Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutą, czy jesteś doświadczonym inwestorem, nadal możesz się zastanawiać: „Co to jest karta kryptograficzna?” W tym artykule odpowiemy na wszystkie Twoje pytania na ich temat. Przyglądamy się również niektórym korzyściom i wyzwaniom dla konsumentów i handlowców korzystających z kart kryptograficznych. Na koniec podkreślamy niektóre z najlepszych kart kryptograficznych dostępnych obecnie na rynku, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć obecne opcje na 2018 rok i później.

Co to jest karta Crypto?

Odpowiedź na to pytanie jest właściwie dość prosta. Karta kryptograficzna to dowolna karta debetowa lub kredytowa, która umożliwia płacenie za pomocą co najmniej jednego rodzaju kryptowaluty. Karty kryptograficzne zazwyczaj zapewniają również opcję płatności za pomocą waluty fiducjarnej.

Chociaż możesz preferować płacenie za pomocą nowszych technologii płatności (np. Skanowanie kodów QR za pomocą urządzenia mobilnego), wiele osób lubi mieć możliwość skorzystania z karty. Większość kart kryptograficznych, jeśli nie wszystkie, oferuje elastyczność płatności przy użyciu kart plastikowych lub aplikacji mobilnych. Obie strony wygrywają.

Korzyści dla konsumentów

Konsumenci mają kilka zalet korzystania z karty kryptograficznej w porównaniu ze zwykłym przelewem z portfela do portfela.

Podczas gdy niektórzy użytkownicy mogą być przyzwyczajeni do wysyłania płatności kryptograficznych P2P, wielu nowszych użytkowników może nie być. Pozwalając na dokonywanie płatności kryptograficznych w sposób podobny do świata fiducjarnego, karty kryptograficzne zapewniają dodatkową wygodę i znajomość. Te atrybuty są kluczowymi komponentami, które pomagają kryptowalutom osiągnąć powszechną adopcję.

Ponadto karty kryptograficzne nie wymagają drobiazgowego procesu sprawdzania, czy adres odbiorcy jest prawidłowy. W wielu przypadkach, wysłanie na zły adres oznacza, że ​​nadawca w ogóle traci środki lub musi uiścić opłatę za odzyskanie. Używając kodu QR lub przeciągając kartę, użytkownicy mogą łatwiej zweryfikować szczegóły transakcji przed wysłaniem płatności.

Czy karty kryptograficzne mogą ułatwić powszechne przyjęcie kryptowalut?

Czy karty kryptograficzne mogą ułatwić powszechne przyjęcie kryptowalut?

Wyzwania dla kupców

Jednak karty kryptograficzne to nie tylko słońce i tęcza. Sprzedawcy muszą brać pod uwagę zmienne ceny kryptowalut. Na przykład, jeśli sprzedawca zaakceptował BTC (lub większość innych kryptowalut) w grudniu 2017 r., Prawdopodobnie byłby nieco sfrustrowany spadającymi wartościami cen w 2018 r. Wahania cen wywołują niesławną debatę między sprzedażą a HODL. W przypadku sprzedawców, którzy polegają na spójności, akceptowanie płatności kryptograficznych może zwiększyć ryzyko.

Ponadto sprzedawcy mogą po prostu nie chcieć poświęcać czasu na akceptację nowych form płatności, które nie zostały jeszcze rozpowszechnione. Wiele sklepów może zdecydować się na czekanie, aż zapotrzebowanie użytkowników osiągnie określony poziom.

Mimo że istnieją znaczne bariery w adopcji, kupcy powinni również rozważyć korzyści.

Korzyści dla kupców

Sprzedawcy powinni wziąć pod uwagę fakt, że karty kryptograficzne dowiodły, że mogą drastycznie obniżyć opłaty za przetwarzanie płatności przez strony trzecie. Kryptowaluty przynajmniej przynoszą korzystną konkurencję do handlu i mogą stać się przyszłością elektronicznych systemów gotówkowych. Wynika to w dużej mierze z ich misji obniżenia opłat transakcyjnych i czasu przetwarzania.

Ponadto, w przeciwieństwie do wielu giełd kryptowalut, które pobierają wysokie opłaty transakcyjne, wiele kart kryptograficznych ma niższe opłaty za wymianę. Upraszczają również ogólny proces wymiany kryptowalut.

Popularne karty kryptograficzne

Wszystkie karty wymienione poniżej oferują zarówno karty wirtualne, jak i karty plastikowe.

Zwróć uwagę, że ta lista nie obejmuje wszystkich kart kryptograficznych dostępnych na rynku i że zasady dotyczące tych kart (tj. Ograniczenia geograficzne i opłaty) mogą ulec zmianie po opublikowaniu tego przewodnika.

Wirex

Wirex, wcześniej znany jako E-coin, to jedna z najpopularniejszych kart kryptograficznych na rynku. Jedną z najfajniejszych cech tej karty jest to, że oferuje 0,5% zwrot pieniędzy za kryptowaluty za zakupy w sklepie.

Wirex oferuje kilka kluczowych integracji walut. Na przykład możesz przechowywać Bitcoin, Litecoin i Dash w portfelach blockchain o maksymalnym bezpieczeństwie. Możesz także użyć Wirex do wymiany ponad 50 różnych altcoinów. Co najważniejsze, aplikacja integruje się z kilkoma najpopularniejszymi procesorami płatności fiat, takimi jak PayPal, Alipay i nie tylko. Ułatwia to użytkownikom kupowanie i sprzedawanie kryptowalut w podróży.

Jednak dla inwestorów z USA Wirex nie jest obecnie dostępny od sierpnia 2018 r.

Wirex oferuje kilka ważnych integracji płatności fiat i kryptowalut.

Wirex oferuje kilka ważnych integracji płatności fiat i kryptowalut.

Monako

Chociaż projekt ten miał dwa lata opóźnień, obecnie wydaje się, że jest na dobrej drodze do przyjęcia przez użytkowników. Monako pracuje obecnie nad obsłużeniem listy oczekujących na około 70 000 zamówień. Latem 2018 roku Monako zostało wprowadzone w Europie i Singapurze. Oczekuje się, że w czwartym kwartale 2018 r. Będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych.

W przeciwieństwie do innych kart kryptograficznych z tej listy, Monako ma własną natywną kryptowalutę (MCO), która konsekwentnie zajmuje stosunkowo wysokie pozycje w rankingach kapitalizacji rynkowej. Kolejną interesującą ciekawostką, o której warto wspomnieć jest to Monako kupiło domenę crypto.com w 2018 roku za nieujawnioną sumę pieniędzy.

Szczegółowe informacje na temat opłat, opcji kart i nie tylko można znaleźć w naszym przewodniku dla początkujących na temat karty Monaco.

Zespół projektowy Monaco był w stanie kupić nazwę domeny crypto.com.

W 2018 roku zespół projektowy Monaco mógł kupić nazwę domeny crypto.com.

Cryptopay

Założona w 2013 roku Cryptopay jest jedną z najbardziej uznanych firm oferujących karty kryptograficzne na rynku. Projekt regularnie aktualizuje statystyki użytkowników, które dokładnie pokazują, jak popularna jest ta karta. Od połowy sierpnia 2018 roku Cryptopay może pochwalić się wydanymi ponad 121,00 kartami przedpłaconymi. Ma również ponad 921 000 aktywnych użytkowników.

Chociaż liczby te są imponujące, jeśli chodzi o karty kryptograficzne, należy również wziąć pod uwagę, że średnie transakcje miesięcznie są nadal dość niskie. Na przykład w lipcu 2018 roku było łącznie mniej niż 32 000 transakcji Cryptopay. Jednak statystyki te prawdopodobnie wskazują na ogólne wykorzystanie kart kryptograficznych. Odświeżające jest to, że Cryptopay upublicznia te statystyki, ponieważ zapewnia większą przejrzystość między firmą a potencjalnymi użytkownikami.

Cryptopay często publikuje statystyki dotyczące przyjęcia przez użytkowników swojej karty kryptograficznej.

Cryptopay często publikuje statystyki dotyczące przyjęcia przez użytkowników swojej karty kryptograficznej.

Karta zmiany Coinbase

Jak sama nazwa wskazuje, ta karta kryptograficzna jest bezpośrednio powiązana z Coinbase. Użytkownicy mogą łączyć swoje istniejące portfele Coinbase z kartą zmiany Coinbase. Niestety ta karta jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych od sierpnia 2018 roku.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz używać tej karty u 99% (38 milionów) sprzedawców na całym świecie. Nie zawiera również opłat miesięcznych ani opłat POS. Jednak dzienne wydatki są ograniczone do 1000 USD. Ponadto dzienna maksymalna wypłata z bankomatu wynosi tylko 200 USD.

Tak, możliwości adopcji tej karty w świecie rzeczywistym są na razie ograniczone; Jednak jego połączenie z Coinbase z pewnością daje mu potencjał, aby stać się bardziej realną opcją w przyszłości. Jest to szczególnie ważne, jeśli Coinbase zdecyduje się otworzyć rejestrację Shift Card dla użytkowników na całym świecie.

Chociaż karta Shift Card ogranicza liczbę zapisów do użytkowników z USA, może być używana do wydawania pieniędzy online i offline u ponad 38 milionów sprzedawców na całym świecie. Umożliwia także użytkownikom bezpośrednie łączenie ich kont Coinbase.

Chociaż karta Shift Card ogranicza liczbę zapisów do użytkowników z USA, może być używana do wydawania pieniędzy online i offline u ponad 38 milionów sprzedawców na całym świecie. Umożliwia także użytkownikom bezpośrednie łączenie ich kont Coinbase.

Bitwala

Jeśli chodzi o integrację walut, Bitwala jest na podobnym (jeśli nie wyższym) poziomie co Wirex. Dostępne waluty fiducjarne obejmują USD, EUR, GBP, JPY, KRW, VND, AUD i kilka walut Ameryki Południowej. Ponadto Bitwala nawiązała współpracę z ShapeShift, popularną giełdą kryptowalut. Oznacza to, że użytkownicy mogą wysyłać i odbierać różne kryptowaluty, w tym kilka pojawiających się altcoinów.

Jedną z największych zalet jest to, że użytkownicy poziomu 3 mogą wydać do 50 000 € miesięcznie na jednym koncie. Wymaga to jedynie szybkiej sesji Skype z przedstawicielem firmy. Możesz również podnieść ten limit do 100 000 EUR. Jako użytkownik biznesowy poziomu 4 możesz wydać do 500 000 EUR miesięcznie. Jest to znacznie więcej niż większość innych kart kryptograficznych dostępnych obecnie na rynku. Jednak jedną wadą jest to, że Bitwala nie jest dostępna w Stanach Zjednoczonych od sierpnia 2018 roku.

Bitwala ma jedne z najwyższych miesięcznych limitów wydatków spośród wszystkich kryptowalut dostępnych na rynku.

Bitwala ma jedne z najwyższych miesięcznych limitów wydatków spośród wszystkich kart kryptograficznych na rynku.

Wniosek

W 2018 roku nadal istnieje szereg opłat do rozważenia przy korzystaniu z kart kryptograficznych. Na przykład wiele osób pobiera opłatę w wysokości 3% za transakcje międzynarodowe. Należy również wziąć pod uwagę ograniczenia geograficzne. Chociaż w wielu lokalizacjach możesz płacić fiat, płatności kryptograficzne nadal zależą od przyjęcia sprzedawcy.

Na razie karty kryptograficzne nie sprawiają, że handel bez granic staje się rzeczywistością. Pomimo tych problemów karty kryptograficzne są nadal ważne, ponieważ oferują połączenie między gospodarką fiducjarną i kryptowalutową. W rezultacie ten link umożliwia stworzenie lepszej podstawy dla różnych kryptowalut, aby uzyskać powszechną akceptację jako formy płatności P2P.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me