Co to jest Bitcoin Atom?

Bitcoin Atom (BCA) to widelec Bitcoin obsługujący SegWit, który działa na łańcuchowych zamianach atomowych i hybrydowym modelu konsensusu. Jednym z najbardziej atrakcyjnych elementów Bitcoin Atom jest jego misja polegająca na stworzeniu zdecentralizowanej cyfrowej wymiany aktywów za pomocą haszujących kontraktów czasowych (HTLC), które pozwoliłyby na prawdziwą wymianę peer-to-peer bez jakichkolwiek scentralizowanych pośredników.

Model konsensusu hybrydowego:

Podczas gdy wiele kryptowalut wybiera między PoW (Proof of Work) a PoS (Proof of Stake), Bitcoin Atom wykorzystuje hybrydową mieszankę obu w celu zwiększenia stabilności sieci i zmniejszenia wpływu górników.

Określany jako atak 51%, ten hipotetyczny atak ma miejsce, gdy pojedyncza grupa górników kontroluje ponad 50% hashratu wydobywczego sieci. Ci górnicy byliby w stanie uniemożliwić nowym transakcjom uzyskanie potwierdzeń, zasadniczo unieruchamiając sieć. Ponadto mogliby cofać zakończone transakcje lub podwójnie wydawać monety. Jak możesz sobie wyobrazić, byłoby to do niczego dla wszystkich zaangażowanych stron (z wyjątkiem sabotażystów).

Lightning Network Swaps

Centralnym punktem projektu Bitcoin Atom i tam, gdzie prawdopodobnie zawdzięcza swoją nazwę, jest implementacja LN, która pozwoli na natychmiastową wymianę atomową poza łańcuchem, zwaną również „cross-chain atomic swap”.

Jeśli nie wiesz, czym jest „atomowa zamiana poza łańcuchem”, nie jesteś sam. Atomic swap to po prostu inteligentny kontrakt oparty na kryptografii, który koncentruje się na tworzeniu pozbawionej zaufania i bezpośredniej wymiany.

Atomic swap umożliwia dwóm stronom wymianę różnych tokenów bez konieczności korzystania z pośrednika będącego stroną trzecią, takiego jak wymiana, jednocześnie eliminując ryzyko niewykonania zobowiązania.

Bitcoin Atom

Nazwa „Atomic” pochodzi od programowania komputerowego jako odniesienia do czegoś, co jest niepodzielne, na przykład atomów. W tym przypadku to transakcje są niepodzielne. Zamiast scentralizowanej wymiany lub depozytu zarządzającego transakcją, atomowa zamiana jest prostą, bezpośrednią transakcją.

Na przykład, jeśli Mike i Ike chcą handlować poprzez atomową zamianę, albo transakcja nastąpi i zarówno Mike, jak i Ike otrzymają swoje odpowiednie tokeny, albo transakcja nie zostanie zrealizowana. Nie ma możliwej sytuacji, w której jedna ze stron mogłaby poradzić sobie z transakcją i pozostawić środki w czyśćcu escrow.

Międzyłańcuchowe wymiany atomowe, jak być może rozumujesz, to zamiany między dwiema różnymi kryptowalutami działającymi w różnych łańcuchach, które używają tego samego algorytmu mieszania. Te swapy można wykonać bez pośrednika będącego stroną trzecią lub bez opłat za wymianę i transakcję.

Bitcoin Atom

W świecie kryptowalut, w którym opłaty za wymianę wahają się w granicach 0,1% i 0,25%, a opłaty transakcyjne oscyluje wokół 30 USD dla Bitcoina atomowe swapy to wielka sprawa.

Jeśli Bitcoin Atom zostanie spopularyzowany, może potencjalnie rozwiązać wiele problemów uniemożliwiających używanie wielu kryptowalut do codziennych transakcji.

Jednak zamiany atomowe to nie tylko słońce i tęcza. Nie są one najbardziej przyjazne dla użytkownika. Brak pośrednika będącego stroną trzecią ma swoją cenę. Aby go wykonać, musisz to zrobić za pomocą wiersza poleceń, a to wymaga pewnej wiedzy programistycznej.

Jak możesz sobie wyobrazić, dla zdecydowanej większości ludzi jest to ogromna bariera w adopcji. Atomowe swapy to wciąż bardzo nowa technologia, która jest udoskonalana i testowana zarówno na podstawowym poziomie, jak i do powszechnego zastosowania.

Wpisz Bitcoin Atom

Bitcoin Atom był w stanie przyciągnąć stosunkowo pozytywną uwagę jako jeden z dość uzasadnionych potencjalnych widełek Bitcoin z nowym i praktycznym celem. Patrząc na mnogość ostatnich i nadchodzących forków Bitcoin, to powiew świeżego powietrza.

Powodem, dla którego wielu patrzy na Bitcoin Atom z optymizmem, jest jego potencjał rozwiązania ogromnego problemu w świecie kryptowalut. Wdrożenie Lightning Network Swaps zasadniczo wyeliminowałoby potrzebę scentralizowanych giełd, ryzyko włamań do wymiany, a także pozwoliłoby użytkownikom naprawdę wykorzystać darmową walutę cyfrową peer-to-peer.

Bitcoin Atom nie jest jedynym projektem pracującym nad wykorzystaniem jakiejś formy atomowej wymiany. Na przykład Komodo wykonuje atomowe swapy zamiast tokenów proxy w swoim ekosystemie.

Bitcoin Atom planuje wykorzystać Atomic Swap poprzez Hashed Timelock Contracts (HTLC) on-chain i planuje potencjalnie używać Lightning Network (LN) poza łańcuchem, gdy będzie dalej rozwijany.

Procesy wymiany kryptowalut za pośrednictwem Atomic Swap są dość proste i szybkie w porównaniu do scentralizowanych giełd:

  1. Złóż zamówienie w swoim węźle.
  2. Odbierz swoją kryptowalutę wymiany.

Otóż ​​to. Proces umożliwia również szybsze transakcje, eliminuje opóźnienia, zachowuje klucze prywatne, zapewnia prywatność Twojej tożsamości i zmniejsza opłaty transakcyjne do minimum.

Zespół Bitcoin Atom

Obecnie nie ma dostępnych publicznych informacji o zespole Bitcoin Atom. Jeśli reprezentujesz projekt Bitcoin Atom i masz informacje, które chcesz, abyśmy tu zawarli, napisz [email chroniony].

Oto kilka dodatkowych kanałów dla społeczności Bitcoin Atom:

Gdzie mogę zdobyć Bitcoin Atom?

Przed forkiem najlepszym sposobem na zdobycie Bitcoin Atom jest posiadanie Bitcoina na giełdzie lub w portfelu, który nawiązał współpracę z BCA. Plik aktualna lista organizacji partnerskich obejmuje: Okex, YObit.net, Exrates (giełdy) i Coinomi, Atom Wallet i ESR (portfele).

Końcowe przemyślenia

Czy Bitcoin Atom to następny Bitcoin? Prawdopodobnie nie. Jest to jednak interesująca implementacja hybrydowego modelu konsensusu PoW / PoS, który może potencjalnie rozwiązać wiele potencjalnych niedociągnięć Bitcoina.

Jeśli Bitcoin Atom jest w stanie zaradzić jednemu lub niektórym niedociągnięciom Bitcoina, nadal będzie wymagał znacznej adaptacji, aby naprawdę nadać swoim transakcjom peer-to-peer trochę siły. Do tego czasu będzie to interesujące studium przypadku kryptowaluty dotyczące rozwijającej się technologii, która może odegrać ogromną rolę w przyspieszeniu przyjęcia kryptowaluty na wielką skalę..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me