W ciągu ostatnich półtora roku trend finansowania społecznościowego ICO ogromnie się rozwinął. Nie ma wątpliwości, że przytłaczająca liczba projektów opartych na łańcuchu bloków rośnie każdego dnia.

Ponieważ konkurencja staje się zaciekle zaciekła, niektóre ICO zamawiają pomoc celebrytom, aby pomóc im pozostać na czele. Jednocześnie wśród celebrytów rośnie entuzjazm kryptowalut i nic dziwnego, że wiele rekomendacji znanych osób kryptowalut trafia na pierwsze strony gazet.

Zainteresowanie gwiazd sektorem kryptowalut nie jest nowe. W rzeczywistości pojawiło się sporo celebrytów pokaż wsparcie za swoje ulubione krypty na różne sposoby. Na początku roku piosenkarka Katy Perry obnażyła swój „krypto-manicure” na Instagramie jako oddanie kryptowalutom. Raper 50 centów przyjął płatności w bitcoinach za swój album Animal Ambition z 2014 roku, podczas gdy Nas nagrodził fanów Bitcoinem w konkursie na ciekawostki Nas na stronie The Rap Test.

Katy Perry Crypto-Claws

Zdjęcie dzięki uprzejmości Katy Perry Instagram

Po co więc mieszać gwiazdy i kryptowaluty?

Ruch w kierunku rekomendacji kryptograficznych jest zarówno nowym, jak i nieoczekiwanym dla branży. Niemniej jednak firmy ICO utrzymywały symbiotyczne relacje z tymi celebrytami z jednego głównego powodu – celebrytki są świetnymi influencerami w marketingu. Mają przytłaczający wpływ na dużą liczbę odbiorców, zarówno w mediach społecznościowych, jak i offline. Co więcej, mogą bez wysiłku rozpowszechniać wśród publiczności informacje o wydarzeniu zbierania funduszy ICO.

Ponadto ludzie mają tendencję do uwielbiania celebrytów. Dlatego jeśli jakiś celebryta promuje produkt, jest szansa, że ​​jego fani kupią ten produkt. Chociaż nie wszyscy gracze w branży zgadzają się z sławne poparcie Teoretycznie ekspozycja najwyraźniej działa w przypadku niektórych ICO. Jednak nie wszystkie rekomendowane przez celebrytów kryptowaluty działają, ponieważ niektóre rozchwytywane ICO doświadczają poważnych awarii. Oto przegląd niektórych z tych niepowodzeń wraz z celebrytami, które je poparły.

Nieudane rekomendacje kryptograficzne celebrytów

Steven Seagal

Steven Seagal

Zdjęcie dzięki uprzejmości Twittera

Na pierwszym miejscu na liście znajduje się słynna gwiazda akcji Steven Seagal. W tym roku trafił na pierwsze strony gazet po zatwierdzeniu ICO nazwanego Bitcoiin2Gen, popularnie znanego jako Bitcoiin. Służył jako ambasador marki ICO, a nawet kilkakrotnie podbijał monety na swoim koncie na Twitterze. W pewnym momencie zasugerował nawet, że moneta będzie dostępna na jednych z największych giełd kryptowalut na świecie.

Na szczęście stan New Jersey wychwycił wątpliwy projekt i wydał założycielom Bitcoiin nakaz zaprzestania działalności. Zarzuca się, że Bitcoiin nie został zarejestrowany jako papier wartościowy w państwie, a firma bezprawnie sprzedawała niezarejestrowane papiery wartościowe. Nic dziwnego, że Seagal i założyciele projektu rozstali się, zbierając nieco ponad 75 milionów dolarów. Od tego czasu konto Seagal na Twitterze pozostaje w większości nieaktywne.

Paris Hilton

Paris Hilton

Zdjęcie dzięki uprzejmości Paris Hilton na Twitterze

Seagal nie był jedyną celebrytą, która poparła kontrowersyjny projekt ICO. Gwiazda telewizji i dziedziczka hotelu Paris Hilton również dała się wciągnąć w ten szum. Poparła LydianCoin, promocję tokenową prowadzoną przez singapurską firmę, która stara się stworzyć zaawansowaną cyfrową platformę marketingowo-reklamową. Wysłała tweeta do swoich obserwujących na temat nowo powstającego LydianCoin – aktu, który spotkał się z ostrą krytyką ze strony ekspertów w społeczności kryptowalut.

Wkrótce potem SEC odkryła, że ​​dyrektor naczelny LydianCoin, Gurbaksh Chahal, był zamieszany w sprawę przemocy domowej i był winny znęcania się nad swoją dziewczyną. Chalalowi grozi kara więzienia za naruszenie warunków zwolnienia warunkowego i znęcanie się nad inną kobietą. Po tym odkryciu Paris usunęła swój tweet o LydianCoin i od tego czasu nie wspominała o żadnej kryptowalutach. Zaraz po tym SEC zaczęła ostrzegać inwestorów przed ryzykiem związanym z zaangażowaniem się w ICO, szczególnie te promowane przez celebrytów.

DJ Khaled i Floyd Mayweather

Floyd Mayweather

Zdjęcie dzięki uprzejmości Floyda Mayweathera na Twitterze

Zarówno DJ Khaled, jak i Floyd Mayweather zaangażowali się w krypto-oszustwo, kiedy zgodzili się promować Centrę. Centra Tech twierdziła, że ​​współpracowała z Visa i MasterCard w celu uruchomienia kart debetowych w kryptowalutach. Karty te miały dać klientom Centra możliwość dokonywania zakupów w sklepie przy użyciu ich kryptofunduszy. Niestety SEC odkryła, że ​​Centra Tech nie miała takich partnerstw z Visa lub MasterCard i wymyśliła nazwiska niektórych swoich pracowników.

Po tym odkryciu założyciele Centra Tech zostali aresztowani, oskarżeni i oskarżeni o oszustwo. Na szczęście dla obu celebrytów ich nazwiska nie pojawiły się w pozwie. Jednak od tego czasu SEC wydała kilka ostrzeżeń przed innymi celebrytami, sugerując nawet, że gwiazdy ryzykują pomocnictwo i podżeganie do oskarżeń. Od czasu tego incydentu zarówno Mayweather, jak i DJ Khaled trzymali się z daleka od rekomendacji kryptowalut i innych bezpieczniejszych rekomendacji celebrytów.

Co SEC myśli o rekomendacjach kryptograficznych

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest naprawdę zaniepokojona rosnącą liczbą rekomendacji kryptowalut przez celebrytów. Co więcej, na podstawie powyższej treści, krypto-aprobaty celebrytów nie są do końca skuteczne. W związku z tym SEC zachęca inwestorów do przeprowadzania badań przed zainwestowaniem w kryptowaluty rekomendowane przez celebrytów. SEC chce również, aby gwiazdy wiedziały, że mogą naruszać przepisy federalnego prawa dotyczącego papierów wartościowych dotyczące zwalczania oszustw, działając jako niezarejestrowani brokerzy dla ICO.

Rekomendacje kryptowalut przez celebrytów mogą zostać uznane za niezgodne z prawem, zwłaszcza jeśli celebrytka nie ujawni kwoty odszkodowania otrzymanego od firmy ICO za poparcie. Działania SEC wobec Centra Tech są częścią ich wysiłków zmierzających do wyeliminowania oszustw w nieuregulowanym środowisku kryptograficznym. Zamierzają nadal skupiać się na tego rodzaju aprobatach, aby chronić inwestorów i zapewnić, że firmy przestrzegają przepisów dotyczących papierów wartościowych, co jest kluczowym działaniem dla stale zmieniającego się krajobrazu kryptowalut.

Końcowe przemyślenia

Rekomendacje kryptowalut mają tendencję do dezorientowania fanów celebrytów, ponieważ nie są oni pewni, czy gwiazdy naprawdę interesują się kryptowalutami, czy tylko je reklamują. Jednak biorąc pod uwagę niektóre z powyższych wyników, wydaje się, że celebryci rzadko poświęcają czas, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju ICO intymnie popierają. Jednak nie wszystkie gwiazdy mają o tym pojęcie. Niektórzy mają niesamowitą wiedzę i naprawdę chcą coś zmienić w świecie kryptowalut. Jedno jest prawdą – krypto-środowisko to Dziki Zachód i opłaca się trzymać się z dala od wtyczki. Postępuj z należytą starannością i trzymaj się z dala od szumu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me