Co to jest Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash powstał jako alternatywa dla Bitcoin i obecnie znajduje się pomiędzy trzecią a drugą najcenniejszą kryptowalutą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, po Bitcoinie i Ethereum. Założyciele Bitcoin Cash stworzyli alternatywną kryptowalutę 1 sierpnia 2017 r., Aby walczyć ze wzrostem czasu oczekiwania na transakcje i wzrostem opłat w oryginalnej sieci Bitcoin. Bitcoin Cash zwiększa liczbę transakcji, które można przetworzyć na blok.

W tym przewodniku „Co to jest Bitcoin Cash” omówimy historię Bitcoin Cash, jego obecną sytuację i porównanie z oryginalnym Bitcoinem.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Problem: po co tworzyć gotówkę Bitcoin?

Nie jest tajemnicą, że Bitcoin ma problem ze skalowalnością.

Wraz ze wzrostem popularności waluty rośnie liczba transakcji w sieci, a Bitcoin przesuwa obecnie granice swojego oprogramowania.

Głównym problemem jest to, że Bitcoin narzuca sztywny limit rozmiaru bloku, miejsca, w którym przechowywane są informacje o transakcjach. Obecnie bloki w łańcuchu bloków Bitcoin są ograniczone do 1 MB.

Transakcje na Bitcoin w czasie

Transakcje na Bitcoin w czasie

Dlaczego Bitcoin miałby ograniczać liczbę transakcji, które może przetworzyć sieć?

Cóż, ponieważ Bitcoin korzysta z rozproszonej księgi, każdy użytkownik w sieci musi pobrać i zachować kopię całej historii transakcji Bitcoin. Zezwolenie na nieograniczoną liczbę transakcji oznaczałoby, że księga rozrosłaby się do ogromnych rozmiarów, a zwykli użytkownicy nie mieliby pamięci obliczeniowej ani przepustowości do korzystania z sieci.

Gdyby dozwolone były nieograniczone transakcje, Bitcoin stałby się domeną kilku scentralizowanych organizacji o mocy obliczeniowej wystarczającej do obsługi dziesiątek tysięcy nowych transakcji na sekundę.

Ponieważ Bitcoin został stworzony, aby uniknąć scentralizowanych instytucji, nie jest to atrakcyjna opcja.

Obecnie obowiązujący limit wielkości bloku wynoszący 1 MB oznacza, że ​​księga transakcji nie rośnie zbyt szybko. Nowi użytkownicy mogą łatwo pobrać historię transakcji i dołączyć do Bitcoin. Jednak ten limit bloków oznacza również, że jest więcej zapotrzebowań na transakcje niż jest miejsca w bloku, aby je wszystkie zmieścić.

W rezultacie górnicy Bitcoin pobierają opłaty, aby Twoje transakcje były traktowane priorytetowo i szybciej uwzględniane. Jeśli zdecydujesz się nie wnosić opłat, od listopada 2017 r. Transakcja trwa średnio a niewiele ponad 2 godziny aby uzyskać potwierdzenie.

Te opłaty i czasy potwierdzenia również wydają się sprzeczne z misją Bitcoin polegającą na demokratyzacji płatności. Za pomocą przelewów fiat wnosisz opłaty do banku. W przypadku Bitcoin płacenie opłat górnikom nie wydaje się zbytnio różne, chociaż opłaty są zmienne i zwykle mniejsze niż przelew bankowy.

Założyciele i społeczność Bitcoin Cash uważają, że rozmiar bloku wymaga ograniczenia, ale limit 1 MB jest arbitralny. Zamiast tego zaproponowali system z blokiem o rozmiarze 8 MB, który jest nadal rozsądny do pobrania dla nowych użytkowników, ale wystarczająco duży, aby nowy system mógł pomieścić wielokrotnie większą liczbę transakcji na sekundę niż oryginalny łańcuch bloków Bitcoin!

Hard Fork: alternatywy dla bitcoinów i podzielona społeczność

Przed podjęciem decyzji o utworzeniu nowej waluty ludzie stojący za Bitcoin Cash zaapelowali do oryginalnej społeczności Bitcoin o zwiększenie rozmiaru bloku. Zwolennicy wzrostu wskazywali na większą dostępność i przestrzeń do rozwoju dla rosnącej bazy użytkowników Bitcoin.

Jednak wielu było przeciwnych wzrostowi, w tym górnicy, którzy przegapiliby opłaty za transakcje, co doprowadziło do zmniejszenia ogólnego wydobycia w łańcuchu bloków i w rezultacie obniżenia bezpieczeństwa. Przeciwnicy wierzyli również, że taki wzrost przepustowości sieci nadal prowadziłby do tego, że wymagania dotyczące pamięci masowej, przepustowości i przetwarzania byłyby poza zasięgiem zwykłego użytkownika.

Podczas gdy oba obozy osiągnęły mały kompromis w postaci PKP 91 i Oddzielony świadek, modernizacje ukierunkowane na zmniejszenie ilości informacji potrzebnych w bloku, argument o zwiększeniu rozmiaru bloku przeciągał się ponad dwa lata.

Ostatecznie oba obozy zdecydowały się rozstać w formie hard forka w sieci Bitcoin.

Oryginalny Bitcoin nadal istniałby z limitem bloku 1 MB. Ponadto zostanie utworzona nowa alternatywa dla Bitcoin, znana również jako Bitcoin Cash, z limitem bloku 8 MB. Hard fork oznacza, że ​​Bitcoin Cash zachował tę samą historię transakcji co Bitcoin aż do momentu rozwidlenia. Jeśli posiadałeś Bitcoin przed hard forkiem, nadal posiadałeś ten Bitcoin, ale teraz otrzymałeś równoważną ilość tokenów Bitcoin Cash na nowym forku.

Chociaż pod względem technicznym są prawie identyczne, obie sieci nie są zamienne.

Nowy Bitcoin Cash wdrożył ochronę przed powtórkami i inne środki, aby stworzyć twardą ścianę między forkiem Bitcoin Cash a Bitcoinem, co oznacza, że ​​transakcje mogą być przeprowadzane tylko w ramach forka, a nie w sieci. Obie waluty mają wspólną historię do 1 sierpnia 2017 r., Ale później są całkowicie oddzielne.

W rezultacie Bitcoin Cash ma inny kurs wymiany niż Bitcoin, a nie wszystkie portfele i giełdy obsługiwały Bitcoin Cash w momencie jego uruchomienia. Jednak pod koniec dnia 1 sierpnia Bitcoin Cash był trzecia najbardziej wartościowa kryptowaluta na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej i nadal utrzymuje tę pozycję od 13 listopada 2017 r. (chociaż na krótko wyprzedziła Ethereum jako drugą co do wielkości kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej).

Gotówka Bitcoin

Na początku swojego życia Bitcoin Cash w dużej mierze czerpał swoją wartość ze spekulacji, że odziedziczy tron ​​jako król kryptowalut, jeśli i kiedy kryzys skalowalności Bitcoina spowoduje, że waluta nie będzie już możliwa. Najbardziej zagorzali zwolennicy Bitcoin Cash wierzą, że stanie się on po prostu „Bitcoinem”, a oryginalny Bitcoin zniknie, gdy Bitcoin Legacy.

Z drugiej strony, przeciwnicy Bitcoin Cash postrzegają projekt jako niepotrzebny podział społeczności, dzieląc już niewielką podstawową grupę ludzi, którzy kochają i rozumieją technologię blockchain na frakcje..

Górnicy: czyja opinia naprawdę ma znaczenie

Pod koniec dnia dyskusje na forach i mediach społecznościowych na temat przyszłości Bitcoin i Bitcoin Cash są mniej ważne dla sukcesu projektu niż decyzje podejmowane przez górników w sprawie nowej waluty.

Ponieważ Bitcoin Cash jest prawie identyczny z Bitcoinem, poza rozmiarem bloku, dwa widelce będą teraz konkurować o moc wydobywczą.

Górnicy mieli wybór: zaryzykować nowe, prawdopodobnie lukratywne przedsięwzięcie z większym ryzykiem lub trzymać się wypróbowanego i przetestowanego modelu w oryginalnej sieci wydobywczej Bitcoin.

Na początku Bitcoin Cash miał problemy, ponieważ jego poziom trudności był nadal skalibrowany do mocy wydobywczej oryginalnej sieci Bitcoin. Wraz z nagłym spadkiem mocy obliczeniowej do wydobycia, wczesne wydobycie bloków Bitcoin Cash zajęło do 10 godzin.

Jednak oprogramowanie Bitcoin (a tym samym Bitcoin Cash) zostało napisane w celu dostosowania trudności wydobycia co 2016 bloków. Jeśli więcej górników dołączyło do sieci, trudność wzrośnie, więc czas blokady pozostanie mniej więcej taki sam (~ 10 minut dla Bitcoin i Bitcoin Cash). Jeśli w sieci jest mniej górników, trudność zmniejszy się.

Problem polegał na tym, że Bitcoin Cash nie miał czasu, aby czekać na 2,016 bloków przed dostosowaniem poziomu trudności. Zamiast tego wdrożyli awaryjną korektę trudności (EDA), która automatycznie zmienia trudność, jeśli hashrate wydobycia (hashrate to moc obliczeniowa wszystkich komputerów górniczych w sieci) stanowi niewielki procent tego, czego oczekiwano.

W ciągu pierwszych kilku tygodni Bitcoin Cash trudność bloku szybko spadła dzięki EDA. W rezultacie wydobywanie Bitcoin Cash stało się bardziej lukratywne, a górnicy zaczęli migrować z wydobywania Bitcoin do Bitcoin Cash. Niektórzy z tych górników byli idealistami, oddanymi idei rozwiązania skalowalności Bitcoin Cash. Inni byli jednak zainteresowani nabyciem Bitcoin Cash jako narzędzia inwestycyjnego, którego ceny prawdopodobnie wzrosną. Wreszcie, dla niektórych wydobywanie Bitcoin Cash było okazją biznesową i przełączali się między wydobywaniem Bitcoin i Bitcoin Cash w zależności od tego, który był najbardziej opłacalny w tamtym czasie.

SegWit2x i aktualny stan Bitcoin Cash

Po początkowym uruchomieniu i wzroście wartości Bitcoin Cash ustabilizował się na poziomie około 400 USD / BCH.

Jednak w ostatnich tygodniach Bitcoin Cash rośnie, a wiadomości z 9 listopada o niepowodzeniach w planowaniu skalowalności Bitcoin tylko podsyciły popyt na Bitcoin Cash.

Bitcoin Cash jest jedną z odpowiedzi na problem skalowalności Bitcoin, ale społeczność Bitcoin ciężko pracowała, myśląc o innych sposobach poprawy skalowalności. Pierwszym z nich było wdrożenie Segregated Witness (SegWit), nowej struktury blokowej, która oddzieliła podpisy weryfikacyjne od informacji o transakcjach zawartych w bloku, zmniejszając przestrzeń potrzebną na transakcję i zwiększając liczbę transakcji na blok. SegWit został wdrożony jako opcjonalna aktualizacja oparta na użytkownikach. Oznacza to, że górnicy mogą wybrać, czy chcą wydobywać bloki tradycyjne, czy SegWit. Gdy przyjęcie osiągnie 95%, SegWit zostanie uznany za w pełni przyjęty. Obecnie adopcja SegWit jest około 12%.

Po uruchomieniu SegWit, kolejnym krokiem w zwiększaniu skalowalności Bitcoin było zwiększenie rozmiaru bloku, nie do 8 MB, jak Bitcoin Cash, ale do 2 MB, skutecznie podwajając rozmiar bloku. To podwojenie było znane jako SegWit2x i było powszechnie uważane za krok naprzód dla Bitcoin, a użytkownicy przygotowywali się do hard forka, aby wprowadzić tę technologię w listopadzie. Jednak grupa firm i farm wydobywczych wycofała wsparcie dla SegWit2x, zasadniczo tracąc nadzieje na przyjęcie rozwiązania skalowalności.

W obliczu niezdolności Bitcoina do ustalenia konsensusu w sprawie skalowalności, inwestorzy zwrócili się do Bitcoin Cash, a jego cena wzrosła do ponad 1250 USD / BCH w ostatnim handlu. Jeśli Bitcoin będzie nadal borykał się z problemami ze skalowalnością, Bitcoin Cash jest gotowy, aby przejąć płaszcz. Inwestorzy w Bitcoin Cash uważają, że scenariusz jest prawdopodobny, podczas gdy przeciwnicy uważają, że dominacja Bitcoin na rynku będzie kontynuowana. Ostatecznie inwestowanie w Bitcoin Cash i korzystanie z niego polega na tym, czy uważasz, że problemy ze skalowalnością Bitcoin są poważne i czy uważasz, że Bitcoin może rozwiązać te problemy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me