Co to jest Libra Credit: Digital Assets as Future for International Credit

Kredyt Wagi oferuje zdecentralizowany ekosystem pożyczkowy oparty na Ethereum, który pomaga użytkownikom uzyskać otwarty dostęp do kredytów w dowolnym miejscu i czasie.

Dopóki użytkownik ma zasoby cyfrowe, będzie mógł pożyczać pieniądze od Libra Credit, wykorzystując te aktywa cyfrowe jako zabezpieczenie. Ponadto ci użytkownicy będą mogli budować międzynarodową historię kredytową – koncepcję, którą Libra Credit i jej partnerzy planują dążyć do uznania na całym świecie.

Platforma kredytowa Libra

Libra Credit planuje pobierać stałą 8% roczną stopę procentową, co jest możliwe dzięki partnerstwu z tradycyjnymi instytucjami finansowymi. Stawka jest konkurencyjna w stosunku do innych platform pożyczkowych peer-to-peer, takich jak Lending Club i Salt, ale nie jest związana z dostępnością równorzędnego dopasowania.

Platforma kredytowa Libra

Libra Credit współpracuje z kilkoma synergicznymi partnerstwami z giełdami kryptowalut, stabilnymi dostawcami monet, takimi jak Maker contrib, zewnętrznymi dostawcami danych do weryfikacji tożsamości, takimi jak uPort, oraz licencjonowanymi instytucjami finansowymi.

Drużyna

Współzałożyciel Lu Hua zaciął zęby w obszarze płatności fin-tech, spędzając kilka lat w PayPal na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich, zanim objął stanowisko dyrektora generalnego w wiodącej firmie oferującej cyfrowe usługi kredytowe o nazwie moKredit w 2011 r. Dzięki inwestycjom Sequoia Capital, Bertelsmann Asia Fund i Ventech China, moKredit skaluje się do ponad 30 milionów użytkowników za pomocą technologii obliczania kredytowego i zarządzania ryzykiem opartej na sztucznej inteligencji.

Zespół Libra Credit

Zespół Libra Credit

Podczas swojej pracy w moKredit Lu Hua odkrył, że wyjątkowo trudno jest zbudować międzynarodową historię kredytową ze względu na niezliczone systemy sprawozdawczości kredytowej w każdym kraju..

Współzałożyciel Dan Schatt pełnił również różne role przywódcze i kierownicze. Podczas pracy na stanowisku dyrektora generalnego ds. Innowacji finansowych w PayPal, był w stanie budować produktywne partnerstwa z różnymi instytucjami finansowymi.

W 2017 roku Hua i Schatt wskoczyli na blockchain i założyli Libra Credit, aby pomóc rozwinąć obecne ograniczone metody budowania kredytu na arenie międzynarodowej.

„Po raz pierwszy w historii ludzkości istnieją powszechnie akceptowane zasoby cyfrowe, takie jak Bitcoin i Ethereum” – skomentował Hua. „Wierzymy, że blockchain jest właściwą drogą”.

Libra Credit, platforma, która umożliwia każdemu pożyczenie pieniędzy od Libra Credit pod warunkiem, że posiada aktywa cyfrowe, opiera swój model biznesowy na szybko rosnącej populacji posiadaczy kryptowalut.

Jesteśmy pasjonatami integracji finansowej. Nie powinieneś płacić więcej pieniędzy ze względu na miejsce urodzenia. Jest to globalny problem, który może rozwiązać blockchain. Zasoby cyfrowe mogą być kupowane przez każdego i wszędzie, o ile masz dostęp do Internetu. To naprawdę moc ”. – skomentował Dan Schatt.

Doradcy Libra Credit

Doradcy Libra Credit

Libra Credit ma również dość zestaw doradców, takich jak prezes PayPal & Prezes Yahoo Scott Thompson, założyciel i dyrektor generalny Alphabit Digital Currency Fund Liam Robertson, założyciel & Dyrektor generalny Moven.com, dyrektor generalny Global ID & Dyrektor ds. Ryzyka w Ripple Labs Greg Kidd oraz prawnik i konsultant ds. Papierów wartościowych Zachary Fallon.

Końcowe przemyślenia

Wydaje się, że Libra Credit dąży do pozycjonowania się jako podmiot z najlepszymi z obu światów, elastycznością i decentralizacją platformy pożyczkowej opartej na aktywach cyfrowych oraz tradycyjnej instytucji finansowej i mniej niestabilnej instytucji.

„Uważamy, że konieczne jest zapewnienie platformy pożyczkowej w ramach przestrzeni kryptograficznej i współpraca z tradycyjnymi intuicjami finansowymi” – powiedział Hua. „Na początku trudniej jest budować w porównaniu z platformami peer-to-peer, ale w dłuższej perspektywie jest to bardziej obiecujące”.

„Widzimy przyszłość i widzimy, jak to się dzieje” – powiedział Schatt. „Libra Credit może być jednym z pierwszych produktów, które dają ludziom bardzo praktyczny i namacalny smak tego, jak blockchain może wyposażyć i ulepszyć ich codzienne życie”.

Chociaż tylko czas pokaże, w jaki sposób nieodłączna zmienność, która stała się tak głęboko związana z branżą kryptowalut, wpłynie na model biznesowy Libra Credit, z pewnością nie zaszkodzi to, że firma opracowuje ramy oceny kredytowej oparte na sztucznej inteligencji, aby zmniejszyć ryzyko związane z pożyczkami bok.

Aby dowiedzieć się więcej o Kredycie Libra, sprawdź ich teren i biały papier.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me