Co to jest status?

Status to mobilny system operacyjny, który całkowicie zmieni sposób interakcji świata z siecią Ethereum. Zaprojektowany jako zdecentralizowana przeglądarka i prywatny komunikator, Status pozwala łączyć się z całą siecią Ethereum bezpośrednio w dłoni.

Działając jako lekki węzeł klienta w Ethereum, Status zapewnia dostęp do wszystkich zdecentralizowanych aplikacji Ethereum (DApps) za pośrednictwem aplikacji na smartfonie. Otwiera drzwi do masowej adopcji Ethereum DApps, kierując reklamy do najszybciej rozwijającego się segmentu komputerów na świecie – użytkowników smartfonów.

Użytkownicy smartfonów szybko zorientują się, że korzystanie z Ethereum i jego DApps nigdy nie było tak łatwe i wygodne.

Status Mobile Ethereum OS

Jak status zmienia sieci społecznościowe

Sieć Status przełamuje niezrównoważoną architekturę starszych platform mediów społecznościowych. Te tradycyjne sieci dają prawie całą kontrolę właścicielom i reklamodawcom; użytkownicy mają niewielką kontrolę nad udostępnianymi danymi osobowymi. Ponadto starsi użytkownicy mają niewielki wpływ na ewolucję platformy.

Starsza wersja sieci społecznościowej

Dzisiejsze sieci społecznościowe składają się z trzech podstawowych stron: właściciela, reklamodawcy i użytkownika.

Starsze sieci społecznościowe

Właściciel

Właściciel jest zwykle twórcą sieci. Dwie główne role właściciela to rekrutacja i zatrzymywanie użytkowników na platformie mediów społecznościowych. Po wprowadzeniu użytkowników do sieci koncentrują się na wydobywaniu wartości z użytkowników.

Reklamodawca

Reklamodawca, określany przez Status jako broker danych, umożliwia właścicielowi wydobycie wartości z sieci i jej użytkowników. Reklamodawca odgrywa kluczową rolę w ostatecznym utrzymaniu sieci mediów społecznościowych, kupując dane użytkownika lub kupując reklamy produktów i usług.

Użytkownik

Użytkownicy to ci, którzy używają sieci społecznościowych do łączenia się ze znajomymi lub dzielenia się własnymi zainteresowaniami. W tym modelu użytkownicy są prawie bezsilni, jeśli chodzi o kontrolę nad rozwojem sieci lub informacjami, które konsumują.

Jak status zmienia sieci społecznościowe

Zapomnij o starszych modelach sieci społecznościowych, które dają możliwość jedynie właścicielom i reklamodawcom. Wydając Status Network Tokens (SNT), Status pozwala swoim użytkownikom stać się interesariuszami sieci, w której uczestniczą.

Konstrukcja platformy umożliwia dostosowanie zachowania jej sieci społecznościowej i oprogramowania do zainteresowań jej użytkowników. Jako użytkownik statusu masz pełną kontrolę nad tym, jakie informacje udostępniasz, i możesz głosować nad przyszłym rozwojem zdecentralizowanej sieci.

Status społeczności

Sieć statusu

Status Network jest open source i darmowy; Zachęcamy wszystkich do pomocy w budowaniu przyszłości platformy i zdecentralizowanych aplikacji działających w jej ekosystemie.

Status sieciowy token (SNT)

Status Network Token to modułowy token narzędziowy, który zasila sieć. Domyślnie Status można używać i komunikować się z nim, ale potrzebujesz SNT, aby uzyskać dostęp do niektórych funkcji klienta Status Mobile Ethereum.

Użytkownicy posiadający SNT będą również mogli kierować kierunkiem rozwoju i wpływać na rozwój sieci.

Nazwy użytkowników statusu

W przypadku statusu użytkownicy są obecnie identyfikowani za pomocą klucza publicznego SECP256k1. Zespół współpracuje teraz z Nickiem Johnsonem, współtwórcą usługi nazw Etherenum, nad utworzeniem narzędzia do rozpoznawania nazw użytkowników do SECP256k1 w usłudze nazw Etherenum, która umożliwia interesariuszom rejestrację nazw użytkowników w aplikacji.

Aby wyeliminować konta spamowe, Status wprowadził zasadę, że tylko konta posiadające SNT będą mogły zarezerwować nazwę użytkownika. Podobnie jak Twitter rozpoznaje zweryfikowane konta z odznakami, Status da swoim użytkownikom możliwość otrzymania odznaki wskazującej, że konto jest godne zaufania.

Aby otrzymać odznakę, udziałowcy Statusu będą musieli wpłacić SNT przeciwko nazwom użytkowników za dodatkową opłatą. Odznaki będą wskazywać wartość lub liczbę sponsorów powiązanych z kontem.

Klient Status Mobile Ethereum

Aplikacja Status jest obecnie dostępna zarówno na Androida, jak i iOS. Aby pobrać na urządzenie z systemem Android, po prostu wyszukaj i pobierz Status ze sklepu Google Play.

Pobranie go na iPhone’a wymaga kilku dodatkowych kroków; aplikacja nie dotarła jeszcze do Apple App Store. Aby pobrać, przejdź do sekcji Status stronie internetowej i postępuj zgodnie ze wskazówkami na jego stronie głównej.

Funkcje statusu

Jako platforma typu open source, która łączy się ze wszystkimi DApps Ethereum, potencjalne funkcje Status są naprawdę nieograniczone.

Oto krótki przegląd zaimplementowanych funkcji Status, wymienionych w jego biały papier.

Zdecentralizowany rynek powiadomień push

Zdecentralizowany rynek powiadomień push firmy Status ma zarówno zalety, jak i wady dla użytkownika końcowego.

Plusy

 • Umożliwia wybranie węzłów w sieci, które świadczą usługi
 • Pozwala wybrać rodzaj dostawców powiadomień push, z których chcesz korzystać
 • Zapewnia elastyczność w ustawianiu poziomów prywatności, ponieważ możesz włączyć lub wyłączyć dowolną usługę

Cons

 • Będziesz musiał zapłacić za każdą usługę powiadomień push, którą zdecydujesz się na Status
 • Istniejące platformy mediów społecznościowych oferują obecnie usługi powiadomień push „za darmo”

W przeciwieństwie do konkurentów, którzy oferują „bezpłatne” powiadomienia push w swoich sieciach społecznościowych, Status nie czerpie korzyści z reklam ani ze sprzedaży informacji o klientach detalistom.

Status wierzy, że daje Ci wybór we wszystkich sprawach, dlatego też zostaniesz obciążony mikrotransakcjami za powiadomienia i przechowywanie.

Zarządzanie

W starszych sieciach społecznościowych użytkownicy mają niewielki wpływ na to, jak sieć ewoluuje w czasie. Status przełamuje schemat, dając swoim interesariuszom bezpośredni wpływ na wszystkie decyzje w sieci, w tym rozwój oprogramowania.

Każdy posiadacz SNT może złożyć propozycję decyzji w sieci.

Protokół głosowania nad statusem

 • Dla każdej decyzji, która ma zostać podjęta w sieci, SNT użytkownika są klonowane na oddzielne tokeny decyzji.
 • Liczba SNT posiadanych przez użytkownika będzie wprost proporcjonalna (1: 1) do liczby tokenów decyzji, które otrzyma ten użytkownik.
 • Głosowanie nad propozycjami nie wiąże się z żadnymi SNT.

Kurator społeczności

Podobnie jak użytkownicy mogą głosować za lub przeciw treści na Reddit, użytkownicy Status mają możliwość wyrażenia zgody na wybranie treści wyświetlanej w ich aplikacji. Ten proces zatwierdzania lub odrzucania treści w Status jest nazywany „sygnalizowaniem”.

W przeciwieństwie do Reddit, w którym wszyscy użytkownicy otrzymują jeden równy głos na dobór treści, Status określa siłę głosu członka za pomocą algorytmu, na który głównie wpływa liczba tokenów posiadanych przez konto.

Hołd dla rozmowy

Zainteresowane strony mogą ustawić minimalną kwotę SNT, którą użytkownik Statusu musi wpłacić jako hołd dla osoby spoza ich sieci, aby się z nimi skontaktować.

Aby wysłać wiadomość do interesariusza, użytkownik musi najpierw zdeponować wymaganą ilość SNT zadeklarowaną przez odbiorcę „Tribute to Talk”. Jeśli odbiorca odpowie na wiadomość, odbiorca otrzyma również zdeponowaną kwotę hołd wysłaną przez oryginalnego posłańca.

Status Tribute to Talk

Dostępne DApps

Oto lista niektórych najpopularniejszych DApps Ethereum, które obsługuje Status.

 • uPort – Zadeklaruj niezależność cyfrową. uPort jest niezależnym systemem tożsamości.
 • Gnoza – Mądrość czerpana z tłumu. Dokonuj złożonych prognoz na bieżąco dzięki łatwemu w użyciu rynkowi prognoz.
 • Wymiana Oazy – Ciesz się niemal natychmiastową zdecentralizowaną wymianą zasobów cyfrowych między tokenami ETH i ECR20.
 • Ethlance –Zdecentralizowany rynek pracy. Zatrudniaj lub pracuj dla kryptowaluty bez opłat.
 • Aragon – Twórz niepowstrzymane firmy i organizacje oraz wartości bez granic.
 • Etherisc – Zdecentralizowana platforma ubezpieczeniowa. Kup polisę z dowolnego miejsca i automatycznie otrzymuj wypłatę odszkodowań.
 • Ujo – Ujo to dom artystów. Twórz i kontroluj swoje kreatywne treści i udostępniaj je światu.

Status Proponowane funkcje

Aby pomóc w rozwoju platformy, Status proponuje kilka funkcji do dodania w swoim oficjalnym dokumencie. Oto krótki przegląd trzech największych.

Status Teller Network

Zdecentralizowana aplikacja w Status, Teller Network, umożliwiłaby zainteresowanym stronom znajdowanie pobliskich użytkowników, którzy wymieniają pieniądze na cyfrowe zasoby. Teller Network pozwoli każdemu posiadaczowi smartfona na łatwe uzyskanie kryptowaluty po prostu płacąc gotówką.

Zdecentralizowany katalog aplikacji

Od czasu stworzenia Ethereum liczba zdecentralizowanych aplikacji dostępnych w jego sieci wzrosła ostatnio w zawrotnym tempie. Aby zwalczyć ten problem, Status planuje uruchomić zdecentralizowany katalog aplikacji, który będzie nadzorowany przez jego członków.

Podobnie jak w Apple App Store lub Google Play Store, Status planuje uwzględnić zarówno kategorie, jak i oceny w zdecentralizowanym katalogu aplikacji, aby mieć pewność, że znajdziesz dokładnie to, czego szukasz.

Rynek naklejek

Status planuje również wprowadzić rynek naklejek, który pozwoliłby każdemu projektować i sprzedawać swoje kreacje na całym świecie. Podobnie jak w zdecentralizowanym katalogu aplikacji, rynek naklejek byłby sortowany według kategorii, a także nadzorowany w górę lub w dół według rankingu użytkowników.

Status planuje wymagać od wszystkich uczestników rynku naklejek posiadania SNT w celu zapewnienia jakości wszystkich użytkowników i ocen naklejek.

Rynek naklejek statusu

Wiadomości dotyczące rozwoju

30 stycznia 2018 roku Status ogłosił wydanie swojej najnowszej wersji Alpha 0.9.13 na iOS i Androida. Główne aktualizacje obejmują szeptane skrzynki odbiorcze offline, obsługę tokenów ERC-20 i ulepszenia dla programistów.

Status portfela sprzętowego

W listopadzie 2017 Status wprowadził Status Hardwallet. W przeciwieństwie do innych portfeli kryptowalut, które wymagają połączenia przewodowego do wykonywania transakcji walutowych, Status Hardwallet umożliwia przechowywanie, wysyłanie i odbieranie kryptowalut bez kontaktu z wbudowanym NFC.

Inne zalety Status’s Hardwallet to gotowość na urządzenia mobilne i całkowicie otwarte oprogramowanie; Kod Hardwallet może być sprawdzany i edytowany tak, aby dokładnie odpowiadał potrzebom każdego użytkownika. Status Hardwallet współpracuje z tokenami ETH, SNT i ERC-20.

Status Hardwallet

Otwarte zlecenia

W listopadzie 2017 roku zespół ogłosił również uruchomienie Statusu Otwórz Bounty. Ten program zapewnia rozwiązania do współpracy typu open source dla programistów i organizacji w celu zakończenia projektów.

Pozwalając organizacjom na decentralizację ich rozwoju, Status Open Bounty daje programistom listę projektów, w których mogą wnieść swój wkład. Wypłaca nagrody w wybranej przez Ciebie kryptowalucie SNT lub ERC-20 bez opłat stron trzecich.

W połączeniu z Status Open Bounty, zespół uruchomił również fundusz nagród o wartości miliona dolarów, w całości przeznaczony na finansowanie projektów open source.

Nagroda za status

Alokacja budżetu stanu

 • 50% – rozwój podstawowy
 • 15% – bezpieczeństwo
 • 10% – marketing
 • 10% – Prawne

Pozyskiwanie funduszy i handel

Okres składkowy dla statusu rozpoczął się 20 czerwca 2017 r. Planowany na kilka tygodni, okres składkowy został wyprzedany w mniej niż jeden dzień. SNT były dystrybuowane z szybkością 10 000 SNT na 1 ETH. W ciągu zaledwie kilku godzin projekt zebrał łącznie 99 milionów dolarów.

Status ma łączną podaż 6804870174 tokenów, z których 3.470.483.788 jest obecnie dostępnych.

Kiedy SNT po raz pierwszy zaczęło być notowane na giełdach w lipcu 2017 roku, zaczęło handlować za około 0,05 USD. Przez następne pięć miesięcy SNT radził sobie słabo, ponieważ jego średnia cena wahała się w przedziale od 0,03 do 0,04 USD. Zaczynając imponującą passę byków na początku grudnia 2017 r., SNT szybko podskoczyło do rekordowego poziomu 65 centów.

Od nowego roku cena SNT konsekwentnie spada, ponieważ większość kryptowalut spadła. W chwili pisania tego tekstu cena SNT spadła do 18 centów. Ujemny ruch cenowy SNT w 2018 r. Był silnie skorelowany z ceną bitcoinów, która spadła w ciągu ostatniego miesiąca.

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skrypt”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(funkcja () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skrypt”);

s.type = „text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serv / v3 / coin / chart? fsym = SNT&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ”;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?”) >= 0? „&”:„? ”) +„ App = ”+ nazwa_aplikacji;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Gdzie przechowywać tokeny SNT?

Ogólnie rzecz biorąc, najbezpieczniej jest dla inwestorów przechowywanie swoich zasobów w kryptowalutach poza giełdą.

Jako token ERC20, SNT muszą być przechowywane w portfelu Ethereum. Popularne portfele programowe obsługujące tokeny ERC20 obejmują MyEtherWallet i MetaMask.

Zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa, portfele sprzętowe, takie jak Ledger Nano S lub Trezor, mogą być również używane do przechowywania tokenów.

Zespół ds. Statusu

Zespół Status składa się z ponad czterdziestu pełnoetatowych członków i dziesięciu doświadczonych doradców. Większość pracowników to inżynierowie zajmujący się podstawowym rozwojem platformy oraz tworzeniem zdecentralizowanych aplikacji. Reszta zespołu zajmuje się operacjami biznesowymi, takimi jak zarządzanie społecznością, zgodność z prawem i marketing.

Współzałożyciele

Status Network została założona przez Carla Bennetsa i Jarrada Hope’a, którzy przez sześć lat pracowali razem nad różnymi projektami. Przez trzy lata przed Statusem Carl i Jarrad z powodzeniem prowadzili sieć dystrybucji oprogramowania.

Ich osiągnięcia przed uzyskaniem statusu obejmują osiągnięcie dwudziestu milionów instalacji dla różnych produktów oprogramowania. Z zysków uzyskanych z ich sieci dystrybucji oprogramowania, Carl i Jarrad osobiście sfinansowali projekt aż do jego ICO.

Status Współzałożyciele

Nabil Naghdy zatrudniony jako dyrektor operacyjny

W listopadzie 2017 firma Status ogłosiła, że ​​były dyrektor wykonawczy Google Nabil Nahdy dołączy do zespołu jako dyrektor operacyjny. W Google Nabil z powodzeniem przewodzi Google Maps i Google Flight.

Mając doświadczenie w tworzeniu produktów dla ponad miliarda użytkowników, firma Nabil wnosi ogromne doświadczenie i przywództwo do zespołu Status Team. Jako dyrektor operacyjny Nabil będzie się koncentrować na tworzeniu wizji firmy, ustalaniu planu celów i dostarczaniu produktu w miarę jego przechodzenia do wersji beta.

Nabil Naghdy

Doradcy

Doradcy ds. Statusu

Wniosek

Status to klient mobilny, który oddaje moc całej sieci Ethereum w Twoje ręce. Możliwości tego projektu są nieograniczone, ponieważ użytkownicy Statusu mają dostęp do wszystkich obecnych i przyszłych zdecentralizowanych aplikacji działających w Ethereum.

Status, będący projektem open source i skupionym na społeczności, zachęca każdego do wnoszenia wkładu w jego system operacyjny, a także do przyszłości zdecentralizowanej sieci. Stanowiąc nową wizję sieci społecznościowej, Status w wyjątkowy sposób dał swoim użytkownikom możliwość decydowania o sposobie zarządzania platformą i jej dalszego rozwoju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me