Organizacje charytatywne mają to dość trudne. Jakby nie było wystarczająco trudno przekonać przypadkowych nieznajomych do sięgnięcia do ich portfeli w celu dokonania działań filantropijnych, organizacje non-profit również muszą ze sobą konkurować. Regularnie doświadczają zmęczenia dawców, apatii, spowolnienia gospodarczego i krytyki swoich wyborów dotyczących wydatków. Tak więc przyjmowanie darowizn w bitcoinach może być kolejnym pożądanym źródłem dochodów dla organizacji charytatywnych walczących o utrzymanie się na powierzchni.

Ale jak to działa?

Słychać w zatłoczonej przestrzeni

Większość przyzwoitych ludzi wierzy w darowizny na szczytne cele, przynajmniej od czasu do czasu. 61 procent Brytyjczyków na przykład przekazał darowiznę w 2016 r., a 2015 r. był najbardziej hojnym rokiem w historii Stanów Zjednoczonych. 4 miliardy dolarów. Ale to finansowanie jest dalekie od równomiernego rozłożenia.

Tam są 1,5 miliona organizacji non-profit zarejestrowana w samych Stanach Zjednoczonych, co oznacza, że ​​organizacje charytatywne działają w przeludnionym miejscu. Są również wyjątkowo podatne na czynniki makroekologiczne, zwłaszcza polityczne, społeczne i gospodarcze.

Odkąd zmienił się krajobraz polityczny w USA w 2016 r., Zmienił się też sposób, w jaki darczyńcy przekazują swoje pieniądze. Odzwierciedla też ogromne różnice społeczno-gospodarcze na całym świecie. Bogaci (organizacje charytatywne) stają się coraz bogatsi, a biedni (organizacje charytatywne) stają się biedniejsi.

Co ciekawe, organizacje charytatywne nie popierające obecnej administracji, takie jak Planned Parenthood, widzą masowy napływ funduszy. Plik ACLU (American Civil Liberties Union) otrzymała również prawie 80 milionów dolarów darowizn online w ciągu trzech miesięcy po dniu wyborów. To ponad 60 procent całkowitych wydatków organizacji charytatywnej w całym 2016 roku!

Ale podczas gdy większe organizacje charytatywne wydają się rosnąć, inne bezradnie obserwują, jak ich darowizny maleją. I nie pomogą temu dalsze cięcia budżetowe.

Małe organizacje charytatywne walczą o pozyskanie darczyńców

Organizacje charytatywne wspierające mniej znane inicjatywy i organizacje charytatywne rozpoczynające działalność walczą o fundusze. Od samego początku wpadli w sytuację typu catch-22. Sceptyczni millenialsi postrzegają zbyt duże wydatki na marketing jako coś złego. Jednak jeśli nie wydają na kreatywne sposoby przyciągania uwagi, pozostają niewidoczni dla darczyńców.

Co gorsza, organizacje charytatywne rozpoczynające działalność mają to wyjątkowo trudne. Potrzeba siedmiu lat, zanim zostaną ocenione przez Charity Navigator, który traktuje długowieczność jako kluczowy wskaźnik stabilności.

Małe organizacje charytatywne również walczą o zdobycie miejsca w świadomości publicznej. Amerykanie zwykle myślą o swoich organizacjach charytatywnych lub przekazują datki na nazwiska, które widzą na billboardach lub w telewizji. W rzeczywistości po prostu 4,2 proc wszystkich darowizn w 2015 r. przeznaczono na cele międzynarodowe, w których dolar mógłby mieć znacznie większy wpływ niż na amerykańskiej ziemi.

W tym skomplikowanym kontekście organizacje charytatywne, zwłaszcza mniejsze, potrzebują jak największej liczby sposobów zwracania się do darczyńców.

Przyjmowanie darowizn w bitcoinach

darowizny w bitcoinach

Darowizny online stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród millenialsów. Wszystkie organizacje charytatywne powinny zdawać sobie sprawę, że jednym z kluczowych sposobów na przyciągnięcie większej liczby darczyńców jest jak najłatwiejsze przekazanie darowizny. W przypadku dzisiejszego darczyńcy oznacza to umożliwienie mu dawania online i akceptowanie jak największej liczby metod płatności.

Według badania przeprowadzonego przez WorldPay, alternatywne metody płatności (APM) zyskują na popularności na całym świecie. W rzeczywistości do 2021 roku, więcej niż połowa wszystkich płatności online będzie dokonywanych za pomocą APM. Nawet jeśli masz skonfigurowane darowizny online, jeśli Twoja organizacja charytatywna akceptuje tylko płatności kartą kredytową, tracisz potencjalnych darczyńców.

To samo dotyczy przyjmowania darowizn w bitcoinach. Może to dać młodym start-upom bardzo potrzebny impuls do odwołania się do współczesnego tysiącletniego darczyńcy. W końcu mania bitcoinów nie musi polegać wyłącznie na indywidualnym zysku finansowym.

W ciągu ostatnich kilku lat, więcej organizacji charytatywnych akceptowali bitcoiny, w tym wielkie nazwiska, takie jak Save the Children i Czerwony Krzyż. Podawanie bitcoinów rośnie pomimo zmienności waluty. Organizacjom charytatywnym jest łatwiej przyjmować darowizny w bitcoinach, niż mogłoby się wydawać.

Gdy organizacja charytatywna skonfiguruje swój portfel online, może łatwo przyjmować darowizny w bitcoinach i wymieniać je na walutę fiducjarną. Wiele portfeli internetowych oferuje również zerowe opłaty manipulacyjne, co oznacza, że ​​100% darowizny trafia na szczytny cel.

Dla darczyńców dobrą wiadomością jest to, że darowizny w bitcoinach można odliczyć od podatku. Organizacje charytatywne mogą unikaj płacenia podatków od zysków kapitałowych.

Istnieją różne platformy finansowania społecznościowego, takie jak bitgive i bithope które ułatwiają ofiarodawcom przekazywanie bitcoinów, a organizacjom charytatywnym ich akceptację.

Co organizacje charytatywne powinny wiedzieć przed zaakceptowaniem bitcoinów

Więc brzmi to jak sytuacja, w której wszyscy wygrywają. Ale czy tak jest? Zanim zaczniesz zachęcać wszystkich swoich darczyńców do przekazywania Ci cyfrowej gotówki, jest kilka rzeczy, które powinieneś najpierw wiedzieć.

Uważaj na kwestie podatkowe

Fishel Freund jest zgodność organizacji charytatywnej specjalista w Kanadzie. Mówi: „Postrzegam wyzwanie związane z darowizną w Bitcoinach nie jako kwestię jej przyjęcia ani odliczenia podatku. Moim zdaniem jest to uważane zgodnie z prawem kanadyjskim (CRA) jako darowizna w formie darowizny w naturze, w przypadku której wymagana jest wycena w celu uzyskania ulgi podatkowej ”.

Paul Lamb, konsultant ds. zarządzania organizacją non-profit koncentrując się na technologii na dobre i specjalistą w temacie krypto-filantropii, mówi: „Organizacje charytatywne powinny wiedzieć, że bitcoin jest klasyfikowany jako własność przez IRS, co sprawia, że ​​sprawozdawczość podatkowa organizacji darczyńców i odbiorców jest nieco bardziej złożona.”

Przetwarzanie darowizny rzeczowej:

Bitcoin jest postrzegany jako właściwość lub plik darowizna rzeczowa. Zasadniczo jest to każda darowizna, która nie jest darowizną pieniężną i może obejmować materiały biurowe i meble lub bardziej złożone aktywa, takie jak nieruchomości, akcje i obligacje. Dlatego organizacje charytatywne muszą to traktować jako takie.

Istnieje kilka praktyk związanych z prowadzeniem dokumentacji, których należy przestrzegać, w tym wydanie listu z podziękowaniem z oświadczeniem „W zamian za tę darowiznę nie otrzymano żadnych towarów ani usług”. Darowizny nie należy również przypisywać żadnej wartości, ponieważ jest to ciężar dawcy.

Jeśli rozważasz przyjmowanie darowizn w bitcoinach, warto najpierw porozmawiać ze specjalistą ds. Zgodności z przepisami charytatywnymi w Twojej okolicy, aby upewnić się, że prowadzona dokumentacja jest prawidłowa.

Zmienność

Zmienność Bitcoina jest główną przeszkodą w jego szerokim zastosowaniu, a organizacje charytatywne muszą pamiętać o tym czynniku.

Lamb radzi: „Organizacje charytatywne muszą wiedzieć, że podczas konfigurowania i używania narzędzia do przyjmowania darowizn w bitcoinach na ich stronie internetowej jest dość proste, konwersja z bitcoin na dolary jest bardziej złożona. W niektórych przypadkach konwersja z bitcoinów na dolary nie następuje natychmiast, a przy niestabilnym rynku kryptowalut, na którym ceny bitcoinów na dolary gwałtownie rosną i spadają, ostateczna darowizna może być warta mniej niż pierwotnie dokonana. ”

Hamza Amir, dyrektor generalny startupu kryptowalutowego Blurbiz a Cypro Hedge Fund Manager radzi: „Bitcoin słynie z wahań ceny. Biorąc to pod uwagę, organizacja charytatywna powinna przekształcić się w fiat tylko podczas hossy, aby uzyskać jak największy zwrot z inwestycji. Jeśli będą mieli cierpliwość, by wytrzymać ponad 3 lata, mogą zostać bardzo sowicie wynagrodzeni ”.

Lamb przypomina nam jednak, że może to być niebezpieczna strategia, „decyzja o trzymaniu bitcoina i nie przeliczaniu go natychmiast na dolary wiąże się z ryzykiem”, ostrzega.

Bezpieczeństwo

Warto pamiętać, że portfele Bitcoin niekoniecznie muszą być bezpieczne. Podczas gdy bitcoin ma nazwę niezmienności, portfele, które go przechowują, są dalekie od tego (w rzeczywistości słyszymy o atakach hakerskich prawie codziennie). Dlatego organizacje charytatywne powinny rozumieć, że bezpieczeństwo jest niezbędne do zabezpieczenia ich darowizn.

Hamza mówi: „Hacki w świecie kryptowalut są bardzo realne. Aby być bezpiecznym, kup twardy portfel na kryptowaluty, taki jak nano księga [Ledger Nano S], i przenieś do niego wszystkie bitcoiny i umieść w sejfie. UPEWNIJ SIĘ, ŻE ZACHOWUJESZ HASŁO I CHRONIMY JĄ W BEZPIECZNYM ”.

Na wynos

Jeśli Twoja organizacja charytatywna myśli o przyjęciu darowizn w bitcoinach, może to być bardzo dobry pomysł. W środowisku nowoczesnej konkurencji, w której darczyńcy są pod wpływem wielu nacisków, a organizacje charytatywne walczą zaciekle o fundusze, przyjmowanie wszelkiego rodzaju darowizn ma sens dla Twojej sprawy.

Ale pamiętaj, że jeśli coś wygląda na zbyt łatwe, to prawdopodobnie dlatego, że tak jest. Przyjmowanie darowizn w bitcoinach nie jest pozbawione wyzwań. Porozmawiaj ze specjalistą ds. Zgodności. Upewnij się, że jeśli wybierasz się na HODL, rozumiesz, że może to pójść w obie strony – i że konwersja pieniędzy może zająć więcej czasu niż myślisz.

I na koniec upewnij się, że Twoje bitcoiny są bezpieczne. To niezły kryminalista, który kradnie pieniądze z organizacji charytatywnych. Ale nie ułatwiaj im tego.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me