Co to jest Ubiq?

Ubiq to twardy rozwidlenie Ethereum, które jest całkowicie oddzielone od ekosystemu Ethereum. Działa na nieco zmodyfikowanej wersji łańcucha bloków Ethereum i implementuje maszynę wirtualną Ethereum dla inteligentnych kontraktów i DApps.

Projekt jest nadal niewielki. Został uruchomiony bez ICO, a jego token jest portem starego tokena Jumbucks. Ponieważ nie było sprzedaży tokenów, token UBQ jest dostępny na giełdach wkrótce po zablokowaniu Genesis. Zastąpił przestarzały token JBS.

logo ubiq

Zespół Ubiq poczuł potrzebę rozwidlenia Ethereum, które oferowałoby bardziej stabilne i przewidywalne wersje. Większość projektów w przestrzeni blockchain jest obecnie intensywnie rozwijana, w tym Ethereum. Te zmiany rozwojowe oznaczają, że kod, kontrakty i DApps mogą przestać działać lub mieć błędy wprowadzone podczas aktualizacji Ethereum do nowej wersji.

Ubiq stawia na stabilność i metodyczne, wolne od błędów aktualizacje. Jest to ważne w przypadku aplikacji korporacyjnych, w których stale zmieniająca się platforma stanowi zagrożenie technologiczne. Firmy korzystające z inteligentnych kontraktów Ubiq mogą mieć pewność, że ich kontrakty będą nadal działać prawidłowo, gdy do produkcji wejdą nowe aktualizacje.

Projekt ma charakter open source i jest prowadzony przez zespół pięciu doświadczonych programistów blockchain, pracujących na zasadach non-profit.

Ethereum Hard Fork

Znaczna część kodu Ubiq jest identyczna z kodem Ethereum. To twardy rozwidlenie Ethereum w wersji 1.5.8. Chociaż istnieje kilka kluczowych zmian i edycji, w tym usunięcie odniesień do DAO, w większości Ubiq jest klonem Ethereum.

Tam, gdzie Ethereum ma token ETH, Ubiq ma UBQ. Użytkownicy płacą gaz kontraktowy i opłaty transakcyjne w UBQ, a także mogą używać go jako wymiany wartości. Maszyna wirtualna Ethereum działa w podobny sposób w Ubiq. Kontrakt piszesz w Solidity i wykonujesz go w podobny sposób jak Ethereum.

Ubiq korzysta również z własnej wersji popularnych portfeli Ethereum i innych narzędzi. Zaletą jest to, że Ubiq nie urósł do rozmiarów ani popularności Ethereum, więc jego gaz i opłaty są o rzędy wielkości niższe niż obecnie Ethereum. Możesz uruchamiać te same aplikacje na Ubiq, co na Ethereum, ale za znacznie tańsze.

Oczywiście to samo można powiedzieć o Ethereum Classic, oryginalnym hard forku Ethereum po ataku DAO. Jednak Ubiq wyróżnił się również na kilka innych sposobów.

Stworzony z myślą o stabilności przedsiębiorstwa

Rdzeniem projektu Ubiq jest zapewnienie stabilnego, przewidywalnego łańcucha bloków do hostowania maszyny wirtualnej Ethereum. Ta przewidywalność jest ważna dla firm. Ponieważ Ethereum jest w ciągłym rozwoju i ma wiele rozwidleń w nadchodzącej mapie drogowej, wiele firm waha się, czy budować na rozwijającej się platformie.

Programiści Ubiq kładą nacisk na niezawodną platformę. Blockchain nie powinien mieć nagłych zmian, które wpływają na sposób jego działania. Użytkownicy w finansach i przedsiębiorstwach mogą spać spokojnie, wiedząc, że wszelkie zmiany w łańcuchu bloków Ubiq będą wcześniej zaplanowane, prowadzone przez społeczność i wolne od błędów, zanim trafią do produkcji. Zmniejsza to wiele obaw związanych z ładem, ryzykiem i zgodnością, które firmy mają teraz z blockchain.

Ubiq prowadzi szeroko zakrojone badania ekosystemu blockchain, szukając najbardziej stabilnych obecnie dostępnych technologii. Dokładnie testują każdy nowy pomysł i całkowicie go debugują, zanim zostanie dodany jako aktualizacja do łańcucha bloków.

Nacisk na stabilność jest godny podziwu i potrzebny w szybko zmieniającej się przestrzeni blockchain. Jednak do tej pory Ubiq nie został zbytnio przejęty z aplikacji korporacyjnych. Ponadto jego sieć jest obecnie nadal zbyt mała, aby można ją było uznać za bardzo bezpieczną. W rezultacie przedsiębiorstwa rozważające przejście na Ubiq wymieniałyby jedno ryzyko technologiczne na drugie.

Statystyki sieci

Średni hashrate Ubiq wynosi około 350-400 GH / s. To sprawia, że ​​jest to dość mała sieć. Dla porównania średni hashrate Ethereum wynosi około 240 000 GH / s.

sieć ubiq

Średnio górnik znajduje nowy blok Ubiq co 88 sekund. Czasy transakcji są szybkie w sieci, a wyniki są wyświetlane w ciągu kilku sekund i potwierdzane szybko dzięki krótkim czasom blokowania. Oczywiście dzieje się tak, ponieważ Ubiq ma dość niski wolumen transakcji. Kiedy dzisiaj sprawdzałem, Ubiq miał kilka bloków w ciągu ostatnich dziesięciu minut bez żadnych transakcji. Wszystkie bloki miały mniej niż dziesięć transakcji.

Nagroda za wydobycie to 7 UBQ za udany blok. To zmniejsza się każdego roku. Jednak podaż pieniądza w Ubiq jest nieograniczona. Różni się to od polityki pieniężnej większości kryptowalut. Zamiast tego Ubiq wprowadza stałą stopę inflacji do produkcji waluty. Stawka zaczęła się od 7,3% na blok, ale w ciągu następnych ośmiu lat będzie stopniowo spadać do 0,7%.

Zaletą modelu opartego na inflacji jest to, że zawsze będzie nagroda za wydobycie. W przypadku innych kryptowalut, gdy osiągną sztywny limit tokenów, górnicy przejdą na model przychodów wyłącznie z opłat. Górnicy zarobią wszystkie swoje pieniądze na opłatach i będzie silna zachęta do pobierania wyższych opłat w sieci. Kupuj, nie ograniczając podaży pieniędzy, Ubiq gwarantuje górnikom, że zawsze będzie generowana przez system nagroda za wydobycie.

Algorytm trudności strumienia

Jednym z obszarów, w którym Ubiq wdraża zupełnie nowy kod, unikalny dla platformy Ubiq, jest regulacja trudności. Gdy górnicy wchodzą do sieci i opuszczają ją, moc przetwarzania ulega wahaniom. Czasami poziom trudności może być zbyt łatwy, a czas bloku spadnie poniżej 88-sekundowego czasu bloku docelowego. Innym razem trudność może być zbyt duża, a czas bloku zwolni do 88 sekund.

Istnieje wiele algorytmów regulacji trudności w łańcuchu bloków w celu rozwiązania tego problemu. Jednak niektóre działają lepiej niż inne. Mogą powodować dużą zmienność w czasie blokowania. Algorytm Flux Difficulty Algorithm firmy Ubiq ma na celu złagodzenie zmienności. Do tej pory pomyślnie przeszedł testy sieciowe.

Algorytm trudności strumienia

Powyżej możesz zobaczyć pierwsze 10000 bloków Ubiq. Oczywiście na wykresie są trzy rodzaje wzorców. Pierwszym jest oryginalny algorytm przeniesiony z Digibyte. Widać dużą zmienność. Po drugie, to zmodyfikowana wersja algorytmu Digibyte. Wreszcie, trzecia sekcja to nowy algorytm poziomu trudności.

Uncle Blocks

Czasami dwóch górników odkrywa blok w tym samym czasie, zanim mogą dowiedzieć się o sobie nawzajem. Górnik, który ukończył jako pierwszy, jest zwycięzcą. Blok, który utworzył drugi górnik, nazywa się „blokiem wujka”. Jest technicznie poprawny, ale przynajmniej w większości łańcuchów bloków zostaje osierocony, ponieważ nie był pierwszy.

bloki ubiq

Pierwszy górnik, który ukończy, wygrywa nagrodę za blok, ale górnik bloku wujka również otrzymuje nagrodę. W Ubiq ta nagroda wynosi 50% nagrody za blok. Jednak po znalezieniu nowego bloku ktoś nie może już utworzyć bloku wujka na starszym bloku.

Ubiq wprowadza również zachętę dla górników do włączenia ważnych transakcji wuja do nowego bloku. Mina, która zawiera blok osieroconego wujka, otrzymuje 1/32 aktualnej nagrody za blok.

Zespół Ubiq Technologies

Na początku projektu Ubiq nie było sprzedaży tokenów, więc nie ma oficjalnego budżetu na rozwój. Wszystko jest typu open source i napędzane przez społeczność. Zespół założycielski musiał kupić UBQ tak samo jak każdy inwestor.

Ponadto zespół założycielski założył prywatną firmę Ubiq Technologies Inc., która ma służyć jako narzędzie finansowania przyszłego rozwoju platformy. Firma zapewnia doradztwo i partnerstwa dla przedsiębiorstw, aby rozpocząć korzystanie z blockchain.

zespół ubiq

Julian Yap kieruje zespołem Ubiq. Pracował nad projektami z Bittrex, Blocktech i Decred przed rozpoczęciem pracy w Ubiq. Jego formalne szkolenie obejmuje zawód inżyniera systemów. Pozostali członkowie zespołu to programiści z różnym doświadczeniem w technologii blockchain i tworzeniu oprogramowania.

Token Ubiq (UBQ)

Token UBQ rozpoczął się od przeniesienia wartości z istniejącego tokena Jumbucks (JBS). Ten token jest teraz przestarzały, a UBQ wziął salda swojego konta i historię transakcji. Jumbucks pierwotnie działał na niezależnym łańcuchu blokowym opartym na dowodzie stawki. UBQ działa na maszynie wirtualnej Ethereum opartej na łańcuchu blokowym Ubiq.

UBQ nie miał ICO ani premine. Twórcy uważają, że był to najlepszy wybór do stworzenia prawdziwej platformy kierowanej przez społeczność. Unikają również przeszkód regulacyjnych związanych z pozyskiwaniem funduszy poprzez sprzedaż tokenów.

Jak kupić Ubiq (UBQ)

Jeśli chcesz kupić UBQ, musisz najpierw posiadać Bitcoin. Nie ma bramy fiat UBQ, a Bitcoin jest najsilniejszą parą handlową dostępną do zakupu UBQ.

90% wszystkich zamówień UBQ odbywa się na Bittrex. To prawdopodobnie najłatwiejsze miejsce na zakup UBQ, gdy masz BTC. UBQ / BTC to jedyna para handlowa dostępna na Bittrex.

Cryptopia oferuje również UBQ w parach handlowych z BTC, LTC i DOGE. Jednak wolumen na LTC i DOGE jest tak znikomy, że będziesz miał szczęście, jeśli dostaniesz zamówienie po uczciwej cenie dla jednej z tych walut. Trzymaj się BTC.

Jak przechowywać lek Ubiq (UBQ)

UBQ korzysta z własnej wersji popularnych portfeli Ethereum.

  • Pyrus to portfel internetowy UBQ. To rozwidlenie MyEtherWallet i działa w ten sam sposób.
  • Połączenie to portfel z graficznym interfejsem użytkownika. To widelec portfela Ethereum’s Mist.
  • Ledger Nano S obsługuje również UBQ, co czyni go doskonałą opcją sprzętową.

Wniosek

Pomysł stabilizacji technologii blockchain do wykorzystania w przedsiębiorstwie jest dobry. Jednak nie jest jasne, jakie rzeczywiste postępy czyni Ubiq w realizacji tego celu. Przy niewielu partnerstwach i powolnym harmonogramie rozwoju trudno jest przewidzieć, jak zakończy się ten projekt. Jeśli rozważasz inwestycję w Ubiq, musisz zdecydować, czy różni się on wystarczająco od Ethereum i zrobić wystarczające postępy, aby uzasadnić inwestycję.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me