Wydaje się, że spekulacje na temat pierwszych ofert monet (ICO) w Korei Południowej znajdują się na ostatnim etapie. Obfity napływ funduszy do kufrów kryptowalutowych przedsięwzięć z Koreańscy inwestorzy detaliczni a fundusze kryptowalut spowolniły do sączyć. Wiele osób straciło wiarę w kryptowaluty, a niektórzy twierdzą, że ICO, jako mechanizm pozyskiwania funduszy, jest martwe. Choć może to być możliwe, szykuje się nowy szał zbierania funduszy. IEO wspiera zarówno fundraiserów, jak i spekulantów wstępna oferta wymiany.

IEO jest mutacją ICO. Początkowa oferta wymiany opiera się na ICO, a dla koreańskich inwestorów detalicznych IEO jest bezpieczniejszym sposobem spekulacji, ponieważ oferta jest dokonywana za pośrednictwem lokalnych giełd, które ponoszą ryzyko utraty reputacji w przypadku jakiegokolwiek oszustwa.

Pozyskiwanie funduszy z kryptowalut w Korei Południowej dzisiaj

Ostatnio udział społeczeństwa w ICO drastycznie spadł. Nigdzie nie jest to bardziej widoczne wizualnie niż na konferencjach dotyczących kryptowalut w Republice Korei. Frekwencja spadła. Zainteresowanie ogółu zmalało. Chociaż ostatnie konferencje, jak Konferencja BUIDL Seul 2018 widziałem prawie przyzwoitą frekwencję, szum wokół konferencji kryptowalutowych wygasł w porównaniu z gorącymi konferencjami, takimi jak Dekonomia, miało to miejsce na początku roku.

Uczestnicy BUIDL Seul 2018

Uczestnicy BUIDL Seoul 2018 (zdjęcie zrobione o godz. 10:00)

Z daleka trudno ocenić ten spadek. Wolumen obrotu na najlepszych lokalnych giełdach kryptowalut, takich jak Upbit i Bithumb, był stabilnie się wznosi cały miesiąc. Co najważniejsze, startupy finansowane przez kryptowaluty nadal często pielgrzymują do Korei.

Jednak głębsze kopanie ujawni, że większość innych lokalnych giełd, takich jak Coinrail, nie mają tyle szczęścia. Wolumeny handlowe są stałe lub maleją. Co gorsza w przypadku giełd zasiedziałych, w 2018 roku pojawiło się mnóstwo nowych giełd kryptowalut na rynku koreańskim. Sytuacja jest podobnie ponura w przypadku lokalnych przedsięwzięć próbujących pozyskać kapitał za pomocą mechanizmu pozyskiwania środków z początkowej oferty monet..

W odpowiedzi na rosnącą konkurencję giełdową i malejący apetyt spekulantów na ICO, zaczęły współpracować giełdy kryptowalut i przedsięwzięcia finansowane z kryptowalut. Dzięki współpracy te nowe przedsięwzięcia mają nadzieję poprawić swoją zdolność do pozyskiwania funduszy, a wymiany mają nadzieję poprawić wolumen obrotu i przyciągnąć nowych klientów.

Co to jest IEO?

Pierwsza oferta wymiany to zdarzenie związane ze zbieraniem funduszy, które jest administrowane przez giełdę kryptowalut w imieniu wystawca tokenu. Emitent tokenów to zazwyczaj nowe przedsięwzięcie, które tworzy kryptowalutę jako klasę aktywów w celu pozyskania bardzo potrzebnego kapitału. Ten wystawca tokenów zwykle płaci giełdzie kryptowalut opłatę za notowanie i procent tokenów sprzedanych na giełdzie za pośrednictwem IEO.

W zamian giełda kryptowalut jest zobowiązana nie tylko do sprzedaży nowo wyemitowanych tokenów, ale także do wystawienia tokena na giełdę po zakończeniu zbiórki. Co ważniejsze, giełda jest zachęcana do aktywnego wprowadzania na rynek tokenów, ponieważ otrzymuje procent tokenów sprzedanych w ofercie. Tak więc w IEO zarówno giełda, jak i wystawca tokenów angażują się w marketing tokenów.

Zalety IEO

Biorąc pod uwagę ryzyko utraty reputacji, giełdy kryptowalut są silnie motywowane do weryfikacji wystawcy tokenów i jakości ich oferty. W konsekwencji giełdy IEO rozwijają relacje powiernicze z nabywcami tokenów, wykonując due diligence, w które inwestorzy instytucjonalni tradycyjnie mocno inwestują. Biorąc pod uwagę rozpowszechnienie oszustw w świecie ICO, jest to ogromna korzyść dla nabywców tokenów, którzy kupują IEO od renomowanych giełdy kryptowalut.

Istnieją również zalety giełd, które kończą udane IEO. Zaletą jest dostęp do nowych i potencjalnie wyłącznych rynków w zależności od siły negocjacyjnej giełdy.

W minionych czasach, kiedy giełdy kryptowalut były w powijakach i dopóki płynność nie była problemem, mogły skutecznie konkurować pod względem doświadczenia użytkownika (UX) i interfejsu użytkownika (UI). Na przykład aplikacja Upbit, która jest łatwa do pobrania i wypróbowania, pochwyciła ogromną część aktywności handlowej dzięki eleganckiemu interfejsowi.

Jednak biorąc pod uwagę obecną liczbę giełd w Korei oferujących wyjątkowe doświadczenia w aplikacjach internetowych i na zaawansowanych urządzeniach mobilnych, płynność i dostęp do rynków stały się kluczowe dla ambicji konkurencyjnych nowo powstałych giełd.

Wady IEO

Niestety nic nie jest darmowe. Wydawcy tokenów muszą ponieść koszty korzyści docenianych przez giełdę kryptowalut i nabywców tokenów.

Na przykład, obecnie odnosząca największe sukcesy giełda IEO w Korei Południowej obciąża wystawców tokenów opłatą za wystawienie w wysokości co najmniej 20 BTC. Dodatkowo giełda zbiera 10% środków pozyskanych za pośrednictwem IEO prowadzonego za pośrednictwem jego wymiany.

Wydawcy tokenów ponoszą również ciężar kosztów marketingu tokenów. Koszty te mogą z łatwością przekroczyć 100 000 USD i muszą zostać poniesione niezależnie od jakości notowania giełdy IEO.

Wniosek

Aby zapewnić powtarzalny sukces, wymiana IEO będzie musiała być obsadzona przez multidyscyplinarny zespół doświadczonych inżynierów, technologów, informatyków i strategów biznesowych. Są to prawdopodobnie zasoby ludzkie najlepiej przystosowane do oceny technicznych i biznesowych aspektów nowych przedsięwzięć. Jest to zdecydowanie bariera wejścia dla przedsiębiorców budujących giełdy, którzy chcą skorzystać z nowej mody. W ostatnim miesiącu niektóre nowo powstałe giełdy IEO napotkały trudności finansowe właśnie dlatego, że brakowało im personelu, który byłby w stanie wybrać potencjalnie udane IEO.

Niektórzy inwestorzy instytucjonalni w Korei uważają, że IEO jest tylko chwilową modą, która powoduje zawyżanie cen tokenów do czasu, gdy przejdą przepisy wspierające autentyczne oferty tokenów bezpieczeństwa (STO). Jednak jest wielu koreańskich przedsiębiorców, którzy chcieliby się różnić. Uważają, że w republice jest dotkliwy brak możliwości pozyskiwania funduszy dla startupów.

Rzeczywiście, wiele nowych przedsięwzięć jest skłonnych zaryzykować wyrzucenie 20 BTC i włożyć 100 000 USD w skuteczną kampanię marketingową opartą na tokenach. Z ich perspektywy potencjalny zwrot z inwestycji jest wysoki. Nawet jeśli IEO jest chwilową modą, z radością rzucaliby kośćmi tak samo, jak wiele ostatnich IEO TemcoSą w stanie zdobyć miliony dolarów inwestycji od inwestorów detalicznych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me