Giełdy kryptowalut Coinbase i Poloniex mają wiele funkcji i są dostępne na rynku dla większości z tej samej bazy użytkowników, ale ostatecznie służą dwóm różnym celom dla większości inwestorów kryptowalutowych.

W tym porównaniu Coinbase i Poloniex omówimy główne cechy obu giełd oraz korzyści, jakie mogą przynieść różne typy inwestorów..

Uwaga: Ostatnio użytkownicy Poloniex skarżyli się na bardzo długie kolejki obsługi klienta. Używaj Poloniex na własne ryzyko.

Coinbase vs Poloniex: kluczowe informacje

Coinbase & Poloniex – Bezpłatne wymiany dla różnych typów inwestorów

Coinbase jest pierwszym doświadczeniem wielu inwestorów z kryptowalutą, ponieważ jest to prawdopodobnie najbardziej przyjazny dla użytkownika sposób konwersji waluty fiducjarnej na kryptowalutę.

Posiada prosty interfejs użytkownika i akceptuje wpłaty w USD za pośrednictwem przelewu bankowego ACH, przelewu bankowego lub karty kredytowej / debetowej. Oprócz swojej podstawowej działalności polegającej na byciu detaliczną giełdą kryptowalut, Coinbase oferuje handel za pośrednictwem swojej platformy do handlu kryptowalutami, Coinbase Pro (wcześniej znanej jako GDAX).

kup w bazie monet

Strona internetowa Coinbase jest prosta i łatwa w użyciu, co jest idealne dla użytkowników początkujących w inwestowaniu w kryptowaluty. Po zarejestrowaniu się i zweryfikowaniu adresu e-mail i numeru telefonu masz możliwość wpłacenia USD do Coinbase lub dokonania bezpośrednich zakupów lub BTC, ETH lub LTC.

Giełda GDAX może być używana do nieco bardziej zaawansowanego handlu, ale jest ograniczona do podstawowych transakcji typu stop / market dla BTC, ETH i LTC.

Poloniex lepiej nadaje się dla bardziej doświadczonego inwestora kryptowalutowego. Walut fiat nie można wpłacać bezpośrednio, więc jeśli nie posiadasz jeszcze kryptowalut, będziesz musiał skorzystać z Coinbase lub innej giełdy kryptowalut, zanim zaczniesz handlować na Poloniex.

Interfejs użytkownika jest przejrzysty i zawiera wiele przydatnych informacji dla każdej pary handlowej, w tym wykresy świecowe, nakładki analizy technicznej i wizualizację księgi zleceń.

wymiana poloniex

Poloniex oferuje również bardziej zaawansowane funkcje handlowe, takie jak pożyczki zabezpieczające dla wszystkich użytkowników i umożliwia użytkownikom pożyczanie ich kryptowalut w depozycie.

Trybunał opinii publicznej

Coinbase jest ogólnie uważane za najbardziej profesjonalną i niezawodną wśród giełd kryptowalut. To przekonanie jest mocno zakorzenione zarówno w społeczności kryptowalut, jak i bardziej popularnych inwestorów, wiodący inwestor venture capital Fred Wilson opisał Coinbase jako „bezpieczna przystań podobna do Goldman Sachs czy J.P. Morgan w świecie baronów-rabusiów ”.

Trudno byłoby znaleźć użytkowników, którzy tak wysoko mówią o Poloniex. Większość wzmianki o wymianie online zwykle koncentrują się na skargach dotyczących kiepskiej obsługi klienta, co omówimy poniżej.

Obsługa klienta

Jeśli chodzi o główne firmy niezwiązane z kryptowalutami, ani Coinbase, ani Poloniex nie zdobywają żadnych nagród za obsługę klienta. Chociaż skargi na wsparcie Coinbase są powszechne, chwalono go za niedawne wdrożenie telefonicznej obsługi klienta, prawie bezprecedensowy ruch w handlu kryptowalutami.

Poloniex wypada jeszcze gorzej w tym dziale. Obsługa klienta składa się z sekcji często zadawanych pytań i systemu do przesyłania zgłoszeń do pomocy technicznej, co frustrująco wymaga oddzielnej rejestracji i logowania za pomocą standardowego loginu Poloniex. Szybkie przeszukanie dowolnego forum kryptowalutowego pokazuje, że Poloniex ma reputację zamrażanie kont klientów, opóźnianie wypłat, i ignorowanie próśb obsługi klienta.

Historia firmy i zgodność z przepisami

Coinbase została założona w San Francisco w 2012 roku i jest wspierana przez głównych inwestorów VC, takich jak Union Square Ventures i Andreessen Horowitz. Cieszy się dużym zaufaniem w społeczności kryptograficznej ze względu na jego długowieczność, bezpieczeństwo i zgodność z przepisami. Na stronie internetowej Coinbase, Coinbase ma licencję na przesyłanie pieniędzy w większości jurysdykcji USA i jest zarejestrowana jako firma świadcząca usługi pieniężne w FinCEN.

Poloniex działa od 2014 roku, ale jego zarządzanie i własność są znacznie bardziej tajne. Jest zarejestrowana jako Delaware LLC, ale twierdzi, że nie jest fizyczną siedzibą główną „Rozproszona firma z głównym centrum w rejonie Bostonu”. Chociaż Poloniex nie jest tak szczery, jeśli chodzi o swoje zobowiązanie do przestrzegania przepisów, tak jest zawieszone operacje w niektórych stanach USA zgodnie z wymogami prawa stanowego, wykazując chęć działania w ramach regulacyjnych.

Pewne i bezpieczne

Bezpieczeństwo to obszar, w którym Coinbase świeci, nigdy nie został zhakowany w ciągu 5 lat istnienia, przynajmniej do publicznej wiadomości. 98% cyfrowej waluty przechowywanej przez Coinbase jest przechowywanych offline w bezpiecznych skarbcach rozsianych po całym świecie, podczas gdy 2% posiadane online jest objęte polisą prowadzoną przez Lloyd’s of London. Waluta Fiata przechowywana w Coinbase jest ubezpieczona do 250 000 $ na konto za pośrednictwem FDIC.

W przeciwieństwie do Coinbase, żadna z cyfrowych walut przechowywanych w Internecie przez Poloniex nie jest ubezpieczona, chociaż podobno większość środków klientów jest również bezpiecznie przechowywana w trybie offline („chłodnia”). Poloniex również doznał kompromisu w zakresie bezpieczeństwa w marcu 2014 r., Kiedy ich konta zostały zhakowane i 97 BTC zostało skradzionych, choć podobno Poloniex zwrócił w całości klientom, których dotyczy problem.

Żadna wymiana nie będzie pociągnięta do odpowiedzialności, jeśli bezpieczeństwo po stronie użytkownika zostanie naruszone. W tym celu konieczne jest użycie uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA), które jest oferowane zarówno w Coinbase, jak i Poloniex. Upewnij się, że używasz Google Authenticator lub podobnej aplikacji do generowania jednorazowych kodów 2FA, ponieważ 2FA oparte na wiadomościach tekstowych naraża Cię na sklonowanie numeru telefonu przez nieautoryzowaną stronę trzecią.

Opłaty

W przypadku swojej podstawowej działalności związanej z wymianą detaliczną Coinbase pobiera opłatę w wysokości 1,49% za wszystkie zakupy i wypłaty kryptowaluty z kont bankowych lub portfeli Coinbase USD oraz 3,99% za zakupy za pośrednictwem kart kredytowych / debetowych i wypłaty za pośrednictwem Paypal. Po zakupie kryptowaluty możesz przenieść je na inne adresy BTC / ETH / LTC bez dodatkowych kosztów poza opłatami za transakcje sieciowe (np. Opłaty dla górników).

opłaty za wymianę monet

GDAX stosuje model maker-taker, w którym użytkownicy składający oferty w arkuszu zamówień („producenci”) otrzymują rabat na opłatę handlową w porównaniu z użytkownikami, którzy złożą ofertę już złożoną w arkuszu zamówień („Takers”). Opłaty dla twórców wynoszą 0%, podczas gdy przyjmujący płacą od 0,3% do 0,1% w zależności od wielkości transakcji.

Opłaty GDAX

Poloniex używa również modelu producent-taker do opłat. W przypadku użytkowników z 30-dniowym wolumenem transakcji kroczących wynoszącym 600 BTC lub mniej opłata ta wynosi 0,15% każdej transakcji dla Makerów i 0,25% dla Takersów.

opłaty poloniex

Opłaty za pośrednictwo w handlu detalicznym Coinbase są stosunkowo wysokie, ale pozostaje to najprostszy sposób dla użytkowników na konwersję ich walut fiducjarnych na kryptowaluty. Po stronie wymiany opłaty GDAX i Poloniex są podobne.

Dostępne kryptowaluty

Coinbase oferuje obecnie sprzedaż i handel BTC, ETH i LTC, planując obsługę Bitcoin Cash (BCH) 1 stycznia. Na początku tego roku CEO Brian Armstrong również opublikował ankietę na Twitterze pytanie, którą walutę użytkownicy chcieliby zobaczyć jako następną, wymieniając DASH, XMR, AUG, XRP, ETC i ZEC jako opcje. Jednak od tego czasu nie ogłoszono publicznie żadnych oficjalnych planów dodania nowych walut.

Poloniex oferuje obecnie handel 71 różnymi kryptowalutami, w tym praktycznie wszystkimi głównymi kryptowalutami. Podczas gdy wpłaty, handel lub wypłaty w USD nie są możliwe na Poloniex, możesz handlować Tether (USDT), kryptotokenem, który ma pozostać powiązany z USD i który może być używany jako proxy dla USD.

Coinbase vs Poloniex: Final Thoughts

Coinbase i Poloniex mogą zaoferować znaczną wartość inwestorom kryptowalutowym, a to, czy powinieneś użyć jednego, czy drugiego (lub obu), zależy od twoich celów inwestycyjnych. Dla nowych użytkowników, zwłaszcza tych, którzy muszą konwertować waluty fiducjarne na kryptowaluty, Coinbase to oczywisty wybór i równie zaufana nazwa, jak każda inna w świecie kryptowalut. Jeśli szukasz podstawowych funkcji handlowych i planujesz handlować tylko BTC, ETH i LTC, możesz użyć GDAX do handlu.

Z drugiej strony, będziesz chciał również skorzystać z Poloniex lub innej giełdy kryptowalut, jeśli planujesz handlować różnymi kryptowalutami altcoin lub jeśli jesteś inwestorem detalicznym, który chce skorzystać z handlu z depozytem zabezpieczającym.

(Możesz zobaczyć naszą pełną listę zalecanych giełd kryptowalut tutaj)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me