwięcej środków z 1,7 miliarda dolarów z ich przedsprzedaży ICO. Jednak w maju odwołali bardzo huczną sprzedaż, ku konsternacji inwestorów publicznych. Telegram nie podał powodu anulowania ICO. Jednak spekulacje sugerują, że surowsze przepisy mogły odegrać główną rolę w wpłynięciu na ich decyzję.

Telegram nie jest sam w wycofywaniu się ze swojego ICO. Oto kilka innych ofiar w postaci monet, które upadły w trakcie ich zbierania funduszy.

Rzut oka na niektóre awarie ICO

Slot N Slot

Slot N Slot nie był oszustwem, ale stworzył naszą listę nieudanych ICO ze względu na niezdolność do dalszego rozwoju. Projekt miał zapewnić niezwykle niskobudżetową autonomiczną platformę hazardową dostępną dla każdego na świecie. Miał zamiar używać Ethereum do świadczenia swoich usług.

SlotNSlot ICO

Pomysł zespołu niekoniecznie był oryginalny. Włożyli jednak wysiłek w ICO i stworzyli grywalną wersję beta. Na etapie projektowania i rozwoju platformy programiści napotkali szereg przeszkód i trudności. Po tym zdali sobie sprawę, wydali komunikat prasowy wskazujący, że ponieśli porażkę i całkowicie porzucili projekt.

SlotNSlot ICO anulowane

OneCoin

OneCoin był kolejnym ogromnym flopem ICO, który wielu ekspertów od samego początku uważał za międzynarodowy schemat Ponzi. Miał stronę internetową pełną problemów technicznych i błędów ortograficznych. Brakowało im również działającego prototypu, który jest niezbędny dla projektu ICO. OneCoin zaakceptował również finansowanie w walucie fiducjarnej, w przeciwieństwie do większości ICO, które używały Bitcoin lub Ether do pozyskiwania kapitału. Kilka rządów wydało już ostrzeżenia swoim obywatelom o OneCoin i fakcie, że może to być możliwe oszustwo. W rzeczywistości rząd włoski zawieszone operacje OneCoin w swoim kraju.

OneCoin ICO

Droplex

Droplex początkowo udawał legalne ICO, podszywając się pod inną firmę. Najwyraźniej biała księga Droplex była dosłownie kopią własnej księgi Quantum Resistant Ledger. Niestety, kilku niczego nie podejrzewających inwestorów wpadło w pułapkę, a Droplex wyłudził z nich około 25 000 dolarów. Inwestorzy, którzy byli zaznajomieni z QRL, podnieśli czerwone flagi i ostrzegli innych inwestorów, więc na szczęście szkody były minimalne.

Droplex ICO

Problem

Wcześniej przyjrzeliśmy się, dlaczego tak wiele ICO zawodzi. Oprócz problemów technologicznych, rozbieżności regionalnych i złych pomysłów na projekty odkryliśmy również, że większość ICO nie ma funkcjonalnego prototypu tego, co zamierzają zbudować w dłuższej perspektywie. Inni są nawet całkowicie pozbawieni planu działania. Niektóre ICO spędzają również znaczną ilość czasu na doskonaleniu swoich oficjalnych dokumentów, stron internetowych i kampanii marketingowych. To jednak nie usprawiedliwia oburzających ilości kapitału zebranego w pierwszych ofertach monet.

Od innowatorów zależy, czy pójdą o krok dalej i powiedzą inwestorom prawdę o ich technologii i tym, co może zrobić, aby zrewolucjonizować branżę, a nie o tym, co mają nadzieję, że pewnego dnia może ona osiągnąć. Przekazanie inwestorom zimnej, twardej prawdy może być dla niektórych gorzką pigułką do przełknięcia, ale pomoże powstrzymać ludzi przed inwestowaniem w projekty, które mogą się nie powieść.

Ponadto większość inwestorów nie prowadzi obecnie dostatecznie dobrych badań nad projektami i ostatecznie inwestuje w nie tylko dlatego, że robią to inni. Większość inwestorów ICO ocenia projekty ICO na podstawie tego, jak wysoka będzie wartość tokena. Wzrost wartości tokena jednocześnie sygnalizuje sukces ICO, który z kolei przyciąga więcej inwestorów.

Wniosek

Niektóre ICO naprawdę wprowadzą trwałe zmiany na świecie dzięki swoim innowacyjnym pomysłom. Jednak są szanse, że większość nie spełni swoich obietnic lub oczekiwań. Pozostaną tylko najbardziej obiecujące i innowacyjne projekty. Reszta najprawdopodobniej zniknie. Dlatego też dla inwestorów kluczowe jest rozróżnienie między sprytnymi i mylącymi działaniami marketingowymi a autentycznym rozwojem produktów. Ustalenie wyraźnej różnicy między nimi pomoże inwestorom wybrać te ICO, które gwarantują sukces.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me