Dlaczego potrzebujemy prywatności?

Zanim przejdziemy do szczegółowości Horizen, najpierw rozważmy: dlaczego potrzebujemy prywatności?

Dzięki Edward Snowden (były CIA, oficer wywiadu NSA i demaskator) teraz znamy proces „zbierania wszystkiego” NSA, który ma na celu gromadzenie, monitorowanie i przechowywanie wszelkich form komunikacji międzyludzkiej na Ziemi.

Plik Opiekun szczegółowo omówił to: Liczny Dokumenty NSA, które już opublikowaliśmy wykazać, że celem NSA jest gromadzenie, monitorowanie i przechowywanie każdej komunikacji telefonicznej i internetowej, która ma miejsce w Stanach Zjednoczonych i na ziemi. Już codziennie gromadzi miliardy połączeń i e-maili ”.

Według Snowdena prywatność to nie tylko ochrona naszych informacji, to podstawowe prawo człowieka.

„Prywatność to nie coś do ukrycia. Prywatność to coś, co należy chronić. Taka właśnie jesteś. To jest to, w co wierzysz, kim chcesz się stać. Prywatność to prawo do siebie. Prywatność jest tym, co daje Ci możliwość podzielenia się ze światem, kim jesteś, na własnych warunkach, aby mogli zrozumieć, kim próbujesz być. I chronić dla siebie części siebie, których nie jesteś pewien, z którymi wciąż eksperymentujesz. Jeśli nie mamy prywatności, tracimy możliwość popełniania błędów. Tracimy zdolność bycia sobą. Prywatność jest źródłem wszystkich innych praw. Wolność słowa nie ma większego znaczenia, jeśli nie możesz mieć cichej przestrzeni ”.

~ Edward Snowden, poproszony o odpowiedź na wycenę: „Jeśli nie robisz nic złego, nie masz się czym martwić”.

Co to jest Horizen?

Poznaj Horizen, pierwszą w historii kompleksową, zaszyfrowaną anonimową sieć pieniężną TLS, usługę przesyłania wiadomości, platformę treści i zdecentralizowaną organizację autonomiczną (DAO)

Zespół Horizen w swojej białej księdze powtarza podobną opinię dotyczącą chęci zwiększenia prywatności i wolności dla użytkowników: „Żyjemy w hiperregulowanym i kontrolowanym świecie, w którym miliardy osób pozbawionych jest podstawowych praw człowieka, takich jak własność, prywatność, swoboda zrzeszania się i dostęp do informacji”.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Specyfikacje

Algorytm: Equihash

Całkowita ostateczna podaż: 21 000 000 milionów (tak samo jak Bitcoin)

Nagroda za blok PoW: 12,5 ZEN

Obecne zasilanie w obiegu: 3,274,188

Podział każdego bloku PoW: 3,5% nagroda za bezpieczne węzły, 8,5% skarbiec zespołu ZenCash, 88% nagroda dla górników.

Monety miesięcznie: 216000 ZEN

Czas blokady: 2,5 minuty

Okres obniżenia o połowę: co ~ 4 lata, zgodnie z Bitcoinem

Dystrybucja monet

Górniczy: 88%

Bezpieczne węzły: 3,5%

Główny zespół: 8,5%

O Horizen

Horizen wypuścił 23 maja 2017 jako widelec Zclassic, widelec Zcash. Wszystkie Zclassic posiadane przed blokiem 110000 otrzymały Horizen w stosunku 1: 1.

Oznacza to, że gdybyś miał 100 Zclassic, dostałbyś 100 Horizen. To podejście w stylu „zrzutów lotniczych” zachowało Zclassic, ale przyniosło również wsparcie społeczności Horizen.

Zclassic zaczął usuwać 20% Nagrodę Założycieli Zcash przez pierwsze cztery lata i powolny początek podaży pieniędzy. Przyczyną rozszerzenia do nowego rozwidlenia było bezpieczeństwo. Rozszerzył również funkcjonalność w pełni zaszyfrowanej sieci wraz z innowacyjnymi modelami ekonomii i zarządzania.

Biała księga rozwija dalej: „Postrzegamy Zclassic jako zasadniczo czysty projekt kryptowaluty oparty na otwartym kodzie źródłowym, całkowicie dobrowolny, podczas gdy Zen rozszerza się na platformę z wewnętrznym finansowaniem, aby ułatwić szerszy zestaw komunikacji, udostępniania plików i działań ekonomicznych.”

Jak działa Horizen

Jak omówiono w tym artykule Zcash, ekranowane i przezroczyste opcje pozwalają użytkownikom chronić swoje transakcje jako całkowicie prywatne (anonimowy adres „z”) lub przezroczyste (pseudonimowy adres „t”).

Horizen zawiera funkcję bezpiecznego przesyłania wiadomości w ramach chronionych transakcji, która całkowicie chroni tożsamość użytkowników.

Za tym stoją 3 główne systemy:

 1. ZenChat – Chociaż Zcash posiada już funkcję przesyłania wiadomości, żaden portfel do tej pory nie korzystał z tej funkcji. ZenChat umożliwia korzystanie z tej funkcji w dostosowanej, bezpiecznej sieci komunikacyjnej
 2. ZenPub – Anonimowa platforma do publikacji dokumentów korzystająca z IPFS jest w tandemie z rozwojem ZenCash
 3. ZenHide – Możliwość obejścia blokowania handlu kryptograficznego za pomocą frontingu domen.

ZenChat – zaszyfrowane wiadomości tekstowe za pośrednictwem Blockchain

Wiadomości ZenChat są szyfrowane za pomocą uznanych w branży i zaufanych algorytmów, takich jak AES-256. Korzystając z pola tekstowego o limicie 512 znaków (zgodnie z oryginalnym projektem Zcash) transakcji, wiadomości mogą być dołączane i wysyłane do użytkowników. Ułatwia to bezpieczny handel i komunikację.

ZenPub – bezpieczna platforma do publikowania treści dzięki protokołom otwartej dystrybucji

ZenPub umożliwia użytkownikom anonimowe publikowanie dokumentów w IPFS poprzez pole tekstowe adresu z. W oparciu o testy IPFS jest obecnie obsługiwaną infrastrukturą do publikowania. System można jednak rozszerzyć na inne rozproszone archiwa.

ZenHide – fronting domeny chroni dane użytkownika i kryptowaluty przed blokadami ze strony wrogich organów regulacyjnych

Kraje wrogie kryptowalutom mogą blokować Bitcoin, a nawet Zcash. ZenCash wykorzystuje technikę frontingu domeny, która ukrywa punkt końcowy komunikacji. ZenCash w szczególności łączy komercyjną dystrybucję treści (CDN) z Hypertext Transfer Protocol Secure (HTTPS), bezpieczniejszym wariantem standardowej architektury internetowej.

Ostatecznie Zen przyjmuje najlepsze na rynku przypadki użycia zabezpieczeń i łączy je w nowy token, aplikację i platformę z dodatkowymi wbudowanymi zabezpieczeniami i anonimowością na poziomie protokołu.

Zestaw funkcji ZenCash

Inne długoterminowe przypadki użycia Horizen obejmują:

 • Zarządzanie jako usługa (GaaS) – Otwarcie modelu zarządzania i platformy na inne inicjatywy do wykorzystania
 • Zdecentralizowana wymiana aktywów (DEX) – Możliwość hostowania i wydawania nowych tokenów w całkowicie zdecentralizowany sposób
 • Selektywny dowód tytułu własności – Spełnianie potrzeb w zakresie zarządzania nieruchomościami poprzez bezpieczne przenoszenie własności w formie cyfrowej za pośrednictwem systemu bez zaufania
 • Zdecentralizowane usługi bankowe – Możliwość pożyczania i pożyczania za pośrednictwem Blockchain
 • Ubezpieczenie P2P – System, w którym członkowie łączą swoje zasoby, aby zajmować się składkami i innymi ubezpieczeniami

Bezpieczne węzły vs masternody

Masternodes (inaczej systemy walidatorów połączonych) działają jako ochrona łańcucha bloków przed atakami sieciowymi. Działają podobnie do algorytmów dowodzenia stawek, ale wykorzystują nieco inne zachęty i strukturę rynku.

Masternody (podobnie jak DASH) obsługują funkcje takie jak natychmiastowe i anonimowe płatności. Ponadto obsługują zdecentralizowane zarządzanie, w którym operatorzy węzłów mogą głosować w dowolnych kwestiach.

Jedną z krytyki górników jest to, że zachęty mogą zmieniać się z jednej monety na drugą z dnia na dzień, gdy zmienia się rentowność i poziom trudności. Aby temu zaradzić, Masternodes wymaga określonej kwoty zabezpieczenia, aby obsługiwać węzeł, zachowując lojalność operatorów.

Sposób, w jaki Masternodes otrzymuje rekompensatę poprzez dochód podobny do dywidendy (podobny do nagród górników Bitcoin).

Horizen działa na podobnym modelu motywacyjnym. Nieznaczne modyfikacje uzasadniały zmianę nazwy w celu zabezpieczenia węzłów, a nie „masternodów”. Różnica polega na tym, aby nie blokować monet poza siecią (powodując sztuczną inflację), utrzymywać niską barierę dostępu i zapewniać bezpieczeństwo sieci.

Bezpieczne węzły są nagradzane za zapewnianie krytycznych funkcji, takich jak:

 1. Zapewnienie, że cała komunikacja sieciowa jest szyfrowana między węzłami a portfelem
 2. Utrzymanie pełnego blockchaina Horizen
 3. Zapewnienie połączeń szyfrowania opartych na certyfikatach dla aplikacji portfela Horizen

Bezpieczne węzły utrzymują standard bezpieczeństwa i wydajności. Dzięki temu system pozostaje rozproszony i odporny na DDoS i inne ataki.

Bezpieczne węzły wymagają tylko tyczenia 42 ZEN. Stwarza to znacznie niższą barierę wejścia i pozwala większej liczbie osób uruchomić bezpieczny węzeł. Inne systemy węzłów głównych zazwyczaj wymagają znacznych inwestycji (np. DASH wymaga 1000 tokenów, czyli ponad 300 000 USD)

Ostatecznie bezpieczne węzły obniżają barierę wejścia dla użytkowników. Dodatkowo wymuszają szyfrowaną komunikację między węzłami. Dzięki temu chronią przed podsłuchem.

Wyzwania i krytyka

Jak omówiono w artykułach Hush and Zcash, Horizen używa tych samych zaufanych kluczy prywatnych i ceremonii, co Zcash. Oznacza to, że wszelkie problemy z backdoorem miałyby również zastosowanie do Horizen

Rolf Versluis, główny inżynier Horizen, komentuje dalej:

„Horizen (i Zclassic AFAIK) używają oryginalnych parametrów Zcash utworzonych podczas ceremonii generowania parametrów Zcash.

Po przeanalizowaniu procesu, który zespół Zcash wykonał podczas ceremonii, zespół Horizen uznał, że zostało to zrobione w sposób, który zminimalizuje możliwość jakichkolwiek problemów z „Odpadami niebezpiecznymi”.

Chodziło o to, że jeśli Horizen znajdzie wsparcie rynkowe, będziemy w stanie zorganizować ceremonię generowania nowych parametrów lub przeniesiemy się na inny podstawowy system oprogramowania i przejdziemy do innego zestawu parametrów w tym czasie. ”

Mówiąc bardziej zachęcająco, nie wpłynęłoby to na komunikację na poziomie protokołu i wprowadzone środki bezpieczeństwa, nawet jeśli istnieje luka w zabezpieczeniach. Ponadto do tej pory nie było dowodów na to, że sama ceremonia lub którykolwiek z aktorów działał złośliwie.

Nowe i godne uwagi osiągnięcia

 • Pomoc Zen – Baza wiedzy systemu obsługi klienta i system sprzedaży biletów
 • Ponad 7240 bezpiecznych węzłów – To spore osiągnięcie i wskazuje na bardzo odporny, bezpieczny Blockchain
 • Partnerstwo IOHK – Stworzona przez Charlesa Hoskisona z Cardano, IOHK jest firmą zajmującą się analizą danych skoncentrowaną na Fintech, która będzie zajmować się analizą danych dla Horizen
 • Obsługa portfela Ledger – Użytkownicy mogą teraz wysyłać i odbierać ZEN za pomocą portfela sprzętowego

Jak widać, Horizen był zajęty rozwojem, rozbudową swojego zespołu i bezpieczną siecią węzłów. ZEN pozostaje również jedną z 10 najlepszych monet Equihash pod względem rentowności.

Gdzie możesz przechowywać Horizen?

Horizen oferuje różne formaty portfeli w kilku systemach operacyjnych:

 • Portfele Arizen i Swing – Portfele komputerowe zalecane i obsługiwane przez deweloperów dla systemów Windows, Mac i Linux
 • Portfel internetowy – Sprytny interfejs sieciowy, który umożliwia dostęp do portfela przez przeglądarkę
 • Android – Wygodny portfel mobilny dostępny dla użytkowników Androida
 • Portfel papierowy – Jedna z najbardziej podstawowych i offline metod przechowywania kryptowalut

Arizen portfel dostępny w systemach Windows, Mac i Linux

Gdzie kupić lub sprzedać Horizen

Największe giełdy to Bittrex i Cryptopia.

Gdzie kopać zen

Niektóre z najlepszych basenów górniczych obejmują https://zenmine.pro/ i https://zen.suprnova.cc/ ale jest ich dziesiątki do wyboru.

Wniosek

Horizen jest prawdziwym liderem nie tylko w zakresie prywatności, ale także zarządzania, zachęt ekonomicznych i czystej pomysłowości inżynieryjnej. Zen to pierwsza w historii kryptowaluta zbudowana w TLS. Chroni nie tylko protokół, ale także pakiety danych przesyłane między komunikacjami.

Ich bezpieczny system węzłów zapewnia niską barierę wejścia, pasywny strumień dochodów dla operatorów węzłów. Obsługują sieć, egzekwując surowe wymagania dotyczące prywatności, zachowując pełną historię i szyfrując dane sieciowe.

Wiele osób mówi „kiedy Lambo”… ja mówię, kiedy prywatność? W przypadku inicjatyw takich jak Horizen być może odpowiedź brzmi: teraz prywatność.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me