Co to jest Einsteinium? Przewodnik dla początkujących

Być może zauważyłeś, że nowa moneta, Einsteinium, wkradła się do pierwszej pięćdziesiątki na rynku z głębin niższych rankingów CoinMarketCap. Właściwie to dokładniej dotarł do nowego miejsca, przeskakując z wsparcia ~ 0,80 $ do ponad 2,00 $ w ciągu kilku dni.

Biorąc przykład z element syntetyczny o tej samej nazwie, Einsteinium jest kryptowalutą przeznaczoną do finansowania projektów naukowych, technologicznych i filantropijnych. Moneta Einsteinium, odpowiednio skrócona EMC2, jest źródłem tego finansowania i krąży przy użyciu algorytmu dowodu pracy podobnego do własnego Bitcoina. W praktyce EMC2 funkcjonuje więc tak, jakby ktoś wziął Bitcoin i połączył go z funduszem charytatywnym.

Jak więc Einsteinium wypełnia swoją misję filantropijną i co sprawia, że ​​jest tak atrakcyjny dla inwestorów? Weźmy się za to.

Einsteinium: Co to jest, jak to działa

Einsteinium rozpoczęła się w 2014 roku, ale nie odnotowała zbyt wielu działań aż do wiosny 2017 roku. 1 marca Fundacja Einsteinium oficjalnie uruchomiła i do kwietnia oficjalnie zarejestrowała się jako organizacja non-profit w Montrealu w Kanadzie, stając się pierwszym badaniem skoncentrowana organizacja non-profit w kryptosferze.

Fundacja Einsteinium jest organizacyjnym odpowiednikiem monety Einsteinium, ośrodkiem przeznaczonym na cele charytatywne i badawcze projektu. W ramach swojego systemu proof of work mining fundacja otrzymuje 2,5% z każdego bloku nagrody. Z tego dochodu 0,5% przeznacza się na krany, marketing i darowizny, a pozostałe 2% na finansowanie badań naukowych.

Fundacja EMC2

Możesz się zastanawiać, w jaki sposób Fundacja Einsteinium wybiera, które projekty otrzymują dofinansowanie i ile środków otrzymują. Cóż, aby to zrozumieć, musisz wiedzieć, jak działają epoki w ramach konsensusu EMC2 potwierdzającego zgodność pracy.

Więc jaka jest epoka?

Epoka to czas potrzebny górnikom na zbudowanie 36 000 bloków w księdze publicznej Einsteinium, czyli około 25 dni.

Po zakończeniu epoki dochody z nagród blokowych Fundacji Einsteinium z tej epoki są przeznaczone na finansowanie badań lub projektów w branży naukowej, technologicznej lub blockchain. Członkowie społeczności Einsteinium są proszeni o głosowanie na projekt, który ich zdaniem ma największy potencjał i jest najbardziej wart finansowania.

coinspecs

W sumie będzie 730 epok, w których górnicy będą mogli otrzymać nagrody blokowe. Zgodnie z modelem Einsteinium, zysk z nagród blokowych skaluje się w dół, gdy sieć przechodzi do każdej nowej epoki, więc z biegiem czasu liczba monet oferowanych przez każdą nagrodę będzie się zmniejszać. Na przykład w pierwszych dwóch epokach nagrody blokowe wynosiły 1024 EMC2. W ostatniej epoce nagrodą za blok będzie tylko jeden żeton Einsteinium.

Możesz zapytać, dlaczego ktoś miałby wydobywać coś, co oferuje mniej nagród w miarę rozwoju łańcucha blokowego?

Dwa słowa: wydarzenia w tunelu czasoprzestrzennymemcblockrewards

Wydarzenie Wormhole jest wyjątkowym wkładem Einsteinium w dowód modelu pracy. Zjawisko to występuje losowo w każdej epoce i trwa 180 bloków, podczas których nagroda blokowa w wysokości 2973 EMC2 zastępuje standardową nagrodę w tej epoce. Ten system loterii ma na celu utrzymanie atrakcyjności wydobycia dla społeczności górniczej blockchain, a także ma na celu zrekompensowanie spadku nagród blokowych z każdą kolejną epoką.

W rzeczywistości zespół Einsteinium wierzy, że w przyszłości wydobycie stanie się jeszcze bardziej opłacalne. Im bardziej moneta EMC2 zyskuje na wartości, tym bardziej lukratywne będą wydarzenia w tunelu czasoprzestrzennym. Biorąc pod uwagę, że nagrody blokowe za te wydarzenia są stałe, górnicy będą zachęcani do kopania wyłącznie w przypadku wormholów, ponieważ będą zyskiwać na wartości wraz z samą walutą.

Einsteinium Historia handlowa

Dopóki sprawy nie zaczęły się naprawdę z Fundacją Einsteinium na początku 2017 roku, wolumen obrotu był zasadniczo płaski dla EMC2. Na przykład w latach 2014-2017 notowano go statycznie za mniej niż jedną dziesiątą centa, aż do stabilnego wzrostu do 0,08 USD..

Ostatnio jednak EMC2 przeszło parabolę. Spędził większość listopada i grudnia wspinając się do zdrowego poziomu 0,80 USD, aw ciągu ostatnich dwóch dni przebił 2,00 USD do rekordowego poziomu 2,77 USD..

emcchart

Einsteinium spał przez jakiś czas i biorąc pod uwagę obietnicę projektu, nadeszła chwila, gdy światło dzienne się zaczęło. Jednak jest najbardziej prawdopodobne, że nadchodzący hard fork EMC2 i oczekiwane wiadomości z 19 grudnia spowodowały wzrost zaufania inwestorów.

Gdzie kupić Einsteinium

Jeśli chcesz kupić EMC2, najlepiej będzie zdobyć trochę Bitcoina i udać się do Bittrex, Poloniex lub Cryptopia. Handluje również Litecoinem na Cryptopii, ale wolumen dla tych par handlowych wyniósł tylko 0,01% w ciągu ostatnich 24 godzin. W ciągu ostatnich 24 godzin większość jego wolumenu Bitcoin przeszła przez Bittrex na poziomie 82,98%, podczas gdy Poloniex zajmuje drugie miejsce z wynikiem 16,52%.

Witryna Einsteinium wymienia również Upbit jako możliwą wymianę, ale w chwili pisania tego tekstu CoinMarketCap nie ma zapisu tej wymiany.

Gdzie przechowywać Einsteinium

Witryna internetowa Einsteinium oferuje pliki do pobrania dla nowo wydanego portfela, który ma pomieścić nadchodzący widelec.

Moneta ma portfel podstawowy dla systemów Windows i Mac, a portfel mobilny jest dostępny za pośrednictwem Coinomi na urządzenia z systemem Android. Jak wyszczególniono w mapie drogowej swojego projektu, zespół EMC2 pracuje nad portfelem internetowym i mobilnym.

Poza Conomi, nie ma portfeli innych firm obsługujących EMC2.

einwallet

Mapa drogowa i co dalej

Głównym zastosowaniem Einsteinium będzie platforma pozyskiwania funduszy na cele charytatywne i badania naukowe, ale Einsteinium mapa drogowa ujawnia świetlaną przyszłość dla ekspansji monety i jej usług.

Należą do nich wiele platform powiązanych z monetą EMC2, w tym aplikacja społecznościowa i rynek online. Aplikacja mediów społecznościowych obejmowałaby funkcję prywatnych wiadomości, publiczny kanał publikowania i opcję płatności dla użytkowników, aby wysyłać EMC2 do swoich znajomych, a rynek byłby po prostu rynkiem kupna i sprzedaży towarów online dla EMC2.

W dziedzinie aplikacji korporacyjnych zespół programistów pracuje nad Einsteinium SDK, API, które pozwoli firmom na wdrożenie modelu EMC2.

Podobnie jak wiele innych kryptowalut, pracują również nad kartą debetową, która obsługuje EMC2 do płatności offline.

Końcowe przemyślenia

Żadna inna kryptowaluta nie robi tego, co robi Einsteinium. Ich misja jest wyjątkowa, szanowana i pełna przekonania, a Fundacja Einsteinium ma potencjał, aby naprawdę wywrzeć wpływ na pozyskiwanie funduszy na badania.

Jeśli wierzysz w to, co reprezentuje EMC2, warto byłoby przynajmniej kupić, aby przyczynić się do jego filantropijnej wizji. Jeśli chcesz zarobić trochę pieniędzy, inwestowanie prawdopodobnie się opłaci, gdy firma się rozwija i zwraca uwagę na projekty, które finansuje. Wydarzenia wormholowe monety sprawią, że z biegiem czasu stanie się ona atrakcyjną perspektywą dla wydobycia.

Ogólnie rzecz biorąc, naprawdę nie można powiedzieć zbyt wiele przeciwko Einsteinium. Uważamy, że wykorzystanie kryptowalut do finansowania badań naukowych jest całkiem niezłe i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie rodzaje badań umożliwi Einsteinium w przyszłości

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me