Usiądź z He Yongiem z DBC

DeepBrain Chain szturmem wkroczył do świata blockchain z udanym ICO pod koniec 2017 roku i zaprezentował niezwykle interesujący projekt dla osób zainteresowanych postępami w technologii blockchain i sztucznej inteligencji. Zespół składa się z ekspertów w dziedzinie sztucznej inteligencji, którzy chętnie badają praktyczne zastosowanie technologii blockchain do wprowadzania innowacji w branży ograniczonej przez coraz droższe zasoby obliczeniowe.

DeepBrain Chain łączy zasoby komputerowe ludzi z całego świata, aby zapewnić moc obliczeniową firmom sztucznej inteligencji. Pomaga to firmom sztucznej inteligencji znacznie obniżyć koszty zasobów obliczeniowych, umożliwiając im zwiększenie efektywności prototypowania i praktyki.

Kiedy spotkaliśmy He Yonga, CEO DeepBrain Chain, chcieliśmy dokładniej przyjrzeć się zadaniom na platformę i jej celom na przyszłość. He Yong przywitał nasze pytania uporczywym uśmiechem i jowialną postawą, a nasza tłumaczka Joya poruszała się po naszych pytaniach i odpowiedziach dyrektora generalnego z imponującą elokwencją. Mamy nadzieję, że przemówienie okaże się tak pouczające jak my.

Poniższy wywiad z He Yongiem został przeprowadzony o godz Blockchain Connect 2018 autorzy: Alex Moskov i Colin Harper.

CoinCentral i DBC

Colin Harper (po lewej), He Yong (w środku), Alex Moskov (po prawej)

Wywiad

CoinCentral: Więc moje pierwsze pytanie brzmi: dlaczego sztuczna inteligencja w łańcuchu bloków?

He Yong: To bardzo dobre pytanie – nie bez powodu. Zajmujemy się sztuczną inteligencją od 4 do 5 lat, ale za każdym razem, gdy mamy spotkanie, nasz CTO zada pytanie. Powie mi, że nie mamy wystarczającej liczby maszyn – musimy kupić więcej maszyn i mocy obliczeniowej. Musimy też kupować więcej danych, więc wszyscy są trochę zaniepokojeni, ponieważ zakup tego sprzętu i danych jest bardzo drogi. Więc zastanawialiśmy się, jakie problemy napotykamy, czy inne firmy AI mają ten sam problem? Zdarzyło się to wtedy, gdy badałem i analizowałem techniki kryjące się za Bitcoinem. Więc przyszło mi do głowy, że być może technologia blockchain może pomóc sztucznej inteligencji rozwiązać niektóre z jej problemów. Tak powstał DBC.

Znakomity. Z tego wynika, że ​​dużo wspomniałeś o tym, że platforma sztucznej inteligencji chce się rozwijać, musi pozyskiwać więcej danych, więcej infrastruktury. Tak więc rozproszona moc obliczeniowa dzięki blockchain umożliwiłaby DBC łatwiejsze pozyskiwanie danych?

Powinieneś to ująć w ten sposób: DBC pozwoli firmom sztucznej inteligencji na łatwiejsze pozyskiwanie danych. Ponieważ wiele danych to dane prywatne. Mają poważne zabezpieczenia, na przykład zdrowotne i finansowe. W przypadku firm AI pozyskanie tych danych jest prawie niemożliwe. Powodem jest to, że dane te są łatwe do skopiowania. Po skopiowaniu danych łatwo je ujawnić. Jedną z podstawowych funkcji DBC jest próba rozwiązania problemu wycieku danych, co pomoże firmom sztucznej inteligencji w udostępnianiu danych, zmniejszając w ten sposób koszty, jakie wydajesz na dane, i zwiększając przepływ danych w społeczeństwie. To się rozwinie i naprawdę pokaże wartość danych.

Dlatego skupiamy się na tym, że starasz się ułatwić pozyskiwanie danych bez poświęcania kosztów i bezpieczeństwa.

Tak, to jeden z problemów, które próbujemy rozwiązać – masz rację w tej kwestii. Aby obniżyć koszt danych, a także zwiększyć przepływ danych, aby pomóc większej liczbie firm w pozyskiwaniu danych, opiera się to również na ochronie danych.

Jedną z rzeczy, które widzieliśmy w kosmosie przy projektach, które są bardzo zaawansowane technicznie, pracują nad bardzo nowatorskimi pomysłami. Ale jedną rzeczą, którą dostrzegamy w przypadku wielu z tych projektów, jest to, że mają one bardzo niejasną biznesową mapę przyszłości.

Pomysł DBC jest bardzo jasny. Jego docelowi klienci i mapa drogowa są również bardzo jasne. Naszymi najważniejszymi klientami są wszystkie firmy AI. Po drugie, nasz plan działania jest również bardzo jasny, zgodnie z podstawowymi cechami naszego produktu. Po pierwsze, naszą funkcją jest zmniejszenie kosztów obliczeniowych dla firm AI. To nasza pierwsza podstawowa funkcja i zamierzamy ją przetestować w trzecim kwartale tego roku. Następnie firmy AI mogą kupować dane na platformie, a dostawcy danych te dane dostarczą. W przyszłości chcemy pomagać firmom AI w finansowaniu, chcemy pomóc im w finansowaniu na naszej platformie.

Jak więc wygląda dzień z życia dyrektora generalnego DBC?

„Nie ma wielu regularnych zajęć w ciągu dnia. Ponieważ nasza firma ma siedzibę w Szanghaju w Chinach, ale także w Dolinie Krzemowej, a także w Korei. Więc mój czas pracy nie jest zbyt regularny. Jak tylko się budzę, zaczynam pracować na telefonie i muszę jechać do wielu krajów.

Więc w tym duchu, co jest twoją ulubioną rzeczą, to nie to?

Kiedyś lubiłem oglądać filmy – kiedyś. Ale ja nie chodzę do kina. Jest tylko na moim laptopie. Minęło prawie sześć miesięcy, odkąd regularnie oglądałem filmy.

A teraz wróćmy do projektu. Jak widzisz, nad czym pracujesz, ułatwiając przetwarzanie danych, ewoluując w inne branże? Na przykład VR i AR.

on yong

W branżach, którym staramy się pomóc, jest bardzo ważna funkcja. Dane, które próbują zdobyć, mają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Przyczyną takiego poziomu bezpieczeństwa są przepisy rządowe – dlatego nie można ich udostępniać. Możemy im w tym pomóc, nie przechowując danych na samotnej wyspie i zamiast tego udostępniając je firmom. Wśród tych branż mają one naprawdę dużo danych, na przykład Internet przedmiotów. Mają dużo danych, ale chociaż mają dużo danych, używają tylko własnych danych podczas treningu. Za bardzo boją się udostępnienia komuś innemu. Ponieważ jeśli to zrobią, będzie kilka problemów. Po pierwsze, dane te mogą wyciec do konkurencji. Po drugie, prywatność ich użytkowników może zostać ujawniona. Dla firmy zajmującej się Internetem rzeczy jest to bardzo poważny problem. Firmy nie mogą więc łatwo udostępniać danych, a to sprawia wrażenie, że jest ich mało, ale w rzeczywistości jest ich dużo.

Więc to, co z tego wynika, jedną z zalet DBC jest dostępność.

tak

I zaczynamy postrzegać sztuczną inteligencję, ML naprawdę zaczyna się rozwijać jako potencjalną technologię, która może zrewolucjonizować każdą branżę w przyszłości. Czy uważasz, że DBC ma szansę zmniejszyć błąd ludzki w tej przestrzeni.

Można to ująć w ten sposób. Branża AI chce zwiększyć wydajność, czyli zwiększoną produktywność. Tak więc wiele rzeczy, które kiedyś były robione, będzie teraz wykonywanych przez maszyny, więc wierzymy, że sztuczna inteligencja zmieni świat. Chcemy też pomóc firmom AI łatwiej i szybciej zmieniać świat przy niskich kosztach.

Czy uważasz, że program typu blockchain, taki jak DBC, zasadniczo pomoże AI osiągnąć swój potencjał??

To powinno być podstawą dla przemysłu AI, podstawowej technologii. Pomoże w rozwoju branży sztucznej inteligencji, aby pomóc jej lepiej służyć ludziom. Więc tak. Uważam również, że w tej chwili nie nadajemy zbyt wiele naszych usług światu zewnętrznemu. Ale to dlatego, że być może potrzeba tego nie jest bardzo pilna. Niektórzy twierdzą, że sztuczna inteligencja zagraża ludzkości. Uważamy, że blockchain może to powstrzymać, ponieważ sztuczna inteligencja nie jest obecnie tak inteligentna, więc zagrożenie jest stosunkowo niskie. Ale za dekadę, dwie dekady sztuczna inteligencja będzie naprawdę silna, dużo silniejsza niż jest teraz. Kiedy AI działa na blockchain, na inteligentnych kontraktach, możemy powstrzymać AI. Na przykład, możemy napisać algorytm blockchain, aby ograniczyć moc obliczeniową sztucznej inteligencji i uniemożliwić jej samodzielne działanie.

Tak więc w istocie byłaby to swego rodzaju kontrola i równowaga?

Tak, jeśli AI działa na blockchain, możemy kontrolować obliczenia AI, ale poza blockchainem będzie to trudne. To jedna z naszych potencjalnych funkcji, ale nigdy jej nie nadawaliśmy. Ponieważ w tej chwili nie uważamy, że taka usługa jest potrzebna, ponieważ sztuczna inteligencja nie zagraża teraz ludzkości.

Powiedzmy więc, że ktoś czyta ten wywiad, jest naprawdę podekscytowany i chce się zaangażować. W jaki sposób nasi czytelnicy mogą wspierać DBC?

Jest kilka rzeczy, które mogą zrobić, aby wesprzeć, jeśli chcą nas lepiej poznać. Śledź nas na Twitterze, zajrzyj na naszą stronę internetową – będziemy na bieżąco aktualizować informacje na naszej stronie. Jeśli chcą w nas zainwestować, mogą udać się na giełdy Huobi lub KuCoin.

Jeśli są ludzie, którzy chcą zostać strategicznym partnerem DBC, w jaki sposób mogą się z Tobą skontaktować?

Powinni wysłać e-mail [email chroniony]. Pracujemy nad programem społecznościowym, a społeczność, jeśli ktoś chce przyczynić się do rozwoju społeczności, nagrodzimy go.

Aby dowiedzieć się więcej o He Yong i projekcie DeepBrain Chain, sprawdź ich teren, biały papier, i Świergot.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me