Alex Mashinsky, dyrektor generalny Celsius Network

Alex Mashinsky w głowę

Możesz nie rozpoznać nazwiska, ale najprawdopodobniej Alex Mashinsky wpłynęło na twoje życie w jakiś sposób kształtować lub formować bez Twojej wiedzy. Wprowadził usługę komórkową i bezpłatne WiFi do metra w Nowym Jorku, współpracował z Gogo Inflight Internet, aby zapewnić WiFi na lotach w USA, a przede wszystkim wynalazł Voice over IP (VoIP).

Teraz Alex przechodzi z VoIP do MoIP (Money over IP) ze swoim nowym startupem blockchain, Celsius Network. Celsius to oparta na członkostwie platforma pożyczkowa peer-to-peer, w której możesz zaciągać pożyczki o obniżonym oprocentowaniu, przedstawiając swoje krypto jako zabezpieczenie. Z drugiej strony, pożyczając krypto za pośrednictwem platformy, otrzymujesz pięć procent odsetek.

W tym wywiadzie Steven Buchko z CoinCentral rozmawiał z Alexem o jego pasji do usług non-profit, znaczeniu kobiet w łańcuchu bloków oraz nadchodzącej fali decentralizacji.

Uwaga redaktora: ten artykuł został pierwotnie opublikowany 25 lipca 2018 r. Od tego czasu został zaktualizowany, aby odzwierciedlić najnowsze informacje o postępach i kamieniach milowych firmy.

Wywiad

SB: Czy mógłbyś dać naszym czytelnikom dwuminutowy zwiastun swojego życia? Jak zacząłeś pracować nad stopniami Celsjusza?

AM: Jestem imigrantem. Urodziłem się na Ukrainie, dorastałem w Izraelu. Przyjechałem do USA 30 lat temu i założyłem siedem startupów, w których zebrałem ponad miliard dolarów kapitału podwyższonego ryzyka.

zbudowałem Arbinet, która jako pierwsza zbudowała Voice over IP (VoIP). Napisałem również oryginalne patenty i protokoły VoIP.

Teraz przechodzimy z Voice over IP na Money over IP. Sieć Celsius próbuje zrujnować banki i globalne instytucje finansowe.

Naszym celem jest to, co w Stanach Zjednoczonych uważamy za pewnik, czyli dostęp do kredytów i dochodu z odsetek oraz zapewnienie zamienności na całym świecie, tak aby każdy mógł założyć firmę. Bierzemy amerykański sen i udostępniamy go na całym świecie.

W swojej karierze podejmowałeś przedsięwzięcia, aby świadczyć publicznie usługi, które kiedyś były drogie. Na przykład odegrałeś kluczową rolę w zapewnieniu bezpłatnego WiFi na stacjach metra w Nowym Jorku. Czy mógłbyś wyjaśnić swoją motywację stojącą za tym?

Mój najlepszy przyjaciel zmarł 11 września. Tysiące ludzi utknęło w metrze podczas zawalenia się wież i wielu z nich zginęło. Chciałem się upewnić, że to się nigdy więcej nie powtórzy.

Gdybyśmy mieli lepszą komunikację, nie doświadczylibyśmy tej katastrofy, w której nikt nie wiedział, co robić. Wszyscy zostali w swoich pociągach, ponieważ tak im polecono. To jest straszne.

Systemy w Nowym Jorku jeszcze dwa lata temu nie miały łączności bezprzewodowej. W chwili, gdy zszedłeś po schodach, nie tylko brakowało Wi-Fi, ale również telefon komórkowy nie działał. W ogóle nie było recepcji.

Poszedłem do MTA [Metropolitan Transportation Authority] i przez kilka lat namawiałem ich na temat wprowadzenia łączności bezprzewodowej w metrze. Ich odpowiedź zawsze brzmiała: „Nie, nie musimy”. Nowy Jork był jednym z ostatnich miast na świecie, które uzyskały łączność bezprzewodową na stacjach metra. Przekonanie ich do złożenia projektu i zbudowania go zajęło dużo czasu, ponad 11 lat.

Było wiele wzlotów i upadków, ale wytrwaliśmy i dziś używa go codziennie osiem milionów ludzi. Jestem dumny z tego osiągnięcia. Tak jak jestem dumny z VoIP, bezpłatnej usługi komunikacyjnej, z której codziennie korzysta miliard ludzi.

Możesz jednocześnie czynić dobrze i dobrze. To jest dla mnie ważne.

Mówiąc o dobrych wynikach, miałeś dwa z dziesięciu największych zjazdów w historii Nowego Jorku. Do czego przyczyniasz się do tego sukcesu i jak wykorzystujesz to, czego nauczyłeś się w tych dwóch firmach, aby uzyskać temperaturę Celsjusza w najlepszy możliwy sposób?

Oczywiście potrzebujesz dobrego pomysłu, finansowania i musisz popełniać mniej błędów niż konkurenci.

Ale w dużej mierze sprowadza się to również do wyczucia czasu. Jeśli wyczujesz odpowiedni moment, odniesiesz sukces. Jeśli nie masz czasu, to nie działa tak dobrze.

Jeden sekret, o którym prawdopodobnie powinienem mówić więcej, to wynajmowanie więcej kobiet niż mężczyzn. We wszystkich tych odnoszących sukcesy firmach miałem więcej kobiet niż mężczyzn. I kontynuujemy to z Celsjuszem. Większość zespołu to kobiety i jestem z tego dumna.

To zabawne, ponieważ nasze ICO (Initial Coin Offering) zebrało ponad 50 milionów dolarów. Jednak 95 procent uczestników stanowili mężczyźni, ponieważ większość społeczności blockchain to głównie mężczyźni.

10 najlepszych wyjść z Nowego Jorku

Alex Mashinsky ma trzecią i siódmą co do wielkości firmę w historii Nowego Jorku

Zamierzamy zmienić świat, ale wykluczymy połowę populacji? To się po prostu nie stanie. Musimy reprezentować całą planetę, a nie tylko jej połowę. Czasami są to najbardziej oczywiste rzeczy, na które ludzie nie zwracają uwagi.

Kobiety odrabiają lekcje lepiej niż mężczyźni i nie spieszą się. Naprawdę, społeczność kryptowalut nie zrobiła nic, aby zaspokoić ich potrzeby. Jeśli nie jesteś maniakiem gier wideo, trudno zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi.

Częścią misji Celsjusza polegającej na sprowadzeniu kolejnych stu milionów ludzi [do kryptowalut] jest upewnienie się, że reprezentujemy i uwzględniamy wszystkie potrzeby połowy populacji, która może nie grać w gry wideo przez cały dzień.

Słyszałem, jak mówiłeś o tym już kilka razy – 100 milionów ludzi. Dlaczego ta liczba?

Kiedy zbudowałem VoIP i pokazałem go AT&T, byłem podekscytowany, że używa go około 100 milionów ludzi. To był cel, którego nigdy nie sądziliśmy, że uda nam się osiągnąć. Obecnie używa go codziennie ponad miliard ludzi.

Kiedy Internet miał około 10 lat, miał nieco ponad 500 milionów użytkowników. Bitcoin powstał 10 lat temu i ma tylko około 50 milionów użytkowników. Jesteśmy na 1/10 wskaźnika rozpowszechnienia, jaki był w internecie 20 lat temu.

Dlaczego? Dlaczego jest taka luka? Brak kobiet w przestrzeni, złożoność otwierania portfela, uciążliwy sposób kupowania monet – to wszystko problemy, które staramy się rozwiązać, aby ułatwić i ułatwić ludziom przyłączenie się do krypto rewolucji.

Opowiedz mi o Celsjuszu własnymi słowami. To platforma pożyczek społecznościowych, ale wydaje się, że Twoja wizja jest o wiele szersza.

Możesz myśleć o nas jak o innej wersji Costco lub banku społecznościowym. Reprezentujemy najlepszy interes wszystkich naszych członków.

Jeśli zdeponujesz u nas monety, możesz dziś zrobić dwie podstawowe rzeczy.

Pierwszym z nich jest uzyskanie dziewięcioprocentowej pożyczki na krypto. Nie sprawdzamy zdolności kredytowej. Nie obchodzi nas Twoja historia. Jest to pożyczka zabezpieczona aktywami, więc powinna to być tania pożyczka.

Jednocześnie, jeśli jesteś posiadaczem monety i nie potrzebujesz pożyczki, możesz otrzymać odsetki od swoich monet. Z dziewięciu procent bierzemy pięć procent i oddajemy je posiadaczom monet.

interfejs Celsjusza

Aplikacja Celsius Network

Te dwie rzeczy wydają się małe, ale w rzeczywistości stanowią podstawę każdej gospodarki. Analizując większość gospodarek, należy spojrzeć na poziomy oszczędzania i pożyczania. Jednym z powodów, dla których Stany Zjednoczone są najpotężniejszym krajem na świecie, jest to, że połowa wszystkich kredytów na świecie jest wydawana tutaj. Osoby, które tu przyjeżdżają, mają dużo lepszą okazję do założenia i / lub rozwoju biznesu.

Uważamy, że wykorzystanie technologii blockchain, aby wykorzystać tę szansę i udostępnić ją na całym świecie, ma ogromne znaczenie. Nie tylko dla sukcesu społeczności kryptograficznej, ale także dla wprowadzenia kolejnych pięciu lub sześciu miliardów ludzi na planecie do klasy średniej. To naprawdę nasza misja.

Nie wierzymy, że tak się stanie w przypadku tradycyjnego systemu finansowego, ponieważ jest on oparty na piramidach. Faceci na szczycie piramidy wykonują świetną robotę, upewniając się, że faceci na dole piramidy nie mają sposobu na zwiększenie skali.

Kiedy Satoshi Nakamoto tworzył Bitcoin, chodziło o zastąpienie obecnego systemu finansowego czymś nowym, przeznaczonym dla ludzi, przez ludzi. To, co robimy, jest tego przedłużeniem.

To rozszerzenie tego, co zrobiłem z VoIP, największe Rozpowszechniane aplikacji w Internecie. Nikt go nie posiada, nikt nie pobiera za to opłat. To nic nie kosztuje, ale jest skalowalne i bezpieczne. Money over IP jest wersją tego.

Podczas swojej prezentacji na The Next Web Conference mówiłeś o budowaniu firm o obiegu zamkniętym zamiast takich, które są jak piramidy. Czy możesz to bardziej wyjaśnić?

To jest wojna. To nie jest mała potyczka. Każdego dnia budzę się i czuję się jak żołnierz reprezentujący społeczność kryptowalut. To tsunami rewolucji jest falą decentralizacji, która atakuje setki lat centralizacji.

Piramidy to te gigantyczne monopole, które są doskonalącą centralizacją. Bank, na przykład JP Morgan, jest ekspertem w wydobywaniu wartości. Dają ci prawie nic za twoje pieniądze.

Możesz za ich pomocą zdeponować miliony. Będą Ci płacić jeden lub pół procent rocznie. Jednocześnie biorą te pieniądze, wdrażają je, a następnie przechwalają się, ile zarabiają na twoich pieniądzach i jak mało ci za to dają.

Te franczyzy są tylko poborcami opłat. Bez twojego depozytu są bezwartościowe. Gdyby wszyscy wycofali pieniądze z JP Morgan, bank nie byłby nic wart. Wzmacniamy te monopole, tak jak dajemy Google i Facebookowi wszystkie nasze prywatne informacje, a Amazonowi wszystkie nasze transakcje. Ale oni wszyscy są tylko poborcami opłat.

Fala decentralizacji obiecuje zastąpić wszystkich tych poborców opłat czymś, co jest dla ludzi, przez ludzi.

Jeśli spojrzysz na Ethereum lub Bitcoin, twórcy tych projektów stworzyli dużą wartość, mimo że te platformy nie są dla zysku. Od momentu powstania generują zero przychodów. Ale stworzyli ogromną wartość i prawie żadna z nich nie trafiła do instytucji ani ludzi na szczycie piramidy.

Po raz pierwszy w historii przeciętny Joe z węzłem wydobywczym w swojej piwnicy nagle zajął się kolejną wielką rzeczą przed Goldmanem Sachsem i JP Morganem. To piękna architektura, wspaniała okazja, a społeczność musi nadal wspierać dobre pomysły w ekosystemie.

Kiedy przyjechałem do tego kraju 30 lat temu, różnica między przeciętnym pracownikiem a dyrektorem generalnym wynosiła 10 do 20 razy. Teraz to ponad 300x. To nie jest tak, że przez 30 lat CEO zwiększył swoje IQ o 300x. Chodzi o to, że piramidy są większe, a ich zdolność do wydobywania wartości ogromnie wzrosła. Dzięki nim system zarabia znacznie więcej.

Uważamy, że nie ma sposobu, aby to naprawić – tak jak Satoshi zdał sobie sprawę, że nie ma sposobu, aby naprawić system finansowy. Wszystkie te bąbelki pękną w niesamowity sposób.

Jedynym sposobem na zastąpienie piramidy jest stworzenie okrągłych, płaskich organizacji, w których twoja wartość zależy od tego, ile wnosisz do społeczeństwa.

Widziałem, że Forbes wybrał Celsjusza jako numer trzy na liście dziesięciu najlepszych aplikacji blockchain na 2018 rok.

Wiele ma to związek z naszą misją. Niestety, prawie wszyscy w tej społeczności [kryptowalut] próbują budować dla zysku.

Odpowiadamy: „Poczekaj chwilę. Czy zrozumiałeś, co napisał Satoshi? Powinieneś ponownie przeczytać białą księgę, ponieważ nie rozumiesz. Próbujesz zbudować piramidę wewnątrz koła, a to nie zadziała zbyt dobrze ”.

Mówiłeś trochę wcześniej o populacjach nieobsługiwanych i niedostatecznie zasiedlonych na całym świecie. Czy na tym się skupiasz najpierw w Celsjuszu?

Bardzo chciałbym sprowadzić na noc wszystkich w Afryce, Indiach, Chinach i innych miejscach do klasy średniej. Niestety, nasz system, jak każdy inny system finansowy, opiera się na poziomie depozytów.

Obecnie działalność gospodarcza pięciu miliardów ludzi o najniższych dochodach wynosi zaledwie kilkaset miliardów dolarów. Nie możesz rozwiązać ich problemu, zaczynając tam. Musisz zacząć w istniejącej klasie średniej, na przykład w Stanach Zjednoczonych lub Europie, a następnie użyć tych platform, aby wykorzystać i zapewnić dostęp wszystkim innym.

Zapewnimy tę samą 9-procentową stawkę rolnikowi w Afryce lub drobnym przedsiębiorcom w Wietnamie, dla których obecny koszt kapitału wynosi od 18 do 25 procent – w niektórych przypadkach ponad 30 procent.

Spójrz na przykład na Afrykę. Rolnik płaci ponad 30 procent za zaciągnięcie pożyczki pod uprawę, aby mógł kupić sprzęt lub nawozy, aby faktycznie dostarczyć te plony. Wszystko to można by zrobić znacznie wydajniej przy użyciu kryptowalut.

Nasze uruchomienie koncentruje się na istniejących posiadaczach monet, które są głównie w świecie zachodnim. Następnie rozszerzymy ten wszechświat na ludzi, którzy już mają aktywa i chcą przenieść część swoich aktywów z nominału dolarowego na kryptowalutę.

Na koniec wykorzystamy tę bazę kapitałową do udzielania pożyczek mniejszym firmom, które zazwyczaj będą udzielać pożyczek kapitałowych w wysokości 100 lub 200 USD.

Wiedziałem, że jest to możliwe, kiedy dowiedziałem się o niektórych organizacjach pozarządowych udzielających mikropożyczek (organizacjom pozarządowym), w tym o gościu, który zdobył nagrodę Nobla za prowadzenie mikropożyczek w Azji. Wskaźnik niewypłacalności dla osób bez kredytu był niższy niż współczynnik niewypłacalności JP Morgan na ich kartach kredytowych.

To naprawdę mówi, że 97 procent populacji to dobrzy ludzie, dla których duma z ich wiarygodności jest ważniejsza niż cokolwiek innego. Zrobią wszystko, by pracować i zwrócić pożyczkę.

Jeśli poślubisz fakt, że większość z nas urodziła się z dobrymi intencjami, z faktem, że te kryptowaluty są zamienne i dostępne na całym świecie, możesz naprawdę robić magię, koncentrując się na społeczności, a nie na optymalizacji zysków.

Czy jest jeszcze coś, o czym chcielibyście, aby nasi czytelnicy wiedzieli, a czego nie omówiliśmy?

Spójrz, chodzi o wezwanie do działania. Może się wydawać, że robię reklamę dla Celsiusa, ale wezwanie do działania skierowane do czytelników ma tak naprawdę na celu przyciągnięcie ludzi do społeczności kryptowalut.

Nie obchodzi mnie, czy otworzą portfel Coinbase, portfel Abra czy Portfel Celsjusza. Chodzi o to, że muszą się tego nauczyć. Muszą się przyłączyć i muszą zabrać ze sobą swoich przyjaciół, ponieważ tutaj przypływ podnosi wszystkie łodzie.

Jeśli nie zaangażujemy w to więcej ludzi, ta rewolucja wybuchnie, ponieważ niestety w tej chwili zabrakło nam anarchistów. Skończyły się libertarian i spekulantów.

Następna fala adopcji, która przeniesie nas z fazy wczesnej adopcji do masowej adopcji, nie może opierać się na spekulantach. Musi opierać się na ludziach, którzy potrzebują lub chcą czegoś takiego jak pożyczanie i pożyczanie. Dlatego wybraliśmy tę branżę. Uważamy, że to zabójcza aplikacja. Dołącz do nas w tej rewolucji i zostań żołnierzami na rzecz decentralizacji.

Dziękuję Ci

Dziękuję Alex za poświęcenie czasu na rozmowę z nami. Szanujemy to, co robisz i nie możemy się doczekać premiery Celsius Network.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Celsius Network, zajrzyj do oficjalna strona internetowa. Pierwsza wersja aplikacji jest dostępna na Android i iOS.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me