Co to jest ontologia?

Uruchomiony przez chińską firmę Onchain w 2017 roku Ontology jest publiczną platformą dla projektów o różnych kształtach i rozmiarach i jest gigantycznym krokiem w kierunku usuwania barier między blockchainem a sektorem biznesowym.

Ontologia jest rewolucyjna w tym sensie, że umożliwia firmom bez wcześniejszej wiedzy o sieciach rozproszonych korzystanie z technologii blockchain. W tej chwili firmy nie mogą zintegrować technologii blockchain ze swoją infrastrukturą bez rozległej wiedzy na temat technologii blockchain.

Ponadto obecne sieci zaufania borykają się z różnymi problemami. Słaba ochrona prywatności, niewykorzystana wartość danych, monopolizacja zarządzania danymi i nieefektywne uwierzytelnianie tożsamości to możliwości dla blockchain. Wydaje się, że Ontologia rozwiązuje te problemy dzięki solidnemu ekosystemowi zaufania.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=6X4JXHXyCJ4]

Dzięki narzędziom stworzonym przez Ontology korporacje mogą wdrażać mechanizmy zaufania i dostosowywać je do swoich potrzeb biznesowych. Zasadniczo jego protokół blockchain otwiera drzwi do globalnego przyjęcia technologii blockchain w korporacjach. Eliminuje krzywą uczenia się i oferuje masową personalizację.

Słowami Ontology:

Ontology to sieć blockchain / rozproszona księga, która łączy rozproszony system tożsamości, rozproszoną wymianę danych, rozproszoną współpracę danych, rozproszone protokoły procedur, rozproszone społeczności, rozproszone poświadczenia i różne moduły specyficzne dla branży. Razem tworzy to infrastrukturę dla zaufanej sieci peer-to-peer, która jest międzyłańcuchowa, międzysystemowa, międzybranżowa, międzyaplikacyjna i między urządzeniami.

Ontology i NEO to idealni partnerzy w głodnym wyścigu o digitalizację naszego świata. Spójrz na powyższy film, aby uzyskać całkiem dobry przegląd projektu.

O relacji NEO / Ontology

W listopadzie ubiegłego roku w Nowym Jorku zebrał się tłum entuzjastów i inwestorów blockchain. Przyszli usłyszeć, jak Onchain, firma zajmująca się rozwojem systemów blockchain, ogłasza uruchomienie przełomowej platformy Ontology.

„Nie tylko zjednoczyliśmy najlepsze umysły z branży, ale także uruchomienie Ontology przyniosło nasz projekt na światową scenę”, powiedział podczas wydarzenia CEO Onchain i współzałożyciel NEO, Da Hongfei. „Ontology i NEO zbudują szeroki ekosystem z wykorzystaniem blockchain i innych nowych technologii, aby służyć realnej gospodarce. ”

Oficjalna strona internetowa Ontology wymienia Jun Li jako założyciela Ontology i jego LinkedIn wymienia go jako współzałożyciela / głównego architekta Onchain.

Jednak społeczność kryptograficzna często myliła między sobą role projektów. Należy wyjaśnić, że NEO nie jest właścicielem Onchain ani Onchain nie posiada własnego NEO. W youtube W wywiadzie Da Hongfei wyjaśnia zamieszanie związane z rolami firm.

„Po pierwsze, muszę wyjaśnić, że NEO i Onchain są oddzielnymi podmiotami, więc Onchain nie jest właścicielem NEO ani NEO, Onchain. Są one finansowane oddzielnie – NEO jest finansowane przez społeczność, a Onchain jest finansowany przez bardzo znaną grupę finansową w Chinach, Fosun. Kupili wiele firm ubezpieczeniowych i banków w Europie. Więc są oddzielne. Po drugie, Onchain korzysta z ekosystemu NEO. Produkt o nazwie DNA jest bardzo podobny do NEO, ale jest napisany w języku Go. OnChain pomaga innym blockchainom i instytucjom finansowym budować ich łańcuchy bloków za pomocą DNA. Jest w zasadzie bardzo podobny do NEO, aw przyszłości dzięki NEOx (protokołowi międzyłańcuchowemu) wszystko będzie można ze sobą połączyć ”. – Hongfei

Sieć zaufania ontologii

ontologia

  • Łańcuch 1: Weryfikacja ludzi, bogactwa, rzeczy i organizacji.
  • Łańcuch 2: weryfikuj aplikacje i łącz je ze sobą
  • Łańcuch 3: weryfikacja i łączenie modułów, protokołów, pakietów SDK i interfejsów API
  • Łańcuch 4: Wszystkie różne łańcuchy sieci. Ta warstwa łączy ze sobą wszystkie łańcuchy.

Jak stwierdzono w białej księdze, „aby sprostać potrzebom różnych branż, elastyczna struktura projektu jest modułowa, podłączana i łatwo rozszerzalna”.

Oznacza to, że Ontology stara się być uniwersalnie przystosowalna do szerokiego zakresu funkcji. Mają nadzieję, że będą źródłem informacji umożliwiających weryfikację dokładności i autentyczności takich rzeczy, jak tożsamość lub własność. Firmy takie jak Facebook będą mogły łatwo podłączyć się do Ontologii w celu uzyskania zaufania.

Struktura tokena ONT

ONT został przesłany do posiadaczy NEO w marcu 2018 r. Z tego airdropu 20 milionów ONT zostało przekazanych społeczności przez Radę NEO..

Będzie maksymalna podaż 1 miliarda tokenów ONT, które są niepodzielne, a otrzymasz Ontology GAS (ONG) z posiadania ONT (podobnie jak działa NEO GAS). Ontology przyznał wcześniej 1000 tokenów ONT każdemu, kto zapisał się do ich biuletynu (który jest teraz zamknięty).

Więcej podziału dystrybucji tokenów:

  • 12% trafi do społeczności Ontology
  • 28% dla partnerów instytucjonalnych
  • 10% dla Rady NEO
  • 25% na rozwój ekosystemu ontologicznego
  • 10% do nagród społeczności technicznej Ontology
  • 15% dla podstawowego zespołu Ontology.

Gdzie można kupować i przechowywać Ontologię?

Co ciekawe w ONT jest to, że nigdy nie miał publicznej sprzedaży ICO. Jedynym sposobem na zdobycie NEO w tym momencie jest przekazanie go drogą powietrzną poprzez trzymanie NEO na giełdach lub w prywatnych portfelach (należy mieć NEO do 1 marca). Za każdą monetę NEO, którą posiadasz, otrzymasz 0,2 ONT w dwóch fazach (50% można od razu wymienić, pozostałe 50% jest zablokowane).

Możesz przechowywać ONT go praktycznie we wszystkich portfelach, gdy tylko go otrzymasz, w tym portfelach sprzętowych, takich jak Ledger Nano S i Trezor. Prawdopodobnie najlepiej jest pobrać portfel taki jak Neonowy portfel który wyświetli ONT, ponieważ niektóre mogą nie wyświetlać ONT po upuszczeniu. Jednak nadal będziesz mógł odzyskać ONT ze zrzutu, integrując swój portfel z portfelami obsługującymi wyświetlanie ONT.

Wniosek

Według białej księgi „socjologowie szacują liczbę osób, którym ufamy, na mniej niż sto”, co pokazuje, że większości ludzi potrzeba czasu i wysiłku, aby komuś zaufać i poznać go. Ontology stara się zastąpić obecne długotrwałe sposoby zdobywania zaufania i przyspieszyć automatyzację opartą na blockchain.

Ontology będzie również współpracować z NEO, aby wypełnić lukę między technologią blockchain a światem rzeczywistym. Podczas gdy NEO i Ontology mają podobne cele, NEO koncentruje się na zasobach cyfrowych i globalnej inteligentnej gospodarce, podczas gdy ontologia koncentruje się na zaufaniu, tożsamości oraz wymianie i autoryzacji danych. Pomyśl o NEO i Ontology jak o masle orzechowym i galaretce. Są wzajemnie korzystne i razem tworzą smaczną kanapkę.

Wreszcie zespół stojący za Ontology składa się z renomowanych liderów branży kryptowalut z już ugruntowaną historią sukcesu. W przeciwieństwie do wielu innych projektów blockchain, zespół Ontology nie jest skierowany tylko do branży finansowej. W okresie swojego rozwoju koncentrują się na ubezpieczeniach, administracji, medycynie, IoT i innych branżach, co czyni go projektem na dużą skalę z dużym potencjałem. Biorąc pod uwagę stosunkowo długoterminową obecność w branży blockchain i jasną wizję projektu, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Ontology współpracowało z NEO, aby zrewolucjonizować sposób prowadzenia działalności..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me