Co to jest ETHLend?

ETHLend to zdecentralizowana aplikacja pożyczkowa (DAPP) działająca w sieci Ethereum, która oferuje bezpieczne inteligentne kontrakty pożyczkowe typu peer to peer. ETHLend dąży do demokratyzacji procesu pożyczkowego, który wymaga wielu procesów, pozbawiając władzę i kontrolę posiadaną przez tradycyjne banki i duże instytucje finansowe. W przeciwieństwie do innych aplikacji pożyczkowych opartych na technologii blockchain, ETHLend pozwala pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy decydować o istotnych szczegółach pożyczki bez pośrednictwa. Zasadniczo oznacza to, że pożyczkodawca i kupujący w dowolnym miejscu na świecie mogą zawrzeć umowę pożyczki na swoich warunkach.

Nagłówek ETHLend

Problemy rozwiązane przez zdecentralizowane pożyczki

Decentralizacja może rozwiązać wiele wrodzonych problemów związanych z naszym obecnym scentralizowanym systemem pożyczkowym. Oto trzy największe powody, dla których decentralizacja pożyczek ma sens.

  1. Zaufanie: Decentralizacja całkowicie eliminuje potrzebę zaufania pożyczkodawcy i kontrahentowi. Zabezpieczenie pożyczki jest blokowane i kontrolowane przez inteligentne kontrakty, które są emitowane w publicznym łańcuchu bloków.
  2. Przezroczystość: Sieć Ethereum zapewnia przejrzystą księgę, która jest otwarta do wglądu. Każda transakcja jest rejestrowana i może zostać zweryfikowana. Przejrzysta księgowość Ethereum usuwa ślepe zaufanie wymagane w transakcjach między dwiema instytucjami bankowymi.
  3. Dostęp: Korzystając z sieci Ethereum, pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy ETHLend mogą organizować transakcje pożyczkowe z dowolnego miejsca na świecie. Transakcje pożyczkowe odbywają się z adresu Ethereum na adres Ethereum, umożliwiając nieograniczony dostęp na całym świecie. Bez ograniczeń zarówno pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy mają dostęp do znacznie szerszej puli płynności pożyczki.

Korzyści ze zdecentralizowanego kredytowania

Jak działa pożyczka ETHLend?

ETHLend wymaga, aby pożyczkobiorcy przesłali tokeny kompatybilne z ERC-20 lub domeny Ethereum Name Service (ENS) jako zabezpieczenie przed pożyczkami Ethereum na wypadek, gdyby pożyczkobiorca zalegał z płatnością. Obecnie tylko pożyczkobiorcy mogą tworzyć wnioski o pożyczkę na ETHLend. Aby złożyć wniosek o pożyczkę, pożyczkobiorca musi ustawić dane, takie jak długość pożyczki, premia odsetkowa i ilość tokenów potrzebnych do zabezpieczenia. Jeśli pożyczkodawca zgodzi się na te warunki, zostanie utworzona umowa pożyczki. Z powstania jakiejkolwiek pożyczki mogą wyniknąć tylko dwa scenariusze:

  1. Pożyczkobiorca spłaca pożyczkę. Pożyczkodawca otrzymuje wtedy swój pierwotny kapitał wraz z odsetkami. Lub
  2. Pożyczkobiorca nie spłaca pożyczki. Pożyczkodawca otrzymałby wówczas przekazane zabezpieczenie pożyczkobiorcy

Proces pożyczki ETHLend

Sprzedaż tokenów LEND i aktualna cena

Sprzedaż LEND tokenów ETHLend zakończyła się 30 listopada 2017 r. Zgodnie z ICODrops, ETHLend zebrał 17 860 000 $ ze swojego celu 17 900 000 $. Maksymalna podaż tokenów LEND, które zostaną utworzone, wynosi 1,299,999,942, podczas gdy obecna podaż tokenów LEND w obiegu wynosi 1,032,154,231. Cena LEND znacznie spadła w ciągu dziesięciu dni, począwszy od 7 stycznia. W ciągu tego dziesięciodniowego okresu cena pożyczki spadła z 40 do 10 centów.

Ogromny spadek cen pożyczki można przypisać fałszywym plotkom, że rząd Korei Południowej planował zakazać wymiany bitcoinów i kryptowalut. Wydawało się, że ta wiadomość spowodowała załamanie całego rynku. Od momentu osiągnięcia dna cena LEND ustabilizowała się i przesunęła się w bok w przedziale od 15 do 20 centów. Wydaje się, że rynek kryptowalut podąża za historycznym trendem spadkowym w styczniu. Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby rynek poruszył się w bok przez kolejny tydzień lub dwa, zanim powróci do powolnej hossy.

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skrypt”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(funkcja () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skrypt”);

s.type = „text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serv / v3 / coin / chart? fsym = LEND&tsyms = USD, EUR, BTC ”;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?”) >= 0? „&”:„? ”) +„ App = ”+ nazwa_aplikacji;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Funkcje tokena POŻYCZ

Token LEND firmy ETHLend jest tokenem zgodnym z ERC-20, który został sprzedany w ofercie przedsprzedażnej i ICO. Token LEND pełni kilka ważnych funkcji na DAPP.

Opłaty rabatowe

Użytkownicy tokenów LEND otrzymają 25% obniżkę ceny opłat za platformę w porównaniu do płatności za pomocą Ethereum. Chociaż tokeny LEND można kupować i sprzedawać na giełdach, głównym zastosowaniem LEND jest utworzenie rabatu przy płaceniu za opłaty za wdrożenie ETHLend DAPP.

Airdrops

Aktywni pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy otrzymają kwartalne zrzuty lotnicze. ETHLend planuje wykorzystać 20% swoich zdecentralizowanych opłat za aplikację na zakup Pożyczki z rynku i „zrzut” Pożyczki do wszystkich pożyczkodawców i pożyczkobiorców na ETHLend. Airdropy zostaną wykorzystane do zwiększenia akceptacji użytkowników, a także do zwiększenia wolumenu książek wypożyczonych.

Ekskluzywne funkcje

Poszczególne usługi na ETHLend będą dostępne tylko do zakupu przez LEND. Przykłady tych funkcji obejmują polecane listy pożyczek, a także kampanie marketingowe za pośrednictwem poczty e-mail.

Bonusy za polecenie

ETHLend planuje zakup dodatkowej Pożyczki, aby nagrodzić pożyczkodawców i pożyczkobiorców, którzy dodają nowych uczestników do zdecentralizowanej platformy pożyczkowej.

Stworzenie zdecentralizowanej oceny kredytowej pożyczkobiorców

ETHLend planuje również ostatecznie oferować niezabezpieczone pożyczki swojej bazie użytkowników. Pożyczki niezabezpieczone, czyli pożyczki, w których pożyczkobiorca nie wnosi zabezpieczenia w przypadku spłaty, są dla pożyczkodawcy znacznie bardziej ryzykowne. Aby pomóc pożyczkodawcom w rozwiązaniu problemu z oceną ryzyka związanego z pożyczkami niezabezpieczonymi, ETHLend planuje stworzyć zdecentralizowany rating kredytowy dla wszystkich swoich użytkowników. Mówiąc dokładniej, pożyczkobiorcy Ethlend będą mieli możliwość budowania swojej reputacji w miarę upływu czasu, ponieważ skutecznie spłacają pożyczki.

Każdy pożyczkobiorca ETHLend będzie miał zdecentralizowany rating kredytowy utworzony na podstawie kilku źródeł danych. Głównym źródłem danych dla tych ratingów kredytowych będą tokeny kredytowe (CRE), które zostaną wydane przez samą ETHLend. Pożyczki oparte na reputacji umożliwią Ethlend wprowadzenie koncepcji niezabezpieczonych pożyczek dla użytkowników, a także zapewni więcej informacji zabezpieczonym pożyczkodawcom. Ponadto ETHLend planuje umożliwić użytkownikom nadawanie zdecentralizowanej oceny kredytowej innym łańcuchom bloków. Pożyczkobiorcy będą wtedy mogli wykorzystać swoją dobrze wypracowaną ocenę kredytową również w aplikacjach na różnych blockchainach.

Żetony kredytowe (CRE)

Tokeny kredytowe to token zgodny z ECR-20, który będzie używany wyłącznie w ETHLend do reprezentowania reputacji pożyczkobiorcy. Tymi tokenami nie można handlować ani nawet przenosić na inny adres. Im więcej żetonów kredytowych powiązanych z kontem użytkownika, tym bardziej godne zaufania jest konto użytkownika.

ETHLend będzie zarządzać reputacją pożyczkobiorców, wydając Token Kredytowy użytkownikom, którzy pomyślnie spłacą pożyczki. Za każdy skuteczny zwrot 1 ETH, użytkownik otrzyma 0,1 CRE. Podobnie, ETHLend planuje „spalić” Żetony Kredytowe z dala od kont, które nie spłacają pożyczek. Użytkownik z dużą kwotą CRE będzie mógł uzyskać pożyczki, których inny użytkownik z niską kwotą CRE nie mógłby. Użytkownicy z wyższymi kwotami nieruchomości komercyjnych zostaną nagrodzeni lepszymi stopami procentowymi, a także będą zobowiązani do wniesienia niższego poziomu zabezpieczenia dla podobnych pożyczek w porównaniu do użytkowników z mniejszą kwotą CRE.

Zespół ETHLend & Postęp

ETHLend zespół obecnie składa się z dużej grupy dwudziestu dwóch członków i sześciu doradców. ETHLend jest obecnie zarządzany przez swojego założyciela i CEO, Stani Kulechov. Inni znaczący członkowie zespołu ETHLend to Jordan Lazaro Gustave, Head of Management, a także Martin Wichmann, Szef sprzedaży tokenów, który podniósł prawie 100% celu ICO ETHlend. Ponadto zespół ETHLend składa się z kilku członków całkowicie skupionych na marketingu i korespondencji medialnej. Wreszcie zespół ma wielu doradców technicznych i nietechnicznych, którzy zajmują się prawie wszystkimi kwestiami biznesowymi, w tym bezpieczeństwem, kwestiami prawnymi i rozwojowymi.

Zespół ETHLend

Plan postępu

Zespół ETHLend wyruszył ambitne cele przez następne dwa lata. W najbliższej przyszłości ETHLend planuje dodać zarówno bitcoiny, jak i niezabezpieczone pożyczki do swojej zdecentralizowanej aplikacji. Oto główne cele zespołu na pierwsze dwa kwartały 2018 roku.

Bramki w 1. kwartale

Cele ETHLend za kwartał 1

Bramki w drugim kwartale

Cele za kwartał 2 ETHLend

Wniosek

ETHLend zapewnia zdecentralizowaną platformę, na której zabezpieczone pożyczki typu peer to peer Ethereum mogą być zawierane między dowolnymi dwiema osobami na świecie. Usuwając politykę i granice z równania, ETHLend ma nadzieję zrewolucjonizować branżę pożyczkową. ETHLend ostatecznie dąży do stworzenia prawdziwie globalnego rynku, który przyniesie korzyści wszystkim uczestnikom, którzy chcą zarówno udzielać, jak i otrzymywać pożyczki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me