Co to jest Substratum?

Substratum to podstawa zdecentralizowanej sieci, „sieci o otwartym kodzie źródłowym, która pozwala każdemu wynająć komputer jako serwer hostingowy”.

Substratum chce uwolnić scentralizowane więzi łączące hosting i dostęp do treści. Platforma logo substratumchce zrobić z Internetem to, co Satoshi Nakamoto chciał zrobić z walutą za pomocą Bitcoin. Dzięki Substratum internauci nie muszą polegać na scentralizowanych, monolitycznych hostach, aby uzyskać dostęp do treści internetowych. Zamiast tego sieć indywidualnie uruchamianych węzłów umożliwia użytkownikom surfowanie po sieci na zdecentralizowanej platformie typu open source.

Jeśli Bitcoin próbował dokonać wymiany pieniężnej peer-to-peer, Substratum próbuje zapoczątkować erę dostępu do Internetu peer-to-peer. To internet hostowany przez ludzi dla ludzi.

Więc jak to działa?

Cel Substratum ma znaczny zakres, ale koncepcja jest prosta. Mówiąc prościej, każdy może hostować lub uzyskiwać dostęp do treści internetowych za pośrednictwem węzłów w łańcuchu blokowym Substratum.

Powiedzmy, że chciałeś gościć. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować oprogramowanie Substratum i uruchomić program. Po uruchomieniu komputer działa jak miniaturowy serwer, synchronizując się z innymi węzłami w sieci, aby utworzyć portal umożliwiający użytkownikom dostęp do Internetu. Gospodarzom płaci się następnie w Substracie, tokenie Substratum, aby zrekompensować ich wysiłki. Wynagrodzenie jest obliczane indywidualnie, biorąc pod uwagę moc procesora, przepustowość sieci i liczbę danych przetwarzanych przez węzeł hosta. Gospodarze mają swobodę ustalania własnego harmonogramu hostingu. Korzystając z panelu ustawień aplikacji, mogą włączać i wyłączać swój węzeł, a nawet dyktować, ile mocy obliczeniowej mają ich komputer wnosić do sieci.

ustawienia podłoża

Jeśli jesteś użytkownikiem, wystarczy, że połączysz się z siecią Substratum, a protokół zajmie się resztą. Korzystając z żądania systemu nazw domenowych (DNS), jego sztuczna inteligencja geolokalizuje żądanie wyszukiwania, aby połączyć Cię z najbliższym węzłem. Działa z istniejącą strukturą DNS, więc Substratum będzie obsługiwać domyślne przeglądarki, takie jak Chrome, Safari i Firefox. Dzięki temu zawartość sieci Substratum jest zarówno bezpieczna, jak i łatwo dostępna.

SubstratumHost i CryptoPay

Biznes, korporacje i inne podmioty będą mogły hostować aplikacje, strony internetowe i bazy danych na platformie Substratum. Będzie to alternatywa dla większych, scentralizowanych hostów serwerów, takich jak Go Daddy, Amazon i inne. Jeśli chcesz, aby Twoje treści lub usługi były hostowane, musisz płacić hostom sieciowym w Substrate tylko za ruch, jaki obsługują ich węzły.

Oprócz używania Substrate do publikowania treści, firmy i strony internetowe mogą implementować funkcję CryptoPay firmy Substratum. Umożliwi to witrynom internetowym i aplikacjom przetwarzanie płatności za towary, usługi i opłaty w postaci dowolnych aktywów kryptograficznych znajdujących się w obrocie publicznym. Substrat będzie pełnił rolę waluty pomostowej do nadzorowania transakcji.

subtech

Dlaczego podłoże jest konieczne?

Nawet bez groźby cenzury lub regulacji internetowych, gra końcowa Substratum obiecuje działać tam, gdzie zawodzą obecne protokoły hostingowe. Na poziomie powierzchni blockchain Substratum sprawia, że ​​surfowanie po sieci jest bezpieczniejsze i bardziej prywatne. Algorytmy kryptograficzne obsługujące sieć zapewniają integralność danych i sprawiają, że VPN i Tors są przestarzałe.

Korzystanie z Substratum jest również korzystne pod względem kosztów. Większość usługodawców hostingowych pobiera opłaty za zawartość niezależnie od tego, czy jest używana. Amazon Web Services, na przykład używa modelu, który miesięcznie obciąża klientów. Substratum pobiera jednak opłaty za strony internetowe na żądanie, biorąc pod uwagę całkowitą ilość danych, których zażądano dla danego adresu. W swojej białej księdze publikują zrzeczenie się, że nie obliczyli pełnej macierzy opłat, ale szacują, że będzie ona znacznie poniżej tradycyjnych kosztów hostingu.

Neutralność sieci i cenzura państwowa

Sama platforma Substratum jest pełna możliwości, ale jej potencjał do globalnego zastosowania jest jeszcze bardziej atrakcyjny, gdy weźmiemy pod uwagę zagrożenia dla neutralności sieci lub cenzurę sieci sponsorowaną przez państwo.

Wielu z was prawdopodobnie myśli o Substratum, ponieważ odnosi się on do silnie ocenzurowanych krajów, takich jak Chiny. Cóż, Substratum z pewnością pomogłoby w udostępnieniu osobom w takich krajach treści, które były wcześniej ograniczone.

neutralność sieci

Ale jeśli jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych, dotyczy to również Ciebie. 14 grudnia Federalna Komisja Łączności uchyliła Neutralność Sieci, doktrynę regulacyjną ustanowioną w czasach Obamy. Dla tych z Was, którzy nie są zaznajomieni z koncepcją neutralności sieci, przedstawimy krótkie podsumowanie: neutralność sieci oznacza, że ​​dostawcy internetu muszą traktować wszystkie treści i dane internetowe jednakowo, a bez tego mogą blokować, ograniczać lub pobierać opłaty za określone treści internetowe, aplikacje, strony internetowe i usługi, jeśli uznają to za stosowne.

Prawdopodobnie możesz zobaczyć, gdzie wpływa na to wszystko Substratum. Substratum szyfruje wszystkie dane i ruch sieciowy przechodzący przez sieć, podobnie jak VPN. Co więcej, Twoja brama do sieci jest podzielona na wiele węzłów, co zasadniczo powoduje fragmentację adresu IP punktu dostępu. Oznacza to, że podczas korzystania z Substratum nikt, łącznie z Twoim dostawcą usług internetowych, nie może monitorować, jakie witryny odwiedzasz ani jak spędzasz czas w Internecie. Teoretycznie pozwoliłoby to użytkownikom na obejście ograniczeń i dostęp do sieci poprzez neutralną, pozbawioną śladów sieć.

Tak jak obywatel Chin może korzystać z międzynarodowych węzłów Substratum, aby uzyskać dostęp do zastrzeżonej witryny internetowej, takiej jak Facebook, amerykańscy użytkownicy mogą z nich korzystać, aby uzyskać dostęp do treści internetowych, które ich dostawca usług internetowych mógł zablokować lub ograniczyć..

Zwykle, musisz uruchomić przeglądarkę Tor lub VPN ominąć takie przepisy, ale protokół Substratum osiąga ten sam cel skuteczniej, bez komplikacji technicznych.

Handel, kupowanie i przechowywanie

Nic dziwnego, że wartość Substratum znacznie wzrosła, ponieważ przyszłość Net Neutrality w Stanach Zjednoczonych została zakwestionowana. W czasie, gdy powstawał pierwszy projekt tego artykułu, wyceniono go na 0,28 dolara, w oczekiwaniu na głosowanie FCC w sprawie neutralności netto. Teraz kosztuje około 1,10 USD. Możesz kupić Substratum na Binance, KuCoin, EtherDelta, HitBTC, COSS i TidEx.

rynki podrzędne

Moneta Substratum, Substrate, jest tokenem ERC-20, więc można go przechowywać na dowolnym sprzęcie, oprogramowaniu lub portfelu internetowym kompatybilnym z ERC-20 (np. Ledger Nano S, Exodus, MyEtherWallet, MEW itp.).

Końcowe przemyślenia

Aby urzeczywistnić swoją wizję, zespół Substratum projektuje ten interfejs z myślą o zwykłym użytkowniku. Drużyna składa się z weteranów branży, którzy zlecili pracę między innymi firmom Apple, Microsoft, HP i OpenStack. Uznają potrzebę uczynienia Substratum przyjaznym dla użytkownika, jeśli ich ideał dla internetu peer-to-peer ma stać się rzeczywistością.

Wiążemy wielkie nadzieje z Substratum – jest ono wyjątkowe w misji, pracowite dzięki swoim rozwiązaniom i rewolucyjne w swojej wizji. Wersja 1 jego sieci ma zostać uruchomiona w grudniu, a wersja 2, wraz z CryptoPay, zostanie zaplanowana na pierwszy kwartał 2018 r. W 2018 r. Będziemy patrzeć z niecierpliwością.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me