Chris Keshian, partner zarządzający i dyrektor generalny Apex Token Fund

Chris Keshian

Steven Buchko z Coin Central miał niedawno okazję porozmawiać z Chrisem Keshianem, partnerem zarządzającym i dyrektorem generalnym Apex Token Fund, na temat swojego nowego tokenizowanego „funduszu funduszy”. Dzięki temu unikalnemu rodzajowi aktywów Keshian i jego zespół chcą wprowadzić płynność na rynek kryptowalut hedgingowych, jednocześnie czyniąc je bardziej dostępnymi dla mniejszych inwestorów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź oficjalną stronę funduszu Apex Token Fund.

Uwaga redaktora: Niestety Apex nie osiągnął swojego miękkiego limitu i musiał wyciszenie.

Wywiad

SB: Zanim przejdziemy do Apex, jak po raz pierwszy zaangażowałeś się w kryptowalutę?

CK: Zaangażowałem się około pięć lat temu – wtedy była tylko społeczność Bitcoin. Zbudowałem jedną z pierwszych bram fiat na Ethereum już w 2014 roku. Pracowałem w różnych obszarach, doradzając większym firmom w zakresie aplikacji blockchain i przez cały ten czas aktywnie handlując zasobami kryptograficznymi.

Uruchomiłem Neural Capital, długi krótki fundusz hedgingowy z siedzibą w San Francisco około półtora roku temu i od tamtej pory stale się rozwijam. Niedawno uruchomiłem Apex Token Fund, który jest pierwszym tokenizowanym funduszem kryptograficznym funduszy.

SB: Czy mógłbyś to rozwinąć – jak działa Apex?

CK: Fundusz funduszy w tradycyjnym sensie to fundusz podstawowy, który jest inwestowany w różne fundusze z portfela bazowego, a nie w sam składnik aktywów. W naszym przypadku fundusz Apex Token Master jest inwestowany w dziesięć najlepszych funduszy zabezpieczających aktywa kryptograficzne.

W przypadku elementu tokenizowanego, zamiast pozyskiwać kapitał poprzez dołączenie inwestorów do funduszu głównego, sprzedajemy tokeny Apex, które reprezentują ułamkowe jego udziały. Tokeny Apex stanowią pośrednią reprezentację własności w funduszu głównym, który jest następnie inwestowany w dziesięć najlepszych kryptowalutowych funduszy hedgingowych.

Struktura funduszu apex token

Ta konstrukcja ma kilka wyjątkowych zalet. Po pierwsze, tokenami Apex można swobodnie handlować, co oznacza, że ​​możesz handlować swoimi udziałami w funduszu po jego uruchomieniu. Nie ma okresu blokady. Różni się to od tradycyjnych funduszy, w przypadku których zazwyczaj istnieje roczny okres blokady, przynajmniej w przypadku zainwestowanego kapitału.

Inną korzyścią jest to, że możemy zdemokratyzować dostęp do tych funduszy hedgingowych. W większości fundusze hedgingowe mają wysoki minimalny wymóg, co najmniej milion dolarów, co wyklucza udział większości przeciętnych inwestorów w tych funduszach. Dla nas możesz mieć wiele udziałów w funduszu hedgingowym i obejmować grupę mniejszych inwestorów.

SB: Jak wybrać, które fundusze zostaną uwzględnione w funduszu głównym?

CK: Patrzymy na wydajność, dopasowanie założycieli do rynku, ich zaangażowanie w przestrzeń i ich strategię inwestowania w aktywa kryptograficzne – wszystkie te cechy. Ponieważ prowadzimy fundusz w kosmosie, wiemy, czego szukać i jak sprawdzać fundusze.

Pomogliśmy także uruchomić Protocol Ventures, pierwszy fundusz funduszy w kosmosie. Nie jest tokenizowany, ale jesteśmy ich doradcami. Zrobiliśmy to już z sukcesem z jednym funduszem i zweryfikowaliśmy wszystkie te fundusze indywidualnie.

SB: Obecnie znajdujemy się w dość złej bessie. Jak się zabezpieczyć w czasach takich jak ten, kiedy rynek skręca na południe?

CK: Wszystkie nasze fundusze hedgingowe indywidualnie mają własne strategie zabezpieczania się przed tym. Różni się w zależności od strategii, ale w tym przypadku warto użyć Apex.

Każdy inwestor, który chce mieć ekspozycję na tę klasę aktywów, nie będzie aktywnie handlował i nie będzie zajmował krótkich pozycji w tej klasie. Prawdopodobnie nie mają technicznej wiedzy ani możliwości, aby to zrobić.

Alternatywą dla samego kupowania i trzymania kryptowalut jest zainwestowanie w coś takiego jak Apex, w którym trzymasz tylko jeden token, ale ten token zapewnia ekspozycję na fundusze będące przedmiotem aktywnego obrotu. Każdy z tych indywidualnych funduszy zawodzi, stosuje strategie arbitrażowe lub podobne rzeczy, które nadal zarabiają pieniądze podczas bessy. To właśnie ta ekspozycja stanowi przekonujący argument do wykorzystania Apex, gdy jesteśmy w okresie bessy.

SB: Widziałem w Apex biały papier że masz strategię czterech kwadrantów dla rynków pewnych i niepewnych, a także hossy i bessy. Jakie są zalety rozdzielenia strategii na te cztery rodzaje warunków rynkowych?

Schemat czterech warunków rynkowych funduszu apex token

CK: To właśnie zaobserwowaliśmy, obserwując przestrzeń w ciągu ostatnich pięciu lat – te cztery warunki rynkowe. Prawie pokrywają wszystkie potencjalne warunki w przestrzeni.

Mamy kontakt ze strategiami, które są skuteczne, niezależnie od warunków rynkowych, w jakich się znajdujemy. Jednak niektóre z nich będą działać lepiej niż inne. Dla nas jest to kompleksowy przegląd tego, jak rynek może się zachowywać w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat – cykl życia funduszu.

SB: Tokenizacja funduszu ma swoje zalety, jak powiedziałeś, w zwiększaniu płynności i demokratyzacji inwestowania. Ale jakie są wady, jeśli w ogóle, w tym?

CK: Tak naprawdę nie ma żadnych wad. Będziemy publikować kwartalne aktualizacje wartości tokenów. Token jest zawsze w pełni zabezpieczony inwestycjami w bazowe fundusze portfela, więc token zawsze ma prawdziwą wartość.

Pomiędzy tymi kwartalnymi raportami token może być wymieniany w górę lub w dół w zależności od tego, jak ludzie patrzą na przestrzeń i ich spojrzenia na rynek kryptowalut. Ostatecznie nie ma to jednak znaczenia, ponieważ token podlega wykupowi, gdy zamykamy fundusz za współmierną wartość inwestycji bazowych. Tak więc wypłata na koniec dla posiadaczy tokenów będzie zawsze taka sama, ale obrót tokenami między tymi wyciągami kwartalnymi może wzrosnąć lub spaść.

Niekoniecznie uważam, że to zła rzecz; to tylko inny aspekt.

SB: SEC codziennie przekazuje więcej informacji na temat klasyfikacji tokenów, ale nie podjęli jeszcze zbyt wielu działań. Czy to coś, co wpłynie na Apex?

CK: Wpłynie to na bazowe fundusze portfela. Jeśli chodzi o tę strukturę, nie ma wiele do komentowania.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z Kancelarią DLA Piper Global Law Firm, jedną z pięciu największych światowych firm prawniczych. Oferujemy to w sposób, który jest w pełni zgodny na całym świecie z przepisami dotyczącymi papierów wartościowych w poszczególnych jurysdykcjach. Jeśli chodzi o zaangażowanie SEC w kosmos, nie sądzę, aby miało to bezpośredni wpływ na ten projekt.

SB: Jakie są plany rozwoju Apex w 2018 roku?

CK: Zakończyliśmy naszą publiczną i prywatną przedsprzedaż. Nasza następna sprzedaż będzie miała miejsce 1 maja. To ostatnia sprzedaż publiczna. Każdy może odwiedzić naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

SB: A fundusz zaczyna inwestować po tej sprzedaży?

CK: Fundusze są następnie rozmieszczane, a tokeny będą dostępne do handlu od 1 czerwca.

SB: Czy jest jeszcze coś, o czym chcielibyście, aby nasi czytelnicy się dowiedzieli?

CK: Jeśli są jeszcze jakieś pytania czytelników, zachęcamy ich do przyłączenia się i zadawania pytań w naszym Kanał telegramu. Doceniam, że poświęciłeś czas na rozmowę ze mną.

Dziękuję Ci

Dziękuję Chris za poświęcenie czasu z napiętego harmonogramu na rozmowę z nami. Zawsze fajnie jest dowiedzieć się o projektach, które sprawiają, że kryptowaluta jest bardziej dostępna dla przeciętnego inwestora. Z niecierpliwością czekamy na śledzenie Twojego funduszu po jego uruchomieniu.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w ostatecznej sprzedaży Apex Token Fund, możesz zarejestrować się tutaj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me